Šta je novo?

Huawei Mate 20 Pro

Jel istina da je boe ekran manje otporan na grebanje i da se vide pixeli u određenim uslovima?
 
Ja nisam primetio ni jedno ni drugo.

Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Fala bogu polako svi dobijaju BOE u zdravlje da Vas sluzi! Sad da krenete da kacite slike i da ova tema bude malo vedrija :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Master AI uključen. Malo igranja u sumrak [emoji16][emoji6]
861b122cca38b09a9f7327ed37b1cfba.jpg


Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Evo samo kratak info, narucio sam telefon u Telenoru pre 2 nedelje, cekao malo duze da im stigne plavi. Stigao danas - BOE ekran.

Za ovo kratko vreme testiranja, tel je zver. Pozz
 
Sad onda da li menjaju , tj daju nov telefon ili menjaju komponente?
 
Mislim da je potpuno suludo da menjaju delove na telefonu koji je tek izašao...apple na početku prodaje kada još uvek nema dovoljno refurbished modela daje nove telefone, kasnije daju refurbished...tako bi i huawei trebalo da postupi, ali se njima to očito ne sviđa pa pokušavaju sad neki mešani sistem, malo popravke malo novi telefoni...očito se namerno ili slučajno baš i ne snalaze u ovoj situaciji...
 
Ne da je suludo, nego je i protivzakonito, jer smo tražili zamenu, a ne popravku. sada moram da podelim sa vama ono što me je začudilo kada sam preuzeo telefon. Telefon je bio u originalnoj kutiji sa folijom. Kada je kutija otvorena i kada sam podigao telefon, onaj deo gde je iglica prikačena je bio malo iskrivljen, odnosno "izlomljen", kao da je neko podizao i vadio to pre mene. Ne bih da paranoišem, ali kada se ovo vidi i kada se čuju iskustva drugih...
Ne sećam se kod prvog telefona da li je preko ekrana bila neka lepljiva folija, ili samo pozadi. Ovog puta nije. Možda tako treba, to će već znati oni koji su skorije kupili.
Inače, sve radi dobro, što se tiče ekrana i ne primećujem neku razliku u odnosu na LG, osim što je plavičasti odsjaj na ivicama (savijenim delovima ekrana) nešto vidljiviji nego kod Lga. Mislim da je još neko to pomenuo. Nakon apdejta i otisak prsta i otključavanje licem rade dosta brže.
 
Poslednja izmena:
Moji novi uredjaj prvi put kad je stigao je imao foliju i napred i pozadi. Ovu pozadu cak nisam ni skinuo prvi put, a drugi telefon koji je navodno bio nov nije imao NI jednu foliju ;)
 
Prevaranti.
Verovatno ih onako poprave u zvanicnom servisu pa daju kao nov a u stvari refurbished

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Delite momci jos slika i iskustva,taman lepo da se ispricam sa njima kada me budu zvali po "nov" uredjaj

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Btw, prvi put sam cekao tacno 8 dana, 8og dana sam dobio uredjaj (polovican) kao sto znate, a evo sada opet cekam 6 dana, ko ce da mi plati racun za to vreme i zivce sto sam izgubio? :)

realno, koliko god da je telefon dobar i da mi se svidja i da mi odgovara sve na njemu i u njemu nemam vise nikakvu volju da isti koristim.. samo ocekujem novu *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*riju promobija i da idem u inspekciju pa neka se oni natezu.. napisao sam i prigovor u MTS pre 6 dana jos uvek nikakav odgovor nisam dobio :)
 
Ne brini, kada ga dobiješ, brzo će ti se vratiti volja da ga ne ispuštaš iz ruke :) Meni je iz MTSa stigao tačno posl 14 dana od kada je odobrena zamena. Mada, kada sam učitao imei na imei.info sajtu, pisalo je da je uvezen sredinom novembra, pa mi je nejasno zašto su rekli da nemaju na stanju i a treba da se čeka toliko dugo uvoz. No, rekoh da neću da paranoišem, hoću da uživam i da se nadam da nije refabrikovan i da će narednih godina dobro da me služe i on i sat! :)
 
Ixon, druže, ne moraš da čekaš više nikakve dokaze...jasno je da popravljaju, a šatro novi uređaji. Pa nismo mi veliko tržište pa da se čeka nedeljama... Novi im stoje tamo u poslovnicama, a ovi "pod nož". Čuj, ja bih tražio da mi dokažu da je nov, ne bih izlazio dok ne argumentuju lepo sve!
 
Poslednja izmena:
Kako uopste bilo ko ovde od nas moze da bude siguran da je uredjaj nov a ne servisiran ? :/
 
Kad sam kupovao tel prije skoro 2 god, tel je došao u kutiju naravno, ali kutija je bila u celofanu. I tel je ako se dobro sjećam imao folije naprijed i nazad. Galaxy s7 edge je u pitanju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nov telefon mora da ima foliju i napred i pozadi obavezno! Cak i ako je kutija otvorena folije su tu. A tek ako je vakum pakovanje. Dakle tu nema kompromisa.

S9+
 
Mnogo tesko staviti novu foliju sa vakum uredjajem. :)
 
Nov telefon mora da ima foliju i napred i pozadi obavezno! Cak i ako je kutija otvorena folije su tu. A tek ako je vakum pakovanje. Dakle tu nema kompromisa.

S9+
Da vidis kako kinezi ustimaju da izgleda fabricki upakovano sa svim folijama :D.. Imas na YT ljude iz prve ruke sto uzimaju polovne ajfone, novi apple watch 4 za 200, 300$, s8 plus za 200 250$i slicno.
 
Cestitke! Veceras prvi izvestaj ;)
 
Hvala, radim drugu smenu, tako da necu bas stići da ga maltretiram

M20X EVR-L29
 
E ovako, upravo sam dosao iz Pro Mobija i MTS-a usput. Situacija je sledeca:

Odlazim u Pro Mobi u Nisu, dobar dan, stigla mi je poruka da mi je telefon zavrsen, ja se ponadao da cu kao i prethodnog puta dobiti uredjaj odmah ali ovog puta zapakovan i NOV a ne servisiran, daje mi neljubazni gospodin onaj revers i ja da procitam sta pise na njemu da ne potpisujem svasta, ista prica kao i prethodna 2 puta on onako drsko "Ajde potpisuj to" na reversu pise da mi je "zamena" odobrena, telefona nigde?? Ja pitam pa gde je uredjaj ? On mi opet odgovara drsko "Ne znam ja gde je, ovo je servis, nije prodavnica, ides tamo gde si uzeo telefon"

A prosli put kad sam dosao po "nov" uredjaj koji su servisirali tad je znao.. "to tako mora, sve je u redu"

DAKLE, ako vam se telefon vrati u Pro Mobi ili bilo kom servisu znajte da je servisiran tj. zamenjeni pojedini delovi i upakovan da bude nov ili sta god, dobio sam OBICAN papir (revers) na kom mi pise da mi je zamena odobrena i da idem da se javim u poslovnicu MTS-a, na taj isti papir sam cekao 7 dana?

Ukupno sam skoro 18 dana bez telefona.

Odlazim u MTS, dobar dan, poslali su me iz Pro Mobija da se javim Vama ovde za drugi uredjaj posto je zamena odobrena
Gospodja koja radi tamo mi odgovara "Pa mi taj telefon nemamo" kao da sam joj trazio 1mil eur da mi spremi u kesu i isplati odmah, takva je bila faca.
Ja nju pitam sta cemo sada? Ja sam vec 18 dana bez telefona, ne mogu vise da cekam i ne zelim, proverite molim Vas kada bi eventualno mogli da ga imate ovde i da mi ga urucite jer mi je telefon zaista potreban, na to ona meni odgovara kako ona ovaj moj papir mora da posalje za Beograd (da oni potvrde??) sta bre da potvrdjuju vise kad lepo pise da je zamena odobrena pa sad moraju i oni da odobre? Kakvo je ovo setanje i majanje? Onda krece sa pricom "zamena za drugi uredjaj, ako kompjuter nesto izbaci kao mogucnost" kompjuter ne izbaci nista kao mogucnost za zamenu (Note9 ili sl) a ja usput lepo kazem da ne zelim zamenu vec isti uredjaj ili raskid ugovora gde ona krece drugu pricu kako ce da mi nabave telefon uskoro, da bi morali da ga nabave i da joj dam br. telefona da me kontaktiraju da mi jave..

Ja sam pisao prigovor u MTS-u pre 7 dana, na taj isti prigovor se niko nije upristojio da odgovori niti da me kontaktira na bilo koji nacin, sada opet ne znam na cemu sam i ne znam kada cu dobiti telefon jer ga oni "nemaju" fizicki.
Kad joj kazem da mi ne salju uredjaj sa LG ekranom vec BOE ona me gleda kao da sam joj opsovao nekog ne daj Boze.

Tako da opet cekam, nemam pojma ni sta cekam, ni koliko cu da cekam, tortura drugovi...
 
Nazad
Vrh Dno