Šta je novo?

zakinut za oko 200MB/s na brzini pisanja??

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Ovo je rezultat koji sam dobio sa tim programom i primjetio sam da je to dosta manje nego sa istim diskom u drugom HP laptopu on je imao oko 530 MB/s write brzinu mislim.Oba laptopa su SATA III.
U čemu je problem?
Znam i serviser mi je rekao da je u BIOS-u prethodni HDD bio konfigurisan kao RAID ali nismo nasli opciju tj nema je konfiguracije HDD u BIOS-u,prepostavljam da treba staviti na AHCI,ali opcije konfigurisanja HDD nema.
Laptop je HP Envy 17-3080ez.
 
Da nije isključen trim? Šta kaže as ssd benchmark?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nisam instalirao Samsung Magician.Jel to treba za trim?
Gde se gleda to za trim?
 
Instaliraj i probaj as ssd bencmark

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Treba da bude u achi modu. Sad ako staviš na achi nećeš verovatno moći da podignes sistem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nema BIOS uopšte mogučnost podešavanja moda rada HDD/SSD-a.Mislim ne znam kako,pomalo čudno.
Felošvan je na zadnju verziju.
 
Ma mora da ga ima. Ako ja imam ta podesavanja na ploci staroj 7-8 god, imas ga i ti, samo ga treba naci.
 
izguglaj jel zaključan bios na tvom modelu laptopa i koji je key za otključavanje dodatnih opcija,ako nema guglaj dalje dal je neko već modovao bios za tvoj model ali oprez,jer nekad ima razlike unutar samog modela i ne flešuj ništa dok nisi 10000 posto siguran.

ahci/raid drajver možeš da skineš i sa viđenijim softverom za drajvere (driverindentifier,driverbooster itd) ako te mrzi da čekaš da dođem do računara da ti nađem tačan drajver ili sam da istražuješ...
 
Današnji rezultat,kako je moguče da se razlikuje od onog prošlog u ovoliko MB:

Ovo je već prihvatljivo zar ne?
 
Nije lose , moguce da ti je nesto opterecivalo ssd prosli put , sledeci put dok ne vidis u task manager 0% za ssd opterecenje ne radi test.
 
Nazad
Vrh Dno