Šta je novo?

Gigatron mi je uvalio korišćeni Laptop po ceni novog!

  • Začetnik teme Vizant22
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
V

Vizant22

Guest
Dana 4.09.2018 kupio sam HP laptop u Gigatron shop-u Čačku i platio 65.000 dinara. U radnji nigde nije bilo naznaceno da je u pitanju OUTLET uredjaj ili uredjaj sa greskom. Da je bilo naznaceno ne bi ni kupio! Činjenica da sam laptop kupio takoreći "na brzaka", ne znači da je dozvoljeno varati kupce i uvaljivati im polovnu robu kao novu a onda ih još i zajebavati oko reklamacije...

Nakon kupovine, upalio sam laptop na 2 minuta da vidim jel Windows 10 sistem propisno (pre)instaliran, spakovao laptop i opremu u torbu i sutradan otišao na odmor. Laptop je predat na REKLAMACIJU tacno 11-ti dan nakon kupovine. Na odmoru primećujem da su boje blede, isprane, nemaju oštrinu a pixeli ispucali čak i na pojedinim Windows aplikacijama i ikonicama. 7 dana sam pokušavao da sredim problem računajući da je problem do drajvera i Windows 10 sistema koji je isao uz laptop. Sve moguće sam pokušao od resetovanja Windows sistema, kalibracije monitora, manuelnog reistaliranja drajvera, reinstaliranja preko Windows update-a i drugih aplikacija, sređivanje Windows scaling problema itd itd. Problem je ocigledno do hardwera, najverovatnije monitor u pitanju.

9 dana nakon reklamacije, Gigatronov servis (Nepo) odobrava reklamaciju, a gigatron shop mi jutros javlja da ce mi dati povrat novca i to kada bude bilo dovoljno novca u njihovoj kasi. U toku popodneva odjednom menjaju pricu kako laptop treba da ide na takozvani eksterni servis i da to moze potrajati do 30 dana!

Video snimak laptopa i ceo opis procitajte na Jutjub strani

https://www.youtube.com/watch?v=Jm-MdgFcM54&t
 
Kako znaš da je korišćen ? Možeš da pogledaš koliko je radio hard disk i koliko su dugo windows u upotrebi. Takođe proveri na koga je win licenciran.
 
Poslednja izmena:
Nepo odobrio, u prvih 6 meseci ti biraš kako će se rešiti problem (refundacija, popravka, zamena)
 
Popravka ili drugi uređaj. Ako se ponovo uređaj pokvari posle te reklamacije, može povraćaj novca.
 
I ja ne vidim klip , pripreti im centrom za zastitu potrosaca i trazi pare odmah a ne kad im se u kasi nakupi , nije tvoj problem sto oni nemaju toliko para
 
Gigatron nema para a obicni gradjani ih stampaju svaki dan za outlet proizvode.
 
Video snimak na jutjubu sam optimizovao za Google, tacnije za kljucne reci "Gigatron iskustva" i "Gigatron Laptopovi" itd.. i nakon par sati snimak je bio na prvoj strani Gugla i to na trecoj poziciji vidljiv svim potencijalnim kupcima. Posto su mi pare u medjuvremenu vracene, zakljucio sam da ne bi bilo humano da snimak ostavim na Jutjubu, mozete pretpostaviti zasto.

Kao sto sam rekao i gigatronu, prodali ste robu pogresnom kupcu...

Nakon ovog neprijatnog iskustva ne pada mi na pamet da laptop kupujem u Srbiji, ako treba narucicu da mi neko donese iz Madjarske (ili neke druge zemlje), sa domacim prodavnicama necu da imam nista! Svi znaju da uzmu kesh odmah i na licu mesta, a kada dodje do reklamacije, onda krece odugovlacenje... sto u neku ruku ispada da sam im platio da me zajebavaju, nerviraju i tako dalje.

Ne dozvolite da vas iko zajebava za vas novac, kakve inspekcije i gluposti, udarite stoku tamo gde ih najvise boli, po profitu... a nema lakseg nacina nego preko interneta.


Hvala Benchmark forumu sto mi je objavio poruku
 
case & thread closed
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno