Šta je novo?

Zvučnici do 20k

milos0888

Slavan
Učlanjen(a)
16.12.2013
Poruke
1,441
Poena
305
Moja oprema  
CPU & Cooler
R5 1600af
Matična ploča
gigabyte ab350m-gaming 3
RAM
2x16gb 3200mhz
GPU
rx 6700xt
Storage
m2, 3xhdd
Zvuk
Edifier 350db
PSU
asus strix 650w gold
Monitor
philips 4k tv 50"
Mobilni telefon
Iphone 13 pro 256
Pametni uređaji
Apple watch SE
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozdrav
Interesuju me zvučnici za pc koji je u mojoj sobi, trenutno imam Genius SW-HF2.1 1700 i hoću nešto jače. Konkretno me jak bass zanima ali bih voleo i za drugu muziku da bude kvalitetan ton pa ako neko ko se više razume ima neki predlog bio bih zahvalan

Gledao sam nešto kao Logitech Z623 ili BLAUPUNKT MS30BT (izgledaju mi kvalitetnije)
 
Taj blau je po snazi slabiji od ovoga sto imas.

Microlab Solo 7c?

I ja sam u istom problemu stim sto cu verovatno ici na Solo 9c

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kolika je razlika između 7c i 9c? vredi li 7,8k?
Pretpostavljam da bi ista zvučna odgovarala i za 7c i za recimo taj z623, ako da, koja bi odgovarala?
+da li bi bila primetna razlika ako bi sad uzeo zvučnu i koristio je na ovim genius ?
 
Razlika je u izlazima, zavrsnoj obradi, kvalitetnijem daljincu i malo u snazi.

Koju zvučnu sad imaš?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nemam, tj integrisanu iz matične "gigabyte ab350m gaming 3" , na kutiji ima deo gde hvale audio na ploči, ne znam koliko to može da bude dobro
 
To je Realtek[emoji2400] ALC887 codec

Na mojoj je ALC1220 i ja sam jako zadovoljan sa njom. U rangu sa Xonar DG koja mi bleji u fioci sad



Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kakva je ova, treba uzeti nešto bolje ili će ov azavršavati posao?
 
Da, lako ces bocnuti neku ima dobre matore karte za 20-tak e ja sam za moju extreme music toliko dao i zadovoljan sam grmi z623 i cistiji je zvuk.
 
U nekoj od tema član foruma je napisao kako je 7c primer da microlab ne zna ili neće da napravi dobar dvosistemac sa dve bas membrane i tviterom, znači li to sad da su loši ili kako?
Da li je ipak bolji z623 od logitech-a?
 
Za sve je loš. ... Mada, ima ljudi i kojima su logitech zvučnici dobri. Ako spadaš u te, kupi slobodno
Od microlaba 2, 2c ili 6c.
 
Priključujem se ovoj temi jer planiram zvučnike u istom okvirnom budžetu od 20-ak hiljada dinara.

Potreban mi je audio sistem za sobu od 15-ak kvadrata. Za kućno slušanje, ništa žurke itd.
Koristio bi se kao ozvučenje za televizor (serije, filmovi, regularan TV program, Youtube - sve otprilike podjednako), ali i za PS4 gejming i za slušanje muzike, najviše bluetooth strimovanjem sa telefona.

Probao sam nekoliko dana kod kuće jednu mini-liniju (LG CM2460) i nije mi sasvim odgovarala. Mislim, radi posao, ali znam da se može izvući znatno bolji zvuk za te pare. Zato se odričem CD i FM podrške i odustajem od mini-linija. Tražim bolji zvuk (iako sam svestan da sam i dalje budžetski veoma ograničen).

Ideje:

1) Soundbar sa sabvuferom, npr. Samsung HW-M360.
Razmišljanje pro/contra:
+ Za 19.500 dobijam sve u jednom, slagao bi se odlično sa mojim TV Samsung UE50MU6172, jedan daljinski bi ih udobno kontrolisao itd. Sa televizorom bi bio povezan optičkim kablom, a za muziku bluetooth.
- Kažu ljudi nije nijedan soundbar baš dobro rešenje za muziku.

2) Kombinacija neki DAC + zvučnici, npr. već mi je predložen Microlab FC330
Razmišljanje pro/contra:
+ Dobar zvuk za malo para.
- Nema bluetooth.

3) Aktivni zvučnici sa bluetooth podrškom npr. Microlab B77BT (jači ali mi je manje estetski dopadjiv) ili B70BT (slabiji ali bi se lepše uklopio izgledom).
Razmišljanje pro/contra:
+ Tu je bluetooth, dobre recenzije, cena
- Da li je dovoljan ovakav sistem za ono što mi treba?

4) Pasivni zvučnici i neki risiver, npr. zvučnici Yamaha NS-BP150
Razmišljanje pro/contra:
+ Koliko shvatam, odlična cena za ovu jamahu (9.500) u odnosu šta nudi.
- Da li uopšte da počinjem da razmišljam o ovom "sportu" kad je budžet ovako tanak? Na šta da prikopčam jamahu, ima li ikakavog risivera za 100 evra? A treba mi i bluetooth podrška.


Šta od ovoga? Ili nešto peto, šesto... deseto?
Nije mi presudna snaga, nego punoća i boja zvuka.
 
Poslednja izmena:
imaju full range drajvere u satelitima. i da, zvuk je najbolji za te pare, na globalnom nivou.
 
Poslednja izmena:
Gledam sad kartice kod mađara i koja bi bila best buy?

ASUS Xonar HDAV1.3 Slim 36e
CREATIVE Sound Blaster Audigy Fx OEM 35e
CREATIVE Sound Blaster Audigy Fx 33e
ASUS Xonar DG - 30,5e

Ili ipak vredi izdvojiti nešto više za:

ASUS Xonar DS - 42e
ASUS Xonar DSX - 49e
ASUS Xonar AE - 51e
ASUS Xonar DX/XD - 58e
 
imaju full range drajvere u satelitima. i da, zvuk je najbolji za te pare, na globalnom nivou.

Ako je FC330 najbolji izbor za te pare i za moje potrebe, kako da smislim da ga osposobim za bluetooth? Sistem bi se obavezno pored zvuka sa TV-a koristio i za strimovanje muzike sa telefona/tableta.
Vrede li nešto oni mali bluetooth risiveri?
Da bar ima dva seta ulaza, pa da u jedan izvedem zvuk sa TV-a preko toslinka i DAC-a, a u drugi da ubacim bluetooth risiver. Neki spliter možda?
 
neko je na forumu kacio da ima u nekoj prodavnici u vranju solo 9c za 21k din.cini mi se da je tebi ponajvise zbog povezivanja (bt plus konzola) najbolja varijanta,ostaje ti u budzetu i mesta za solidan plejer za diskove.

da se razumemo i sa tom akcijskom cenom po meni je za nekih bar 5k din previse ali tako stoji situacija kod nas,deru nas sa svake strane.
 
Ako je FC330 najbolji izbor za te pare i za moje potrebe, kako da smislim da ga osposobim za bluetooth? Sistem bi se obavezno pored zvuka sa TV-a koristio i za strimovanje muzike sa telefona/tableta.
Vrede li nešto oni mali bluetooth risiveri?
Da bar ima dva seta ulaza, pa da u jedan izvedem zvuk sa TV-a preko toslinka i DAC-a, a u drugi da ubacim bluetooth risiver. Neki spliter možda?
A da dodas chromcast audio?
 

OK, hvala na predlogu. Znao sam da može. Ali vredi li svo to budženje? A i koliko vidim, na ovom sviču se ručno biraju aktivni ulazi, bez daljinca.
PS4 (hdmi) --> TV (optical) --> DAC --> svič --> FC330, a i BT prijemnik u svič.
Ostvarljivo svakako, ali ne baš najudobnije.


neko je na forumu kacio da ima u nekoj prodavnici u vranju solo 9c za 21k din.cini mi se da je tebi ponajvise zbog povezivanja (bt plus konzola) najbolja varijanta,ostaje ti u budzetu i mesta za solidan plejer za diskove.

da se razumemo i sa tom akcijskom cenom po meni je za nekih bar 5k din previse ali tako stoji situacija kod nas,deru nas sa svake strane.

Hvala na predlogu. Ovo je već odlična solucija što se tiče konekcija. Malo bi bio nategnut budžet (tj. išlo bi preko plana), ali je moguće. Jedino što osim nekih normalnih uslova prilikom kupovine uređaja, ja moram da razmišljam i o nekim "nenormalnim" i karakterističnim za moju situaciju. Preko zime sa porodicom prelazim iz kuće gde živim (zbog loše rešenog grejanja) na nekoliko meseci u stan gde nas ima više (ali je dobro grejanje) i tako se dva puta godišnje selim, vučem stvari tamo-amo, a i u tom stanu generalno nema mesta. Zato mi čak i ovaj sistem dođe nekako prevelik. Razmotriću, svakako.


A da dodas chromcast audio?

Može i tako nešto. Hvala na predlogu.
Ima različitih rešenja. Pogledaću detaljnije i razmotriću.


Hvala svima. Slobodno pišite ako imate još nekih ideja.
Vidim da više razgovaramo o načinu povezivanja, manje o samim zvučnicima. Uglavnom se spominju FC330 i Solo serija. Da li to znači da imamo konsenzus da se ide na neki Microlab?
Da li je to generalno bolje rešenje nego neki osnovni pasivni zvučnici (poput navedene Yamahe NS-BP150) u kombinaciji sa nekim najosnovnijim pojačalom? Da li bi opšte takvi zvučnici funkcionisali sa kineskim mini-pojačalima od 20-30 evra? Ne samo da prorade, nego da koliko-toliko dobro rade?


Eh, da - da li izbor zvučnika ima veze sa tipom muzike koji će se pretežno slušati? Treba nekako da se uskladi? Naiđem ponekad na preporuke tipa da se uzme taj-i-taj zvučnik jer npr. ima duboke basove i dobar je za elektronsku muziku. Ja neću slušati elektronsku muziku, haus, rep, dens; ići će Nick Cave, The Cure, Manic Street Preachers itd. Ništa basovito.
Da li je bolje da ipak tražim neki 2.0 sistem umesto 2.1 za takvo slušanje?
Ili u odnosu na tehnički kvalitet? Slušam i dalje MP3 (doduše mahom 320 kbps), ne planiram da krenem sa FLAC-om, a često slušam i radio strimove sa još manjim bitrejtom.
 
Poslednja izmena:
Još jedno pitanje, da li će ovaj 2.1 od 45w imati jači bas od 2.0 solo7c 110w?
 
I pošto se ne razumem, da li će odgovarati zvučna Creative X-Fi Xtreme Music SB0460?
 
1#

7c nemaju ni slučajno 110w, nego 50w na 2 kanala.
4x6.5inč membrane + 2x 1inč tvitera

fc330 imaju 24w mono vufer od 5.25inča + 2x 3inč ful range satelita od 16w na dva kanala stereo.

vazdušni pritisak basa je otpr srazmeran površini drajvera, pa izračunaj.

2#

odgovaraće fino.
 
Poslednja izmena:
komedija, 9c ti cim da seliš,a 2.1 sa vuferom ne...

1.mikrolab jer jedini za približne pare kod nas nudi i bt,i digital i arc,još novo u šopu sa garancijom.alternativa je da za sve ili bar većinu para kupiš što bolje kutije koje iskopaš,ali to je poprilično cimanje sa oglasima,buvljacima,poprilično edukacije,strpljenja i vremena plus bi morao onda da se snalaziš za ostale sprave.

2. za tu muziku ti vufer ne treba. vufer će da ti ima funkciju samo za igre i filmove i to ako se ložiš na efekte,eksplozije i drmanje poda a i da to neće ukućanima da smeta.

3. ozbiljni cd plejeri su danas tepsija ribe po oglasima. faktički tu kartu bi mogao da menjaš za plejer,jer ti u ovoj varijanti sa 9c ne treba (komp digitalno,konzola u hdmi,tv digitalno,fon na bt i cd plejer na aux).
 
Kupio sam Microlab B77BT pre nekoliko dana, zadovoljan sam generalno.
Mislio sam prvo da kupim nešto skuplje, ali imali su ove raspakovane u lokalnoj prodavnici i dozvolili su mi da ih isprobam. Po onome što sam čuo, delovalo mi je da će biti sasvim OK (a i odgledao sam i pročitao sve moguće recenzije pre kupovine, najčešće su ih hvalili). Nakon pet dana korišćenja, rekao bih da su za moju sobu i slušalačke navike sasvim dovoljni. Zvuk je pun, topao, visoki tonovi veoma jasni, a ima i basa dovoljno za moj ukus. Bolje se čuje od mini linije koju sam bio uzeo. Za upola manje para daje bolji zvuk, doduše sad nemam CD podršku i daljinski. Preživeću.

Bluetooth konekcija radi odlično, povezao se bez problema sa 4 uređaja (tj. sa svima sa kojima sam pokušao da ga uparim). Mali minus je što ovaj B77BT model ima samo jedan par činč ulaza, a na internetu se nalaze uglavnom recenzije za ne-BT model, tj. običan B77 i on ima dva para činč ulaza.
Kad sam povezao Samsung TV sa zvučnicima preko bluetootha, primetan je lag, kašnjenje zvuka u odnosu na sliku (isto je bilo i sa onom LG mini-linijom koja je kratko bila kod mene). Zato ću kupiti neki jeftini DAC i povezaću TV i zvučnike žičano (toslink-DAC-analog). To bi trebalo da eliminiše lag, zar ne?
 
@star-duster, imaju solidnu sredinu, visoke malo prenaglasene, ne bas najravnije (stvar ukusa), i sviraju do nekih 18kHz (preko 14-16kHz svakako samo mladji ljudi cuju ili izuzeci), a nizke malo klimaju (sto je i logicno sa tako malim drajverom), ali za tu cenu boljeg zvuka nema. To je najbudzet varianta za iole pristojan zvuk. Tako da dobar izbor. Sledeci nivo su solo 6, ali i cena..
313656.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno