Šta je novo?

Lenovo Y700

Maverick78

Slavan
Učlanjen(a)
12.02.2007
Poruke
577
Poena
319
U prilici sam da eventualno kupim ovaj laptop, pa me zanima do koliko para bi maksimalno trebalo ponuditi za isti?

Kupujem u Švedskoj preko stranice na kojoj se prodaje na aukciji. Trenutno je na 290 eura i zanima me do koje cifre Ići maksimalno.

U pitanju je Y700 model koji ima 17 inčni ekran, Intel Core i7 6700HQ, 16GB DDR4 RAM, Nvidia GF 960M 4gb, 256GB SSD i 1TB HDD

Hvala unaprijed za odgovor [emoji846]


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
To je lose pitati ovde jer ovde su polovne stvari precenjene, za razliku od Svedske gde idu po dosta nizoj ceni. Ali kod nas sigurno ispod 500 ne bi isao takav laptop, a najverovatnije i dosta vise.
 
Eh kada bi kod nas bio 290 evra taj model uzeo bi odmah 2 komada takvih :)
 
To mu je trenutna cijena, ali će sigurno ići još gore. Kad bi ostalo ovako uzeo bih ga i ja odmah. Ja trenutno nudim najviše, nešto malo preko 3000sek, sto je 290 eura gore dole...

Zato sam i pitao do koliko da idem? Ne vise od nekih 400 eura ili ovakav lap vrijedi i 500?

U perfektnom je stanju i ima još i garancije.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Nudi slobodno do 400-450€, vredi on tih para.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Lenovo W54x, sa boljom konfiguracijom, koji je def. bolji laptop od tog se na KPu nalazi za 600-800e. Y700 mislim da cak ima i slabiji ekran (jeste veci, ali ne i kvalitetan kao na W54x).

Mislim da je 400e neki realni top, moozda stvarno 450e jer je 17".
Nemojte gledati Y700 po nasem KPu, ovo sto se trenutno nudi je skroz nerealno.
 
Ok, onda nudim do nekih 450 eura, ako bude išlo toliko gore... a možda budem i neke sreće pa ga kupim i značajno niže, tj. bas povoljno [emoji4]
Aukcija traje do utorka pa ćemo da vidimo... još sinoć sam stavio cijenu 290 eura i stoji evo od sinoć... fazon je sto svi čekaju zadnje sekunde i tada nude vise, tada se mora biti brz [emoji1]


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Pa naravno, samo naivni uopste nude pre kraja ;)
 
Zar nije kao na eBay, sad stavis 450e i ostali ne vide koliko je samo znaju da je vise od trenutnih 290?

Slicno, staviš svoj iznos do koliko ćeš maksimalno ići, samo sto se ne vidi ni koliko si, a ni da li si uopste ponudio vise od te neke cifre koju trenutno nudiš. Sistem automatski diže do te granice kako ko nudi vise.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Znam to, tako je na eBay a verovatno i na vecini aukcijskih sajtova. Bilo mi je cudno da neko biduje u zadnjim sekundama jer se nista ne postize ako je neko stavio na primer 500e.
 
Psihologija kockanja. Nadaju se da je limit nisko pa da ugrabe u zadnjim sekundama.
 
Skroz je logicno u zadnjim sekundama raditi bid, jer je mala sansa da neko stigne da poveca bid.
 
Pa da, desi se pa da prođe... međutim, posto se ne zna koliko je neko postavio najvisociju ponudu, onda se često dešava da u tim zadnjim sekundama ne sustignes najveći ponuđeni iznos. Ako sam ja stavio max 500, a pri samom kraju je cifra na 450, teško da u tih nekoliko sekundi mozes prestići najvisociji iznos. Bid se diže za nekih 5 eura max, a ja sve i da ne pratim u tom trenutku, sistem diže automatski i sustiže druge ponude mojom jer je visocija.

S druge strane prodavac može postaviti cijenu ispod koje neće prodati artikal i tako sebe zaštititi od preniskih ponuda. Ta usluga dodatno košta i vidi se da je aktivirana, iako ne vidis koji je iznos stavio da bi sebe zaštitio. Tako makar sve funkcionise na ovoj stranici gdje pratim ovaj laptop.


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Jedno dodatno pitanje u vezi ovog laptopa... kakav mu je nivo buke? Ponekad bi služio za gaming, nista toliko posebno, vise za neki svakodnevni rad, određeni administrativni poslovi i slično...
Neka kombinacija računara za gaming i svakodnevni rad [emoji846][emoji4]


Skickat från min iPhone med Tapatalk
 
Vredi ako ne maris do sledeceg. A takvi najbolje prodju.
 
Nazad
Vrh Dno