Šta je novo?

Jeftina termalna pasta

sava1979

Cenjen
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
67
Poena
160
Treba mi pomoc oko kupovine termalne paste. Treba da ispunjava 2 uslova. Prvi da je jeftina, drugi da je koliko toliko dobra ( ne treba mi Grizzly, Noctua...). Pozeljno bi bilo da je u spricu. Gledao sam neke Halnziye. Mozda neka druga.
 
@jurodivi
Ja necu nista, niti cu kupiti 6komada, ali, ako se dobro secam, clan koji je pokrenuo temu je trazio jeftinu pastu bas zbog toga sto mu treba mnogo.
Ti si se iscudjavao ceni koja je jednaka ceni Noctua paste, i na to sam odgovorio da je u pitanju 6 komada, a ne jedna. Noctua je, bese, 3g; Kinezi verovatno lazu za masu, ali je razlika u kolicini za iste pare svakako blizu desetostruke (ako nekome vec treba toliko paste.)

Uostalom, niko ne bije ako se kupi jedno pakovanje koje je oko $2.
 
Vidim na aliju špriceve od 30g GD900 paste. Da li je to ista pasta kao gore navedena (6x7) ili ne. Zar nije bolje da uzmem jedan špric od 30g?
 
Verovatnoca da ona u spricu od 30g ispadne losija, slicna je verovatnoci da ispadne bolja. A najverovatnije je da su iste :)
Karikiram malo, ali sustina je da tesko da neko moze da kaze sta ce Kinezi tu da nam upakuju. Ukoliko je neko i ulovio razliku, nikoga ne sme da iznenadi ni da jednom bude bolja jedna, a drugi put druga.

Ako hoces 30g, evo, ovaj prodaje upakovanu u kutiju, sto je kapiram najsigurnije sto ces dobiti (vidi se kutija u komentarima). https://www.aliexpress.com/item/Hig...505.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4aa94c4dRrM26M

Inace, onaj Kinez koji je podigao postarinu za MX-2 od 8g na tipa 100+ dolara je vratio na besplatno, ako nekoga zanima. Mada, njemu u item description pod brand name ne pise "Arctic" vec "Centechia". Ne znam sta mu to tacno znaci, ali kako od pocetka imam ideju da su te zvucne paste falsifikovane, kupio sam i ja ovu indie GD900. Ako ne bude valjala (mada je vec dovoljno ljudi probalo i reklo da je dobra), kupicu MX-4 od Fante, ili Noctua u radnji, i to je to.
 
Postoji jos jedna vrlo bitno stvar koja se zanemaruje a to je sta je ispod "poklopca" na samom procesoru . Evo slike skalpa jednog pokojnog AMD Athlona :( - pasta je skamenjena :mad:

AMD1.jpg


Veoma mali broj trgovaca na AE je u kontaktu sa robom i apsolutno nemaju pojma sta prodaju !!! , pa ne ocekujte da vam daju odgovor da li je npr. ista pasta u kutijici 15g i u spricu od 3g i 30g iako nosi istu oznaku.
 
U svakom slučaju, bolje ikakva pasta nego bez paste kao što je pokazao video koji sam okačio:)

Bolje i majonez nego ništa:smash:
 
Nazad
Vrh Dno