Šta je novo?

Jeftina termalna pasta

sava1979

Cenjen
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
67
Poena
160
Treba mi pomoc oko kupovine termalne paste. Treba da ispunjava 2 uslova. Prvi da je jeftina, drugi da je koliko toliko dobra ( ne treba mi Grizzly, Noctua...). Pozeljno bi bilo da je u spricu. Gledao sam neke Halnziye. Mozda neka druga.
 
Definiši "jeftino"? Ja sam Noctua NT-H1 platio 900 din na KP. Nije mnogo za vrhunsku pastu koja će mi trajati ko zna koliko.
U suštini, bilo koja pasta koja nije neki kineski ispljuvak će raditi posao, razlike u odnosu na "brendirane" paste će biti nekoliko stepeni...
 
Poslednja izmena:
+1 za brendirane
imas arctic mx4 za oko 800 din na kp.
ta 4g ce ti trajati godinama. mx4 navodno nema rok trajanja u spricu i ima 8 godina rok kad se nanese.
sve i kad bi menjao pastu na svakih mesec dana, spric bi ti trajao nekoliko godina.

ove obicne kostaju malo manje jer su u vecim pakovanjima, a to ti nije potrebno
 
Jeftina, a dobra ? To je stvarno sitan novac te termalne paste kao sto su mx4 i nt h1 vredi dati 800-900 din i imas i za jeftinije komponente i za skuplje kad zatreba... jednom sam stavio neku jeftiniju jer nisam slusao savete i nikad vise
 
Nekad su uz AMD procesore davali i termalnu pastu. I trajale su baš dugo. Ne znam zbog čega su to ukinuli kad je bilo baš korisno.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Računajući da kod naših možeš da nabaviš Noctua NT-H1 za 890 din ne isplati ti se da gledaš jeftinije termalne paste jer je razlika u cenu minorna, a jedan špric ti traje bar 10-15 apliciranja iste.
 
Koja Halnziye , gde i po kojoj ceni ???

Termicka provodljivost je kod raznih najjeftinijih oko 1W/mK , a cena oko 1-2$ za spric od 30g
Tu spada i HY4xx i HY5xx.

Ja sam malo eksperimentisao tokom leta i kod tih najjeftinijih nema neke bitne razlike , mada sam primetio da su u 2 navrata bile bolje od "fabricke zvake"
na potpuno novim hladnjacima koji dolaze u pakovanju uz procesore.


Gledajuci testove , sa HY8xx i GD990 se vec oseti razlika ( oko 4-5W/mK ) i one se mogu porediti sa MX-2 i MX-4

( pogledaj testove na YT , Rusi takodje imaju gomilu uporednih testova - potrazi kod njih )
 
Mozda ova HY880, termalna provodljivost je 5.15W/m-K. Imaju i boljih, ali ova moze da se kupi i u vecim pakovanjima, a nije skupa. GD990 mislim da nije Halnziye.
 
Da li si kupio mx-2 u ovoj prodavnici?
Primetio sam da Kinezi hoce da postavljaju slike na kojima je izostavljen (izbrisan) Arctic logo, kako sa sprica, tako i sa pakovanja. Cak i banggood ima takve slike.

I sa ovim oglasom je ista prica (iako je neki Ukrajinac uz review okacio sliku pakovanja sa logoom).

Nesto gledam, da varajici ne prave neke genericke paste, i nazivaju ih kako im je drago!?
 
Pa to kazem. A tek animacija. Udri me do zore.
 
Lol. pa i majonez je bolji nego bez paste.
 
Ja sam kupio neku gembird termalnu pastu za 200 din, posle 2 god upotrebe kada sam skinuo hladnjak sa procesora skoro je u potpunosti isparila. Sada sam uzeo Halnziye isto za 200 din pa cemo videti kako ce ona trajati.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Gembird je prepakovani Halnziye. Samo lepe svoje nalepnice. Drugar ima servis i baš sam mu rekao da mi pošalje sliku šprica gde se lepo vidi velikim slovima Gembird a nešto ispod pri dnu Halnziye. Znam jer sam menjao procesore na 4 kompa i baš sam bio doneo tu Halnziye pastu. Imao 2 šprica sa belom i sivom (nisam gledao ouznake) i drug kaže nemoj da otvaraš njih, imam ja sivu Gembird koja je ista ta Halnziye. Pokaza mi špric i stvarno je tako.

EDIT: Evo i linka sa mojom tvrdnjom (dok ne dobijem sliku)

https://www.google.com/search?q=Gem...xIsKHd-ABuoQ_AUICSgA&biw=1429&bih=970&dpr=0.9
 
Poslednja izmena:
1,5g Gembird HY710 ( oko 3 W/M-K ) je oko 200 dinara , sa AliExpress-a za te pare mozete da dobijete
spric od 30g gold paste ( 2-3 W/M-K )
Kojekakve bele i sive 30g ( oko 1 W/M-K ) na AE su oko 1$

GD900 je deklarisana na 4.8 W/M-K i po gomili testova je u klasi sa Arctic MX-2 ( 5.6 W/M-K )
 
Ta cena je za 6 komada, a uz to je i svako pakovanje vece od nt-h1.
Za kvalitet ne znam, ali cenovno su potpuno neuporedive.

I šta ćeš da radiš sa 42g termalne paste? Da stavljaš kulere na stotinak procesora u data centru? Da preprodaješ? Hajde sad...budimo realni. I jedna tuba će da ti se osuši pre no što je potrošiš a kamo li 6...
 
Nazad
Vrh Dno