Šta je novo?

HISENSE H50A6100 podesavanja - problemi

Vatrogasac035

Cenjen
Učlanjen(a)
16.01.2013
Poruke
7
Poena
151
Pozdrav svima!

Kupio sam pre nedelju dana Hisense H51A6100 u Gigatronu na popustu!

TV je odlican , slika perfektna kod gledanja sadrzaja visoke rezolucija pa i kod obicnih kanala je sasvim zadovoljavajuca za 4K TV, kada je u pitanju signal koji nije ni 720p a o zvukuzaista nemam sta da kazem sem da je EKSTRA!

E sad u svemu tome ima jedna "sitnica" koja mi para oci a koju nikako ne mogu da resim.

Problem je u tome da TV automatski zatamljuje i osvetljava sliku kada gledam filmove ( jer sam ga zbog togai uzeo) , kada se prebacuju kanali ( koristim IPTV ) i svaki put kad se pojavi neka tamnija scena ili je zbog nekupljenog kanala slika skroz crna!

Da li neko od vas ima iskustva sa ovim televizorom?
Da li je tako i kod vas?
U koliko je bilo a resili ste problem.. kako ?
Postoji li neki sajt gde mogu da nadjem bilo kakvu informaciju u vezi ovog televizora i ovog problema u koliko je to problem uopste a ne jedno od fabrickih pdesavanja televizora.? :D

Hvala unapred!
 
Poseti ovu temu ili postavi i tamo pitanje mozda pre dobijes odgovor...

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori/page15

A to oko automatsko g osvetljenja i zatamljenja... Zar nema u podesavanjima za sliku da ukljucis , iskljucis ili stavis na manje ili vise za to??

Edit:
Jel imaš nešto ovako kao na slici? Jes da nisu isti modeli ali to mi jedino pada na pamet.. Tvoj tv verovatno ima vise podešavanja...
 

Prilozi

  • 20180923_121806.jpg
    20180923_121806.jpg
    999.9 KB · Pregleda: 318
Poslednja izmena:
Poseti ovu temu ili postavi i tamo pitanje mozda pre dobijes odgovor...

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428379-Hisense-televizori/page15

A to oko automatsko g osvetljenja i zatamljenja... Zar nema u podesavanjima za sliku da ukljucis , iskljucis ili stavis na manje ili vise za to??

Edit:
Jel imaš nešto ovako kao na slici? Jes da nisu isti modeli ali to mi jedino pada na pamet.. Tvoj tv verovatno ima vise podešavanja...

Prvo da ti se zahvalim na brzom odgovoru.

Ma iste su opcije... ja sam to sve stavio na OFF u svim rezimima... mozda bi trebao da stavim na medijum?
Da li se kod tebe to uopste desava?
koji je tvoj tv?

Inace...super ti je profilna.. upravo gledam mucke! :D

Pozdrav i hvala jos jednom.
 
moj tv je Hisnese H39A5600, pa za pocetak probaj da menjas te opcije pa ces videti ima li boljitka, dok se neko ko je upoznat sa problemom ne javi...
 
nema veze sa hisense tv ali probaj da prebacis input na neki drugi device, imas verovatno pc, game, bluray player, cable box, etc... moj samsung recimo na pc inputu nema to zatamljivanje uopste dok na game modu ga ima i ne moze da se iskljuci kroz normalan menu (ali moze kroz skriveni service menu)...

nije resenje problema ali pogledaj u ovom pravcu, mozda ima slicnosti...
 
Kako ti se tv ponaša s puštanjem titlova i filmova s usba?

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Kako ti se tv ponaša s puštanjem titlova i filmova s usba?

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
Pa prvi put mi nije pročitao titl za film ali kad sam stavio isti naziv za film i titl...od tada je sve ok.
Moguće je podešavanje i regiona titla čak pa čita i ćirilicu i latinicu, a sto se tiče filmova sve je otvarao do sada što sam gledao.

Ti imaš problema sa tim?
 
Nemam - još. :) Planiram nov tv već 100 godina, a to s titlovima mi je bitno, pa bih kupio oko Nove godine ovaj model u veličini od 55".

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
E, da - šta ima od aplikacija? HBOgo, Deezer?

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk
 
Deezer ima, HBO GO nema (ako je isti software kao na 5600 seriji).
 
U Emez... trenutno 42.400 din.
55-ica 48.800 din.
 
Poslednja izmena:
Kupio pre mesec dana Hisense 43 4k . Ista bajka . Na nerve mi ide to što me j..e slika svojim zatamnjivanjem i osvetljenjem . Da li je neko rešio problem ? Ja još samo nisam ciglom gađao TV , sve ostalo sam probao . :) .
Pomažite !!!!!
 
Imas dynamic contrast u podesavanjima slike pa ga iskljuci.
Takodje i backlight.
Barem ima u mom H40B5600 modelu.
 
Nazad
Vrh Dno