Šta je novo?

Koji od ovih: HUawei Mate 10 pro, P20, LG V30, Samsung a8+ ?

vylota

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
1,076
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
RYZEN 5 5600X, WRAITH
Matična ploča
GA B450 DS3H
RAM
2X8 GB DDR4 3200
GPU
ASUS GTX 1660
Storage
M2 SAMSUNG 980 EVO PRO 512, WD GREEN SATA II 1TB
Zvuk
INTEGRISAN
PSU
LC POWER 600W 2.31
Kućište
COOLER MASTER
Monitor
SAMSUNG TV/MONITOR T27D390EW
Dakle, HUawei Mate 10 pro, P20, LG V30, Samsung a8+ ?

Ovaj zadnji možda nije u istoj kategoriji (jeste cenovno), ali je jako dobar pa sam i njega uzeo u obzir... Igre ne igram, bitan mi je ekran, tj što bolja vidljivost napolju, zvuk preko slušalica, baterija, pa kamera i fluidnost u radu. Tim redom. Dajte vaše mišljenje i ako imate vremena kratko obrazloženje. Poco F1 ne želim, pa ga molim Vas ne pominjite kao izbor, bez obzira na specifikacije...
unapred hvala na vremenu!
 
Ako je zvuk preko 3.5mm ili dodatnog kabla na M10 barem kao na mate 10 LITE, to je onda sasvim ok, jer lite verzija proizvodi kvalitetan zvuk. Niko ne pominje P20... Jel je inferioran baš toliko u odnosu na M10 i V30?
 
Jeste, niža klasa je u pitanju. Inače nema šanse da m10lite bude bolji po pitanju 3.5mm; huawei lite seriju uvek prilično zakida, tako da je u najgorem slučaju na m10 isti izlaz, ako ne i bolji.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zaboravio sam wide kameru. To se slazem sa tobom.
Sto se tice podrske sa XDA i custom podrske nema smisla ako zelis zadrzati garanciju tih 2 godine.
Sto se tice GCam ne znam jel izasla za V30 neka koja je upotrebljiva. Sve su to diskutabilne prednosti.
Ekran je svakako bolji na M10p. Kao i stock fotokamera.
Sd835 je malo bolji na papiru sto se grafickog dela tice, ali ja za 6 meseci nijednom nisam imao problema ni sa jednom igricom a sve radi na max.
Ne znam jel se V30 prodavao kod operatera i da li ih ima sa regularnim garancijama.
Po meni M10p je lepsi i lepse lezi u ruci (subjektivno)

Ima i Huawei monohromatsku kameru ali je objektivno vecini korisnika zanimljivija super wide-angle kamera pa tu blaga prednost ide za LG.
Primarni senzor M10P kamere je 1/2.9'' a V30 1/3.09'', dakle i nije neka razlika u velicini a u foto kvalitetu je otprilike ovakva situacija:
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=8854&idPhone2=8712&idPhone3=8505
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8854&idPhone2=8712&idPhone3=8505
Ne bih bas rekao da je M10P kamera bolja. Gcam za V30 postoji, kao i verzija za wide kameru.
Ovo oko SD835/gpu/xda podrske sam naveo kao prednost za odredjene korisnike ali je cinjenica da SD pruza vise na tom polju.

Ako se dobro secam vip je imao V30 ali sada prodaju samo G7 i G6 (koji nema audio hw kao G7/V30). Tako da nije lako naci V30 a da nije ''divljak''.

@Vylota

Mislim da ces najlakse naci S8+ ili M10Pro sa domacom, dvogodisnjom garancijom (primerci kupljeni kod operatera, novi ili par nedelja/meseci stari). Tu je vec manje-vise svejedno koji ces izabrati jer su prilicno izjednaceni, nijedan nema audio hw kao V30 ali racunaj da su zvucno bolji od svakog ''lite'' (ili Samsung ''A'') modela tako da ce svakako biti apgrejd i na polju zvuka.
 
Poslednja izmena:
HSV, u pravu si za ovo na kraju... zanimljivo - na damirovom review-u V30, na oko 6min priča o tome da se hi impedance mod uklučuje tek na slušalicama koje to podržavaju, tako da za slušalice od npr 50 ohma koje on pominje neće taj mod ni da se uključi, možda je onda džaba cela ta priča oko zvuka na V30?! Mada ipak kaže da je najbolji i najglasniji zvuk na njemu... https://www.youtube.com/watch?v=pU3guMh0KLE
 
Šta mislite o ONE PLUS 5? imam neku ponudu, a na yt su dobri komentari, pa i za zvuk preko 3.5mm...
 
Zavisi koliko je dobra ponuda, OP5 je i dalje odlican telefon.

OP6 nov kosta ~480e na oglasima.
 
a HONOR 10?? moram da smanjim budžet sa max 450 na max 330
 
Poco daleko bolji od H10.

Oba su IPS.
 
Pixel xl

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Generalno ok preporuka ali cak ni P2 XL nije bas ubedljiv na polju audio kvaliteta preko slusalica a to je Vyloti jedan od proriteta.

@Vylota

S obzirom da si razmatrao kupovinu polovnog OP5 (dakle, nista od garancije a i polovan je) evo jos jedne ''egzoticne'' preporuke (nov 309e na KP): https://www.gsmarena.com/zte_axon_7-8067.php

309e je prihvatljiva cena za nov Axon 7 (samo zbog odredjenih karakteristika), hardver uredjaja se i dalje sasvim solidan a ima i stereo zvucnike i sto je najzanimljivije - AKM AK4490 DAC + AMP: ZTE's Flagship Smartphone, Axon7 uses AKM's Premium Audio DAC AK4490EN and Advanced Audio DSP CODEC AK4961
https://www.head-fi.org/threads/zte-axon-7-americas-first-hifi-mobile-audio-dolby-atmos.814100/
https://smartphones.gadgethacks.com/how-to/top-4-phones-for-music-lovers-audiophiles-0175956/

U GSMA testu se nije proslavio na polju audio kvaliteta ali to je nebitno zato sto su njihovi testovi zvuka odavno krajnje sumnjivi, ne u smislu da nesto namestaju nego da nesto ne rade kako treba sto potvrdjuju i mnogi korisnici raznih uredjaja sa HF i slicnih foruma. Jednostavno treba ignorisati GSMA testove audio izlaza za slusalice i pratiti neke druge, profesionalnije sajtove, forume, YT.



Ovo je dobar, sadrzajan review najbitnijih karakteristika a lik za zvuk kaze da je jedan od najboljih na trzistu (mada se radi od 2016. godini ali prema merenjima i pojacalu i dalje je pri vrhu).

E sad, ne znam da li taj prodavac daje bilo kakvu garanciju, bar neku osnovnu od npr. 6 meseci, to treba proveriti.
Ali za 309e ipak deluje kao ok kupovina, naravno da bi bilo bolje da je model iz 2017. i da ima SD835 ali eto.

PS

Au bedak, sad vidim da je prodavac bez ocena, dakle otpada. A pre nekoliko nedelja sam video taj model kod jednog KP (pre)prodavca sa stotinama + ocena, bez negativne, cak je bio i malo jeftiniji.

Polovan (sa tragovima koriscenja) ali navodno ispravan = 160e na KP (81/0 ''skor'' prodavca).
 
Poslednja izmena:
I ja predlazem V30 kao kompletan uredjaj. Mate 10Pro ima jako los zvuk preko slusalica, testirao sam Mix2s i Mate 10Pro sa istim slusalicama Audio-Technica ATH-CHX5 na Mix2s je mnogo bolji. Xiaomi ima one presets za razne slusalice , tako da mislim da i Mi8 ima isto dobar zvuk, ali sigurno nemaju dobar zvuk kao LG V30

edit: izvinjavam se nisam procitao temu do kraja pa sam dao predloge koji su izvan cenovnog ranga.
 
Poslednja izmena:
Evo mene opet... poludeću od ovih telefona, taman napravim neki uži izbor, onda nestane para, sad se fond (ipak) opet povećao, ali su sad neki drugi favoriti u pitanju.

Non stop sam na yt, i ovde na forumu, čitam teme, listam, ali nikako da nađem pravi fon. U principu, izgleda da tako nešto i ne postoji, jer svaki ima dobre i loše stvari, i nijedan nije kompletan.

Elem, juče sam razmatrao, HTC U11(355), MiMix 2S(oko 400), Mi8(kome je pala cena na nekih 370) i samsung A7 (2018) (320). Zadnji nije u klasi prva tri, ali je veoma zanimljiv, jer su tu amoled, ram i mem, ok baterija i trostruka dobra kamera, i dolby atmos ( a i cena). HTC mogu da nabavim sa usmenom garancijom, a xiaomi sa 1 god garancije.
Zvuk bi trebalo da bude najbolji na HTCu, uz koji se dobijaju i ucb c U Sonic slušalice, a hvale zvuk i na oba xiaomija. Mišljenja??
 
Skoro nikad, što??
 
Kolko sam čuo Mi8 I mix2s imaju problema sa spikerfonom, tj da noise cancelation iseca I sagovornika. Možda će to srediti sledećim update-om.

A7 2018 deluje skroz zanimljivo. Nisam ga video do sad.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Elem, juče sam razmatrao, HTC U11(355), MiMix 2S(oko 400), Mi8(kome je pala cena na nekih 370) i samsung A7 (2018) (320). Zadnji nije u klasi prva tri, ali je veoma zanimljiv, jer su tu amoled, ram i mem, ok baterija i trostruka dobra kamera, i dolby atmos ( a i cena). HTC mogu da nabavim sa usmenom garancijom, a xiaomi sa 1 god garancije.
Zvuk bi trebalo da bude najbolji na HTCu, uz koji se dobijaju i ucb c U Sonic slušalice, a hvale zvuk i na oba xiaomija. Mišljenja??

I na Mi8 imaš samsungov super amoled ekran.
 
Imam mix2s slusalice xiaomi noise canceling usb type-c i zvuk je fantastican za moj ukus, do pola pojacano dovoljno je glasno , znam da glasnoca nije merilo, sve se cuje i bass koji nije prenaglasen, i visoki i srednji tonovi, i glas pevaca(ovo je bez vipera )(huawei mate10 Pro nije toliko glasan ini pojacan do kraja). na mix2s sam instalirao i viper4android, podesio kako mi odgovara, Flac muzicki fajlovi, pojacan je dva stiska od mute i skoro da je preglasno. Postoji i odlicna google kamera za mix2s tako da su fotografije stvarno odlicne.
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko koja radnja ispod brankovog mosta prodaje telefone?? ima li neki sajt za istu, može info na pm
 
I ... :) , na kraju sam pazario Mi MIx 2, 128 gb verziju, za 280, star 1 dan. Treba da se sredi softver pošto ima neku betu 10... probao sam ga, i zvuk naravno, i prevazišao je moja očekivanja. Ekran je odličan iako nije amoled, jako je svetao, tako da na suncu nema problema definitivno. Procesor je sd 835, baterija 3400, zvuk ODLIČAN! Probao sam yt pošto nema ništa na njemu od muzike, acdc i 2000 miles (kylie i chrisie hynde), nisam mogao na 100% preglasno je. Kvalitet je veoma dobar. Ostalo nisam probao, tek kad sredim softver.
Znam da je prednja kamera "problem" jer mora da se rotira fon, ali ja ne pravim selfije i nisam na društvenim mrežama, pa mi to nije bitno. Možda će biti nekom od dece kad ga jednog dana naslede :). Prednja bi trebalo da bude ok, videćemo.
Toliko od mene, mislim da sam odlično prošao sa cenom, da se nije pojavio ovaj, vrv bih uzeo samsung A7 2018, za 40e više. Dobio bih amoled, bolje kamere i... pa ne znam, videćemo.
Pošto sam već imao xiaomi 4X, nemam problem sa softverom, mislim da sam instalirao microsoft launcher na 4X, i odlično je radio.
 
I ... :) , na kraju sam pazario Mi MIx 2, 128 gb verziju, za 280, star 1 dan. Treba da se sredi softver pošto ima neku betu 10... probao sam ga, i zvuk naravno, i prevazišao je moja očekivanja. Ekran je odličan iako nije amoled, jako je svetao, tako da na suncu nema problema definitivno. Procesor je sd 835, baterija 3400, zvuk ODLIČAN! Probao sam yt pošto nema ništa na njemu od muzike, acdc i 2000 miles (kylie i chrisie hynde), nisam mogao na 100% preglasno je. Kvalitet je veoma dobar. Ostalo nisam probao, tek kad sredim softver.
Znam da je prednja kamera "problem" jer mora da se rotira fon, ali ja ne pravim selfije i nisam na društvenim mrežama, pa mi to nije bitno. Možda će biti nekom od dece kad ga jednog dana naslede :). Prednja bi trebalo da bude ok, videćemo.
Toliko od mene, mislim da sam odlično prošao sa cenom, da se nije pojavio ovaj, vrv bih uzeo samsung A7 2018, za 40e više. Dobio bih amoled, bolje kamere i... pa ne znam, videćemo.
Pošto sam već imao xiaomi 4X, nemam problem sa softverom, mislim da sam instalirao microsoft launcher na 4X, i odlično je radio.

Cestitam na izboru, za tu cenu pogotovo . Sta bi sredjivao oko softvera? I ja koristim Betu na Mix2s.
 
Ona za dan je vrv lažirao, ali je fon u mint stanju, tako da nije bitno. Hoće da skinem betu jer volim da imam stable verzije na telefonu, a i zbog kasnijih ota apdejtova. Ljudi na poslu su oduševeljeni izgledom, izradom i kvalitetom. Jedino su me zezali za prednju kameru pošto mora da se rotira telefon :). Ali ne pravim selfije tako često pa mi nije bitno.
 
Verovatno da je lazirao za 1 dan star telefon, jer nemoguce bas da je sve uspeo i da otkljuca bootloader ( ali ajd i ja sam svoj otkljucao u roku od par minuta ), i ubacio Twrp i ubacio xiaomi.eu rom. Mozda je star 2 dana :)
Ne znam, sta da ti kazem sta je bolje stable ili beta. Ja za sada nisam primetio neke razlike a koristio sam prvo betu, pa probao stable, pa sad opet betu. Kod xiaomi.eu je dobro sto je on baziran na kineskom firmwareu, kruze price da je kineski firmware bolji, optimizovaniji od globalnog. u xiaomi.eu rom-u je izbacen sav bloatware, i ima samo osnovne google aplikacije, tj samo playstore sve ostalo instaliras sta hoces. u Globalnim verzijama bile one beta ili stable, dolaze preinstalirane sve google aplikacije, tako da imas dva browsera, 2 music playera, 2 video playera, google photos i gallery, .
xiaomi.eu rom beta rom im uglavnom updejt svakog petka
uglavnom, ne verujem da li ces primetiti neku razliku preinstaliranjem global roma.
telefon je odlican kao i sam sto kaze, odlicne izrade, jest da je to malo zeznuto oko selfi kamere, ali nista strasno.
jos jednom cestitke i nek te dugo sluzi :)
 
Nazad
Vrh Dno