Šta je novo?

Izbor coolera za procesor

ivanlik

Poštovan
Učlanjen(a)
01.05.2016
Poruke
50
Poena
59
Imam procesor "i5 8600k" , koji je najbolji "cooler" za njega do 6000 din., da je sto tisi, ne planiram da ga "klokujem" I da moze da stane u kucistu "NZXT s340 Mid Tower" Hvala.

Poslato sa H60-L04 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Hvala, mislim da su ovi bolji izbor ? Da li se niki od ovih nece uklopiti?
- ThermaltakeRiing Silent 12 Pro

- Be quiet Pure Rock Slim, BK008

- Cooler Master Hyper 412S, RR-H412-13FK-R1

Moj izbor je thermaltake

Poslato sa H60-L04 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala, visina ovog "coolera" je 165, za moje kuciste je maksimalna visina 161, inace deluje dobro

Poslato sa H60-L04 uz pomoć Tapatoka
 
8600K se uzima da bi se klokovao.

Ako neces da klokujes idi na i5 8400/Ryzen.
 
Klokovacu, ali ne odmah, mislim da je uvek bolje uzeti neki drugi "cooler" , ne verujem da je I onaj koji se dobija uz procesor previse dobar. Takodje je "base clock" na "k" seriji 3.7 a na zakljucanoj 3.4. A I imam "Z" plocu sticajem okolnosti.

Poslato sa H60-L04 uz pomoć Tapatoka
 
Uz K procesor ne ide kuler.

Scythe Mugen rev 5.B uzmi u tom budzetu.
 
Da , vidim dobar je "Scythe"

Poslato sa H60-L04 uz pomoć Tapatoka
 
Sta mislite , da li je dovoljno 1mm slobodnog prostora za hladnjak u kucistu. Kuciste ima prostor 161mm a ima hladnjak 160mm visinu ? Da li ce se javljati vivracija , tj. da dodiruje hladnjak kuciste, sa te strane je pleksiglas. Sada je pitanje da li se maticna racuna u visinu od 161?

Poslato sa H60-L04 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ako sa jave tolike vibracije, onda su u većem problemu nego sa tim.
 
Ljudi ako moze mala pomoc, treba da uzmem i5 2500. Imam trenuno cooler za i3 i nema sanse da moze ohladi i5. Da li ce mi biti dovoljan onaj stock bakarni?

Hvala i izvinjavam se zbog upadice:d
 
Ako imaš besplatno taj bakarni box, poslužiće i on. Ako moraš da kupuješ onda kao što kolege kažu, LC-CC-95 ili CM TX3 sa oglasa. Meni LC-CC-95 hladi bez problema i7 2600, a hladio je i i5 8600k na stoku.
 
Nazad
Vrh Dno