Šta je novo?

Prodavnice PC komponenti i mobilnih telefona u Beču?

AlanFord3

Cenjen
Učlanjen(a)
01.11.2013
Poruke
91
Poena
160
Ne znam u koji podforum da stavim pitanje, ako mislite da je za neki drugi podforum premestite temu.

Putujem u Beč za nedelju dana, pošto prvi put idem zanima me koje su povoljnije prodavnice gde bi mogao da kupim PC komponente, i mobilni telefon za sebe? Zanimaju me prodavnice gde odmah mogu da uzmem robu a ne online shopovi. Ukoliko je neko kupovao u skorije vreme i ima preporuku? takodje da li se moze uzeti taxfree, da li ima nekih limita u vezi toga?
 
Mislim da ćeš se našetati po beču za to. Skoro sam gledao i nisam imao uspeha naći išta sem najvećih prodavnica (Saturn, MediaMarkt).

Po pitanju limita za vraćanje PDV, treba ti preko 70 evra na jednom maloprodajnom računu da bi mogao da tražiš povraćaj. Treba da napomeneš prodavcu prilikom plaćanja i imaj pasoš sa sobom.
Mislim da mora da se sačeka 3 sedmice da bi mogao da tražiš povraćaj.
 
Saturn i MMarkt nemaju nista sem diskova i rutera od pc komponenti u radnjama, i generalno su skupi.
Ali naidje neki deal koji je retail only! Tipa 110e za 1tb ssd sada.
Telefoni ne znam da se igde isplate, sem bas prvih dana, jer i kod nas su skupi.
 
Hvala na odgovorima.
Nemacki ne znam, da li prodavci hoce da pricaju engleski? koliko se obicno ceka ako bi narucio da preuzmem u radnji?

Pronasao sam preko weba conrad.at, www.cyberport.at i www.mylemon.at koliko sam protumacio na sajtu su im cene koje su u radnjama?
 
Mozes pitati da li znaju i skoro uvek se neko nadje da zna eng a cak i srpski.
 
www.e-tec.at

Ima dve prodavnice u Beču. Nema uvek sve, ali na sajtu imaš realno stanje u prodavnicama, a ako nema, možeš besplatno da naručiš da stigne u prodavnicu koju želiš nekoliko dana unapred. Samo keš. Ne znam da li rade tax free.

Probano pre tri nedelje - radi.
 
Hvala na odgovorima.
Nemacki ne znam, da li prodavci hoce da pricaju engleski? koliko se obicno ceka ako bi narucio da preuzmem u radnji?

Pronasao sam preko weba conrad.at, www.cyberport.at i www.mylemon.at koliko sam protumacio na sajtu su im cene koje su u radnjama?
Sva tri su fine radnje (Conrad je poznata, a druge dve su top po najnizoj ceni za vecinu stvari kad trazim :)).
Ne znam da li su iste cene u radnjama.

Nije bas toliko rasprostranjen engleski, koliko bi ocekivao za Bec, sto je neverovatno za IT radnje. Ali ako ne engleski, srpski ce te dosta razumeti, jer ne samo da ima "Baklavaca", vec i mnogo Slovakinja, koje razumeju podosta srpskog.
Baci im e-mail na engleskom, ne brini, naci ce nekoga da ga razume i javiti ti.
 
Mylemon nije klasična radnja već samo preuzimanje online narudžbine.

Uglavnom im treba 2, 3 dana da artikal stigne.

Kupovao sam ja par puta i jesu jako povoljni.

Cyber je mala radnja i imaju deo robe na stanju, dok se ostatak takođe čeka par dana.

Saturn i Mediamarkt su potpuno iste radnje sa istim cenama i ogromne su, tako da skoro sve imaju odmah, ali su i cene najjače.

Conrad takođe.
 
Tema kao porucena:)
Sve sam uglavnom iscitao, samo me interesuje jedna stvar, kako odraditi tax free ako se ide autobusom za Bec, tj da li je ikako moguce posto me oni sigurno nece cekati da mi lupe pecat na carini, bilo koja varijanta mi odgovara.....
 
Jedino da sledeci put poneses i prijavis. Bez da dobijes pecat, nema nista!
 
Nikako autobusom. Po nedavnom iskustvu, da bi vas carinik uopšte uzeo u razmatranje, morate proći na Horgošu kroz krajnju desnu traku koja vas, posle policijske kućice, vodi u poseban ograđeni deo za carinu. Čak i ako nema policajca niti automobila u toj traci, morate preskočiti red, doći na tu traku i zvati policajca da dođe da vam lupi pečat pre nego što nastavite kod carinika. Ja sam bio prošao na normalnu traku i carinik nije hteo ni da mi pogleda papire. Naterao me da se vratim u Mađarsku i ponovo izađem kroz odgovarajuću traku.

Možeš da poneseš sledeći put, ali ne samo papire, već i robu. Meni je carinik gledao stavku po stavku na računu, tražio da pokažem i tražio etikete da je stvar nova.

Sve u svemu, autobusom nikako.
 
Nazad
Vrh Dno