Šta je novo?

Xiaomi Mi8 Lite

Hoce li biti Android 9.0 (Pie) na ovom telefonu, jel se zna nesto pouzdano?
Nadam se vec u sledecem apdejtu,android 9 Pie i rezim za nocno snimanje ,budi strpljiv,za 2 nedelje max,bice 100 ℅

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da. Global beta koja izlazi sada u utorak ce biti bazirana na pie androidu. Ako nekom treba link ka beti ili drugim custom romovima, moze da se prikljuci grupi na telegramu. Za global stable se ne zna.

Official Xiaomi Mi 8 Lite (Platina) telegram group 24/7 support

Gp Link : https://t.me/joinchat/DXcdlA0r5XYI-ooJlO8IlQ

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Stavio sam liquid nano screen protector na njega, ne primećujem nikakvu razliku... Posle sam video da je trebalo iz tri sloja, a ja sam iz jednog...

Možda da probam ključem po ekranu ;))

Ako mi stignu staklo / folija, ne znam dal ce ovo smetati

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 
Stigao mi i Hydrogel
https://www.aliexpress.com/item/Ful...138.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.248c4c4dfrNmXx

Odlican je, ali, u paketu dolaze plasticni drzaci za laksu montazu itd, medjutim nema nikakvih instrukcija i naravno uspeo sam da ga zeznem - okrenuo sam naopacke kad sam pokusao da zalepim i skinuo ga sa nosaca. na kraju sam ga lepio ko obicnu foliju i zalepljen je ukrivo, sa vazduhom i prasinom. vazduh ce da izadje, sam od sebe, ali prasina nece, zalepi se... dobra stvar je da ne ostaju otisci prsta cak ni sa lepljive strane, pa sam uspevao da ga malo namestim, ali daleko od super zalepljenog. Razmisljam da porucim jos jedan kad zeznem staklo sto jos cekam :)
 
Jos malo i stize nam pita,braci kinezima vec pustili l pie 9[emoji16]

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav ljudi.
Jedno pitanje uzeo sam ovaj telefon pre10-ak dan, prezadovoljan, koliko vremenski vam se puni telefofon?

Meni na klasicnom punjacu 10W2A nesto ispod 1,5h(od 15% do 100%), a na nekom kineskom koji podrza Qualcomm Quick charge 3.0 18W za 1h.

Da li je to ok ili vi trebao vise da se puni?
 
Pozdrav ljudi.
Jedno pitanje uzeo sam ovaj telefon pre10-ak dan, prezadovoljan, koliko vremenski vam se puni telefofon?

Meni na klasicnom punjacu 10W2A nesto ispod 1,5h(od 15% do 100%), a na nekom kineskom koji podrza Qualcomm Quick charge 3.0 18W za 1h.

Da li je to ok ili vi trebao vise da se puni?
Mislim da je to ok za taj punjac


Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
stigao nilikin super frosted shield i staklo. Kinez stavio 22usd za vrednost, ovi me odrali... i mesec dana na carini

više mi se sviđa ovo što sad imam, hydrogel mi je definitivno lepši od stakla, a frosted ne štiti ekran, niti se vidi boja telefona... kontam da ću staviti na oglase ..

staklo super izgleda, al znam ja da ako krenem da ga stavljam zeznucu ga


Edit, kupio sam pre par nedelja msi qc punjač, 780 din u domaćoj radnji. puni oko 10% za 10min, stavio sam mu ugreen kabl...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zanima me kakva je kamera na ovom telefonu i da li ima neki telefon do 220e sa boljom kamerom.
 
Zanima me kakva je kamera na ovom telefonu i da li ima neki telefon do 220e sa boljom kamerom.
Po meni je kamera i vise nego dobra za tu cenu,bice samo bolje i bolja narednim miui nadogradnjama,uskoro dobija nocni mod..

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Zanima me kakva je kamera na ovom telefonu i da li ima neki telefon do 220e sa boljom kamerom.
dobra i nema bolja u cenovnom rangu. može gcam da se ubudzi, ali ja nisam :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Za sad moze manuelnim modom stock kamere da se izvuce slican kvalitet, a neko je pominjao da ce sa sledecim update-om biti i neki night mod..
 
pa od bete 8.3.1 ima night mode, ali nije ni blizu google-ovog. Sa manuelnim modom moze slicno, ali ovaj night sight mi je konstatno davao i bolje rezultate kad sam probao da slikam ovaj kadar. A slika za sekund i donekle je cak i iz ruke moguce slikati bez problema, za razliku od manuelnog
 
Idemoooo[emoji16]
fb201d924803fed31d3e727824c1115c.jpg


Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Lepo, mada očekujem da je ništa novo...

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk
 
Dve bitne stvari Pie donosi, bolje GCam portove i adblock podesavanjem privatnog dns-a.

Ostalo je manje-vise nebitno.
 
Znaci definitivno mora da popustim i otkljucam bl zbog gcam[emoji854][emoji854][emoji16] da li sve radi ok sa finger i face unlock kad se otkljuca bl?

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Nema razloga da ne radi.
 
Kod mene na RN5 sa otkljucanim nemam problema sa FP-om, a FU ne koristim.
 
Kod mene na RN5 sa otkljucanim nemam problema sa FP-om, a FU ne koristim.
Meni trenutno otkida FU kako radi sa zakljucanim bl,,brzinom svetlosti[emoji16]na malo namigivanje cim otvorim oko otkljucava,zbog toga pitam ne bi da se nesto s*mjau**mjau**mjau**mjau* otkljucavanjem bl[emoji4]

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Ja jutros dobio telefon, dođe neki update, instaliram ga pa komplet reset i taman ga sredio, kada stiže Pie. Ja volim čist da bude, utripovao sam da mi bolje radi. [emoji848]

Ima li neko problem sa Nova launcher na ovom telefonu ?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja jutros dobio telefon, dođe neki update, instaliram ga pa komplet reset i taman ga sredio, kada stiže Pie. Ja volim čist da bude, utripovao sam da mi bolje radi. [emoji848]

Ima li neko problem sa Nova launcher na ovom telefonu ?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Meni cepa Poco launcher[emoji16]

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Znači nešto ima. Sada na čistom Pie sam primetio da mi Google Play pukne s vremena na vreme i sat mi pokazuje PM iako je namešteno na 24 h.

Ali telefon je lep, brz, jeftin, dobar. Pravi Xiaomi. Neće nikada biti popularan kao Note serija ali opet dobro. Mrzelo me da čekam 7 Pro.

Imao sam i Poco a evo još nisam prodao S8+. Neverovatno koliko Face Unlock bolje radi na Xiaomi telefonima. Mada kad oni prepoznaju svakog Kineza u roku od tri sekunde, kako neće mene. [emoji3]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li moze, potpuno da se iskljuci senzor na FP ? da bude tel. bez ukljucene bilo kakve zastite
 
Nazad
Vrh Dno