Šta je novo?

Xiaomi Mi8 Lite

Idemooo
e86c1632da06f717bf3d9147e52de238.jpg


Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
nije pie?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
ma dobro, biće valjda


miui me svaki dan iznenadi nekim novim fazonom što mi se sviđa

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da li neko od vas koristi fullscreen gestures? Kod mene je primetan lag kod ovih animacija pa rekoh da pitam kako je kod vas.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kod mene radi savrseno brzo bez laga

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Primetan je bio lag kad na recents animaciji dok sam bio na global rom-u, na xeu nema toga. Najviše me je nervirao notch koji nije poravnan, od zadnjeg apdejta i to rešeno. Takođe, mi globe center clock mode omugaćava prikaz notifikacija ispod sata, takođe rešenje za veliki notch nedostatak

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Notch i dalje nije poravnan na ovom 10.2.2 notifikacije takodje,stoje nekoliko sekundi posle pristiglog obavwstenja pa ih zameni sat u levom uglu,resice to na piti sledecem apdejtu na global romu..


Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
ja imam već ogrebotinice na ekranu... :( dok stigne normalno staklo, neće mi ni trebati

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
stiglo mi ovo... i odlično je

US $2.99 | Case for Xiaomi Mi 8 Lite Case Luxury Clear Transparent Bumper TPU Silicone Shockproof Plating Cover for Xiaomi Mi 8 Lite case
https://s.click.aliexpress.com/e/A7MQ3Zm

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Danijel00 jel iznad ekrana štrči tj. kada se ekranom stavi na ravnu površinu da li dodiruje? Vidim da štiti kameru pozadi...
 
Da strci.

Malo je kabastiji od originalne zastite, ali je i lepsi (skroz je providno i vidi se struktura)
stabilno stoji, nije glindzavo, e sad ako bih ga cesto skidao - stavljao, ne znam koliko bi trajao

narucio sam ja i nilkin (odustao od mofija), pa cemo videti... samo sporo stize, ovome je trebalo mesec dana...
 
Pozdrav

Imam jedan problem na ovom telefonu koji nikako ne mogu da rešim. Telefon je Mi8 lite, Android 8.1.0 MIUI Global 10.2 Stable. Koristim Apex launcher Classic 3.3.7. u pro verziji.

Problem je sledeći. Nikako ne mogu da dobijem na home screen ekranu odredjene widgets, shortcuts ili precice za bookmarks.
Da pojasnim. Npr, u chrome browseru ima opcija „add to home screen“ koja uredno bookmarks postavlja na home screen.
To ovde nikako ne funkcioniše. Probano je i na apex launcher, kao i na sistemskom launcheru. Svuda isto.
Zatim imam instaliran tapatalk pro 7.3.3. Opcija da mi postavi shortcuts za odredjene forume za home screen takođe ne funkcioniše.
Ali da napomenem da hoce da ih napravina na sistemskom launcher-u, dok na Apex nece.
Takođe, cisto da napomenem, prilikom instalacije neke nove aplikacije ona se ne pojavljuje na home screen ekranu, ali to nije toliko bitno, posto mogu iz menija da je prevucen na home screen.

Mnoge stvari sam probao, davao, menjao permissions za chrome, za apex i sl. ali bez uspeha.
Precice iz tapatalka, kao za bookmarks na home screen ekranu su mi bitne. Uvek sam imao tako u prethodnom periodu.
Takodje ne bih da menjam Apex launcher Classic, navikao sam na njega.

Da napomenem još da sam probao razne launchere, Nova, Poco itd, ali svuda bes uspeha jednostavno precice („add to home screen“) iz chroma nikao nisam uspevao da dobijem.

Jel ima neko ideju za resenje?
 
Pozdrav

Imam jedan problem na ovom telefonu koji nikako ne mogu da rešim. Telefon je Mi8 lite, Android 8.1.0 MIUI Global 10.2 Stable. Koristim Apex launcher Classic 3.3.7. u pro verziji.

Problem je sledeći. Nikako ne mogu da dobijem na home screen ekranu odredjene widgets, shortcuts ili precice za bookmarks.
Da pojasnim. Npr, u chrome browseru ima opcija „add to home screen“ koja uredno bookmarks postavlja na home screen.
To ovde nikako ne funkcioniše. Probano je i na apex launcher, kao i na sistemskom launcheru. Svuda isto.
Zatim imam instaliran tapatalk pro 7.3.3. Opcija da mi postavi shortcuts za odredjene forume za home screen takođe ne funkcioniše.
Ali da napomenem da hoce da ih napravina na sistemskom launcher-u, dok na Apex nece.
Takođe, cisto da napomenem, prilikom instalacije neke nove aplikacije ona se ne pojavljuje na home screen ekranu, ali to nije toliko bitno, posto mogu iz menija da je prevucen na home screen.

Mnoge stvari sam probao, davao, menjao permissions za chrome, za apex i sl. ali bez uspeha.
Precice iz tapatalka, kao za bookmarks na home screen ekranu su mi bitne. Uvek sam imao tako u prethodnom periodu.
Takodje ne bih da menjam Apex launcher Classic, navikao sam na njega.

Da napomenem još da sam probao razne launchere, Nova, Poco itd, ali svuda bes uspeha jednostavno precice („add to home screen“) iz chroma nikao nisam uspevao da dobijem.

Jel ima neko ideju za resenje?
Koliko znam sve sto se instalira novo ide na poslednji ekran koji imas sa aplikacijama,nikad ne ide na prvi odnosno home [emoji16]

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Ne stavlja nigde; ni na prvi ni na drugi ni na poslednji ...
 
Moguce da je i do postavke launchera,meni na Nova iskljucena ta opcija,kad instaliram nesto ona ne pravi precicu na ekranu,nego je ja posle iz menija postavim na koji hocu ekran..Tako da proveri u podesavanjima za Apex

Послато са POCOPHONE F1 уз помоћ Тапатока
 
Prezadovoljan sam telefonm, i dalje ne verujem kako dobro izgleda u plavoj boji, morao sam da ga izvadim iz silikona i za sada se fura go. Cak nemam potrebu da idem na neki jaci model, ovaj sve zavrsava.
 
meni je to najzalije - tako lep telefon, a ja moram da ga upakujem inace cu da ga unakazim
I dalje mi nije stiglo ni jedno staklo ni folija... kinezi ili nasa posta/carina :( a imam ogrebotine na staklu od dzepa definitivno.
 
Kad si naručio opremu? Kineska je nova godina, ako si naručio pre 22-og januara onda bi trebalo da je izašlo iz Kine.
 
sve je pre 10. januara naruceno...
i verujem da je stiglo i verujem da je na carini, ali ima ono jeftino slanje bez trackinga, pa kad istekne 45 dana cu da trazim pare nazad.
samo mi je case stigao, jeftin, kojim sam prijatno iznenadjen (pisao sam neki dan).

kupio sam neko staklo ove, izdrzao sam 1 dan sa njim i skinuo sam ga, grebalo mi je jagodice kad koristim gestures, a pokrivalo je 80% ekrana.
 
Preporuka za case, ne kliza, ima taj sandstone finish, dobro lezi, a bas jeftin

US $1.51 46%OFF | Pocophone F1 Case For Xiaomi Mi A2 Lite Mi 8 Lite Case Matte Soft TPU Cover Xiomi Redmi Note 6 Pro 6A Mi8 Poco Phone F 1 Case
https://s.click.aliexpress.com/e/bP4pFo3q
Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Postoji li opcija koja moze da se "ukljuci",a za rezultat ima da kad idem nazad iz aplikacije koja je grupisana sa drugim aplikacijama,u nazovi folder, ode na home screen umesto na ekran sa grupisanim aplikacijama (odakle je aplikacija pokrenuta)? Unapred hvala!
 
Da li mogu da instaliram global beta rom na xiaomi telefonu gde nije otkljucan bl?

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Možeš. Potrebno je da je telefon na poslednjoj stable verziji. Nakon toga skines sa MIUI sajta global devoper rom i instaliras preko update manager-a. Brišu se svi podaci kada se prelazi na betu.

Evo link za betu

http://bigota.d.miui.com/9.1.24/miui_MI8LiteGlobal_9.1.24_3f5b92bc3f_8.1.zip
Imam vec poslednji 10.2.2 ,znaci sad samo instaliram poslednju betu i posle se isto tako mogu vratiti na stable?

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Imam vec poslednji 10.2.2 ,znaci sad samo instaliram poslednju betu i posle se isto tako mogu vratiti na stable?

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
Da. Beta briše sve, pa pre toga uradi bekap.
Posle ako budeš hteo da se vratiš na stable mora preko mi flash tool-a.
 
Hoce li biti Android 9.0 (Pie) na ovom telefonu, jel se zna nesto pouzdano?
 
Nazad
Vrh Dno