Šta je novo?

Xiaomi Mi8 Lite

Ne mislim bukvalno, ali jeste osetno bolja kamera, meni je ona najbitnija, jer tu se najvise primecuje razlika, ostalo su sve nijanse.
Naravno, kome treba velika baterija, da se igra ceo dan, zelece drugi mob.
Sto se tice licnog iskustva, ima drug A2 i koristio sam ga neko vreme, tako da znam sta moze, a ovaj Lite ima kameru ko RN5 ako se ne varam.
 
Kamera bi na ovom trebala biti bolja nego na RN5 jer je bolji procesor. Pod uvjetom ako je jednaka hardwerski. Osim toga ne bi joj na kimovilu tek tako stavili ocjenu 9.7
Naravno, ovisi koliko ce ju nadogradnjama dodatno ispeglati.
Cijena ce sigurno pasti jos 30-40 eura, čim je vec na pocetku blizu 200 eura, znači dosta jeftin mobitel.

S obzirom na veliki ekran ovaj mob ima kompaktne dimenzije, i pogotovo ok težinu. Ali da, baterija će biti slabija tocka, bas zbog tog velikog ekrana koji nije ni amoled.
 
ovaj telefon ima sony imx363, isto kao Mi8, pixel 3, poco, iako nema toliko dobru optiku i OIS, trebao bi uz gcam davati odlicne rezultate
 
Koliko bi me zezala/usporavala verzija sa 4GB RAMa umesto sa 6GB obzirom da nisam zahtevan korisnik?

TNX
 
S obzirom da je na KP 15€ razlika možda bolje da uzmeš 6GB verziju pa si miran.
 
Evo dva dana na Mi8 Lite, 6/128gb verzija, MIUI 9.6 China Stable dok ne prodje 720h, telefon leti, sve drži u RAM-u, nevjerovatno je fluidan(sa miui10 xiaomi.eu ocekujem jos bolje). Zadovoljan sam kamerom (pogotovo nakon prelaska sa RN4x,a jos uz Gcam kamera ce da bude fenomenalna), baterija uz more bloata na ovom sistemu i uz moju stvarno jaku upotrebu nekih 6-7h sota za dan bez problema. Još jedna stvar, ekran je fenomenalan, sigurno jedan od najboljih lcd koje sam gledao!

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nisam video 6/128 ali sam dobio odlicnu cenu za 4/64 Global i porucio ga.
Cim stigne, javljam utiske.

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Ja se nadam da na KP nece biti samo crni model, dakle da cemo uskoro videti i ostale boje, u njima tek izgleda fenomenalno.
 
Da li podrzava sd karticu iako pise da je nema?

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Juce me zvao supplier da mi kaze da nema crnog vec samo plavi pa mi u subotu (valjda) stize plavi pa vam onda sve javim ;)

Sent from my TA-1012 using Tapatalk
 
Ne mogu da skontam po opisu da li bi ovo trebalo da bude bolje od MIA2 ili samo prosto klizaviji telefon ? :)
Definitivno previse izbora u 50e cenovnog ranga...
 
Meni se A2 uopste nije svideo, pride ima, extra, problem sa senzorom blizine.

P.S. Kasni Mi8L do daljeg :(

Sent from my NOKIA 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Telefon je VRH,perfekcija,samo jos da mu stigne MIUI 10[emoji16]

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Ozbiljno me zanima... da li je kamera bolja od a2? Trenutno je skupji od a2, da li je i bolji i po čemu? Sem cipseta, da li je poco bolji od ovog?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ne znam da li je bolja kamera od a2 ,ovom je kamera super a o izgledu da ne pricamo,poco i a2 su smesni pored ovog...

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Meni je kamera na ovom telefonu vise nego zadovoljajuca, sa gcam očekujem fenomenalne rezultate(imam jos nekih 500sati do unlocka pa da probamo). Ekipo koja ima ovaj tel, je li ikome stizao miui 10 stable?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Meni je kamera na ovom telefonu vise nego zadovoljajuca, sa gcam očekujem fenomenalne rezultate(imam jos nekih 500sati do unlocka pa da probamo). Ekipo koja ima ovaj tel, je li ikome stizao miui 10 stable?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Nije jos ali se ocekuje do kraja meseca,sigurno stize MIUI i to verovatno 10.0.3.0..

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Malo mi je glupo da nisu izbacili ovaj telefon sa miui10 u startu, budući da je tel izasao prije 40ak dana. Može li bez otkljucanog bootloadera da se pređe sa Stable na Dev više?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
stigao update na MIUI 10, ajde reko da probam ima li kakve razlike oko unlock time-a(proslo je 11-12 dana otkad sam zatrazio otkljucavanje) kad ono smanjen countdown na 90 sati, savrseno.
 
stigao update na MIUI 10, ajde reko da probam ima li kakve razlike oko unlock time-a(proslo je 11-12 dana otkad sam zatrazio otkljucavanje) kad ono smanjen countdown na 90 sati, savrseno.
Meni nije stigo na miui 10 vec na 9.6.5.0? Ako pricamo o stable varziji..

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Meni nije stigo na miui 10 vec na 9.6.5.0? Ako pricamo o stable varziji..

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
Meni sinoc stigao update, bio sam na 9.6 prije toga isto, usao u updater i checkirao i vidim stigao 10.0.7.0 China Stable

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Meni sinoc stigao update, bio sam na 9.6 prije toga isto, usao u updater i checkirao i vidim stigao 10.0.7.0 China Stable

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Otkud China stable? Ti nisi na global verziji?

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Otkljucan bootloader i flashovan xiaomi.eu ROM bez ikakvih problema. Nadjoh neki 5.* Gcam koji radi (samo zadnja kamera), prednja crna ili crashuje, vidio sam da se to dešavalo i na Mi 8, ima li neki fix mozda?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno