Šta je novo?

Xiaomi Mi8 Lite

Tesko da može bez roota, mora camera2api da se enableuje u build.prop. Tj mislim da gcam mozd da radi i bez toga, ali kao obicna kamera, bez naprednih mogucnosti. To sam negde procitao, ne mora da bude tacno.
Ja cekam jos 10dana da otkljucam bl, pa cu da se zezam sa gcam

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Uzeh posle A2 ovo čisto da promenim malo, prijatno iznenađenje, sve je za nijansu bolje nego na A2. Jel neko koristi možda YT vanced na ovom modelu? Instalirao macroG i app, radi ali se ne mogu ulogovati, nece ni na dev ni na stable, ni meni ni bratu koji ima isti model. Probao bih na Pixel Experience/XiaomiEU romu ali još 348h do BL unlock-a...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ima uputstvo na xda za tu zaebanciju sa Vanced u njegovoj temi. Prvi post faq login error.

Microg treba da se update-uje, dok ne srede tu je zaobilazak nekako.
 
Hvala, disable Chrome-a rešio "problem" [emoji16]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nisam puno unazad listao temu, verujem da se pominjalo, kako upaliti notifikacije sa stoje u notif baru, sada se pojavi samo kada stigne i nestane odmah, dok kada ugasim notch stoji regularno, ali nije mi resenje da gasim notch...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Glupo rešenje, ali za prvu pomoć poslužiće, nadam se da će ispraviti... Koristi li neko XEU ili PE Rom i kakvo je tu stanje?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Podesio sam region na Hongkong zog otkljucavanja, i onda sam morao vreme da podesavam rucno, i sad mi je na mesendzeru vreme skroz drugacije sta da radim?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Bolje podesi region na Poljska.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Napokon sredjene notifikacije sa poslednjom betom [emoji16]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da li bi mogao neko sada posle duze vremena i nekoliko updateova da iznese ukratko pluseve i minuse ili neki mini review, za nas koji razmatramo kupovinu ovog telefona?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li bi mogao neko sada posle duze vremena i nekoliko updateova da iznese ukratko pluseve i minuse ili neki mini review, za nas koji razmatramo kupovinu ovog telefona?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Koristim ga mesec dana i evo utisaka. Dizajn je odlican, za ovaj cenovni rang zaista dobijes premium feel u ruci. Sto se tice performansi za nijansu je brzi od A2(koristio sam A2 6 meseci), generealno sve lepo radi, glatko sto bi se reklo. Kamera je u dobrim uslovima osvetljenja odlicna, u losijim nesto malo slabija, ali ako uslikas 5 istih fotki odjednom, jedna ce valjati sigurno, to je do nedostatka OIS-a. Sto se tice miui, sve je stvar ukusa, meni je generalno brzi od stock-a.
E sad mane. Nema ih toliko, mada ih ima. Baterija je mogla biti bolja. Za razliku od Mi A2(3000mah), ovaj ima 3350, ocekivao sam bolju bateriju, ali rezultat je isti, u nekim slucajevima gori( zavisi od koriscenja). I ima jedna po mom misljenju velika mana. Ja imam plavi model, brat crni. I kod njegovog modela, u predelu notch-a na beloj se vidi screen bleeding, i ekran je za nijansu "zuci"( ne mora biti mana), dok je kod mene sve normalno. Sve zavisi koji ti model zapadne.Nadam se da sam ti pomogao u odluci kupovine [emoji16]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ga imam od novembra, telefon je fenomenalan, sa gcam i kamera je odlicna, ekran dobar, nikakvih problema imao nisam, baterija bi mogla biti bolja, ipak je veliki ips ekran u pitanju koji trosi mnogo, ali generalno se izvuče dan bez problema većih

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Hvala obojici na brzom odgovoru[emoji3]
Koristim MIUI na redmi note 3 tako da mi to ne bi bio problem. Imam varijantu u telenoru na 24 rate po 14.92 eura a uz umanjenje pretplate zapravo 10.00 eura i to za model 6/128. Za gcam da li je potreban root?
Jos mi je jedino dilema da li se isplati ici na njega ili redmi note 7 koji bi posle umanjenja pretplate bio 5.50 eura rata. Mada razmisljam, premium feeling i kvalitet , 6/128 vs 4/64...blize sam mi 8 lite[emoji3]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako je RN7 5.5 x 24 rate onda definitivno RN7 [emoji16]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da li bi mogao neko sada posle duze vremena i nekoliko updateova da iznese ukratko pluseve i minuse ili neki mini review, za nas koji razmatramo kupovinu ovog telefona?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Ja imam nešto manje od mesec dana, osim baterije koja nije kao na rn4x, nemam sta da mu zamerim. Ima mali bleeding oko notcha, ali zanemarljivo. Baterija mi uvece bude na 40-50% sa 3-4 h SOTA.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ako je RN7 5.5 x 24 rate onda definitivno RN7 [emoji16]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Mislis da ne vrijedi razlike u cijeni? Iako je 6 vs 4 Gb Ram? Telefone ne mijenjam cesto pa racunam da bi mi ta razlika bolje sluzila u duzem periodu. Npr ovaj redmi note 3 koristim skoro 3 godine

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Iako mi je ovaj lepši i kvalitetnije odradjen bolje uzeti po toj ceni RN 7 jer to ispadne 132e što je banalno i imaš 4k mah, 3,5 mm jack, gcam bez root-a i 100e u dzepu [emoji16]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
100 eura je 100 eura, tu sam saglasan! Ali onda mi je u opticaju i druga varijanta za note 7, da ga uzmem za keš, a na moj paket bi to bilo 69 eura[emoji3]

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sve jasno onda [emoji16]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kojo je to paket, i koliko kosta ako ne uzmeš telefon?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
U Crnoj Gori, paket Play 4. Pretplata je 18.99 a sa popustom 13.99. Popust se moze dobiti ako se ne kupuje telefon, ili ako se kupuje na rate. Ako se uzima po povlascenoj cijeni onda ne vazi popust

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ima li neki link sa "For Dummies" uputstvom za gCam?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Konacno sam otkljucao bl, rootovao i instalirao gcam. Problemi:
ne radi portrait mode i video, ne radi prednja kamera kod stock kamere (ocekivano, a nije mi ni bitno).

Imam gcam MGC_6.1.021_BSG_Arnova_Tin_Neun_V1.3.030119.0645.apk

Ima li nekih podesavanja ili neka druga verzija da prorade video i portret? To mi j eprilicno bitno
 
Konacno sam otkljucao bl, rootovao i instalirao gcam. Problemi:
ne radi portrait mode i video, ne radi prednja kamera kod stock kamere (ocekivano, a nije mi ni bitno).

Imam gcam MGC_6.1.021_BSG_Arnova_Tin_Neun_V1.3.030119.0645.apk

Ima li nekih podesavanja ili neka druga verzija da prorade video i portret? To mi j eprilicno bitno
Ja koristim neku staru 5.x verziju ali i ova 6.x radi odlično, i video i portrait i night mode i svr
b5c3509569fd29c1f3624808fa6f4865.jpg


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Upravo sam resio, uz gcam stize i config.xml koji treba importovati, za sad sve radi ok

A probacu i tu tvoju

Ima li neki fix da radi front stock kamera?
 
Upravo sam resio, uz gcam stize i config.xml koji treba importovati, za sad sve radi ok

A probacu i tu tvoju

Ima li neki fix da radi front stock kamera?
Nema, totalno je editovan lib onim fixom za Gcam i enableom v2 api-a i stock front ne radi.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno