Šta je novo?

Xiaomi Mi8 Lite

Pa i nije toliko velik,manji je od RN 5 a dosta veci ekran,bas kako treba[emoji846][emoji854]

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
Pa da al u odnosu na Mi8 ili Mi8SE. Uglavnom meni odgovara. Jos samo malo podrska da se poboljsa, al evo ima pomaka na bolje na xda i 4pda, dok ljudi ne dobiju uređaje

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ne bi mogli da prodaju kinesku verziju. Tako da podržava.
 
Ok, to i ja mislim, ali na sajtu ww ne pise da podrzava... pa znam da je glupo pitanje, ali...
 
Pusti ti šta piše. Zna se kakvi su naši. Prepisali od negde i to je to.

Imaš global crveni pravugaonik na kutiji.
 
Odlično je urađen. Dosta je lepši od F1. Za 235e zadovoljan i osveženje.
 
Slazem se sa tobom Djilke. Samo mi je malo 5000mAh, a telefon ima 4000mAh. Da je onaj od 10k to bi vec bilo ok. On je oko 20$ i kupon 2000 + slusalice i izadje oko 30000 sa nekakvom garancijom.
Daju Hulk-a? [emoji846]
Baterija na Mi8 Lite je 3350 mAh, gde nadje 4k. [emoji2]
Super su pokloni, pored power banka se dobijaju i slusalice. Skroz ok cena u ovlascenim radnjama. Naravno kao i obicno na KP je dosta bolja, ali nema garancije ni poklona. [emoji4]
 
imam mi note 3 pa bi da promenim telefon.interesuje me, kakva je stock kamera,koliko traje baterija,da li ima miui 10global.
 
Meni kamera nije toliko bitna a nemam sa čime da podedim pa tu ne mogu mnogo da pomognem. Baterija intezivnog korišćenja izvlači 6 sati sot, verujem da većini korisnika to može i više, dosta više.
Miui 10 global postoji, očekuje se update na pie

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
imam mi note 3 pa bi da promenim telefon.interesuje me, kakva je stock kamera,koliko traje baterija,da li ima miui 10global.
Zasto bi downgrade-ovao sa Mi Note 3 na 8 Lite? Pocophone ili eventualno Mi 8, ostalo je downgrade.

Mi 8 Lite nema OIS i stereo zvucnike, a autonomija je verovatno losija od MN3(veci ekran i manji kapacitet). Ako ti je do softvera, ubaci neki custom rom.
 
Poslednja izmena:
gledao sam i mi8 i poco.mi8 ne bih jer mi se ne daje 180e sada doplate.za Poco sam se bio bas zalepio cena novog je 290, znaci upola manje doplate.pa je sad ostao poco ili 8lite.Poco me brine sto ima taj neki problem sa tacem pa moram da vidim malo detaljnije o cemu se radi
 
gledao sam i mi8 i poco.mi8 ne bih jer mi se ne daje 180e sada doplate.za Poco sam se bio bas zalepio cena novog je 290, znaci upola manje doplate.pa je sad ostao poco ili 8lite.Poco me brine sto ima taj neki problem sa tacem pa moram da vidim malo detaljnije o cemu se radi
Ja sam zamenio mi note 3 i nisam se pokajao ni jednog trenutka. Meni je najbitniji bio ekran jer mi je na note-u bio isuviše mali. Radi isto kao mi note 3 s tim što je veći displej i na sluskama mi je bolji i jači zvuk. Kamera mi je zadovoljavajuća i na mi8 lite.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 

Da za drugi fon. Odličan i kao glavni fon. Dosta je brz i odlično izgleda, jako sam zadovoljan. Dosta mi je lepši i bolji u poređenju sa RN5 ili RN6 Pro, sad i ne vidim poentu kupovine njih, osim ako je moranje veća baterija, ova na Mi 8 Lite gura dan opušteno sa dosta maltretiranja.
 

Prilozi

  • Mi 8 Lite.jpg
    Mi 8 Lite.jpg
    123.6 KB · Pregleda: 185
Za ove pare nema bolje


xiaomi-mi-8-lite-5.jpg



NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / LTE
LAUNCH Announced 2018, September
Status Coming soon. Exp. release 2018, September 25th
BODY Dimensions 156.4 x 75.8 x 7.5 mm (6.16 x 2.98 x 0.30 in)
Weight 169 g (5.96 oz)
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 6.26 inches, 97.8 cm2 (~82.5% screen-to-body ratio)
Resolution love whatsapp dp 1080 x 2280 pixels, 19:9 ratio (~403 ppi density)
Multitouch Yes
- MIUI
PLATFORM OS Android 8.1 (Oreo)
Chipset Qualcomm SDM660 Snapdragon 660
CPU Octa-core (4x2.2 GHz Kryo 260 & 4x1.8 GHz Kryo 260)
GPU Adreno 512
MEMORY Card slot No
Internal 64/128 GB, 6 GB RAM or 64 GB, 4 GB RAM
MAIN CAMERA Dual 12 MP, f/1.9, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF
5 MP, f/2.0, 1.12µm, depth sensor
Features LED flash, HDR, panorama
Video 2160p@30fps, 1080p@60/120fps, 1080p@30fps (gyro-EIS)
SELFIE CAMERA Single 24 MP, 0.9µm
Features Auto HDR
Video 1080p@30fps
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack No
- Active noise cancellation with dedicated mic
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
Radio No
USB Type-C 1.0 reversible connector
FEATURES Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML5
- Fast battery charging (Quick Charge 3.0)
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document viewer
BATTERY Non-removable Li-Po 3350 mAh battery
MISC Colors Twilight gold, Dream blue, Deep space gray
Price About 200 EUR

oleo bih da je 4000mah, ali dobro...malo drugaciji dizajn, nema onih iphone kamera, usb-c...za ove pare se prodaje redmi note 5, koji je takodje odlican uredjaj, ali ovaj ima veci ekran, jaci procesor, verovatno i bolje kamere, narocito napred, jedino je baterija losija..e da,
 
Ti si imao RN5 jel? Aj mi uporedi prednju kameru, bez gcam i beautify efekta. Kao i da ostalima koje si imao. Samsung?
 
Ovo nije prednja? [emoji16]

Solidno za zadnju se ne brinem, nego prednja me interesuje. Tj devojku, ali ja moram da vidim kako to izgleda.
 
Ovo nije prednja? [emoji16]

Solidno za zadnju se ne brinem, nego prednja me interesuje. Tj devojku, ali ja moram da vidim kako to izgleda.
Po meni je prednja i bolja od zadnje [emoji23] malo ga ubija noise reduction, ali generalno količina detalja i svijetla koja dolazi do sensora je izuzetna i uveče. Jedini problem je sto nekad ima problema sa dynamic rangeom, tj preeksponira sliku, ali uz gcam i njegov processing i generalno bolji dynamic range u, odnosu na stock kameru ce to biti izuzetno. @alister da, adventna Ljubljana :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Po meni je prednja i bolja od zadnje [emoji23] malo ga ubija noise reduction, ali generalno količina detalja i svijetla koja dolazi do sensora je izuzetna i uveče. Jedini problem je sto nekad ima problema sa dynamic rangeom, tj preeksponira sliku, ali uz gcam i njegov processing i generalno bolji dynamic range u, odnosu na stock kameru ce to biti izuzetno. @alister da, adventna Ljubljana :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Za 230e nema bolji mob[emoji16][emoji16][emoji854][emoji854]

Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Idemooo[emoji16]
bed764c904982c90fac63e35908d60b3.jpg


Послато са MI 8 Lite уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno