Šta je novo?

Xiaomi Mi8 Lite

Da li se zna kad ce se pojaviti MIUI 11? Imam neki osecaj da ce biti ovih dana[emoji16]

Послато са MI 8 Lite помоћу Тапатока
 
Moguce, citao sam negde da ce biti u junu, ne zna se jos valjda
 
Šta koristite ili ste probali od romova i kako ste zadovoljni?
 
Probao pixel experience na kratko, ali nisam bas nesto odusevljen. Animacije laguju, Gcam i dalje nije stabilan toliko. Treba jos malo vremena da oni to ispeglaju lepo. Trenutno sam na Xiaomi.eu i mislim da je po svemu bolji od global roma:bolja baterija, nema dosadnih google aplikacija, ranije izlazi update, lepse stock ikone, merenje koraka, face unlock bez promene regiona, nema reklama...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Možda i predjem na njega. Da li ima opciju kao stock rom da upali ekran kad ga podines sa stola? To je super stvar u kombinaciji sa face unlock. Mislim na xiaomi.eu

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Valjda je to ovo? Pošto ne koristim tu opciju.
1bbe5f0e850dd06c7a0c188e3ceadf57.jpg


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Jeste. Ja sam se navikao, super je u kombinaciji sa face unlock, dok podignem telefon vec je otključan.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kako to radi dok je u dzepu? Je l se ekran pali kad ga izvadis iz dzepa ili se pali u dzepu ako se "truckas"?
 
Ima opcija u podešavanjima zaključanog ekrana Pocket mode, verovatno okej radi u kombinaciji raise to wake.
 
Kako to radi dok je u dzepu? Je l se ekran pali kad ga izvadis iz dzepa ili se pali u dzepu ako se "truckas"?
Ekran se pali samo ako tel leži na ravnoj povrsini, pa podignes prednji deo za nekih 30 stepeni. Sad sam bas probao, u ostalim situacijama ostane zakljucan i ugasen ekran


Izašao update za system launcher, setili su se da dodaju 5x6 grid

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poco launcher je dosta bolji i odavno ima 5x6 grid i ladicu sa aplikacijama,2 x tap za gasenje ekrana itd...

Послато са MI 8 Lite помоћу Тапатока
 
Koristim ja poco odavno, samo sam naveo da su konačno i ovde ubacili

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ekran se pali samo ako tel leži na ravnoj povrsini, pa podignes prednji deo za nekih 30 stepeni. Sad sam bas probao, u ostalim situacijama ostane zakljucan i ugasen ekran


Izašao update za system launcher, setili su se da dodaju 5x6 grid

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Znaci u dzepu,npr u gradskom prevozu se ne bi palio sem dok ga ne izvadis iz dzepa i podignes preko tih npr 30 stepeni. Zanimljiva je ta forica sa face unlock-om, verovatno radi prilicno brzo.
 
Radi super, probaj

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ljudi kako se vraca sa bete na stabilan rom,da li neko moze da napise? Da li je dovoljno samo skinuti stabilnu verziju roma i samo ga instalirati ili mora jos nesto?

Послато са MI 8 Lite помоћу Тапатока
 
Ljudi kako se vraca sa bete na stabilan rom,da li neko moze da napise? Da li je dovoljno samo skinuti stabilnu verziju roma i samo ga instalirati ili mora jos nesto?


Послато са MI 8 Lite помоћу Тапатока
 
Kupio danas mami Mi 8 lite. Cim prebacim na snimanje kamera kao da zumira i kvalitet je ocajan. Tacno se vidi razlika kad sa photo prebacim na video... Da li je ovo inace slucaj ili?
 
Xiaomi nikad nije bio nešto previše "jak" u snimanju klipova, bar sa mid uredjajima. A što se tiče zumiranja, udji u podešavanja kamere i ugasi image stabilization i klip neće biti zumiran, ali nemaš onda stabilizaciju.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da, stanje kao da se malo popravilo kad sam ugasio stabilizaciju. Hvala
 
Slabo od kako sam opet na stabilnoj verziji,na beti je bio osetno veci sot

Послато са MI 8 Lite помоћу Тапатока
 
Slabo od kako sam opet na stabilnoj verziji,na beti je bio osetno veci sot

Послато са MI 8 Lite помоћу Тапатока

To zato sto dupliras poruke na forumima :) Nesto te zea tapatalk...

Ja izvukao 5.5h za 2 dana, obicno punim svako vece, bude na 45-60%
 
Ljudi da li posle poslednjeg updata-a MIUI-a imate animaciju pri punjenju telefona?
 
Nisam primetio, ali zena na rn5 ima neku fensi animaciju...
 
Nema animacije ali ce verovatno biti u sledecem azuriranju posto je na beti ima vec duze vreme a beta se ukida do kraja meseca,verovatno dolazi sa miui 11 do kraja meseca,nadamo se[emoji16]

Послато са MI 8 Lite помоћу Тапатока
 
Jel koristi nego xiaomi.eu rom? Vredi li ga stavljati?

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja ipak ubacio xiaomi.eu, za sad ne vidim neku razliku, javljam utiske za koji dan ako nekog zanima.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja sam na xeu od prvog dana praktično. Nem apta da ne radi, pročišćen kineski dev rom

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Imam problema sa notifikacijama na xeu, svaka aplikacija drugacije :/

viber radi normalno
messenger nema vibraciju uvek
gmail totalno 'zaspi' dok ne udjem u app

u podesavanjima je svuda sve dozvoljeno. Sad sam iskljucio 'use adaptive battery' pa cu da vidim..

Neki savet sta jos da gledam?
 
Probaj da upališ sve aplikacije za koje ti trebaju notifikacije u Permissions>Autostart, eventualno restart telefona posle toga.
 
Nazad
Vrh Dno