Šta je novo?

Xiaomi Mi8 Lite

blue moon

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.01.2014
Poruke
5,477
Poena
230
Za ove pare nema bolje


xiaomi-mi-8-lite-5.jpg



NETWORK Technology
GSM / CDMA / HSPA / LTE
LAUNCH Announced 2018, September
Status Coming soon. Exp. release 2018, September 25th
BODY Dimensions 156.4 x 75.8 x 7.5 mm (6.16 x 2.98 x 0.30 in)
Weight 169 g (5.96 oz)
SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 6.26 inches, 97.8 cm2 (~82.5% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 2280 pixels, 19:9 ratio (~403 ppi density)
Multitouch Yes
- MIUI
PLATFORM OS Android 8.1 (Oreo)
Chipset Qualcomm SDM660 Snapdragon 660
CPU Octa-core (4x2.2 GHz Kryo 260 & 4x1.8 GHz Kryo 260)
GPU Adreno 512
MEMORY Card slot No
Internal 64/128 GB, 6 GB RAM or 64 GB, 4 GB RAM
MAIN CAMERA Dual 12 MP, f/1.9, 1/2.55", 1.4µm, dual pixel PDAF
5 MP, f/2.0, 1.12µm, depth sensor
Features LED flash, HDR, panorama
Video 2160p@30fps, 1080p@60/120fps, 1080p@30fps (gyro-EIS)
SELFIE CAMERA Single 24 MP, 0.9µm
Features Auto HDR
Video 1080p@30fps
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack No
- Active noise cancellation with dedicated mic
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
Radio No
USB Type-C 1.0 reversible connector
FEATURES Sensors Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML5
- Fast battery charging (Quick Charge 3.0)
- MP4/DivX/XviD/WMV/H.265 player
- MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
- Photo/video editor
- Document viewer
BATTERY Non-removable Li-Po 3350 mAh battery
MISC Colors Twilight gold, Dream blue, Deep space gray
Price About 200 EUR
 
Nema radio.
Zašto se radio smatra potrebnim samo kupcima najjeftinijih telefona?
 
Sd 660 i sve ostalo već viđeno u 20 xiaomi modela, koji su još i jeftiniji.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
sd660 je vidjen na dva modela, tj mi note 3 i mi a2(mi 6x)...odlican je cipset, tako da ne vidim razlog, ako im je ostalo na stanju, da ne ubace u jos neke uredjaje...npr sd625 je poprilicno slabiji, a ima ga u mnogo vise uredjaja kojima je cena u pocetku bila ista kao mi 8 lite...odlican je ovo uredjaj...xiaomi ide na milion modela i malo agresivnije sto se cena tice, sto nama kupcima odgovara... :)
 
Xiaomi kraljuje u kategoriji “za ovaj novac bolje nema”!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sd 660 i sve ostalo već viđeno u 20 xiaomi modela, koji su još i jeftiniji.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk

U dva modela je vidjen do sada.

Najavljene cene su 170e za 4/64, 210e za 6/64, 250e za 6/128. Cenim da ce kod nas na KP, ovaj najjeftiniji biti u startu oko 200e sto je odlican deal.
 
Znam ljudi, ali malo je preterano...
Ovo sa mi8 nema nikakve dodirne tačke da bi bio njegova lajt verzija...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
A huawei p i mate lite serija ima sa flagship p i mate serijom? :D

Iskreno, dobijes za 200e odlican procesor, vise nego dovoljno rama, odlicne kamere, veliki ekran, baterija ce biti dovoljna za 1 dan, voleo bih da je 4000mah, ali dobro...malo drugaciji dizajn, nema onih iphone kamera, usb-c...za ove pare se prodaje redmi note 5, koji je takodje odlican uredjaj, ali ovaj ima veci ekran, jaci procesor, verovatno i bolje kamere, narocito napred, jedino je baterija losija..e da, i nema 3.5mm dzek, sto je smor... :)

Samo neka izbacuju modele, meni ne smeta, veci izbor imam... :)
 
Ma sanse nema da ovo kod nas prodaju za 200e. Pa na kp je jos uvek rn5 200e. Ko je lud da kupi onda rn5 kad ima ovo po istoj ceni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jesi video tek Meizu novi?Isto za 200 e a ima SD 710 :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jesi video tek Meizu novi?Isto za 200 e a ima SD 710 :)

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Nisam video taj novi, idem sad, ali steta sto kod Meizu nije tako lako dostupan, dobre modele izbacio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A kako je ranije bilo Meziu telefona kod nas.Cini mi se u Telenoru da ih je bilo.
 
I xiaomi se dovlaci iz Kine, ne znam sto ne bi mogao meizzu da naručis...
Isto ti je...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ma sve je to super, samo sto nismo u Kini. Inace kad sam krenuo da se zanimam za kineske telefone, pre jedno tri godine, meizu je bio rame uz rame sa xiaomijem, cak su mnogi pricali da je generalno cak i bolji samo da ga malo je*e flyme, a i cena mu je bila za nijansu jaca od xiaomi pandana. Ja sam bio bas u nedoumici da li da mi prvi kinez bude xiaomi ili meizu. Od tada xiaomi ode put huawei-a u sam vrh, a meizu skoro da se izgubi sa trzusta. Dal li zbog mtk cpu i nesaradnje sa qualcomm-om ili zbog neceg drugog ko ce ga znati.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
RN5 i RN6 mnogo bolji mobilni od ovog... mozda cak i A2...
 
Rn6 ne treba ni da izlazi [emoji2956]
f018af0b6cb308f33d6614983a2a6ae9.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zar nije Mi 8 Youth? :)
Nece oni da kopiraju vecinu kao sto je Huaweii npr. :)

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Pa jeste, drugi naziv je Mi8 Youth, ili ga tako zovu samo u Kini.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Jel i ovaj bez b20 kao i SE?
 
Verovatno. Najavljena je i global verzija. Ne znam po cemu je bolji redmi note 5 ili a2 od ovog telefona?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Verovatno. Najavljena je i global verzija. Ne znam po cemu je bolji redmi note 5 ili a2 od ovog telefona?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

Pise se samo da bi se nesto napisalo, u ovom slucaju o fonu koji tek treba da stigne.....klasika.
 
Stvarno sta za pozeleti bolje za 200 eura.Ne mozemo bas ocekivati novi Poco za 200 :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
https://goo.gl/nCwbdn

Unboxing mi 8 Lite. Bice dostupan zvanicno 25-og septembra. U pitanju je kinesko trziste. Vec ga ima na aliexpress-u ali je i cena visa u pretprodaji.
Meni je telefon zanimljiv zbog velikog ekrana i dizajna. Nadam se da ce i kamera biti ok.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Verovatno. Najavljena je i global verzija. Ne znam po cemu je bolji redmi note 5 ili a2 od ovog telefona?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

RN5 ima mnogo bolju bateriju za pocetak i ima memory card slot, a A2 ima verovatno bolju kameru, kao i OS.
 
Koliko vidim, po specifikacijama, ista je kamera na rn5 i na ovom telefonu, a prednja je sigurno bolja na mi8 lite... :)
 
Pa ovaj mob kosta 260 evra, sto je 40 evra skuplje od A2 koji ima kilometrima bolju kameru od ove... i dalje A2 nema nikakvu konkurenciju na svetu, ako gledamo kvalitet kamere, za te pare.
 
Kamera nije sve, svakom korisniku. Mi 8 Lite ima bolju autonomiju, moderniji dizajn (verovatno najlepsi xiaomi do sada, dobro subjektivno misljenje), veci ekran u manjem kucistu itd...
Jos to "kilometrima bolja kamera na a2", to znaci da jr na mi 8 lite losa? Ne razumem, treba mi pojasnjenje, kad se nesto nalise ne bi skodilo da se utemelji, onako za promenu? Takodje, to na osnovu licnog iskustva pises?! Rekao bih NE!
Za mene je licno, eto jos i MIUI u odnosu na stock android, ali dobro to sam ja.
Sto se cene tice tek je stigao i 255e koliko kosta na kp je realno pocetna cena koja ce za 7-10 dana otici 20-30e dole, kao i kod svakog xiaomi-a srednje klase.

Moj utisak, licni stav, misljenje, kako god je da je ovo fon koji nudi najvise za do 250e. Kao paket. Voleo bih sigurno bateriju veceg kapaciteta ali optimizacija deluje odlicno, ljudi prijavljuju 8h sot uz med-heavy usage.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno