Šta je novo?

3Tb toshiba - ima li mu spasa ili je za kontejner ?:)

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,229
Poena
445
moj hdd koji je radio kao storage - dt01aca300

ima li ikakvog spasa ili je ovo za kontejner ?:) mogu da mu pristupim. backupvao sam moje stvari sa njima i sad je ugasen
 

Prilozi

  • IMG_20180920_203847.jpg
    IMG_20180920_203847.jpg
    944.5 KB · Pregleda: 223
Postavi sliku SMART-a, ovako izgleda već mrtav.
 
Proguglaj seek error rate najverovatnije je gotov.
 
Meni nikad nije bio jasan ovaj sentinel
Ovde konkretno mi je nelogično i smešno ovaj grafikon.
Performanse odlične ali je hard crkao..... :-?
 
HD sentinel ti iscitava ono sto je SMART upisao (ili nije) u toku rada hard diska. Samo test nekim alatom tipa MiniTool Partition, HD Tune ili Victoria ti daje pravu sliku stanja hard diska.
 
u praksi šta pomogne pisanje nulama - pomoglo je.ako bi posle toga neki deo bio stabilniji tj do površine je pa i da particionišeš to što valja i koristiš za skidanje potrošnih stvari i samo čekaš kad će stvarno da bude za kantu,mada realno po ovim cenama stvarno nije vredno truda.

ovi softveri i algoritmi za popravku baš retko išta i urade,ili samo zamaskiraju problem.mislim,možeš ti da upališ read/write/read test u sentinelu i da ga čekaš danima ako ti je baš do toga,dobićeš crno na belo za svaki sektor šta i kako je ako je do površine...
 
Sto danima kad Victoria to uradi za par sati, zavisno od brzine i velicine hard diska? Vise puta sam sekao los deo hard diska koji je obicno u prvih 50GB gde ima puno upisa a dalje je kao nov i rade i po nekoliko godina.
 
djalf:

najgori scenarij naravno,ali mora se uvek računati unapred baš na najgori.
 
Znas li mozda da li u isto vreme moze da osvezava vise od jednog diska?

Ne verujem, koristio sam ga samo dva puta. Nisam siguran koljiko je dobra učinio ali nije se ništa ni pokvarilo. Ne mogu sada da se setim kiji ali je postojao neki program koji je pojačavao napon na glavama i tako jače magnetizovao čestice na plotnama.
 
Upravo sam probao - moze da se obelezi vise diskova i pokrene osvezavanje, ali dok se ceo proces ne zavrsi na prvom disku, drugi stoji i ceka... S obzirom da je program freeware, nema mesta nezadovoljstvu ;)

A program za pojacavanje napona na glavi je suvise hardcore - ne bih se usudio to da probam :crash:
 
Sve su to samo privremene mere, Ako su stvarne a ne softverske greške, nije mu više verovati za ozbiljnu ili s OS upoterbu.
 
Moje shvatanje je da DiskFresh treba koristiti preventivno, pogotovo na arhivskim diskovima.
 
Nisam nista cackao sa hdd.sto se mene tice smatram da je mrtav :) sreca imam 240gb ssd sto mi je trenutno dovoljno
 
Nazad
Vrh Dno