Šta je novo?

Preporuka za eksterni HDD od 4TB

miltan

Cenjen
Učlanjen(a)
04.02.2011
Poruke
159
Poena
180
Treba mi eksterni HDD od 4TB za backup i storage, da se kaci na USB 3 i da mu ne treba zaseban izvor struje.
Glavni faktor pouzdanost, pa cena pa brzina.

Neke preporuke?
 
Poslednja izmena:
Hvala, verovatno cu taj uzeti.

Jedno dodatno pitanje imam.
Postoji li neki razlog da se ovoliki hdd deli na particije, npr dve po 2 GB?
Pitam jer sam uvek eksterne diskove delio na bar dve particije ali onda kad ih prikljucim zajedno na komp dobijem gomilu particija pa mi je nepregledno i guzva u listi diskova.

Tako da bih izbegao particionisanje ovog diska tj. napravio bih samo jednu particiju od 4TB, osim ako ne postoji neki razlog da je ipak delim. Sta kazete?
 
Ја дискове делим на партиције из практичних разлога, мада се то не односи на екстерне. Једна (плус она мала) за систем, једна за податке и једна екстендед за линухе. Лакше ако забрља оперативни систем па мора да се реинсталира. Не знам да ли постоји оправдање да се екстерни дели, мада је обично партицијама дајем имена па ми слова не значе много.
У овом случају ћеш да правиш GPT хард и ту може колико хоћеш партиција.
 
ja lično ne,naročito baš ako bi ga samo koristio za bekap,ali generalno nema razloga da ne izoluješ brži deo diska particijom,može biti zgodna kad kopiraš kod nekog neke veće fajlove pa da što pre završi...ima hiljadu i jedna moguća upotreba te brže particije,ali ako ga koristiš samo za bekap i nema potrebe.
 
Da, ali scan je brzi ako pretrazuje samo jednu particiju, a ne ceo disk. Isto tako, formatiranje, secure erase i sve drugo sto zahteva prelaz preko svakog sektora je brze gotovo ako se radi parcijalno (po potrebi).
 
Nazad
Vrh Dno