Šta je novo?

Resident Evil 2 Remake

Ko igra sa autoaimom? Ne mogu da zamislim da ovakvu igru igram na tastaturi (sa dve drzanjem space tastera) :D
 
Iako sam zeleo ovo da igram na kompu sa tastom i misem, jer pogled u igri je savrsen za takvo kontrolisanje i lakse je igrati, stigao novi 4K TV, pa reko da probam preko dzojpeda i u 4K rez, jel zna neko dal ce mi 1070 biti dovoljna za 4K?
 
Iako sam zeleo ovo da igram na kompu sa tastom i misem, jer pogled u igri je savrsen za takvo kontrolisanje i lakse je igrati, stigao novi 4K TV, pa reko da probam preko dzojpeda i u 4K rez, jel zna neko dal ce mi 1070 biti dovoljna za 4K?
Kod mene radi na 4k ~60fps, smaa antialiasing, 90 quality(rendering rezolucija) i volumetric na medium.m, ostalo na maxi.
I da, subsurface scattering off, i ivako se ni ne vidi nigde.

Naravno, motion blur, lens flare, lens distortion, film grain i te slicne gluposti koje poruznjuju igru, iskljucujem po defaultu svuda.

Evo SS sa telefona, sto sam slikao juce na brzaka.



58e8e49d609446fb6bc81e9974ec0d04.jpg



Ko igra sa autoaimom? Ne mogu da zamislim da ovakvu igru igram na tastaturi (sa dve drzanjem space tastera) :D

Ja jos nisam sreo nekoga ko koristi aim assist na gamepadu, svi su pro, a developeri neiskusni, stavljaju to u igre bzvz :D

Naravno, ako se igra tako sto ne ubijas nikoga, pa cuvas brdo municije za one koje moras da ubijes, jer ces potrositi 3 puta vise municije na gamepadu, moze da se igra.

Ne kapiram foru sa space, kakve veze ima sto moras da stisnes space za alt weapon, isto moras i na gamepadu nesto da stisnes...???

Evo mi ga wireless gamepad pored misa, kulira do Mortal Kombata :)
 
Poslednja izmena:
Izgleda top. Jedini smor je to što je demo bio dostupan do 31.01.

Ne da mi se da kupim pre nego probam....

[offtopic]
Još uvek vučem frustracije od četvorke, koja mi se mnogo svidela, ali port za PC je kriminalan...ima jedan deo koji ne mogu da pređem jer prosto igra "ne sluša". Probao sva rešenja koja pročitah na netu - ne vredi. Petica mi se nije dopala, a šesticu i sedmicu nisam video... Prva tri dela, oh kako sam samo uživao u njima....
[/offtopic]
 
Ko je igrao stari RE2 nek udje u audio settings, i nek stavi original music and effect :)
 
Ja sam setao pored njih, a na kraju ih sve pobio, jer sto da ne :)
Mislim da sam samo jednog zombija ostavio zivog, u biblioteci i to cisto fore radi, pokidao sam mu ruke i noge, sto je vise metkova odnelo no da ga ubijem.
Takodje, neko je napisao da moras da drzis space dok prolazis, to nije tacno, samo iskljucis trcanje ili nanisanis.

Neko je pitao kako se ljudi na gamepadu snadju...pa autoaim :)

Sve u svemu, predobra igra, a prvi Resident Evil da sam igrao duze od sat vremena(krenuo RE7 i prekinuo kada te cale navata, sada mozda i nastavim).
Jedino bi bilo lepo da je barem duplo duza, ovako je malo previse 70e za deluxe, pogotovo sto deluxe znaci pistolj koji brzo postane suvisan i par kostima.
Pa kratka je ako pređeš jednom :) Ja sam već pet puta prešao i još planiram dva puta na hardcore. Plus Hunk i 5 različitih Tofu a i 15. Februara izlazi free dlc koji prati sudbinu tri još tri lika. A aim assist ima samo na najlakšem nivou, šta je tu zanimljivo :) Igra je na standard već dovoljno laka da je odigram u cugu bez da poginem, posebno Claire A scenario.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Bitan ti je 2.0a za 4k 60fps hdr podrsku.
2.0 podrzava 4k/60, a 2.0a podrzava 4k60fps HDR.
2.0b podrzava HLG, hibridni hdr koji recimo ja na tvu imam, ali ga pc ne podrzava, tako da nisam jurio b, ali sam naleteo na 2.0b i reko, nece da smeta.



a3c7aa4d236ba7796a39c35e24f7d330.jpg
47b7c7de67c247d02859999fec917606.jpg
3e3eeb3753292cf068b632474290a79f.jpg
f84d1843189f48fa336681d30e0e65cc.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ufff skup je do 00...
a to za hibridni hdr, kako da znam dal moj model to ima LG 43UK6300MLB 4K smart , jeftin je, polazni model, znam da je dobio lose ocene za HDR, pa moguce da ima, onda moram jurim tu b verziju?
Izvinjavam se zbog off-a.
 
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6300


Krenuo sam sada sa Leon-om da igram, cini mi se da ima dosta vise zombija od Claire gameplaya?
Cudilo me je da svi pricaju o cuvanju municije, jer sam ja sve na mapi pobio i ostalo mi pregrst municije, ali mozda je sa Leonom municija potrebnija?
 
Poslednja izmena:
Fino izgleda i radi u 4k koliko vidim.

Nego jedno pitanje pre nego sto je definitivno nabavim: da li je OLED friendly?
Odnosno da li postoje neki UI elementi koji su staticni na ekranu?
 
Vec sam gore postavio sliku, aali ajde, opet cu, bez da mnogo spojlujem.
Ali svakako imas milion gameplay snimaka na netu...
Hud ne postoji.

8fd20ad9d2546ab5b89c135ffb420456.jpg
aa366fa6dca5a0e952e6c8d110acb0f5.jpg
ba765c03fc5e4ac97cf61b8711b1f9e2.jpg
cc70eadad1223a556e0b34fe566d87cd.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vec sam gore postavio sliku, aali ajde, opet cu, bez da mnogo spojlujem.
Ali svakako imas milion gameplay snimaka na netu...
Hud ne postoji.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Odlicno, hvala puno. :wave:
Ne gledam gameplay snimke zbog spojlera. :)
 
Pa ja pikam igrice na ovoj plazmi vec 10 godina. Nema burn-a uopste.
 
Ma generalno ljudi dobijaju burn-in, jer odvrcu backlight/oled light na 100, da oslepe :) jer su navikli da je slika bolja kada pojacas pozadinsko, jer LCD dobija bolju sliku sa pojacavanjem jacine osvetljenja, dok kod oleda dobijes samo jace zracenje, slabo utice na sliku.
Licno drzim na 30-40 oled light i super mi je.

Kada smo kod HDR-a u RE2:
https://www.youtube.com/watch?v=ZhSyxjnwLOA
 
Igram 2run dosao sam do kanalizacije jos uvek nemam sacmaru dali sam propustio mozda nesto u policiskoj stanici?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Igrao sa njom sada onaj second run sa leonom video sam je zakljucanu u policiskoj stanici ali nisam imao karticu a vec sam na putu u nest pa reko da se vratim ako sam propustio

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Propustio si, kao i ja machine gun sa Claire, oa sam se vracao :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Smorih se vec sat vreme cesljam stanicu nemogu da nadjem carticu da otkljucam pusku


Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Moja zena nekim cudom presla za 8h igru bez pomoci, a nije igrala original, sa Claire. Pokusavam da namestim prvo lice mod ali ne ide sa narodnjakom. Tako sam hteo Leona da ja odigram ali *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, sacekacu popust vremenom.
 
A da prestanete sa spoilerima!?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ebote,ko da su gugl juče izmislili,pa nezna svako za njega i da ga koristi :p
 
Pa kako bi ste igrali pre 20 godina RE kad nije bilo internetau srbiji
 
Nazad
Vrh Dno