Šta je novo?

Resident Evil 2 Remake

Sa 1080ti, slobodno 4k dsr.
Meni je na 1070 demo radio na preko 40fps na 4k.
Nije uopste zahtevna igra.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
neko bi tu kartu koristio za 144+ FHD :D

Nema ta brojka gore u levom uglu kojom su svi opsednuti koja moze da napravi dozivljaj kao sto to moze 70% vise piksela sa 1080p na 1440p ili kamoli 4k. :D Dugo sam, od gtx 770, 970, 1070 terao 24" 1080p. Bilo je super, ali od kako sam presao na 27" 1440p... 'facepalm' sebi zasto nisam to ranije uradio (Salim se naravno, nisam imao para, skupi monitori :d).Kad se gvozdje u kucistu uskladi sa tim sto vam oci gledaju...milinaaaa. Sad imam pg279q 144Hz sa g-sync-om, neki sweet spot danas. Sto se tice fps-a, fast-paced igre kao overwatch mogu da rade na max zakucano u 144fps. To mi obezbedjuje i 1080 koju ja imam, kamoli TI....

Dok sam imao 1070 i fullHD, witcher 3 je kod mene na apsolutni maks izgledao nekako losije u odnosu na to kako je kod ortaka sa 27" freesync i nekom dosta losijom amd kartom, nije isti dozivljaj prosto, na kvalitetnoj 27mici sa dobrom rezolucijom slika blista. Dzaba sto ja kod sebe nabijem detalje na fullHD, nije to to...

Jos da kalibrisete ips monitor i dobijete dublje crne....za rezi uff :smoke:
 
Totalno je besmisleno igrati TPS single player igre na 144Hz monitoru. Pogotovo dati 800 evra za samo 27 incha, pa da je zlatan. Za te pare uzmeš 55inch 4k i pustiš na tome Re2, e to je posao. Plus ti ostanu pare za neke 7.1 sluške koje su po meni bitnija stavka za doživljaj od grafike i monitora.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Totalno je besmisleno igrati TPS single player igre na 144Hz monitoru. Pogotovo dati 800 evra za samo 27 incha, pa da je zlatan. Za te pare uzmeš 55inch 4k i pustiš na tome Re2, e to je posao. Plus ti ostanu pare za neke 7.1 sluške koje su po meni bitnija stavka za doživljaj od grafike i monitora.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

o okusima ne treba raspravljati. ja nikada vise ne bi presao na 60hz monitor pa da mi plate. sluske 7.1 imas vec za 100e :D
 
Glupo pitanje, jel sony ps4 (pro) podržava 7.1 (ako bih uzeo te slušalice npr)?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
PS4 Pro podrzava a i igra podrzava, samo je pitanje da li se misli na slusalice sa diskretnim 7.1 kanalima ili klasicnom stereo upmixu sa 2 kanala.
 
Totalno je besmisleno igrati TPS single player igre na 144Hz monitoru. Pogotovo dati 800 evra za samo 27 incha, pa da je zlatan. Za te pare uzmeš 55inch 4k i pustiš na tome Re2, e to je posao. Plus ti ostanu pare za neke 7.1 sluške koje su po meni bitnija stavka za doživljaj od grafike i monitora.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ovaj moj pg sam ja nasao polovan za 500. Dobar monitor jeste besmisleno toliko skup...to je uzas ali mi nije to bila poenta...prosto nema poredjenja sa nekim fullHD-om danas. A znam da dosta nas ovde ce naravno vise da ulozi u ono sto je u kucistu jer se nema za sve... Imam 7.1 sluske kao sto je Proday rekao, tako oko 100 i kusur evra, to nije strasno a dovoljno je dobro.

Elem, da predjem na igru... Igrao sam sa Clarie kako steam kaze 4 sata, jos sam u policijskoj stanici. Grafika fenomenalna, ima jednu manu u vidu onih refleksija, sto vecina zna, bio je problem i u RE7. U zavisnosti od povrsine negde se prave ruzni artefakti, ali ne smeta toliko. Atmosfera je boli glava, bojim se da idem dalje jer jos nisam aktivirao Mr.X-a :D
 
Totalno je besmisleno igrati TPS single player igre na 144Hz monitoru. Pogotovo dati 800 evra za samo 27 incha, pa da je zlatan. Za te pare uzmeš 55inch 4k i pustiš na tome Re2, e to je posao. Plus ti ostanu pare za neke 7.1 sluške koje su po meni bitnija stavka za doživljaj od grafike i monitora.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Čim tako pričaš, vidi se da se nikada nisi igrao na 144Hz monitoru, pogotovo na nekom sa adaptive sync-om (gsync, freesync) :)

Što se tiče procesora za GTX 1080 Ti, neće ga ispratiti ni 1600x, a 2600x bi ti bio na granici.
 
Istina ali gledao sam mnogo na YouTube šta pričaju ljudi koji rade testove. Kažu da nema neke poente igrati single player igre sem FPS na tim Freesync monitorima. Možda lažu ne znam.
Znam da je slab 1600x za 1080ti, iskreno zabole me jer sam uzeo 1080ti iz rudnika za 350 evra. Svejedno ne planiram uskoro 2k,4k igranje. Hteo sam Intel 9600k ali mnogo para za upgrade trenutno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne postoje monitori za dzabe.. ja ne znam kako neko moze da igra nesto na PC-ju na TV-u, lag i sve i nije to to. Imam i ja 4k TV pa sam kupio opet monitor jer ono je neupotrebljivo
 
Ispratice na visim rezolucijama od 1080p.




DSR je super stvar. ;)

Ne moze moj CPU da gura te DSR rezolucije, igrao sam malo Shadow of War, puca cesto.
Ne vidim ja tu neke razlike na mom monitoru starom 7 godina.

AJ jedno pitanje vezano za igru>
Jel moguce da dam drugaru moj Steam nalog da on skine igru, ugasi net na kompu i igra offline?
Posto igra ima Denuvo, nisam siguran dal to uopste moze?

ETo kad vec mrsimo
Preporucite mi monitor da valja kod nas od 32 inch 144Hz?
10% vremena na kompu igram igrice, ostalo posao, filmovi, serije itd.
 
Poslednja izmena:
Ispratice na visim rezolucijama od 1080p.

4k možda i hoće, 2k neće. 2700x recimo trenutno ne može da isprati BV4 u 2k, a da ne pada gupu usage ispod 99%. Svakako treba ovo prebaciti u drugu temu, jer grehota da uništavamo ovu. :)
 
Odlicna je igra.
Teram u 4k/max/80% resolution, desi se nekada sitni pad fps, ali sve u svemu, prezadovoljan sam.
HDR izgleda odlicno. Btw, nikako nisam mogao da nateram igru da prepozna da tv ima HDR podrsku, dok nisam iscupao cable kojim je komp povezan za monitorom.
Japanci i pc portovi :D.
 
Mr X je pravi pain in the ass :p
Ne mozes zagonetku od njega resiti, nista .. uff koliko je dosadan
 
Igra li neko? Kakvi su vam utisci?
Gde se uopste nalaze u igri kodovi za one sefove itd? Ja provalio jedan iz doc, ostale nisam imao zivaca samo sam nasao na netu, ionako se nista specijalno ne dobija.

Aj ostatak u spoiler

Posto sam vec sisao u kanalizaciju i Birkin me je omlatio jer sam svu municiju sjebao kad se bre otkljucavaju oni sefovi u armory gde ima dosta itema, onaj sifrarnik, nasao sam jedno dugme, drugo nemam predstavu gde je, a obisao sam sve 5x min. Jeidno se posle vracas u stanicu?
Mnogo je zajebano izbeci da ih sve ne ubijas, uski prolazi uvek me zaskoce, jel ima neka fora da ih se izbegne? Posle nemam municije za lickera, bem ti igru. :D
Ne svidja mi se grafika unutra centralnog dela stanice uopste, sve je nekako isprano.
 
Igram ja, ocekivao sam mnogo bolju grafiku, ali s druge strane fps mi je cesto i preko 200.
Evo par screenshotova:
_2444603.jpg

gfs_45372_2_23_mid.jpg

177260-resident-evil-2-playstation-screenshot-before-snakes-on-a.png
 
Ne postoje monitori za dzabe.. ja ne znam kako neko moze da igra nesto na PC-ju na TV-u, lag i sve i nije to to. Imam i ja 4k TV pa sam kupio opet monitor jer ono je neupotrebljivo

Imas los tv, koristim televizor od 46 i sada 55" kao monitor vec 11 godina, leti sve, pogotovo kada stavim 1080p 120Hz.


Sto se igre tice, meni tekstura na panciru od pandura izgleda kao da je od neke sjajne gume, a vidim da na netu nije tako, mozda je do 4k pc tekstura...
Pricam o demou, tek treba duzmem posle vikenda re2.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imas los tv, koristim televizor od 46 i sada 55" kao monitor vec 11 godina, leti sve, pogotovo kada stavim 1080p 120Hz.


Sto se igre tice, meni tekstura na panciru od pandura izgleda kao da je od neke sjajne gume, a vidim da na netu nije tako, mozda je do 4k pc tekstura...
Pricam o demou, tek treba duzmem posle vikenda re2.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Neces me ubediti da je TV bolji od monitora za igranje, nema sanse :p
Ne znam u full verziji mu normalno izgleda pancir, lepo izgleda igra. Kako sam vec pri kraju prvog playthrough-a moram reci da mi je ovo do sad najbolji RE.. Ima stvari koje smetaju, npr.to sto zombija treba nekad 10x pucati u glavu da bi pao i jos neke sitnice ali su ga odradili vrhunski. Jedva cekam remake trojke

@marko ns
Pomogao bih ti ali ne znam da stavim spoiler,10 god na forumu a jos uvek ne znam :p
 
Poslednja izmena:
@marko ns

Kada si u uskom hodniku a njih vise, rokni ga jednom u glavu i osamutice se i tad mozes protrcati pored njega, inace toliko se izduze i sposobni su brzo da uhvate. A sto se tice kodova za sefove i ostalo, i ja sam sa neta poskidao resenja, mada kako sve istrazujem nalazio sam u raznim spisima, te rol filmovima koje izradis u onom safe house. U weapon locker room moras naci i drugo dugme da bi sve otkljucao, ja sam oba dugmeta nasao u onim portable sefovima koje treba da dekodiras ili sta vec da se otkljuca. Gledaj da sto vise stedis municiju jer nema smisla ubijati sve sto je pred tobom, isto u Mr X ne vredi pucati, ja do sad nijedan metak u njega nisam ispalio jer i da moze da se obori mislim da mi treba ceo arsenal, samo bezati :). Treba je natenane igrati, sakupiti magnum i flamethrower jer ne mogu da zamislim kasnije kako je bez dva najjaca oruzja.. teska je i na standard igra, ne smem da zamislim hardcore
 
Ja sad samo ne kontam jel u ovom rmk poboljšana grafika u odnosu na original ili su menjali i dešavanje u samoj priči? Davno sam igrao 2, ne sećam se priče i redosleda :(

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da je samo grafika, onda bi bio Remaster. Mada svakako ovo zvanicno nije ni Remake. :D

Jednostavno novi Resident Evil 2, retelling originala.
 
Neces me ubediti da je TV bolji od monitora za igranje, nema sanse :p
Ne znam u full verziji mu normalno izgleda pancir, lepo izgleda igra. Kako sam vec pri kraju prvog playthrough-a moram reci da mi je ovo do sad najbolji RE.. Ima stvari koje smetaju, npr.to sto zombija treba nekad 10x pucati u glavu da bi pao i jos neke sitnice ali su ga odradili vrhunski. Jedva cekam remake trojke

@marko ns
Pomogao bih ti ali ne znam da stavim spoiler,10 god na forumu a jos uvek ne znam :p

I ja tako rekao dok nisam kupio 32" FHD Samsung TV koji me je odusevio bojama i kvalitetom u odnosu na 15k monitor :) Pogotovo za casual SP igre :)
 
Dizem ruke od igre, nakon 20 pokusaja ne mogu ono **vno da ubijem, zadnjeg bossa. U zadnju borbu ulazim bez ijednog healtha..ma necu da se nerviram :)
 
Ja sam stigao da prvog bossa bez municije, 0 sve. Tako da krećem ispočetka i neću sve da ubijam jednostavno nema dovoljno municije. Čak ni lickere ne dirati. Gledao sam malo na YT sinoć gde su one šifre i ne da mi đavo mira da pogledam kako izgleda kad krene Mr. X ili T? Ono je ludilo koliko on brzo pegla, tenzija level milion!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ja sam sve ubijao i imam dovoljno, celu kanalizaciju i RPD sam ocistio i sad sam u labu sa pun k municije... to je doduse Clarie-in put, vrv igrate Leon-ov, videcu kako je sa njim.

Gasi taj you-tube leba ti i mucni malo glavom.... xD
 
A ti si kao našao kodove na papirima na podu i slično? :D
Jedino za jedan šef je jasno koji je code.
Ne mogu da gubim 5h tražeći kodove. Sve sam u stanici obišao 5x nisam našao ni onaj drugi ručni sef.
Meni YouTube ne kvari užitak igranja ni malo pogotovo u ovako bolesno dobroj horor igri.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno