Šta je novo?

Resident Evil 2 Remake

Odlican je demo. Odigrao sam ga na PS4. Sada da vidim na PC-u.
 
Nisam uspeo da upalim HDR u pc verziji. Grafika je ... pa onako, efekti su ok, ali to je sve.
Inace, 1080ti ne moze da tera igru u 4k/60 na max.
 
Nisam uspeo da upalim HDR u pc verziji. Grafika je ... pa onako, efekti su ok, ali to je sve.
Inace, 1080ti ne moze da tera igru u 4k/60 na max.

Mene je neprijatno iznenadilo da je ovo tako zahtevno. Meni na 2k se vuce tu od 30fps do 60fps i nije cak sve ni na high... A grafika blago njesra sa ovim detaljima
 
Meni je upalio HDR ali je nista spec... grafika je mozda malo prezahtevna za ono sto nudi na visokim detaljima, najvise ubijaju senke i volumetrics. Uz manji tweaking moze da se dotera 4k 60fps ili eventualno neka niza rezolucija uz upscaling.
 
Ima dosta caka ovde kod grafickih podesavanja, Shadow Cache treba na ON podesiti i texture na HIGH 1 ili 2 gb jer sve preko ne pravi vizuelnu razliku a utice na performanse, razlika je samo u brzini ocitavanja, ko ima SSD nema da brine a i ovo je slow paced igra. Dobio sam ovim par frejmova vise ali opet mi je prezahtevno :)
BTW dobra je igra , daj Boze da je ovo neki prastari build jer ovaj demo se vrti pa vec godinu dana pa se nadam full da ce bolje da radi ;)
 
Meni sve na max od 70 do 100 fps kako gde. Glatko bas na 1440p teksture high (8 GB), sve na max ustvari, sem naravno image scaling na 100%. Ja imam 417.22 driver i 1080. Igra izgleda fantasticno. Podesio sam brightness kako su trazili na pocetku, cisto da vidim sta se cilja od atmosfere...super, ja zadovoljan. It's a buy :D
 
Dobar demo, izgleda da ce igra biti sve ono sto je RE4 trebalo da bude a nije.

Sad samo da antibiotici izacu u dogledno vreme...
 
Meni ovo super izgleda, osim malo cudne odluke da je nekako presvetlo u tamnim scenama. Probao sam u HDR i bez i isto izgleda sto se toga tice.

Da bi dobio zakucanih 60fps u 4k sa 1080ti, senke sam spustio sa max na high i volumetric lightning sa high na medium.

Tada je vec bilo 99% vremena 60. Ali sam cisto reda radi spustio scaling na 80% rezolucije posto sa gaming distance (~1.6m) na 43" TV-u nemogu da primetim razliku svakako pa sto ne bi jos ucvrstio FPS :D
 
Poslednja izmena:
Nesto brightness nije dobar u ovoj igri, presvetla je i isprana slika. Meni se uopste ne svidja kako izgleda grafika
 
odradite brajtnes kakp su tražili,ako je i dalje isprano pokušajte u podešavanjima tv/monitora da dobijete što dublje crne,ako je kopčan sa hdmi-jem sam hdmi ima dva nivoa crne i najčešće podesi na svetliji...ako i dalje ne valja,krivite panel,horori su za crt i oled,donekle VA može da izvuče,tn i ips ne.
 
20190112192533_1.jpg

ko će sad ić spavat :p
 
odradite brajtnes kakp su tražili,ako je i dalje isprano pokušajte u podešavanjima tv/monitora da dobijete što dublje crne,ako je kopčan sa hdmi-jem sam hdmi ima dva nivoa crne i najčešće podesi na svetliji...ako i dalje ne valja,krivite panel,horori su za crt i oled,donekle VA može da izvuče,tn i ips ne.

Pa da. Jel ste podeseli brightness po slikama na pocetku bas kako je trazeno? Meni je super i u svetlim i u tamni predelima, mada ja jesam na 27" pg279q kalibrisanim sa spyderom... topla preporuka da pozajmite tu alatku ako imate od nekog i da kalibrisete hardware-ski monitor :)
 
odradite brajtnes kakp su tražili,ako je i dalje isprano pokušajte u podešavanjima tv/monitora da dobijete što dublje crne,ako je kopčan sa hdmi-jem sam hdmi ima dva nivoa crne i najčešće podesi na svetliji...ako i dalje ne valja,krivite panel,horori su za crt i oled,donekle VA može da izvuče,tn i ips ne.

Mojne mi diras IPS :smash::d
Ja sam podesavanja radio prema uputstvu, i osvetlenje izgleda odlicno.
 
Ja bih rekao da jeste prezahtevno, sve ostalo mi leti na 2k, ovo se pati
 
nemam ja ništa protiv ips-a,ali niti je dizajniran za crne niti ikad može da sanja oled a tek ne crt dubine.za dobar horor crne su pivotalne.
 
Ovo mora da je neki bas stari build, grafika je poprilicno ocajna po meni, Teksture, likovi tuga, jedino sto valja je lighting i kisa.
Oruzje tj osecaj pucanja je los sa pistoljem, valjda je i to nesto bolje u full igri.
Mada to nije uopste bitno, atmosfera je vrhunska, bukvalno sam se u***o u gace kad sam igrao po mraku i sluskama, a mene je jako tesko uplasiti u ovim godinama. Mislim da su uboli 99% ono sto ljudi ocekuju.
Ne daje mi se 35 evra, kontam da ce cena dole bar 20% posle izlaska.
 
Nije stari build. Da ce nesto ispraviti to sigurno. Po mom misljenju nije ocajna, ista je kao RE7. RE engine ima neke svoje probleme ali daleko da je los. Likovi tuga? Meni su super detaljni a tek animacije.
Meni bi bas bila korisna informacija da li ce kod nas raditi ru/cis kljuc. Mogao bi da kupim deluxe edition za 31e ali bojim se da nece raditi. Ovo da radi ru/cis je obicno bilo vezano za square-enix kao izdavaca. :s
 
Mislim da Capcom nije nas ubacio u ru/cis region.
 
Probao sam i na PS4 obicnom, i nimalo ne izgleda lose cak ni tamo... Podesio sam brightness po uputstvu i dobro izgleda, zeznuo sam stvar sto za Pc nisam podesio ko covek vec od znatizelje zurio i skipovao tu opciju. :/
 
Kako nije stari build kad ljudi koji su igrali demo na nekom sajmu pisu da je to taj isti demo, star verovato oko 6 meseci ili vise.
Kojih 56$, imas igru za dal je sad 32-35 evra.
 
Fantasticno uradjeno. Atmosfera je bas kako treba. Taman sam uhvatio zalet kad ono istece mi pola sata :d
 
Fantasticno uradjeno. Atmosfera je bas kako treba. Taman sam uhvatio zalet kad ono istece mi pola sata :d

Baš....i onda po noći sanjam neku žensku,skače sa trećeg sprata i upućujem me u sasvim treću trgovinu,i namesto prstiju granje.... jezivo

Ebo RE i ko ga napravio

BTW,ovo je 30 minuta igranja,šta bi tek sanjao da sam igrao sat dva(ako bi izdržao toliko)
 
Poslednja izmena:
Odigraj ti re7 u vr, pa da vidiš šta je zabava.
 
Nazad
Vrh Dno