Šta je novo?

Karoke - mikrofon ne radi

Munja

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2003
Poruke
474
Poena
620
Pozdrav,

Imam problem sa reprodukcijom zvuka sa mikrofona u nekom karaoke programu (probao sam razne - Vanbasco, KaraFun..), a dobijam zvuk sa mikrofona kada snimam u Sound Recorderu. Dakle ustanovio sam da je mikrofon ispravan.
Iako sam sve probao što se tiče podešavanja zvučne kartice - mikrofona kao i nekoliko karaoke programa nije rešilo problem. Kontam da je fora da mora u isto vreme da mikrofon bude čekiran (uključen) i u Playback i Recording devices podešavanjima zvučne karte, ali ja tu opciju nigde ne mogu da nađem u Windows 7. Prosto ne znam kako da ubacim mikrofon u Playback Devices, kao što je to ranije moglo u Windows XP-u, ako bi to uopšte rešilo problem?! Inače zvučna kartica je neka integrisana Realtek High Definition Audio...

Ima li neko ideju kako da rešim ovo?
 
Poslednja izmena:
Win7 ima wasapi obradu zvuka.
Ti bi, teoretski, trebalo da uključiš miirofon u playback devices (show hidden devices), i da štikliraš da ga default zvučna (realtek speakers) sluša
(listen to this device, čekirano).

E, tu sad ima jedan problém:
Imaćeš delay, kašnjenje zvuka sa kompa, u odnosu na ono što pevaš. I to prilično neprijatnije nego ono svadbarsko.

U prevodu- karaoke tipa van basco... Itd NEĆE DA RADE na win7 i novijima, zbog ogromne latencije kod procesiranja zvuka.

Rešenje je da za karaoke koristiš neki stari komp sa windows XP, koji ima DirectSound. Tamo sve radi kako treba.
 
Da teoretski jasno, ali ne uspevam nikako da uključim mikrofon u playback devices, probao sam i sa show hidden devices i da disable-jem sve ostale u listi, da izbacim microfon iz Recording devices ali ne vredi ne znam kako da ubacim mikrofon u playback devices u Windows 7. Moracu da dignem neki Windows XP pa da probam, ako je to neizvodljivo u Windows 7.
 
Probao sam i na Windows XP-u - sve kombinacije sa čekiranjem (select) u playing i recording sekciji audio podešavanja i ne vredi, nema zvuka iz mikrofona dok ide matrica u karaoke programu (isto i u Vanbasco-u i KaraFun).
Probao i na drugom računaru da ne bude da je nešto do zvučne karte ili ulaza na kartici - ishod identičan... Nemam više ideja...
 
Karoke mikrofon ne radi

AUDIO
FIRMA: Panasonic
MODEL:SA-PM16
MODEL DODATNO: ako ima dodatnih oznaka modela


SIMPTOMI:
NE radi cd

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Na pomenutom uredjaju ne radi 5 cd charger zablokirao je , susreli su se optika i lift chargera . Pokusao sam rucno da vratim u prvobitni polozaj ali bez uspeha , mora se rasturati ceo i prepakovati. Moje pitanje dali neko zna neki sajt kako se rastura i ponovo sklapa cd sa pokazanim reperima
 
Nazad
Vrh Dno