»RSS Benchmark sajt

Prikazani rezultati od 1 do 12 od ukupno 12

Tema: Gde da stavim fanove

Member Avatar korisnika stefkoss
        Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        324

Gde da stavim fanove

Imam ovo kuciste: https://ms-start.com/en/ms-cyclops-i...ming-case.aspx
        E sad, posto nemam fanove a video sam da mi se grafa zagrijava, uzeo sam dvije Pure wings 2.
        Da li mozete reci gde je da ih montiram i u koji ulaz da udju na maticnu , trebam li gde da odjedjujem jacinu kulera i kako? Hvala
        Specs ako treba:
        1050 tu
        g4560
        8gb ram
        b250m pro-vd
        Menjao stefkoss : 19.09.2018. u 22:30

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        882
        posto su uvek bili i ostace pilicarska firma,msi skoro kao uvek skrtari sa fan headerima te imas samo jedan viska,pa ti treba y fan splitter.jedan napred,jedan nazad ako kuciste nije skroz do zida,ako jeste onda u krovu ako moze.taj napred sto nize kao intake (dakle da duva tj usisava vazuh u kuciste) taj nazad ili na krovu da izduvava tj kao exaust.smer u kojem duva vent imas na samom ventu uvek u vidu strelice.

gledaj da je splitter sto duzi.

edit: zaboravih da napisem - imas samo 4pin fan header malo iznad pci -e slota do zadnjih portova,na njega kacis zenski deo splitter-a a na muski ventove.mozes da kontrolises brzinu i u bios-u,a sigurno ima neki softver na stranici podrske ploce sa kojim mozes i u win-u,mada taj softver je uvek krs i retko sluzi icemu,te se drzi biosa.nema potrebe da rade kao pwm (ako ti uopste i mogu) nadji im fiksnu brzinu gde su najtisi a najvise duvaju i to je to.
        Menjao Orchard : 19.09.2018. u 23:01

Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        324
        Citat Citiram korisnika: Orchard Pogledaj poruku
        posto su uvek bili i ostace pilicarska firma,msi skoro kao uvek skrtari sa fan headerima te imas samo jedan viska,pa ti treba y fan splitter.jedan napred,jedan nazad ako kuciste nije skroz do zida,ako jeste onda u krovu ako moze.taj napred sto nize kao intake (dakle da duva tj usisava vazuh u kuciste) taj nazad ili na krovu da izduvava tj kao exaust.smer u kojem duva vent imas na samom ventu uvek u vidu strelice.

gledaj da je splitter sto duzi.

edit: zaboravih da napisem - imas samo 4pin fan header malo iznad pci -e slota do zadnjih portova,na njega kacis zenski deo splitter-a a na muski ventove.mozes da kontrolises brzinu i u bios-u,a sigurno ima neki softver na stranici podrske ploce sa kojim mozes i u win-u,mada taj softver je uvek krs i retko sluzi icemu,te se drzi biosa.nema potrebe da rade kao pwm (ako ti uopste i mogu) nadji im fiksnu brzinu gde su najtisi a najvise duvaju i to je to.
        Hvala, ima 2 ulaza.
        Syms fan, i pump fan. Hocu li moci jedan ubaciti u prvi, a drugi u drugi?
        Ima i neki jfp 2, za sta je on?

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        882
        buzzer i led,nema veze on sa ventovima.super ako ima jos,ja sam sinoc gledao i nisam video niti jedan sem sysfan-a i cpu fan-a.nisam siguran da pump podrzava kontrolu,konsultuj menjual od ploce.

Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        324
        buzzer i led,nema veze on sa ventovima.super ako ima jos,ja sam sinoc gledao i nisam video niti jedan sem sysfan-a i cpu fan-a.nisam siguran da pump podrzava kontrolu,konsultuj menjual od ploce.
        u pravu si, ono na netu je bila druga slika.
        Sad me samo zanima, ako hocu da stavim jedan fan, gde je najbolje njega staviti, dok ne nadjem splitter

Member Avatar korisnika DjoleMC
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.445
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel I5 4460
        • MoBo: Gigabyte GA-B85M-D3H-A
        • RAM: 8 gb DDR3
        • VGA: Sapphire 7850 2gb
        • MON: Dell U2311H
        • HDD: WD AAKS 500gb WD 640gb, Kingston HyperX Fury 120gb Hitachi 500gb
        • OPT: Nema
        • Case: Cooler Master 690, Silverstone Strider ST50F-230
        • SND: Realtec int., Altec ATP3
        • LAP: HP Probook 4535s
        • INET: Kablovska
      8. Stavi ga nazad da izbacuje topao vazduh iz kućišta. A nista te ne košta da isprobas par pozicija i vidis koja je najbolja.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        324
        Nazad mi je uza zid, 10 cm tacno od zida kablovi i to je to, tako da nisam siguran jeli to najbolje mjesto. Ali ako je sigurno stavicu.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        882
        u plafon/krov kucista,kao izduv.

Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        324
        Uradicu tako, da izduvava.
        Postoji li mogucnost da povezem fanove odmah na napajanje direktno preko onih kablova?

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        882
        opet ti treba sata ili molex na 3/4 pina adapter,sem ako napajanje ima cpu fan header-e (koliko se secam to sam vidjao samo na be quiet! napajanjima) ali vrlo lako da ti moze napajanje biti predaleko da dohvatis pa ti opet treba adapter/extender,plus gubis mogucnost kontrole...

y splitter je,po meni najelegantnije resenje.

Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        324
        opet ti treba sata ili molex na 3/4 pina adapter,sem ako napajanje ima cpu fan header-e (koliko se secam to sam vidjao samo na be quiet! napajanjima) ali vrlo lako da ti moze napajanje biti predaleko da dohvatis pa ti opet treba adapter/extender,plus gubis mogucnost kontrole...

y splitter je,po meni najelegantnije resenje.
        ovo?
        https://www.aliexpress.com/item/4-Pi...ceBeautifyAB=0

Na forumu od
        Dec 2012
        Poruka
        324
        Postavio sam u Sys fan i opcije idu ovako, mogu li malo da smanjim jer mi je malo bucno, nije neophodno ali prijalo bi.

Sys fan1 Smart Fan Control |Enabled|
        Sys fan1 fan type select |DC Mode|
        Sys fan1 temperature source |CPU|
        Sys fan1 level 1 Temperature 40
        Sys fan1 level 2 Temperature 55
        Sys fan1 level 3 Temperature 70
        Sys fan1 level 4 Temperature 85

Sys fan1 level 1 fan speed |V| 5.04
        Sys fan1 level 2 fan speed |V| 8.40
        Sys fan1 level 3 fan speed |V| 10.80
        Sys fan1 level 4 fan speed |V| 12.00

Sys fan1 step up time |0.1s|