Šta je novo?

Gde da stavim fanove

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
692
Poena
170
Imam ovo kuciste: https://ms-start.com/en/ms-cyclops-iii-midi-tower-gaming-case.aspx
E sad, posto nemam fanove a video sam da mi se grafa zagrijava, uzeo sam dvije Pure wings 2.
Da li mozete reci gde je da ih montiram i u koji ulaz da udju na maticnu , trebam li gde da odjedjujem jacinu kulera i kako? Hvala
Specs ako treba:
1050 tu
g4560
8gb ram
b250m pro-vd
 
Poslednja izmena:
posto su uvek bili i ostace pilicarska firma,msi skoro kao uvek skrtari sa fan headerima te imas samo jedan viska,pa ti treba y fan splitter.jedan napred,jedan nazad ako kuciste nije skroz do zida,ako jeste onda u krovu ako moze.taj napred sto nize kao intake (dakle da duva tj usisava vazuh u kuciste) taj nazad ili na krovu da izduvava tj kao exaust.smer u kojem duva vent imas na samom ventu uvek u vidu strelice.

gledaj da je splitter sto duzi.

edit: zaboravih da napisem - imas samo 4pin fan header malo iznad pci -e slota do zadnjih portova,na njega kacis zenski deo splitter-a a na muski ventove.mozes da kontrolises brzinu i u bios-u,a sigurno ima neki softver na stranici podrske ploce sa kojim mozes i u win-u,mada taj softver je uvek krs i retko sluzi icemu,te se drzi biosa.nema potrebe da rade kao pwm (ako ti uopste i mogu) nadji im fiksnu brzinu gde su najtisi a najvise duvaju i to je to.
 
Poslednja izmena:
posto su uvek bili i ostace pilicarska firma,msi skoro kao uvek skrtari sa fan headerima te imas samo jedan viska,pa ti treba y fan splitter.jedan napred,jedan nazad ako kuciste nije skroz do zida,ako jeste onda u krovu ako moze.taj napred sto nize kao intake (dakle da duva tj usisava vazuh u kuciste) taj nazad ili na krovu da izduvava tj kao exaust.smer u kojem duva vent imas na samom ventu uvek u vidu strelice.

gledaj da je splitter sto duzi.

edit: zaboravih da napisem - imas samo 4pin fan header malo iznad pci -e slota do zadnjih portova,na njega kacis zenski deo splitter-a a na muski ventove.mozes da kontrolises brzinu i u bios-u,a sigurno ima neki softver na stranici podrske ploce sa kojim mozes i u win-u,mada taj softver je uvek krs i retko sluzi icemu,te se drzi biosa.nema potrebe da rade kao pwm (ako ti uopste i mogu) nadji im fiksnu brzinu gde su najtisi a najvise duvaju i to je to.

Hvala, ima 2 ulaza.
Syms fan, i pump fan. Hocu li moci jedan ubaciti u prvi, a drugi u drugi?
Ima i neki jfp 2, za sta je on?
 
buzzer i led,nema veze on sa ventovima.super ako ima jos,ja sam sinoc gledao i nisam video niti jedan sem sysfan-a i cpu fan-a.nisam siguran da pump podrzava kontrolu,konsultuj menjual od ploce.
 
buzzer i led,nema veze on sa ventovima.super ako ima jos,ja sam sinoc gledao i nisam video niti jedan sem sysfan-a i cpu fan-a.nisam siguran da pump podrzava kontrolu,konsultuj menjual od ploce.

u pravu si, ono na netu je bila druga slika.
Sad me samo zanima, ako hocu da stavim jedan fan, gde je najbolje njega staviti, dok ne nadjem splitter
 
Stavi ga nazad da izbacuje topao vazduh iz kućišta. A nista te ne košta da isprobas par pozicija i vidis koja je najbolja.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Nazad mi je uza zid, 10 cm tacno od zida kablovi i to je to, tako da nisam siguran jeli to najbolje mjesto. Ali ako je sigurno stavicu.
 
Uradicu tako, da izduvava.
Postoji li mogucnost da povezem fanove odmah na napajanje direktno preko onih kablova?
 
opet ti treba sata ili molex na 3/4 pina adapter,sem ako napajanje ima cpu fan header-e (koliko se secam to sam vidjao samo na be quiet! napajanjima) ali vrlo lako da ti moze napajanje biti predaleko da dohvatis pa ti opet treba adapter/extender,plus gubis mogucnost kontrole...

y splitter je,po meni najelegantnije resenje.
 
Postavio sam u Sys fan i opcije idu ovako, mogu li malo da smanjim jer mi je malo bucno, nije neophodno ali prijalo bi.

Sys fan1 Smart Fan Control |Enabled|
Sys fan1 fan type select |DC Mode|
Sys fan1 temperature source |CPU|
Sys fan1 level 1 Temperature 40
Sys fan1 level 2 Temperature 55
Sys fan1 level 3 Temperature 70
Sys fan1 level 4 Temperature 85

Sys fan1 level 1 fan speed |V| 5.04
Sys fan1 level 2 fan speed |V| 8.40
Sys fan1 level 3 fan speed |V| 10.80
Sys fan1 level 4 fan speed |V| 12.00

Sys fan1 step up time |0.1s|
 
Nazad
Vrh Dno