Šta je novo?

PlayStation Classic

maremas

Slavan
Učlanjen(a)
28.09.2006
Poruke
1,214
Poena
375
Moja oprema  
Monitor
BenQ ZOWIE RL2755T
Miš & tastatura
Logitech M280 i K400 Plus
Laptop
Asus N750J
Mobilni telefon
Pixel 6a
Pristup internetu
  1. Optički internet
O daaa :guitar:



Svog debeljka čuvam, kao oči u glavi :)
28154463_352089018614946_7254057715490619392_n.jpg
 
Čekalo se na ovaj očigledna potez... Ali zar ne mogu te igre da se odigraju na psnow?
Iskreno I nije mi neki hajp, više bih voleo da vidim neko reizdanje N64 jer je imala bolje naslove...
Da su izbacili ps2 classic sa combo ps1+2 naslovima bila bi druga priča...
 
Super im je fora da zarade još novca od stare slave, a zaradiće sigurno.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
znam da se o ukusima ne vredi raspravljati,ali tvrditi da n64 ima bolje naslove od ps1...kod mene licno zavisi kako su odradili upscaling/filtere i dal ima bluetooth ili neko bezicno povezivanje i analog.
 
^ Iz mog iskustva imao sam svojevremeno N64 konzolu i PS1 koji sam pozajmljivao od burazera... Prednost PS1 tada u Srbiji je sto je mogao da se cipuje pa je bio popularniji (citaj jeftnija opcija za igranje u Srbiji od kupovine ketridza)... 007 Goldeneye, Mario 64, Mario Kart 64, Zelda, Rayman 64, Banjo Kazooie, Starfox, Perfect Dark,F1 nekako mi i dan danas stoje urezane u pamcenje... PS je bio tu zbog Tekken-a, japanca, Twisted Metal-a i TH ProSkater dvojke...

Inace niko ne spominje, ali mislim da izbacivanjem ove konzole definitivno i stavljaju tacku na potencijalni backwards compatibility za PS5... Sto znaci guranje PSNow price...
 
to sto si ti odigrao tri naslova na ps1 ne znaci da n64 ima jacu biblioteku,pa da si gospodar svemira.
 
To sto si se ti registrovao po XYZ put na ovom forumu sa novim nalogom ne znaci da ces i ostati sa istim... ;)
 
^ Iz mog iskustva imao sam svojevremeno N64 konzolu i PS1 koji sam pozajmljivao od burazera... Prednost PS1 tada u Srbiji je sto je mogao da se cipuje pa je bio popularniji (citaj jeftnija opcija za igranje u Srbiji od kupovine ketridza)... 007 Goldeneye, Mario 64, Mario Kart 64, Zelda, Rayman 64, Banjo Kazooie, Starfox, Perfect Dark,F1 nekako mi i dan danas stoje urezane u pamcenje... PS je bio tu zbog Tekken-a, japanca, Twisted Metal-a i TH ProSkater dvojke...

Inace niko ne spominje, ali mislim da izbacivanjem ove konzole definitivno i stavljaju tacku na potencijalni backwards compatibility za PS5... Sto znaci guranje PSNow price...

Ja sam imao N64 (imam još), moram reći da je N64 bila bolja konzola definitivno. Ko god je imao, zna o čemu pričam. Mario 64 i GoldenEye mi imaju posebno mesto u srcu. :)

Nedugo sam nabavio PS2 koji je isto bio odlična konzola ali nije to to. Takođe PS je bio tu i zbog God Of War-a, PESa i FIFE. Fali mi neki PS1 i PS4 da nabavim da popunim kolekciju ali Switch > PS4 što se mene tiče.
 
Eh, PS1 je imao neuporedivo veću i ozbiljniju biblioteku igara, ali iako je N64 imao mnogo manje igara imao je dosta hitova za tako mali broj igara,
tako da nije čudno i ako je nekome N64 draži (pogledaj sliku :)) iako je kod nas PS1 bio generalno neuporedivo popularniji.
 
Poslednja izmena:
Ja ove PS1 igre ne mogu više da igram. Prosto nisu dobro ostarile za moj ukus. Ove igre iz 8bit ili16bit ere mogu igrati bez problema ali ovo nikako. Jedna od omiljenih igara na PS1 mi je bila Driver igrao sam je kao lud. 2012 ili 2011 uzmem je za PS3 naoštrim se da je igram i igrao sam jedno deset minuta i ugasio i pomislio kako sam ja ovo nekada mogao da igram ovo je katastrofa.
 
Zavisi ko je imao ove konzole u vreme dok su bile popularne i koliko im je vremena posvetio... Obe su odlične, po meni PSX je imao neuporedivo veću bazu igara i svako je mogao sebi naći nešto zanimljivo dok N64 nema takvu bazu ali imao je svoje hitove. Ja sam prvo imao Sega mega drive II i kad sam prešao na PSX bilo je WOW....
Posle nekoliko godina kad se osvrneš na te naslove koji su igrani zapitaš se šta je tu bilo toliko dobro. Ali uzrast, društvo sa kojim smo igrali naprave efekat da su to bili naslovi za sva vremena.... I ostali su [emoji4]

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
^ E za to bih iskesirao 100e. Ali je pitanje da li ce moci da ukljuce i Rareware igre (Goldeneye, Banjo Kazooie, Killer instinct, Conker's Bad Fur Day i jos par) jer je Rareware puko a licence drzi neko drugi...
 
Uf.....
Mislim da gresite.....
To je samo pokusaj da se vratite u mladje dane i da ponovo osetite onu strast kao nekada.....
Npr, moj sin je od svojih para uzeo NES, SNES, N64 sa gomilom igara....
Malo se igrao.. i to je to.... sad mu lezi u fioci.....
Ja sam par puta upalio na RPi emulator PS1, malo se zezao.....
I to je to.....
Lepo je kao ukras, a da li ce se igranjem isplatiti... ne verujem...
 
+1

I ja instalirao u viti te emulatore... nema nista od toga, jednostavno

I svaka je konzola bila na svoj nacin dobra i sve je stvar ukusa, ali iskreno i ps1 je imao hitove i barem u mom kraju je bio revolucija. A da li je bilo isplativije igrati, pa kad platis ps1 300dm vise nego sto kosta n64 onda je bzvz pricati o nekoj isplativosti...




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bice popularno koliko i nes classic i snes.U svetu ide kao alva.Videcete kakva ce manija tek nastati kad izadje game boy.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Bez sumnje, bice sigurno popularno, pre svega zbog cene, jer ce kostati kao jedan rucak na zapadu ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne kupuje se ovo da bi se isplatilo već zbog nostalgije.
A slažem se i sa onim da se nekad nije dobro vraćati nečemu što ti je bilo sjajno kao klincu, možeš si pokvariti ta lepa sećanja.

Ja ću ovo kupiti samo zato što sam kao klinac o ovome mogao samo da sanjam. A pritom imam kući PS One, a i RPi sa emulatorom.
 
Sjećam se kao da je juče bilo, a prošlo je od tad 15-16 god kad sam uzeo svoj PS One. Odigram na kladionici sve parove lige šampiona od utorka i srijede i s 1e dobijem 325e. Posle neprespavane noći od nevjerovatnog uzbuđenja i sreće, podignem pare ujutro od tiketa i trk u Sony kupim konzolu, ostalo mi para za sladoled možda :D Ja ne mogu da vam opišem taj osjećaj, mogao sam samo da sanjam o konzoli da nisam dobio te pare na kladionici:)

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Upravo tako, nostalgija...[emoji41]
Ali stvarno je bilo dobro igrati PS one....

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam dobio PS1 za svadbu 1996 od mojih prijatelja :d
 
E to su prijatelji.... [emoji16]

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Na buvljaku jutros klinja jedan prodaje ps1 za 1000 kinti.[emoji3]
 
Naravno da ovakve konzole prvenstveno prodaje nostalgija, pogotovo što su te prve 3D igre prilično loše ostarile, 2D igre sa prethodnih Sega i Nintenda konzola su bolje ostarile.
Inače meni je ta generacija sa PS1 i N64 ubedljivo bila najbolja generacija konzola, toliko hitova i igara koje se smatraju za jednim od najboljih ikada u samoj jednoj generaciji.
 
Sjećam se kao da je juče bilo, a prošlo je od tad 15-16 god kad sam uzeo svoj PS One. Odigram na kladionici sve parove lige šampiona od utorka i srijede i s 1e dobijem 325e. Posle neprespavane noći od nevjerovatnog uzbuđenja i sreće, podignem pare ujutro od tiketa i trk u Sony kupim konzolu, ostalo mi para za sladoled možda :D Ja ne mogu da vam opišem taj osjećaj, mogao sam samo da sanjam o konzoli da nisam dobio te pare na kladionici:)

Sent from My Galaxy S9+ using Tapatalk

Da mogu ukrao bih ti to sećanje :) zezam se naravno, fenomenalno iskustvo
 
Koja je trenutno fora sa PS Classic (mini) konzolom? Na launch-u je bila 100e, sada je vidjam 30e -sto mu dodje cena jedne igre za PS4. Da li je lineup igara toliko los (meni deluje sasvim ok iako je moglo bolje) ili je emulator los - odnosno da li postoji neki problem sa istom? Nemoguce je da se cena toliko sroza... Koliko vidim na netu postoji tutorial da se flesne i dodaju igre...
 
Nazad
Vrh Dno