Šta je novo?

Bitmain pred bankrotom

da, bankrotiraju, gasite svi asice

Note: Tokens on the Bitcoin Core (segwit) Chain are Referred to as BTC coins. Bitcoin Cash (BCH) is today the only Bitcoin implementation that follows Satoshi Nakamoto’s original whitepaper for Peer to Peer Electronic Cash. Bitcoin BCH is the only major public blockchain that maintains the original vision for Bitcoin as fast, frictionless, electronic cash.
 
Bitmain Went All In with Bitcoin Cash (BCH) and Lost Nearly a Billion Dollars

How quickly can you lose $1 billion in profit? By investing in the wrong cryptocurrency. The INEWS QQ report cites data from BitMEX, which analyzed Bitmain’s financial situation. The report revealed some surprising information.

BitMEX Research reports that Bitmain had $1.2 billion in inventory in March 2018, more than half of its 2017 sales. Bitmain invested a large amount of its advance hardware payments into altcoins – including Bitcoin Cash and other coins.

As the prices of these altcoins have been fallen, Bitmain has watched its crypto hoard disappear.

The report claims that Bitmain used almost 69% of last year’s operating cash flow (OCF) to invest in Bitcoin Cash. The report also claims that Bitmain has more than 1 million BCH tokens in its hoard – something that has previously been rumored but never confirmed.

https://bitcoinexchangeguide.com/up...g-new-data-revealed-on-bitcoins-mining-titan/
 
znaci sledi rat kine i amerike, da gasimo svi masine kad vec jedan bitmain bankrotira sta li cemo mi...
 
znaci sledi rat kine i amerike, da gasimo svi masine kad vec jedan bitmain bankrotira sta li cemo mi...

losa vest svakako.
ali nesto mi nije jasno

u cemu je bitmain popio sankcije sta izvozi u usa ? aluminijum , titanium ? pre bih rekao da izvozi maglu ,mozda i takav bankrot , kao odgovor na sanksije
 
Izvozi uredjaje i oni imaju posebnu klasifikaciju. Do sada sav izvoz iz Kine bio je bez carina.
Trump je prvo uveo carine na Alumunium i Bakar 10-15% ali posle toga je uveo carine na 50B razlicite vrste IT opreme. Gde je zakacen i Bitmain. A od juce uvedena je carina i na jos 200B proizvoda iz Kine.

Placa se 2,67% + 25%

Ovo je sad nefer prednost za druge proizvodjace koji nisu iz Kine. Npr TRIPLE-1, GMO i slicno.
 
Gde lose,ovo je odlicno. Nema vise asica, dakle moze da se kopa ljudski. Daj boze da je istina
 
naravno da nije istina tj istina je koliko je i struja dzabe u amerikama. nije amerika jedina zemlja gde bitman izvozi, a u ostalim se vec odavno placa svaka vrsta poreza i carine. Ovo samo znaci da ce amerikanci skuplje placati odredjenu it opremu, sto je bolje za sve nas. Daleko od toga da nema vise asic-a.
 
A koliko mislis ti da kosta struja u USA?
 
to zavisi od drzave do drzave, kao i od zakupljene snage, rezidencijalna, komercijalna, industrijska... ali bajke o jeftinijoj struji u USA ne postoje, bar koliko znam ispod 8 centi tesko. Ti si ovde pricao neke bajke o obecanim amerikama i da ljudi predju u amerike da hostuju rigove (ja ti ponudio da mi hostujes pa cu ti platim al ti nista) kao da je tamo 2 3 centa, pa pre neki dan u nekoj temi izjavih da za megawat te izadje 9din.
 
U Srbiji 1 MW je 9 din industrijska struja. Imam racun ispred sebe.

Evo ti zakacen racun https://ibb.co/ceD72K
Cisto da imas svojim ocima da vidis :)
Naravno ovo $0.056 je letnja tarifa (Juli, Avgust i Sept) zimi je dosta nize.

ps: nisam video ovo za hostovanje mozda je moja greska :( sorry ako je tako.


BTW Bitmain je skoro otvorio u Silicon Valley office (San Jose).
https://www.ccn.com/bitcoin-mining-giant-bitmain-opens-20000-sq-foot-office-in-silicon-valley/

Otvorili su mining u Washingtonu (pa su shvatili da nema vise struje tamo).
Tj podigli su im cenu struje sa $0.02 na $0.08
https://www.ccn.com/chinese-mining-giant-bitmain-is-expanding-to-the-united-states/
https://cryptodisrupt.com/bitcoin-miners-in-washington-face-electric-rate-hike/

Pa mining u Quebec-u
https://bitcoinexchangeguide.com/le...ks-to-quebec-canada-which-hurts-local-miners/
pa su im i tu podigli na $0.15 kwh (yaiks!!)
https://bitcoinist.com/cryptocurrency-miners-in-quebec-to-be-charged-double-for-electricity/

Pa su otvorili i mining u Texas-u.
https://thenextweb.com/hardfork/2018/08/07/texas-bitmain-blockchain-facility/
Ne razumeju koji je pakao leti tamo :)
doduse texas je $0.05 kwh

Mozda su se malo zaleteli.
 
Poslednja izmena:
ne znam koji ti je to racun iz srbije ali zatrazi bolju ponudu ako je stvarno tako, ja videh i za nize. Nego sta sad, kako to sad ispade u amerikama skuplja struja nego kod nas? Pusti te aljaska i island zemlje, ali eto ti preporuka, bolje hostuj masine na islandu pusti amerike vidis da se vise isplati i hladnije je.
 
Ne znam jesi li video 0.056$ nije to skuplje nego jeftinije od Srb i ne gubis vreme sa kojekakvim konverzijama :) a i nema poreza. Plus hladno u pm :)
 
Ja prvo ne znam za sta je taj racun vec samo da neko 3 meseca koristi neku potrosnju, sta je cije je gde je od koga je ne znam... a bolje da ti ne pokazujem kako izgleda racun u srbiji za mw sto opet nije realno jer nije tolika cena svima. Drugo ne znam odakle ti ti podaci koliko bitmain placa struju u americi, radis kod njih, video si racun? Daj neki racun da vidimo da je u Vasingtonu rezidencijalna struja 0.02$, a moze i bilo gde, daj da vidimo obecane amerike. Opet kazem posto zoves ljude da hostuju u amerikama ne znam zasto ne hostujes na islandu, jeftinija struja i jos hladnije, mislim da je pitanje lako i lepo formulisano ili pak u venecueli? Moja ponuda vazi znaci kupis mi masine, postavis i ja ti od zarade placam struju i malo hosting kao sto kazes i briga me da li ce bitmain da bankrotira. Kao i svako americko razmisljanje moje je najbolje jer sam amerikanac znas valjda da je Srbija jedna zemlja, a amerika 50 i ko zna koliko jos na tih 50 i da nije isto svuda kao sto si sam napisao? I znas valjda da Srbija ne profitira na ratu u iraku, avganistanu i ostalim, i ne baca nuklearni otpad ljudima ispod prozora da bi omogucila tu cenu struje. Uostalom valjda imate americke forume gde mozete da diskutujete o kopanju, struji, kriptu... Da smo najjeftiniji nismo moze to jos jeftinije, da smo najskuplji opet nismo niti imamo osnova. To je kao da si rekao u juznoj americi je najjeftinija struja jer je mnogo jeftino u venecueli. I opet nije mi jasno pored venecuele ili islanda posto su ti blizu zasto ne hostujes u uzbekistanu, ukrajini, kuvajtu , indiji, kosovu... Na kosovu ako znas prave ljude ne da neces imati porez nego verovatno i struju neces da placas tako da prebaci ti te obecane americke rigove na kosovo da kopaju bar nesto da zarade. Pusti ti bitmain daleko je on od bankrota zato sto nije americka firma koliko god to amerikanci prizeljkivali.
 
Ja prvo ne znam za sta je taj racun vec samo da neko 3 meseca koristi neku potrosnju, sta je cije je gde je od koga je ne znam... a bolje da ti ne pokazujem kako izgleda racun u srbiji za mw sto opet nije realno jer nije tolika cena svima. Drugo ne znam odakle ti ti podaci koliko bitmain placa struju u americi, radis kod njih, video si racun? Daj neki racun da vidimo da je u Vasingtonu rezidencijalna struja 0.02$, a moze i bilo gde, daj da vidimo obecane amerike. Opet kazem posto zoves ljude da hostuju u amerikama ne znam zasto ne hostujes na islandu, jeftinija struja i jos hladnije, mislim da je pitanje lako i lepo formulisano ili pak u venecueli? Moja ponuda vazi znaci kupis mi masine, postavis i ja ti od zarade placam struju i malo hosting kao sto kazes i briga me da li ce bitmain da bankrotira. Kao i svako americko razmisljanje moje je najbolje jer sam amerikanac znas valjda da je Srbija jedna zemlja, a amerika 50 i ko zna koliko jos na tih 50 i da nije isto svuda kao sto si sam napisao? I znas valjda da Srbija ne profitira na ratu u iraku, avganistanu i ostalim, i ne baca nuklearni otpad ljudima ispod prozora da bi omogucila tu cenu struje. Uostalom valjda imate americke forume gde mozete da diskutujete o kopanju, struji, kriptu... Da smo najjeftiniji nismo moze to jos jeftinije, da smo najskuplji opet nismo niti imamo osnova. To je kao da si rekao u juznoj americi je najjeftinija struja jer je mnogo jeftino u venecueli. I opet nije mi jasno pored venecuele ili islanda posto su ti blizu zasto ne hostujes u uzbekistanu, ukrajini, kuvajtu , indiji, kosovu... Na kosovu ako znas prave ljude ne da neces imati porez nego verovatno i struju neces da placas tako da prebaci ti te obecane americke rigove na kosovo da kopaju bar nesto da zarade. Pusti ti bitmain daleko je on od bankrota zato sto nije americka firma koliko god to amerikanci prizeljkivali.

Cisto da bacis pogled.
https://www.chelanpud.org/my-pud-services/rates-and-policies
A dao sam ti jedan racun od 5.6c :)
Trenutno smo skoro popunjeni. :) Mada bice uskoro jos kapaciteta.

Inace Bitmain mozda spinuju ko ce ga znati ovi zbog IPO neki udaraju kontru da bi kupili jeftinije. Kao i sve ostalo.
 
Vi amerikanci izgleda da ne samo sto ne razumete pitanja vec i izbegavate da dajete precizne odgovore ako Vam ne odgovara. Ja ti ponudio da mi hostujes rigove jer si se sam nudio sad kazes ne moze, pa kako to. Ocu i ja u obecane amerike.

Beginning Jan. 1, 2012, Chelan County PUD moved to a flat residential rate for electricity of just 2.7 cents per kilowatt hour. That's one of the lowest rates in the nation. This new approach to rates will lower bills for most residential customers.

znaci samo tu, samo taj provajder i samo taj severni deo vasingtona i samo po nekim domacinstvima sa ko zna kakvim zackoljicama i to opet ne znamo bez potvrde jer je taj clanak iz 2012te. 5,6c moze i u srbiji da se izvuce ko zna i ko ulozi malo vise. Inace znas li da je rezidencijalna cena struje u srbiji u zelenoj zoni i nizoj tarifi oko 1,5din. evo da ne mislis da te lazem http://www.eps-snabdevanje.rs/kupci...EE na garantovanom snabdevanju 01.10.2017.pdf Pa to bre nema ni u amerikama. To znaci da Srbija ima najjeftiniju struju na svetu i treba da hostujes ovde. Inace ne vredi boriti se sa vetrenjacama niti smem vise ista da pisem kad ocigledno radis u bitmainu i tajni si dousnik americke vlade pa u cent znas ko koliko trosi i ko je pred bankrotom. I opet nije mi jasno zasto su ti rigovi u pustinji za mozda 5,6c, a mozes da hostujes u DC za 2 centa ej bre znas li ti koja je to usteda, a prozivas ovde ljude koji placaju 8din. Bolje batali ti to dok nisi bankrotirao kao bitmain i hostuj negde drugde. Uncle Sam te zove, samo se nadam ne u spavacu sobu.
 
Bitmain Likely Lost

bankrotirao covek, sreo sam ga ispred maxija, pije zajecarac i sibicari za 20 dinara. Dok god je vuna...
 
Nazad
Vrh Dno