Šta je novo?

Deco, je'l moze da se ''otkljucca'' bios na dell inspiron 5150 laptopu...

acaribon

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2004
Poruke
90
Poena
309
...pa da se malo igram sa setovanjima? Kupio sam inspiron 5150 3.2G HT, 768 MB @ 333, 80G, 15" UXGA, Ge Force FX 5200 64MB, wireless i sve ostalo. Masina jako dobro melje to sto meni treba, ali me kopka da li je to kraj. Ako neko zna, voleo bih da me posavetuje. Pozdrav svima, Aca.
 
Poslednja izmena:
Pa to je notebook.....on nemoze da se klokuje i slicno......jedino sto mozes da uradis je neko sitno tweak-ovanje windows-a i to je to.......
 
Hvala, Twix. Malo ja znam o tim stvarima, pa sam mor'o da pitam. Da li je moguce nesto ccacckati na ploci, ako ta govna imaju neke minijaturne switcheve, reprogramiranje nekih eproma, promene vrednosti u softveru za promenu clocka zavisno od optereccenja ili bass ne postoji nikakav naccin za promenu mnozzioca i frekvencija? Mozda pitam gluposti, ali znam da ga nisu pravili Marsovci, nego ljudi, tj. i oni kad zabodu u ploccu brzzi ili sporiji procesor, moraju vajlda da nesto podese, a ako mogu oni sto ne mozzemo mi? Ako te ne mrzi, objasni mi zasto nesto ne moze, jer mi neobjasnjeni odgovori ne ostavljaju nista drugo, nego pronalazzenje objassnjenja. Sve vas pozdravljam iz suncanog Jordana!
 
Pa s obzirom da je u pitanju 0,13 mikrona,ne mozes ama bas nista da mu radis......osim ako nemas elektronski mikroskop :D i debelo znanje elektronike,a cak i tad je pitanje.....
Ostavi sve kako ga je fabrika propisala,i uzivaj,i sve ce extra dobro raditi.....
 
Potpuno si u pravu, rasterao si mi iluzije, ne pipam nista. To stvarno dobro radi. :smoke: Puno ti hvala.
P.S. U Vincci bleji jedan EM, ako hoces, vodicu te da ubacis nesto u njega, pa da uvecavas do 250000 puta :eyebrows: . Mozes bubasvabe, ali ne mozes procesore. Inace, lep ti je sajt, a ni zgrade nisu lose. :zgran:
Hvala, jos jednom.
Cao!
 
Meni je pomoglo jedno DOS programce koje skenira BIOS,ali da me ubijes ne znam kako se zove.Sa druge strane u BIOS-u lap-a i nemas Bog zna sta da sebi prilagodis,o O/C-u nema ni govora,kao sto Twix rece. Uzivaj u blagodetima 5150 zverke.
 
Da......
Sta vredi da skeniram, kad ne mogu da menjam.
Hvala Mihailo.
 
Informatika, Jevrejska 32, Beograd je zastupnik i prodavac Dell opreme.Odes tamo i porazgovaras sa sefom servisa.
 
...Jedino sto je covek trenutno "malo" daleko od BG-a! :)
 
Nazad
Vrh Dno