Šta je novo?

Zaboravljena šifra,kako rešiti?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

paradizo

Slavan
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruke
2,054
Poena
275
Zaboravio sam pass,ne mogu da koristim računar,kako rešiti problem?Da li da odnesem u servis da obore sistem ili šta već?Molio bih za savet,hvala.
 
Zaboravio sam pass,ne mogu da koristim računar,kako rešiti problem?Da li da odnesem u servis da obore sistem ili šta već?Molio bih za savet,hvala.
Resetuj BIOS ako je sistemska sifra u pitanju, a ako je OS sifra u pitanju, onda je nova instalacija najprostije resenje.
 
Nova instalacija najprostija??? Izvini, ali glupost.
Najprostije je da se podigne sistem u safe modu i uloguje sistemski administrator. Ako nije uključen, trebaće mu neki od butabilnih fleševa (sergej strelec) i sa njih alat kojim pristupaš sistemskim funkcijama, pa može da se aktivira. Ima i alata za reset pasvorda, nekada prođu a nekada ne, zato i predlažem admina.
 
Poslednja izmena:
https://www.hirensbootcd.org/
Ovo je najbolje rešenje, ideš na brisanje lozinke, pa posle normalno staviš novu ako treba... Nemoj da menjas preko hirensa direktno jer zna da baguje..
 
Najprostije je da se podigne sistem u safe modu i uloguje sistemski administrator. Ako nije uključen, trebaće mu neki od butabilnih fleševa (sergej strelec) i sa njih alat kojim pristupaš sistemskim funkcijama, pa može da se aktivira.
Мали проблем је што је тема постављена у хардверски део па личи да је лозинка на самом компу, мада не верујем. ;) Ако ипак јесте, тешко да ресет биоса решава проблем.

Ако је ипак у питању лозинка за сам ОС, решење са админом је могуће, под условом да је укључен и да му није додељена лозинка. Ако се већ иде на додатне алате онда је најлакше да одмах ресетује лозинку и реши проблем. Постоји безброј алата за то а ја сам користио један који је мало кваран, може да промени лозинку било ком налогу и улогује се а по завршетку све врати како је било. Само ресетовање је ОК за личну употребу али за неко "гостовање" може да прави проблеме. ;)
 
Da, u pravu si.

Ono, svaki od ovakvih i sličnih alata može da se zloupotrebi. E sad...
 
Izvinjavam se svima,nisam napisao da je Windows 7,64 u pitanju.
 
RWPS
recovery windows pass
imidz je oko 100mb ,
kada se butuje ima opcija lookUp users passwords ako nemoze da nadje ide se
opcija reset pass za ucitane postojece korisnike na tom OS
Hierence ima samo opciju da je pregazi
ako treba link za imidz obratite se na mail
[email protected]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To vazi samo pod pretpostavkom da drzi vazne fajlove na C particiji.
 
@Censored - prestajem da ne idemo dalje u OT...
 
Завршио би и да је пробао било који рецепАт. Нова инсталација је последње што се ради, мада некад буде и најбољи предлог.
 
Мали проблем је што је тема постављена у хардверски део па личи да је лозинка на самом компу, мада не верујем. ;) Ако ипак јесте, тешко да ресет биоса решава проблем.

Ако је ипак у питању лозинка за сам ОС, решење са админом је могуће, под условом да је укључен и да му није додељена лозинка. Ако се већ иде на додатне алате онда је најлакше да одмах ресетује лозинку и реши проблем. Постоји безброј алата за то а ја сам користио један који је мало кваран, може да промени лозинку било ком налогу и улогује се а по завршетку све врати како је било. Само ресетовање је ОК за личну употребу али за неко "гостовање" може да прави проблеме. ;)

I koji je to alat?
 
Завршио би и да је пробао било који рецепАт. Нова инсталација је последње што се ради, мада некад буде и најбољи предлог.
Po meni je najbolje imati image cele C particije koja se napravi odmah nakon instalacije i podesavanja svezeg sistema i programa koje uvek koristite (koristeci Acronis, recimo), pa kad se nesto jednog dana pokarabasi, vracanje na "cisto" stanje je prilicno brzo i jednostavno.
 
Ma to je OK, i lično uvek koristim Ghost u takvom slučaju.
Ali...ako zaboraviš šifru, vraćanje sistema na kome je postavljena neće ti nikako pomoći, zar ne :)
 
I koji je to alat?
Да сам се сетио, написао бих. Када ми је онај 2Т хард испустио бели дим, једна од штета је био фолдер у коме је било разних ситних алата које сам скупљао деценијама. Ово сам често препоручивао, можда и овде, па ћу да разгледам још неке форуме да пронађем инфо. На вр` језика ми је име али изгледа да ипак морам да нађем.
Po meni je najbolje imati image cele C particije koja se napravi odmah nakon instalacije i podesavanja svezeg sistema i programa koje uvek koristite (koristeci Acronis, recimo), pa kad se nesto jednog dana pokarabasi, vracanje na "cisto" stanje je prilicno brzo i jednostavno.
То јесте неко решење ако се инсталација покарабаси али овде је све у реду, осим што је заборављена лозинка. Враћањем првобитне инсталације се губе сва каснија подешавања и програми који су накнадно додати, ту су и могући фајлови који су се затекли на системској партицији а проблем је лаган, те лозинке се враћају за пар минута. Наравно, ако је у имиџу била и лозинка, онда је то тек погрешан приступ. Лакше би било да се лозинка негде запише. ;)
 
I koji je to alat?
Нашао сам, зове се ntpasswd и колико се сећам, може да ресетује било коју лозинку, онда можеш да се улогујеш без уписа, одрадиш шта хоћеш (наравно, онда можеш и да промениш заборављену лозинку) и угасиш уз укључену опцију да све врати како је било. Добро је и за овај проблем у теми али може да се искористи да се завири у нечији комп који је под лозинком а да се ништа не мења.
Не користим тако нешто, одавно ми је при руци неки линух који има приступ ако ми је баш до неког податка ... а и не заборављам лозинке јер имам једну и само једну за тако нешто.
 
Ali...ako zaboraviš šifru, vraćanje sistema na kome je postavljena neće ti nikako pomoći, zar ne :)
Tako je, mada, malo je tesko zaboraviti sifru koju koristis na svom kompu skoro svaki dan.

Ja sam ranije pravio backup "virgin" instalacije bez programa, pa onda jedne sa programima koji nemaju update, i na kraju sa svim programima i podesavanjima.


Не користим тако нешто, одавно ми је при руци неки линух који има приступ ако ми је баш до неког податка ...
Bootujes Linux na "zasticenoj" Windows masini i imas pristup svemu?
 
Ako je samo sifra na Windowsu bilo cime mogu da se citaju fajlovi tipa Sergei Strelec. Na njemu ima za resetovanje sifre ali moze samonza lokalne naloge, MS nalog ne moze da obrise. Ali moze da ukljuci Admin nalog pa imate pristup svemu.
 
bilo kako bilo , steka8 utisak da niko osim mene nije ponudio rešenje da pročita postojeću šifru na OS .Ja sam lično uspeo u nekoliko navrata da pročitam šifru na :
server2008, win7, xp -u
na win X nisam pokušavao ali sam besan na
MicroSoft zbog te roše iskreno ali nisam svaki put uspeo da pročitam pa je morala opcija Reset pass


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ниси понудио решење него си понудио да ти се на мејл обрати коме је потребно.

А делује ми да нас и покретач теме мало завлачи, нити проба нити јавља шта се дешава. ;)
 
bilo kako bilo , steka8 utisak da niko osim mene nije ponudio rešenje da pročita postojeću šifru na OS .Ja sam lično uspeo u nekoliko navrata da pročitam šifru na :
server2008, win7, xp -u
na win X nisam pokušavao ali sam besan na
MicroSoft zbog te roše iskreno ali nisam svaki put uspeo da pročitam pa je morala opcija Reset pass


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sta je lose reseno? Ne razumem bas... Sta su trebali da urade po tebi?
 
po meni je ovde fokus kako provaliti šifru na windows-u bez obaranja sistema , ovaj slučaj konkretno nema specijalnu potrebu da sazna šifru već mu je dovoljan samo reset .Ja hoću da predočim kad smo dodirnuli temu da ima alat
koji može da pročita postojeću šifru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ниси понудио решење него си понудио да ти се на мејл обрати коме је потребно.

А делује ми да нас и покретач теме мало завлачи, нити проба нити јавља шта се дешава. ;)
Nikakvo zavlačenje nije u pitanju,hvala svima na savetima,morao sam da skratim muke i odnesem računar u servis.Prošlo je oko mesec dana od poslednjeg logovanja,uplašen sam da ću izgubiti trekere koje sam godinama mukotrpno sakupljao i održavao.Nadam se da će te imati razumevanje,hvala svima još jednom.
Verujem i nadam se da će pokrenuta tema bar nekom pomoći,da ne bude džaba smo krečili.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno