Šta je novo?

Nova graficka ~200e

rolanero

Poštovan
Učlanjen(a)
06.07.2016
Poruke
121
Poena
80
Pozdrav forumasi :),naime surfujem ovim forumom jedno 8 godina vec,ali skoro nikad nisam imao potrebu za nekom pomoci,do sada ...
Crkla mi je graficka kartica,stari hd 5770 ,posle mnogo ozivljavanja,promenutih pasti i kulera ,konacno je izdahnuo(nije ni rerna pomogla vise ) :( .
Vec dugo planiram kompletan upgrade stare konfe,(phenom x4 955,2x2gb 1600 mhz ddr3,m5A87 mobo,hdd 500gb) jer vidim da se muci cak i sa chrome i par tabbova, a kamoli nesto drugo,ali tesko nalazim 1000+ Evra viska odjednom za sve sto bih ja hteo pa odlazem.
Medjutim sad mi je crkla grafa,a meni je naleteo neki poslic i racunar mi je preko potreban.
Da ne duzim dalje ,budzet je oko 200e trenutno ,a ovo su mi opcije :

1)Uzeti neku polovnu gtx 1060 (3gb~ 160-180e ,6gb ~200-220e) sa garancijom,doduse vecina njih je madjarska ili preko serijskog broja
2)Kupiti novu ,sto jeftiniju 1050ti (oko 160e)
3)naci bilo sta u rangu stare polovno i ubosti u racunar cisto da daje sliku

Vidim mnogo ljudi kaci polovne kartice za ,ja bar mislim ok pare,i to su uglavnom 1060(zotac modeli),rx 570,rx 580 i meni je potpuno jasno da su 90% tih kartica iz rudnika ,undervolotvane i ko zna u kakvim uslovima radile.Medjutim,ako vec imam garanciju oko 2g na takve modele da li mi to predstavlja uopste neku brigu?
Takodje,posto nikad nisam kupio nesto sto je svercovano(bar ne od tehnike),ali trenutno je to najjeftinija opcija ,da li mi je bitno i kakva je garancija u pitanju,racun ili preko serijskog broja,koje firme itd?

Druga opcija je 1050ti novi ,stavim i ne mislim a pritom ostane vise para .
Bitno je napomenuti da volim da se igram,trenutno igram esports naslove (dota 2 csgo),neke starije igrice,voleo bih novi wow odigrati,verovatno neku novu igricu probati,nisam alergican na smanjivanje detalja,igrao bih uglavnom 1080p.
 
Pa kupicu u radnji, nemam poverenja u KP sto se tice komponenti, pogotovo ne grafickih karata :) znam par losih iskustava

Tako da kopanje ne bi trebalo da bude problem, zar ne?
 
Kupovina 1060 sada u radnji je po meni cisto bacanje para, za te pare koliko kosta nova mozes ispratiti oglase i uzeti 1070 sa garancijom...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Odlucio sam se ipak za 1050ti i to Zotak mini koja je na nekoj akciji u jednoj od prodavnica koju necu imenovati, a svi je znate.

Ne mogu sad da ulazem i u napajanje, posto je moguce da moje ne bi izdrzalo 1060, a opet ne daje mi se 40.000 za 1060 sa 6GB RAMa, tako da je izbor pao na 1050ti. Em je jeftinija, em igre koje igram ce zadovoljiti u svakom pogledu bar narednih 2-3 godine. A kad dodje vreme za promenu kompa, onda cu kupiti i drugu graficku.

Dakle Zotac 1050ti Mini... da li je dobra kupovina za nekih 19000 dinara? Ima jedan ventilator, da li ce biti bucna previse?
 
kažu da je Zotac loš sa ventilatorima, a sa druge strane ja konkreno ovu karticu vidim kao nešto gde lako sutra dan može da se nabuđi neka 12 tica.
 
Sasvim solidna, samo ako si osetljiv na buku bas dosta je problem. Al uvek moze zip-ties ili one druge vezice i arctic 92mm ventilator ili bili koji da se stavi na nju, posto se skine stock ventilator i plasticni shroud. Kao sto je 2 post-a iznad covek naveo :)
 
Nazad
Vrh Dno