Šta je novo?

Osvojite put u Prag - podelite svoja Top 3 budžetska telefona i Honor 8X očekivanja

Honor Srbija

Zvanični perdstavnik
Vendor
Učlanjen(a)
15.01.2018
Poruke
136
Poena
60
prag1.png

Dragi Honor fanovi,

Napretkom tehnologije, u mogućnosti smo da za manje novca uživamo u pametnim telefonima višeg kvaliteta, a veliki broj modela na tržištu nam pruža zaista puno izbora.
Koja su vaša omiljena TOP 3 budžetska telefona u rangu cene od 150-250€ i zbog čega? Kakva očekivanja imate za dolazeći Honor 8X?
Podelite svoje mišljenje i osvojite Honor Star put u Prag, 9. do 12. oktobra, gde ćete biti u prilici da učestvujete u interesantnim aktivnostima sa drugim Honor Fanovima i osvojite poklone iznenađenja!!!
Pridružite nam se!!
Ostavite svoj komentar u ovoj temi. Dva pobednika će biti proglašena 22. septembra. Realne liste sa dobrim objašnjenjima i unikatna očekivanja za Honor 8X će imati više šanse da budu izabrani od strane našeg tima.

Više detalja o Honor 8X možete pronaći na linkovima:

https://www.benchmark.rs/vesti/predstavljeni_honor_8x_i_8x_max-77383
https://www.benchmark.rs/vesti/honor_8x_u_evropu_stize_11._oktobra-77460


Update:
Put traje od 9. do 12. oktobra!
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav. Drago mi je sto kao pomni pratilac Benchmarka mogu da ucestvujem u ovom konkursu. Tema je vrlo opsirna i vrlo diskutabilna, ali cu svoj odgovor skratiti sto je vise moguce i dati dobro objasnjenje. Prvi konkurent je svakako Redmi Note 5. Telefon odlicnih karakteristika i vrhunskog dizajna. Pozitivna strana jeste to sto, za toliku cenu od 200 evra nudi odlican paket. Za te pare dobija se odlicni Snapdragon 636 procesor (ipak je quallcomm poznat kao neko ko proizvodi dobre i pouzdane procesore sa odlicnim grafickim cipovima), odlican IPS ekran, bateriju kapaciteta 4000 mAh koja ce sigurno i kod najzahtevnijih korisnika zabeleziti odlicne rezultate trajanja. Kompromisi u ovom modelu jednostavno nisu pravljeni, sve je u nivou klase i cene ako ne i vise, kamere su iznad proseka definitivno za cenu od 180 evra. Kada jos napomenemo veliku posecenost ovog telefona na mnogim sajtovima (najposeceniji na gsmarena u ovoj godini), kao i hrpu dobrih komentara dolazimo do toga da je ovo sjajan uredjaj. Drugi konkurent koji takodje dolazi iz Xiaomija je Redmi 5 Plus, mozda i isplativiji od Note-a 5, jer ne pravi tolike kompromise u odnosu na njega, ima malo slabiji procesor (Snapdragon 625) i ne poseduje tu drugu kameru. Veliki plus mu je sto deli isti ekran, kao i bateriju istog kapaciteta koja drzi slicno kao na Note 5. Za neku razliku u ceni od oko 30 evra (koja je jako velika ako pricamo o budzetnim telefonima), dolazimo do cinjenice da je on mozda cak i isplativiji. I na kraju stizemo do ubedljivo najboljeg telefona u ovom cenovnom rangu: Mi A2. Najskuplji od ova 3 pomenuta modela, donosi najjaci procesor (SD 660, 20% jaci od 636 i 40% od 625 iz redmi-a 5 plus ), cist android, kamere sa odlicnim dinamickim rasponom i nivoom detalja koja je cesto poredjena sa onima mnogo skupljima (primer poredjenje sa S9+ i OnePlus 6) i ne kaska puno za njima. Mozda jedina mana bi mu bila baterija, ali po mnogobrojnim komentarima koje je ovaj telefon dobio za vrlo kakvo vreme od kako je dostupan u Srbiji cini mi se da je baterija na nivou koji je prosecan u cenovnom rangu. Misljenje o Honoru 8X jeste da je to vrlo dobar telefon, da je Kirin 710 odlican cip (cpu na nivou SD 660 a gpu tu negde sa 636), ima istu kameru kao Mate 20 Lite za koji se predvidja da ce biti skuplji barem za 100 evra, jedina mala mana mu jeste taj microusb i malo je staromodno to stavljati u telefone u 2018., ali ajde, negde se mora napraviti kompromis.

NAPOMENA: Cene sam gledao sa kupujem prodajem i neovlascenih radnji, jer ako malo bolje sagledamo situaciju u Srbiji, jednostavno retko ko kupuje i u buducnosti ce kupovati telefon u budzet klasi za 100 evra vise samo radi dvogodisnje legalne garancije. Pretrazivajuci po forumima poput mobilnog sveta naisao sam na mnogo ljudi koji su telefone kupovali na "ilegalan" nacin i lepo prolazili sa time. A iskreno i jeste tako. Da pricamo o ovlascenim prodavcima, najbolji budzet telefoni bi verovatno bili Huawei P smart ili Samsung Galaxy J6, telefoni koji vrede dosta manje. Srdacan pozdrav za celu Benchmark ekipu :D
 
Top 3 telefona:
1. Xiaomi Redmi note 5 (odlican all around uredjaj, dobre kamere, dobar SOC i sjajna baterija, a ima i IR ;) )
2. Xiaomi Mi A2 (sjajan SOC, odlicna kamera, cist Android i odlican kvalitet izrade, ali sa par bubica koje se vec peglaju)
3. Huawei P smart (odlicna kamera za cenu telefona, ostalo je ok)

Generalno Xiaomi dominira ovim segmentom trzista, i vreme je da se pojavi nova konkurencija jer P10 Lite i ostale varijacije na temu Kirin 65x SOC su odavno zreli za pojacanje :) Motorole iako navodno imaju modele u ovom rangu, nisu vise sto su bile, a i kod nas su preskupe.

Nadam se da ce Honor 8x doneti ocekivanjo osvezenje sa Kirin 710 procesorom i jakom baterijom, jer nema drugog nacina da se ubaci na vrh ove liste. Ipak su Mate 10 Lite i P20 Lite telefoni koji drze cenu samo na ime i asocijaciju na sjajnu veliku bracu.
 
1. Xiaomi a2 - jedan od poslednjih dobrih telefona koji su izgrađeni od aluminijuma ( stari dobri dani mobilne industrije, htc10 ,m8 , mate8 , mate9 itd )

2. Redmi note 5 - Xiaomi , jeftino , Srbija.

3. Moto x4 - ip67 , klasičan stari odnos stranica 16:9 i dobra kamera u tom cenovnom rangu.


Od honor 8x ne očekujem ništa , još jedan standardni stakleni blok i obrve. Kirin 710 i dalje nema šta da traži pored modernih rešenja konkurencije a tu prevashodno mislim na očajni mali GPU koji Huawei forsira.
Možda jedina stvar koja je za pohvalu su dimenzije telefona , deluje kompaktan na papiru i pored ogromnog ekrana.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U cenovnom rangu od 150€ do 250€ trenutno je lako odabrati pobednika, to je svakako Xiaomi Redmi Note 5. Radi se o odlično
izbalansiranom uređaju sa modernim dizajnom, dovoljno moćnim čipsetom (Snapdragon 636) i ogromnom baterijom.
MIUI je sada već zreo i optimizovan interfejs, tako da je ovom telefonu jako teško pronaći neku manu u ovoj cenovnoj klasi.

Huawei Mate 10 Lite je odličan telefon za uloženi novac koji nikog ne ostavlja ravnodušnim. Nije ni čudo, baziran je upravo
na još uvek popularnom i više nego poželjnom Mate 10. Pokreće ga Kirin 659, autonomija je iznad proseka klase, a kamere odlične. Za one koji više vole kompaktnije uređaje, tu je Honor 9 Lite.

U zvaničnoj ponudi Xiaomi Mi A2 je nešto iznad 250€ tako da ga nećemo uzeti u obzir, ali njegov mlađi brat Mi A2 Lite
nudi ono sve ono što žele fanovi čistog Androida, a to je solidan hardver uz redovno ažuriranje Android verzija.

Od novih Honor 8X uređaja očekujem da će uzdrmati visoke standarde koje je Xiaomi postavio u toj klasi.
Ono što je već sigurno je da donosi napredniji dizajn koji je do sada bio karakterističan za visoku klasu zbog skoro nepostojećih ivica oko ekrana i umanjenog izreza.
Kirin 710 je fantastičan čipset koji podiže lestvicu u svom cenovnom rangu, mislim da će zaista doneti konkretna unapređenja na polju performansi i autonomije.
Dakle, od dizajna i same izrade očekujem najviše, a ono što mi se posebno sviđa su baterije od čak 5000mAh (8X Max) i 3750mAh (8X) te mogućnost brzog punjenja. Postoje i korisnici koji žele Snapdragon čipsetove, a Honor ima rešenje i za njih jer 8X Max dolazi uz varijante Snapdragon 636 i 660 procesora. Jasno je da Honor više nego ikad želi doneti više slobode svojim korisnicima, 8X Max od čak 7.12" nemamo prilike da vidimo svakodnevno, obogaćivanje ponude sa Snapdragon čipsetovima otvara mogućnost za veću podršku zajednice programera kao i interesovanje određene grupe korisnika, tu su i 2 slota za SIM kartice uz dodatni MicroSD slot.

Ukoliko Honor 8X dođe sa približnom cenom kao u Kini, ne sumnjam da će imati veći uspeh od svojevremeno Huawei P8 Lite.
 
Izbor mojih budzetskih telefona je sledeci: 1: moto g6 za koji smatram da je trenutno najbolji odnos ulozeno dobijeno. 2: Xiaomi Redmi Note 5 koji uz pristojne kamere, dobre baterije ima i neke od strane drugih proizvodjaca zaboravljene stvari npr IR. 3 honor 7x koji pored vrlo dobrog ekrana od 6 inca, kvalitetne izrade, dobre baterije ima i za ovu klasu telefona jedne od najboljih kamera. Sto se samog honor 8x tice ocekujem da ce nadmaditi uspeh svojih prethodnika i takodje ocekujem da ce me oduseviti i da cu konacno zameniti moj sada vec vremesni honor 5x njime.
 
Meni, kao korisniku, tri najbitnije karakteristike telefona su displej, performanse i kamera. Naravno, pored toga poželjno je da telefon ima i dobru bateriju.

Top 3 150-250€:
1. Xiaomi Redmi Note 5 (telefon koji trenutno imam)
2. Samsung J730 (verovatno jedini telefon u ovom cenovnom rangu sa super amoled fhd displejom)
3. Honor 9 lite - Huawei P smart

Honor 8X će verovatno biti jedan zaokružen uređaj i još jedan telefon u moru sličnih huawei-honor telefona srednje klase koji će napraviti dodatnu zbrku u glavi korisnika.
 
Po meni u ovoj budzetakoj klasi izmedju 150-250e najbitnije su performanse telefona. Jer za taj ulozen novac koji nije preterano veliki od telefona ocekujem fluidan rad bez seckanja i trzaja, bateriju koja ce da me isprati jedan ceo dan pa cak i da pokrije dobar deo drugog dana i solidan ekran koji ce donekle pruziti uzivanje u gledanju fhd klipova na YouTube-u. Cena sam gledao sa gsm arene sada koliko je reper to nasim cenama videcemo da li sam pogodio. 1. Prvi telefon koji je kod mene na listi je Huawei honor 8 lite telefon koji ja posedujem za tako malo novca pruze performanse koje su vrhunske nema seckanja pri radu, brz fluidan i poseduje sistem koji ne opterecuje preterano telefon i omogucava mu ovakav rad. Poseduje u ovom rangu vrlo dobar ekran fhd rezolucije sa 420 i nesto piksela sto je sasvim iznad ocekivanja u ovom cenovnom rangu. I recimo onim cime me je kupio je dizajn staklo napred i pozadi daje mu premium izgled kao da je iz vise klase. 2. Telefon je Xiaomi mi a2 lite telefon iz najnovije generacije poseduje vrlo veliku bateriju od 4000mah koja pruza dugotrajnu zabavu, zanimljiv dizajn sa popularnim notchom i kao i svaki xiaomi telefon dobre performanse i sistem koju omogucava korisniku dosta zabave. 3. Telefon koji je kod mene na listi je Honor 9 lite opet zanimljiv dizajn koji kupujee svoje kupce apsolutno vrhunske performanse kao i kod honor 8 lite koje nemaju manuu vec samo prednosti. I poseduje kvalitetan ekran koji priza uzivanje u gledanju video sadrzaja. Po meni su ta tri telefona best buy u ovom ceneovnom rangu.
A sto se tice honor 8x ocekujem vrhunski dizajn, kamere koje su iznad proseka, jos bolje performanse uz novi cipset i gpu turbo i ocekujem neko iznenadjenje od honor za ovan telefon koji ce predstaviti u pragu koji ce ga uciniti jos prodavanijim. Puno srece svim ucesnicima i hvala benchmarku na ovoj prilici koju pruzaju svojim fanovima.
 
Zdravo Honor .Hvala vam sto nam omogucavate ovakvu priliku ..
Telefon najbolji od 250 eura po meni je Xaomi MIA2 jako privlacan dizajn u metalnom kukjistu sa odlicnim procesorom SD 660 i moze se uzeti cak i sa 6gb ram memorije isto tako ima Android One sto je za pohvalu i mislim da svi android telefoni u buducnosti ce koristiti samo njega.

Telefon najbolji od 200 eura po meni je vec malo zastareli Honor 8 bez dileme po meni najlepsi telefon ikada proizveden odlican dizajn i kvaliteta izrade jedan od prvih telefona sa dvostrukom kamerom sa odlicnim i dan danas kirin 950 cipsetom i kad je izasao je bio best bay a sad je to jos mn popristupacnie.

Telefon najbolji od 150 eura po meni je Xaomi Redmi Note 5 telefon sa odlicnom baterijom velikim ekranom i solidnim SD636 za taj novac hit

U ovoj cenovnoj kategorii najbitnie mi je da telefon bude lep i kvalitetno izradzen glatko kao apple :D
Od novih honor 8x telefona ocekujem da budu lepa kvalitetna sa velikim baterijama i ekranima kako sto se i najavljue videcemo :p

pozdrav iz makedonije i apeliram honoru da otvori svoe predstavnistvo i u MKD
 
Pozdrav,
moj izbor:
1. Honor 8 Lite licno ga posedujem i veoma sam zadovoljan
2. Xiaomi Mi A2 svidja mi se stock android i Google podrska
3. Huawei P20 Lite lep dizajn i solidne performanse

Od Honor-a 8X ocekujem nastavak niza veoma povoljnih telefona sa izuzetnim placeno/dobijeno odnosom. Nisam zahtevan igrac ne telefonu (iskreno to smatram besmislenoim) tako da mi graficke performanse nisu prioritet. Od ostalih karakteristika u poslednje vreme telefoni iz ovog cenovnog ranga dobijaju odlike telefona koji su do pre godinu dana bili 100-200 evra skuplji tako da je to za vecinu korisnika i vise nego dovoljno. Idealno za nase trziste. Inace vecina ljudi koji kod nas nose skupe telefone to rade zbog statusa, a niti znaju, niti koriste najmanje 50% mogucnosti telefona.
 
Pre svega zelim da pozdravim benchmark ekipu i honor kompaniju koja je sve ovo omogucila. Moja TOP 3 telefona su:

1. Samsung Galaxy J6 2018 - zato sto za svoju cenu nudi sve sto je potrebno jednom prosecnom korisniku, neko ko voli samsungov skin bice prezadovoljan ovim telefonom. Za ovu cenu telefon nudi cak 4 GB ram-a, 64GB interne memorije, kamere od 13 i 8 megapiksela. Po mom misljenju ovo je jedan od boljih telefona za ovaj novac.
2. Honor 9 lite - kod ovog telefona mi se najvise svidja dizajn, prelepo zadnje staklo i prednje ivice su savršene. Dve kamere od 13 MP i širok izbor boja... takodje memorija 4GB + 64GB... Odličan telefon za dnevne potrebe.
3. Xiaomi Redmi Note 5 - ekran od 6 inča čini ovog kineza veoma dobrim konkurentom ovim gore navedenim telefonima. Takodje bateriju od 4000 mAh za ovaj novac nećete moći tako lako da nadjete.

Što se tiče novajlije iz honorove palete telefona - Honor 8X moja očekivanja su:
-očekujem da ovo bude jeftinija verzija Honor 10 modela - honor 10 je dosta skuplji od novog 8X modela, a veoma su slični po specifikacijama...
-očekujem da AI kamera bude jos vise unapredjena
-očekujem da će ovaj telefon da prodrma tržište xiaomi telefona
-iskreno sam očekivao da ce ovaj telefon imati kirin 970 umesto kirin 710, ali smatram da to nece toliko uticati na performanse...

Želim svu sreću svim korisnicima koji konkurišu za ovu veliku nagradu... Prag je prelep grad i smatram da ima dosta toga tamo da se vidi, a čak i da se popije vrhunsko pivo. Kako se ne ide u Prag zbog dobrog piva i prelepog grada, već zbog Honor 8X modela, voleo bih da osvojim ovu nagradu i da u isto vreme prisustvujem honor dogadjaju ali i da budem jos jedan vise svedok prelepom gradu!
 
Moj izbor za 3 budžetska telefona:
1- Motorola G6- Po mom mišljenju veoma zaokružen telefon za ovaj cenovni rang, ima sve što je potrebno na pristojnom nivou za ne preterano velike pare.
2- Honor 7x- Na ovoj listi isključivo zbog kupovine drugog modela telefona jer nisam imao vremena da sačekam ovaj model za koji sam kasnije saznao da je za slične pare doneo nešto više. A između ostalog već se može naći i ispod 250€ što ga čini posebno primamljivim još jednom (Ali ipak izlazi 8X, možda ovaj put da ne pravim grešku)
3- Xiaomi Mi A2- Mislim da bi ova lista bez ijednog Xiaomi telefona bila čist promašaj, trenutno rade odličan posao u ovom segmentu proizvodnje i prodaje, moderan dizajn, Android One(trenutno vrlo zainteresovan stock androidom), i taj cenovni rang moraju dovesti ovaj brend na jednu ovakvu listu.


Očekivanja od Honor 8X-a: Pa u ovakvoj trenutnoj ekspanziji budžetski nastrojenih telefona mogu očekivati samo jedno, da za cenu koju bude imao donese maksimalno koliko može korisniku. Naravno da svi očekujemo neku nerealno nisku cenu za vrhunske karakteristike(kao iznenađujući Pocophone F1), ali bi Honor trebalo i verovatno se drži uspeha "starijeg brata, 7X" i tim dobro utabanim putem će doći i do uspeha sa 8X-om. Naravno očekivanja od nove generacije procesora su takođe velike, a ohrabrujuće, barem za mene, je to što znam da Honor uvek može da se osloni u proizvodnji i iskustvima od "majke firme" Huawei-a.
 
Pozdrav. Počastvovan sam što sam u prilici da dam svoje mišljenje. Sam ovaj rang telefona je, možda, i najzanimljiviji, pogotovo u našoj zemlji gde najširi deo populacije može sebi priuštiti takav telefon, sa obzirom na finansije. Ukusi su različiti i o njima ne treba raspravljati. Neko više uživa u dobrom display-u, neko u kameri, a neko u dobrim performansama. Dalje ću u tekstu reći neko svoje mišljenje.
Huawei i Xiaomi su, trenutno, možda 2 najjače kompanije koje dominiraju u ovom segmentu. Njihovi mid-range telefoni su fenomenalni i često nude i više nego što je njihova cena. Tako da prvi na ovoj nekoj listu, po meni, jeste: Xiaomi Redmi Note 5. Zašto? Jednostavno zato što je telefon "zaokružen". Fenomenalna baterija od 4000mAh je nešto što će i onim najzahtevnijim korisnica omogućiti da jedan ceo dan koriste ovaj telefon. Full HD+ rezolucija (1080x2160 piksela) i IPS LCD ekran su nešto što ovaj telefon čini fenomenalnim i korisnicima daje fenomenalnu oštrinu i vidljivost. Kamera na telefonu je takođe odlična, ne najbolja na tržištu u ovom ranku, ali, sasvim korektna. Telefon je, kao što sam i rekao, "zaokružen". Odličan telefon koji definitivno daje više nego što košta. Sledeći na listi jeste Xiaomi Mi A2. Odličan za one koji žele pravo stock android iskustvo, a nisu u mogućnosti da uzmu neki od Google-ovih Pixel telefona. Telefon pokreće Qualcomm SDM660 Snapdragon 660 koji je jedan boljih chipset-ova u ovom rangu. Fenomenalan display sa Full HD+ rezolucijom i jako dobrom kamerom, koja, može snimati i u 4K. Još jedan telefon koji nudi "mnogo za male pare" i po meni, definitivno pravi izbor za one koji žele Android One iskustvo. I poslednji na ovom spisku je Huawei P10 Lite. Telefon koji sam i sam imao i za kojeg imam samo reči hvale. Predobar telefon sa neverovatnom kamerom za taj cenovni rang. I više nego solidan HiSilicon Kirin 658 chipset, dobra baterija i Full HD ekran. Moje iskustvo ovim telefonom je bilo jako dobro. Oduševljen sam bio kamerom i ovaj telefon definitivno je jedan od boljih što se tiče kamere u ovom rangu.
Dakle ovo je neko moje mišljenje. Sigurno je da tu ima još puno jako dobrih telefona, ali ovo je nešto što bih ja izdvojio.
Na kraju, šta ja očekujem od Honor 8X-a?
Ne mogu reći da su očekivanja mala, sa obzirom da se radi o ovakvoj velikoj kompaniji koja je iz dana u dan sve jača i bolja. Odlični osmojezgrani čipset HiSilicon Kirin 710 (Isto se nalazi i u Huawei Mate 20 Lite) će biti i više nego dovoljan da se nosi sa svakodnevnim potrebama i zahtevima koji će pred njega biti postavljeni. Odličan veliki ekran sa 2340 x 1080p rezolucijom i baterijom od 3750mAh će korisnicima obezbediti fenomenalno iskustvo, kako gledanja tako i upotrebe telefona u najzahtevnijim uslovima tokom celog dana. Očekujem jako dobru kameru jer od Huawei, odnosno Honor su u tom polju uvek bili u vrhu. Takođe se spekuliše da bi ovde mogli da vidimo neki interensatni A.I(veštačku inteligenciju) kao i poboljšanje Eye comfort moda što bi se prevashodno meni svidelo jer ima dana kada previše gledam u telefon, a verujem da je tako kod većine korisnika, pa bi ovaj Eye comfort mode definitivno pomogao. Neki zaključak jeste, da će ovo biti jedan super uređaj i da će vredeti svaki dinar.
Pozdrav za celu ekipu.
 
1. Xiaomi mi A2 - parira telefonima drugih proizvodjaca vise cenovne klase, kako u smislu hardvera tako i sto se tice samog korisnickog iskustva
2. Honor 7c - veoma prijatno iznenadjenje, najbolji odnos ulozenog i dobijenog, spoljasnji izgled i dizajn za klasu visi u odnosu na telefone iste cenovne kategorije
3. Motorola Moto G6 - dobra kamera za ulozem novac, kao i sam telefon u celosti, a kao prednost navodim mogucnost "nadogradnje" Motorolinih softverskih dodataka

Honor 8x - telefon vise klase dostupan nizoj. Naime, nece vise biti potrebe davati velike svote novca na telefon od kog se ocekuje sve ono sto ima Honor 8x. Pocevsi od kvalitetnog hardvera, premijum dizajna i kvalietne izrade, pa sve do kamere koja je iznad klase i velike RAM memorije bez straha od stucanja u radu, a uz sve to jos i veliki kapacitet baterije. Moze li bolje?
 
Top 3 telefona po mom izboru od 150 do 250 evra su:

Xiaomi Redmi Note 5 koji objedinjuje sjajnu kameru, ali i odličan kapacitet baterije u telefonu koji se prodaje po izuzetno pristupačnoj ceni.
Moto G6 Play takođe daje sjajnu bateriju, ali i veoma fluidno korisničko iskustvo za svoju cenu (ovo je iz ličnog iskustva)
Nokia 5.1 uspeva da svojim softverom koji daje samo opcije čistog Androida izvuče najviše iz hardvera koji se nalazi u ovom telefonu. Za ljude koji žele maksimalnu fluidnost u ovom cenovnom rangu ovo je dobar izbor.


U 2018. godini kao i u nekoliko prethodnih godina za nama, svedoci smo stvaranja "super premijum" klase telefona koji polako (ali sigurno) premašuju cenovnu granicu od 1000 evra. Proizvođači za takve uređaje tvrde da donose najnovije tehnologije, najjače specifikacije na papiru (i benchmark testovima performansi), kao i premium izradu i materijale od kojih su napravljeni. Međutim, treba postaviti dva ključna pitanja - da li sve to pravi značajnu razliku prilikom korišćenja telefona koja bi opravdala investiranje toliko novca u mobilni uređaj za zahtevnijeg korisnika, i pre svega da li je prosečnom korisniku potrebno sve ono što takvi telefoni nude? Čini se da danas telefoni u cenovnom rangu 150 - 250 evra sada nude po nešto za obe pomenute kategorije kupaca. Neki od tih uređaja pokušavaju da parariraju čistom procesorskom snagom i količinom radne memorije, pri tome štedeći na kvalitetu izrade, i generalno manjim obraćanjem pažnje na samu estetiku telefona, time pokušavajući da privuku kupce koji žele da ulože manje novca, a opet uđu u "premium" segmet. Drugi opet, donose "lepši" telefon, koji će štedeti na svemu ostalom. Na kraju, i jedna i druga kategorija kupaca na kraju biva razočarana u manjoj ili većoj meri. Po onome što smo do sada videli, mislim da Honor 8X ima lepu priliku da to promeni.

- Pre svega od Honor 8X očekujem vizuelno prelep telefon. Mislim da ispravlja najveću manu svoje konkurencije koju sam nabrojao ovim adutom. Telefon koji želi da privuče pažnju svih potencijalnih kupaca mora to i da uradi na prvi pogled. Ekrani sa malim ivicama oko njih dominiraju tržištem i to nije bez razloga. Očekujem što više iskorišćenog prostora za po meni najbitniji deo telefona.
- Mnogi se bave modelom i mogućnostima procesora na papiru, količinom RAM memorije... Očekujem telefon koji će raditi brzo i bez "štucanja". Ogroman uspeh će biti ako kupovina ovog telefona obezbedi iskustvo bez baga nekoliko godina od same kupovine, sa realno sve zahtevnijim korisničkim aplikacijama. Možda bi ovo nateralo i korisnike skupljih uređaja da prestanu da broje jezgra u procesuru, nego da stabilan i pozdan rad budu razlog za kupovinu čak i u ovom cenovnom rangu.
- Nema bitnije stvari za fluidnost uređaja od softvera koji je u njemu. Očekujem jednostavan, ali ne ogoljen korisnički interfejs. Mišljenja sam da proizvođači telefona treba da ugrađuju svoje dodatne funkcije u Android telefone. Verujem da Honor može da u 8X ugradi zabavan operativni sistem a da zadrži fluidnost u korišćenju.
- Očekujem dobru kameru. Čini se da je mobilna fotografija dostigla svoj vrhunac. Mislim da sa sjajnom aparaturom koja je najavljena i sjajnim softverom možemo imati pobednika za uloženi novac.
- Baterija koja će omogućiti da se o postojanju iste i ne razmišlja puno u toku dana. Mislim da ovo ne bi trebao da bude problem baš zbog toga što ovo nije telefon koji da bi postigao sjajne rezultate na testovima u sebi ima procesor ogromne snage koji treba napajati.

Definitivno ne biram svoje telefone po specifikacijama na papiru, zato se njima i nisam bavio mnogo. Dolazim kao korisnik telefona višeg cenovnog ranga, ali u koliko se ispostavi da na ovim poljima Honor 8X ispuni ova očekivanja po ovoj ceni, mislim da imamo pobednika, a Honor 8X još jednog kupca u Srbiji, odmah nakon što dođe kod nas iz Praga. ;)

Pozdrav za Bench ekipu i Honor Srbiju!
 
Poslednja izmena:
Pre svega postovanje, drago mi je da mogu da ucestvujem u ovoj nagradnoj igri.

Prvi telefon kojeg bih morao da pomenem je definitivno Blackberry Passport koji je namenjen za poslovne korisnike, ali i one koji bi probali nesto malo drugacije do sada. Telefon raspolaze divnim ekranom od 4,5inca a ispod njega se nalazi puna tastatura koja se moze koristi i kao "track pad" koja se pokazala i vise neko korisna. S obzirom da pricamo o malo starijem telefonu samim tim poseduje i stariji Snapdragon, ali ovo je telefon koji ce sigurno privuci dosta paznje cim ga budete izvadili iz dzepa.
Sledeci budzetski telefon kojeg bih pomenuo jeste Motorola Z 2 Play, koji je za jedan milimetar tanji od svog predhodnika, i mozda bas zbog toga dolazi sa manjom baterijom. Mozda je i lepsi pozadi jer ima metal, za razliku od svog predhodnika koji ima staklo i stalno su se videli tragovi prstiju po njemu. Kao sto svi znamo telefon je poznat po svojim "Moto mod-ovima" koji mogu da se menjaju u zavisnosti od toga sta Vam treba. Treba izdvojiti "Moto mod" projektor koji je zaista dobar, pa cak i visokobudzetni telefoni nemaju tu opciju. Znam da ce svi reci da su dodaci dosta skupi, slazem se, ali... telefon moze da se koristi i bez njih, svakako. Lepo je napomenuti i to da za 30 minuta punjenja mozete dostici do 60% Vase baterije.
Treca sreca ili Huawai P10Lite, iako ima oznaku u sebi "lite", telefon je uspeo da sacuva kvalitet izrade, pa se sa spoljne strane ne moze toliko videti da je slabija verzija P10, dok ne vidite kameru koja ima samo jedno socivo sa zadnje strane, ali slike su i dalje besprekorne cak i u uslovima sa manjim osvetljenjem. Baterija je ostala ista kao kod predhodnika, te ce biti dovoljna da isprati i one zahtevnije korisnike.
Sto se tice modela Honor 8X, neverovatno je kako je moguce upakovati sve karatkeristike u samo 240evra (ili cak manje). E to je pravi budzetski telefon (a ne kao iphone XR, posto je to njihov budzetski telefon po ceni od 750 dolara). Zadnja strana telefona se sastoji od 15 slojeva tankog stakla, taklo da daje neverovatne boje dok se drzi u ruci. Divno je sto su ubacili 2sim kartice i mogucnost proserenja memorije. Bilo bi lepo kad bi ubacili brzo punjenje gde se cela baterija napuni za 1sat, ali ako ne bude to sada, siguran sam da ce biti na od narednih uredjaja.

Sve najbolje Vam zelim, hvala na ovakvoj prilici
da ucestvujem na takmicenju.
 
Pozdrav za Benchmark zajednicu,

Cenovna kategorija koju ste naveli je jako velika, pa bih ja naveo po jedan telefon sa dna, sredine i vrh cenovne kategorije.
1. Pre svega kao najbolji telefon za 160e bih naveo prošlogodisnji Xiaomi Mi A1 zato što donosi odlične performanse i Android One program, koji pravi razliku u odnosu na ostale Xiaomi telefone sa sličnim hardverom koji su bili u konkurenciji za ovu poziciju od 150-160e.
2. Kao telefon od 200e bih, verovatno na iznenađenje mnogih, naveo Apple iPhone SE. Trebalo bi odati priznanje Apple-u na velikom tržišnom udelu, mislim da iPhone SE pruža 90 procenata svega što njegovi, daleko skuplji, Apple ''rođaci'' pružaju. U tih 90 procenata spadaju: performanse, zadnja kamera, podjednako trajanje baterije kao i skuplji Apple telefoni i jos sigurno 2 godine softverskih ažuriranja.
3. Za cenu do 250e se može dobiti mnogo, ja bih izdvojio Xiaomi Mi A2. Odnos uloženog i dobijenog, po mom mišljenju je trenutno najbolji kod Mi A2 telefona. Performanse koje se dobijaju za ovaj novac su zaista odlične, naravno tu je i Android One program koji mi je opet pomogao da lakše odlučim. Kamere su znatno unapređene u odnosu na gorenavedenog prethodnika, SD660 je korak u pravom smeru kada je rad telefona u pitanju.

--Kao korisniku mobilnih uređaja, veoma su mi bitne brze i dugoročne ispravke softvera, ova tri telefona u tom segmentu briljiraju i zato će od mene uvek imati samo reči hvale.
--Sve navedene cene su uzete sa sajta KupujemProdajem, jer mislim da se dosta kupaca opredeljuje za taj način kupovine.


Od Honor 8x telefona očekujem da će ispratiti trendove i sudeći po specifikacijama, ne verujem da će imati ikakvih problema u svakodnevnom korišćenju. Baterija od 3750 mAh će to sa lakoćom omogućiti. Estetika telefona je odlična, to će privući mnogo korsnike. Nadam se da će zadnja kamera sa f/1.8 popuniti prazninu koja nedostaje budžetskim rešenjima, a to je fotografisanje u uslovima slabog osvetljenja.

Srećno svima, vidimo se u Pragu :D
 
Zdravoo hvala honoru u benchmarku na lepu priliku za ucestvovanke
Po meni najboli telefon do 250e je Xiaomi miA2 jako dopadljiv petalno kukjiste veliki ekran SD660 i android one koi nudi lepo korisnicko iskustvo
Najboli telefon do 200e po meni je Honor 8 najlepsi telefon i honorov prvenac sa dve kamere odlicna izrada mocan brz sa fast charger
Najbolji do 150e mislim da je Xiaomi Redmi Note 5 zaokruzeni proizvod sa velikom bateriom
Za mene najbitnije karakteristike telefona je kvaliteta i matrijali izrade
Od novih honor 8x telefona ocekujem da budu best bay lepa velika i sa velikim baterijama
 
U cenovnom rangu od 150-250e meni je bitno da je telefon fluidan u radu da nema trzaja i seckanja, da baterija moze da izdrzi citav dan pa cak i dobar deo drugog i ekran koji ce pruziti uzivanje u gldanju fhd videa. 1. Prvi telefon kod mene je Huawei honor 8 lite posedujem ovaj telefon i mogu da kazem da je to prosle godine bio best buy u ovom rangu telefona. Brz, fluidan pri radu vrhunske performanse sistema pruzaju uzivanje i sigurnost da vas telefon nece izzneveriti. Ekran fhd koji pruza sasvim lepu sliku i omogucava uzivanje u gledanju video klipova, slika. I onim cime je ovaj telefon iznenadio je dizajn, staklo i naperd i pozadi kao da se radi o nekom uredjaju iz vise klase. Sve u svemu ovo je jedan telefon koji je na mene ostavio najveci utisak.
2. Telefon je Honor 9 lite mladji brat honor 8 lite-a. Mladji, brzi i bolji u svim karakteristikama. Opet su tu nalazi emui koji ne opterecuje hardwer i ovaj telefon isporucuje vrhunske performanse. Tu je i sjajan ekran, sjajan prikaz boja i vrhunsko uzivanje. I kod ovog telefona je iznenadjenje to sto poseduje kamere koje su iznad svog ocekivanja.
3. Telefon je Xiaomi mi a2 lite. Ovde bih istakao bateriju od 4000mah koja onemogucava korsinika da je potrosi za jedan dan jedino ako ste gejming masina pa i to uspete da uradite. Inovativni dizajn sa popularniim notchom koji pruza osecaj kao da drzite neki flagship model. I ovde bih pomenu jos ekran koji sigurno ima snage da se bori sa nekim malo skupljim telefonima.
Od honor 8x telfeona i same kompanije honor ocekujem da ce nas iznenaditi na svom predstavljanju u pragu kao i uvek. Predstavice nam sjajan telefon i najverovatnije nesto inovativno kao kod svakog svog uredjaja. A od honor 8x ocekujem da ce da pojede sve svoje konkurente perfomansama, izgledom... tj suvisno je pricati pojesce ih u svim kategorijama. Hvala honoru i benchmarku na ovakvoj divnoj prilci da i mi fanovi osetimo atmosferu jednog sajma. Puno srece svim ucesnicima.
 
Конкуренција овом уређају у ценовном рангу 150-250 евра долази углавном из Xiaomi-ja . Huawei је, по неком мом мишљењу, развио Honor да би осигурао продају уређаја из те категорије, а себи омогућио да се бори за превласт са топ-енд моделима других произвођача.
Топ три телефона те ценовне класе су:
- Xiaomi mi А2
- Xiaomi redmi note 5 pro
- Huawei Mate 10 lite

Сваки од набројаних модела има по неку ману, која по правилу зависи од потреба корисника. Оно што им је заједничко јесте да се дизајнери нису превише потрудили око изгледа.
Управо то је категорија која издваја Honor телефоне од масе једноличних Xiaomi модела. Самим тим Honor своје телефоне намеће млађој популацији којој је дизајн примаран при одабиру истог.
Са хардверске стране, сви телефони тог ранга су мање више исти,и сваки ће моћи да изгура минимум две године флуидног рада са већином актуелних апликација, што је отприлике време које већина планира да користи телефон.
Камере су такође сличних карактеристика, мало изнад просека, за нормално коришћење сасвим довољне. За друштвене мреже више него довољне.
Honor карактерише одличан маркетинг. Неко би рекао можда мало 'агресиван', али то је једини начин да се боре са презаступљеним Samsung i Apple моделима.
Оно што издваја Honor од осталих произвођача је свакако и њихова званична подршка на бенчмарк форуму. Непретерано ажурна, али бар постоји. Такође и акције попут ове говоре нам да се боре да своје кориснике задрже и да привуку нове.

При избору новог телефона лично гледам да добијем највише за уложен новац. У тренутку куповине, Honor 8 је за мене нудио управо то. Оно што ме одбија од горе набројаних модела, самим тим и Honor 8x, јесте величина, преко које бих тешко прешао.

На крају крајева, технологија је довољно напредовала тако да у овом ценовном рангу можемо да бирамо телефон без бојазни да ће већ кроз неколико месеци бити превазиђен.

Поздрав за Бенч и Хонор!
 
TOP 3 telefona u cenovnom rangu 150 - 150 evra po mom izboru su:

1. Xiaomi Redmi Note 5 - Telefon lepog dizajna, ekran od 6 inča koji čini ovaj model veoma dobrim konkurentom mnogim telefonima. Zadivljuje baterijom od 4000 mAh, za ovaj novac teško je naći približnu jačinu iste.

2. Honor 7c - Za svoju cenu nudi sve što je potrebno jednom prosečnom korisniku. Ekran od 5.99 inča odaje fantastičan utisak.

3. Honor 9 lite - fantastican dizajn, prelepo zadnje staklo i prednje ivice su savršene. Takođe veliki ekran od 5.65 inča. Fenomenalan telefon za svakodnevnu upotrebu. Odaje utisak premium telefona.


Pre svega od Honor 8X očekujem jedan lep dizajn, koji će na prvi pogled vizuelno dati prelep utisak.
-Očekujem dobru kameru. Kamere na telefonima su dostigle vrhunac, za malo novca dobijamo kameru koja nas čini skoro pa profesionalcima.
-Mislim da sa sjajnom aparaturom koja je najavljena i sjajnim softverom možemo imati pobednika za uloženi novac.
-Očekujem telefon iz više klase koji će parirati telefonima iz nižih klasa.

Veliki pozdrav za Benchmark ekipu i Honor Srbija!
 
Top 3 telefona po mom izboru :
1. Honor 7X - jednostavno za mene je ovo je jedan od najboljih telefona, zašto ? Spoljašni izgled telefona je upečatljiv bilo gdje da se pojavim u društvu, pogotovo kada je riječ o crvenom modelu. Pored predobrog izgleda telefon posjeduje sasvim dobre kamere, procesor i predobar displej...

2. Xiaomi Redmi Note 5 - Iako nisam ljubitelj ovakvih telefona iz vise razloga medju kojima je jedan taj android koji se meni jednostavno ne sviđa, telefon brutalno dobro radi jer sam ga sam koristio iako veoma kratko ali mogu reci da me nikad nije razocarao sto se tice brzine otvaranja aplikacija kao i da nikada nije zastao ili posustao

3.Honor 9 lite - Staklo sa obadvije strane, četri kamere i cijena ovog telefona u poredjenju sa njegovim performansama je najbolji primjer da se za male pare može dobiti predobar telefon. Iako sve više gledam prilikom kupovine novog telefona taj neki spoljašni izgled a sve manje hocu to sebi da priznam, siguran sam da je ovo jedan od naljepših telefona koje sam držao u ruci za srednji cjenovni rang.

e sada o Honor 8X...
Ovim telefonom Honor daje mogucnost da imamo veliki izbor njihovih telefona u ovome cjenovnom rangu. Bice to dosta dobar telefon jer honor zna posao koji dobro radi i najbitnije sluša korisnike, mislim da ce sve cime su korisnici bili nezadovoljni na prošlim modelim, 8X ispraviti greske, a greski uvjek ima. I kao sto rekoh na početku honor dosta telefona izbacuje u posljednje vrijeme sto je sigurno dio neke dobre strategije koju imaju za budućnost svoje kompanije. Nisam se mnogo bavio procesorom, kamerama, ekranom, baterijom i ostalim iznutricama telefona iz razloga sto ne ocekujem nista gore, samo bolje nego na njegovim konkurentima. Siguran sam da ce ovaj telefon veoma dobro raditi i zadovoljiti i one korisnike koji izvlače maksimum iz telefona.

Pozdrav za Benchmark ekipu i Honor Srbiju!
 
Pre svega pozdrav za Bench ekipu i predstavnike Honor Srbija, smatram da je ovo lep gest i unapred cestitam pobednicima (ko god to bude bio).

Sto se tice izbora top 3 telefona u klasi od 150 do 250 evra, to je sada, verovatno vise nego ikad, izuzetno tezak posao, prvenstveno zbog toga sto je tehnologija toliko napredovala, a sama potreba za "dovoljno snaznim" telefonima prosecnog korisnika ove klase je vec u najvecoj meri zadovoljena. Pre okvirno 2-3 godine, u ovoj klasi mogli su se nabrojati na prste jedne ruke "dobri" telefoni i izbor je bio relativno lagan, ali je zato i podrazumevao razne kompromise na mnogim poljima pa je svako prema svojim preferencijama morao da zrtvuje odredjenu funkcionalnost usled ogranicenog budzeta.

Danas je situacija totalno drugacija i vise se ne mora praviti velika "zrtva" pri budget kupovini ali je zato i proces odabira mnogostruko komplikovaniji poduhvat jer je trziste nikad raznovrsnije usled brutalne konkurencije medju proizvodjacima ali i cinjenice da su povoljni telefoni dostupni bukvalno svuda, od marketa i trznih centara pa sve do operatera gde se relativno lako moze za svega pola sata doci u posed sasvim solidnog telefona za svakodnevnu upotrebu.

Medjutim, izbor se mora napraviti i u ovoj klasi po meni u top 3 spadaju sledeci uredjaji:

1. Xiaomi Mi Max 2 - da se razumemo, ovo ce neko smatrati za blago subjektivan izbor jer ovaj uredjaj trenutno koristim na svakodnevnom nivou ali imajuci u vidu da sam osoba koja nije privrzena brendu ovo ce biti objektivan opis. Kao osobi koja telefon koristi za posao, socijalne mreze, gledanje klipova na Youtube i po potrebi razne druge potrebe, tokom godina su se iskristalisale potrebe i svode se na to da uredjaj mora da bude fluidan u radu i da sam bio sit situacija kada gledam u indikator stanja baterije i pitam se hoce li izdrzati do punjenja. Stoga je ovaj telefon uzet kako bi zadovoljio te dve potrebe i mogu reci da je apsolutno nadmasio ocekivanja. Snapdragon 625 u kombinaciji sa 5300 mAh baterijom i 6.44" displejem je najzaokruzeniji uredjaj koji sam koristio do sada, pravi multimedijalni ugodjaj koji je bukvalno ono sto sam zeleo od telefona. Softver je izuzetno fluidan a podrska zajednice i proizvodjaca adekvatna. Stereo zvucnici, 3.5mm jack, moze se koristiti cak i kao power bank po potrebi, a uz to je dizajn fenomenalan. Blage zamerke imam na kameru, ali negde se moralo ustedeti. U radnjama se moze naci po veoma povoljnoj ceni koja se krece oko 200 do 220 evra koliko sam imao prilike da vidim i iako vec ima naslednika u vidu Max 3, smatram da je broj 1 u ovoj kategoriji.

2. Huawei Mate 10 lite - da ne postoji Mi Max 2, ovo bi bio moj tadasnji izbor prilikom kupovine. Kompaktan telefon, modernog dizajna i izgleda, odlicno lezi u ruci, odlicno optimizovan softver prema onome sto sam video i isprobavao (u porodici koristi snaja dok je na moju preporuku korisnik postala i jedna drugarica), ekran od gotovo 6" (5.9" ako cemo preciznije), odlicne performanse u foto delu usled vise nego dobrog dual camera sistema koji je narocito bitan zenskoj populaciji cini ovaj telefon odlicnim izborom ne samo za devojke vec i za muskarce koji zele nesto kompaktno a mocno po ceni koja nece predstavljati drastican udar na budzet, sa vise nego adekvatnom kamerom za svakodnevnu upotrebu. Uz sve to Kirin 659 u kombinaciji sa 3340 mAh baterijom u praksi daje odlicnu autonomiju baterije. U radnjama se vec moze naci po ceni nesto visoj od ~210 evra i po meni predstavlja odlican izbor usled modernog dizajna uz sveobuhvatno dobre karakteristike u relativno malom pakovanju ali bez kompromisa po pitanju velicine displeja.

3. Nokia 6 - Pre svega moram napomenuti da je za trece mesto mrtva trka bila izmedju Xiaomi Redmi Note 5 i Nokia 6 modela, ali cu ovom prilikom ipak dati blagu prednost ovom telefonu iskljucivo zbog toga sto sam vec smestio jedan model proizvodjaca Xiaomi i to na prvo mesto, dok je nista manje bitan razlog iznenadjujuce pozitivan povratak na scenu svima poznatog finskog proizvodjaca, sto ce doprineti dodatnom rastu zdrave konkurencije na terenu. Posto je to razjasnjeno, smatram da je Nokia 6 trenutno best buy u paleti uredjaja koje Nokia nudi. Prilikom testiranja ovog proizvoda, koje je nazalost bilo skromno i relativno kratko, mogao sam zakljuciti da je u pitanju izuzetno utegnut telefon, prilagodjenog modernog dizajna (narocito u crnoj boji) koji ne odaje utisak da je u pitanju model nize ili srednje klase. Velika vecina ljudi ce odmah pomisliti da ovaj uredjaj nema sta da trazi pored Redmi Note 5 ili Mi A1/Mi A2 ili nekih drugih telefona ali ono sto ovaj telefon izdvaja u moru konkurencije jeste izuzetna posvecenost kompanije Nokia azuriranju softvera, gde cak i najosnovniji uredjaji dobijaju azuriranja na novu verziju Androida kao i sigurnosne zakrpe medju prvima u svetu, sto je itekako za pohvalu i mora se napomenuti. Osim toga, Snapdragon 430 je i vise nego dovoljno jak procesor ukoliko je sam Android OS utegnut i optimizovan kako treba tako da ovaj telefon moze da se izbori sa svime osim eventualno nekih zahtevnih igara ali svakako pruza i vise nego dovoljno toga u svojoj klasi. Imajuci u vidu licne preferencije ka optimizovanom softveru i autonomiji bateirje, SD 430 uz 3000 mAh bateriju predstavlja sasvim solidan izbor za novac. Trenutno se moze naci po ceni od oko 200 do 210 evra.

Gledao sam da opis bude sto sazetiji i iz nekog licnog ugla koji je usmeren ka multimedijalnoj upotrebi telefona i koji ce uz to u radu biti sto priblizniji flagship modelima ako ni po cemu drugom, onda po fluidnosti i pouzdanosti pri svakodnevnoj upotrebi.

Honor 8X

Moja ocekivanja nisu promenjena ni kada je u pitanju Honor. Ono sto moram da napomenem je da nekim cudom nisam imao prilike da isprobam nijedan model (pod)brenda Honor, tako da nemam neko misljenje o samom (pod)brendu iako sam koristio par Huawei telefona i u mom okruzenju i porodici ima vise Huawei telefona u upotrebi. Ono sto je jos zanimljivije, ciljna grupa Honor 8X i 8X Max telefona obuhvata i mene, osobu kojoj je potreban telefon sa velikim displejem, optimizovanim softverom i teznjom ka all-in-one uredjajem poput uredjaja koji vec posedujem. Stoga cu pokusati da dam kratku objektivnu analizu Honor 8X uredjaja sa stanovista potencijalnog kupca i moja zapazanja su sledeca:

Kao sto sam vec rekao na pocetku, tendencija u razvoju mobilnih uredjaja je dovela do toga da za razliku od pre par godina sada imamo telefone koji poseduju i vise nego adekvatan hardware po povoljnoj ceni, pa cu stoga krenuti redom, za pocetak od dizajna, koji velikom broju ljudi predstavlja prvi korak ka izboru buduceg telefona. Sam telefon je izuzetno lep, form factor deluje izuzetno primamljivo imajuci u vidu da nigde nema "ostrih" ivica koje uglavnom krase dizajn zastarelih telefona, dok dimenzije telefona spadaju u standardne, pa ce stoga bez problema stajati u svaki dzep. Sam uredjaj je spreda maltene displej sa minimalnim bezelima sto je za svaku pohvalu jer su siri bezeli uvek dovodili do utiska da je telefon ruzan, dok sam notch, iako meni licno odbojan, deluje adekvatno resen i uklopljen uz oblik telefona. Nadam da je Honor to resio putem softvera kako bi postojao izbor, onda ne bih imao zamerki na prisustvo istog. Ruku na srce, dizajn meni licno nije previse relevantan, ali, kao sto sam vec rekao, ne mogu da se otmem utisku da je ovaj telefon po pitanju dizajna i vise nego dobro odradjen, jedina potencijalna zamerka bi bila pomenuto stanje oko notcha.

Kad smo vec kod displeja, imajuci u vidu da telefon ima 6.5-inčni 2340 x 1080p displej sa izrezom, a napaja ga baterija kapaciteta 3750mAh, ovde donekle imam blagu nedoumicu kako ce se pokazati u pogledu autonomije baterije. Ono sto je pozitivno je da telefon ima opciju brzog punjenja, a minimum mojih ocekivanja je da baterija obezbedi autonomiju koja ce omoguciti neko osrednje koriscenje telefona od jutarnjih do vecernjih sati, kao sto to cini moj trenutni uredjaj i to bez problema.

Ono sto mene vise zanima jeste stanje "unutra". Odluka da Honor 8X varijante dolaze sa 64GB i 128GB interne memorije je izuzetno pozitivan pomak jer smatram da telefoni sa 32GB interne memorije polako postaju nedovoljni za apetite prosecnog korisnika. To se ogleda u tome da fajl sa jedne kamere od 20MP moze da bude relativno veliki, a sa dual camera 20MP + 2MP sistemom fajl po nekoj mojoj proceni moze biti i veci a prosecan korisnik zeli da mu fotografije uvek budu na dohvat ruke. Cloud resenja po meni (barem ne kod nas) i dalje izazivaju nevericu kod prosecnog korisnika pa i dalje ne predstavljaju adekvatno resenje, mozda ce to biti drukcije u buducnosti. Osim internog kapaciteta, izuzetno pozitivan utisak na mene ostavlja cinjenica da telefon ima slotove za 3 kartice, u eri kada vecina telefona ima dva hibridna slota (ukljucujuci i uredjaj koji posedujem) gde se jedan ne moze koristiti za SIM karticu ukoliko korisnik zeli da slot iskoristi za microSD karticu. U ovom slucaju, Honor 8X uklanja taj problem na izuzetno prost nacin bez uticaja na dizajn sto je za svaku pohvalu. Sto se tice glavnog dela hardware-a, ocekujem da ce HiSilicon Kirin 710 chipset, uparen sa 4GB ili 6GB RAM-a u zavisnosti od modela biti i vise nego dovoljan za savladavanje svakodnevnih zadataka bez poteskoca, ali to detaljnije ne mogu komentarisati dok se ne steknu prvi utisci korisnika.

Sto se tice kamere, to je jedna od stavki za koja je danas izuzetno bitna vecini korisnika, bez premca spada u top 3 bitnih stavki pri izboru telefona. Iako sam DSLR korisnik, potreba za adekvatnom kamerom tom cinjenicom nije eliminisana, jer je nezgodno uvek nositi sa sobom DSLR i objektive, tako da smatram da je 20MP + 2MP sistem kamera sa otvorom blende od cak f/1.8 u najavi izuzetno upotrebljiva za razne vrste fotografije, meni licno za pejzaze ali ne sumnjam da ce zbog plitke dubine polja (DoF) koji ovaj otvor blende daje ovo biti izuzetno dobra kamera za fotkanje portreta izuzetnog kvaliteta za pojam mobilnih uredjaja. Sto se tice "selfie" kamere, iako ih bas retko radim, za grupne fotografije ce nesumnjivo biti dobar izbor imajuci u vidu rezoluciju od 16MP sto ce otvoriti prostor za korekcije kadra koje su svima neophodne prilikom slavlja i veselja :) Kako svi znamo da broj megapiksela ne cini kvalitet kamere, pa se nadam da ce senzor kamere ispratiti ovu i vise nego dovoljnu kolicinu piksela uz adekvatan kvalitet. Ne ocekujem cuda, ali bilo bi lepo iznenadjenje.

Honor 8X Max

Iskoristicu priliku da prokomentarisem i Honor 8X Max koji deluje jos primamljivije jer dolazi sa jos vecim ekranom, od 7.12" rezolucije 2244 x 1080p, i to sa znatno ubedljivijom baterijom kapaciteta 5000mAh koja takodje ima opciju brzog punjenja. Ono sto je takodje interesantno je da vidim Snapdragon procesor u 8X Max sto u najavi znaci veliku potencijalnu podrsku zajednice koja je jedan od razloga zbog kojeg koristim trenutni uredjaj. Tu su dokazani Snapdragon 636 i 660 procesori izuzetnih performansi uz stedljivost koja ce sigurno znaciti autonomiju od vise dana cak i uz heavy koriscenje. Sto se tice situacije u foto delu, nisam siguran da li su u uredjaju prisutne kamere losijih performansi imajuci u vidu da 8X Max ima 16MP f/2.0 i 2MP kamere na poleđini i 8MP f/2.0 selfi kameru. "Obican" 8X stoga deluje kao bolji izbor u foto delu, ali vreme ce pokazati da li sam bio u pravu, mada smatram da ce biti vise nego upotrebljive pri svakodnevnom koriscenju usled implementacije novih tehnologija. Iako su mi oba uredjaja interesantna, sa ovog aspekta bih pri izboru dao ovom telefonu.

I svakako, najpozitivniji utisak je sama cena telefona. Pozitivno sam iznenadjen pozicioniranjem ovih telefona na trzistu, gde se u rangu od 190 do 240 evra mogu kupiti izuzetni telefoni sa modernim izgledom bez kompromisa po pitanju performansi kao u proslosti pa ce stoga cena za Honor 8X a i za 8X Max definitivno privuci paznju kupaca, kako postojecih Honor vlasnika, tako i vlasnika drugih uredjaja koji zele promenu uredjaja. Nesumnjivo ce ovo biti zanimljiv period za kupovinu, kako za mene, tako i za druge korisnike i Benchmark ekipu.

To bi ukratko (pun intended) bilo to, pozdrav svima koji su procitali do kraja i oprostite mi na lapsusima ukoliko ih ima :)
 
moja lista top 3 budzet telefona za sada je:

samsung j6 2018, jedini nudi amoled ekran u ovom cenovnom opsegu, koji je 18.5:9 odnosa stranica dakle wide. Rezolucija mu nije jača strana ali amoledu se moze progledati kroz prste, odlican dizajn i odlican hardver upakovan u kvalitetno ali platicno kuciste, pre svega 13m f1.9 kamera i 4gb rama, kao i solidan cpu da to pogoni.

xiaomi 5 plus, xiaomi dominira trenutno ovim cenovnim opsegom, jedina mana je sto ne moze da upakuje amoled u ovu klasu, ali lcd je zadovoljavajuceg kvaliteta. Telefon ima sve, kamera je malo mlaka i nije flagship-like ali moze da posluzi prosečnom korisniku, za koga je ovaj cenovni rang i namenjen.

nokia 6.1, kvalitet i pristupačnost, premium materijali i solidan hardver u mid range cenovnom rangu su uvek bonus. konektor tipa C, FM radio, veoma brzo punjenje snage 18W, zeiss optika i solidna kamera da to isprati. Nema edge to edge ekran ali to nije obavezno u ovom cenovnom rangu, telefon sa najmanje kompromisa na ovoj listi.

OD Honora 8x Očekujem da podigne kvalitet kamere u midrange-u i da donese taj flagship like osecaj po znatno nizoj ceni. Dosta podseća likom na P20 pro, ekran je ogroman i pravo uzivanje ce biti trositi bateriju i megabajte na youtube u full hd rezoluciji.
steta je sto glavna kamera ne snima 4k, ali nadam se da će podrzavati full manualni rezim upravljanja kamerom kaos to to rade telefoni iz premium segmenta, a u mid-range-u toga bas i nema (ISO, Shuter speed, FPS, Focus, itd)
Takodje ocekujem da će moći da potera PUBG Mobile kao kao i da baterija prezivi ceo dan uz ozbiljnije taskove, a 2 dana uz lagano korišćenje :)
Ne znam koliko su moja očekivanja realna, ali su svakako velika! :D
 
Pozdrav svima :) Ovako, mislim da mnogi telefoni iz srednje klase danas prevazilaze prosecne karakteristike za tu klasu cenovni rang. :) Sto se tice top 3 uredjaja po meni , moja lista izgleda ovako :
Huawei P Smart Uredjaj koji po meni vredi mnogo vise od njegove trenutne cene:) Prednja kamera je perfektna, zadnja svakako iznad proseka i ja iskreno nisam video nekakvih vecih razlika na kamerama P Smart i P 20 lite koji je nesto skuplji i treba biti nesto bolji. Sto se tice druge po meni jako bitne karakteristike, rezolucija ekrana je jako dobra i svakako iznad proseka za srednju klasu. Telefon radi perfekto sa 3 giga rama i sasvim solidnim procesorom, sve ovo u kombinciji sa Androidom Oreo dovodi veoma lako P Smart na ovu listu top 3 :)
Nokia 6 Mislim da se Nokija polako ali sigurno vraca u igru. Nokia 6, slicne karakteristike kao p smart medjutim sta je po meni dovelo Nokiju na ovu listu -Android One. Najnovijia verzija androida nikada nece biti na odmet svakako, a period za 2 godine garancije azuriranja na najnoviju android verziju NIJE MALA stvar i ne moze sve svaki telefon pohvaliti ovom mogucnoscu morate se sloziti :) Jos nesto sto po meni izdvaja ovaj telefon. DIZAJN. Telefon izgleda veoma skupo i jako kvalitetno! Medjutim, moje licno misljenje je da se Nokija mora iznova probiti na trziste i da dokaze svoj kvalitet a ne sumnjam da ce u tome uspeti u narednom periodu :)
SAMSUNG GALAXY J7 2017 I da, za sam kraj Samsung. Najjaci adut ovog telefona po meni KAMERA daleko iznad proseka za ovaj rand kao i SUPER AMOLED DISPLEJ. Samsung telefoni iskreno po mom misljenju imaju displej za korak ispred svih! Boje na ovom telefonu su fenomenalne i daju utisak da je rec o daleko skupljem uredjaju. Sasvim solidne performanse, telefon je prilicno brz i pouzdan. Ukoliko neko ne moze da se odluci koji uredjaj bi izabrao a da dobije veoma dobar kvalitet,i prepoznatljiv brend koji ce opravdati cenu onda je Samsung j7 nesumnjivo pravi izbor :)

Sto se tice premijere novog Honor uredjaja ne sumnjam da ce telefon pokupiti sve pozitivne kritike. Honor jednostavno pruza dobre uredjaje i ono sto je najbitnije iskreno mislim da su Honor i Huawei modeli NAJBOLJI u odnosu ulozene cene i dobijenog. Honor 8X ce sigurno privuci paznju i svojim prepoznatljivim Honor izgledom koji se mose svakako svrstati medju najlepse uredjaje. Od mene DOVOLJNO. Srecno svim ucesnicima u nagradnom konkursu :)
 
Top tri modela 150-250 evra po svom misljenju sam izabrao sledece:

3. Iphone se, telefon je prelepog i proverenog dizajna za koriscenje jednom rukom, kvalitet izrade na najvisem moguce nivou, kvalitetan aluminijum, bez suskanja dugmica, izrada na nivou htc-a. Kupovinom ovog telefona dobijaju se barem 3,4 godine nadogradnje softvera, pouzdanost softvera i njegov rad je na najvisem mogucem nivou,ispeglano do najsitnijih detalja, retko ko moze da dostigne optimizovanost softvera kako to appel radi ali to vec druga tema...Ovaj telefon mozda nema najbolje karatkteristike na papiru,ali u koriscenju zadovoljice sve potrebe kupca za ovaj cenovni rang.Nekim ljudima nisu naprosto potrebni ekrani 18:9 formata,bokeh efekti,i da rade custom rom i zele naprosto da koriste uredjaj onakako kako je predvidjen. Kad ukljuce kameru opale fotku i svim uslovima osvljenja ona bice na dosta visokom nivo i zele brz, uvek funkcionalan telefon koji sa a9 cipom to itekako moze da ucini.

2. Xiaomi Mi A2, cist android i nadogradnje softvera naredne 2 godine i kolicina solidnog hardvera koju nosi u su najveca prednost ovog telefona.Ovaj telefon je za one kojiprate trendove zele da imaju dizajn kao i dosta skuplji telefon, tu se ne dobija nista novo, zabavno, sve vec vidjeno, mozda smeta los polozaj za skener otiska prsta.Kamera jako dobra za ovaj cenovni rang, sa video snimcima se ne snalazi bas najbolje iako je moguce snimati 4k.Telefon pre svega za mladje generacije koje zele da se eksperimetisu sa njim, za to ide preporuka.Kao sto se iz prilozenog vidi, mozda ga ne bih koristio kao licni, ali treba biti objektivan i odati priznanje da to sto pruze i to dosta za ovaj cenovni rang i radi sto je najbitnije, kome ne smeta dizajn, preporuka.

1.Motorala G6, definitivno moj izbor za ovaj cenovni rang, iako nisam ljubitelj staklenih telefona, ovaj telefon deluje kao da je iz najvise cenovnog ranga svoji izgledom i izradom sa aluminijumskim okvirom.Telefon je inovativnog dizajna,svog, motorolinog,18:9, always on ekran,skener otiska prva na pravom mestu, motorolini gestovi olaksavaju koriscenje i ozivljavaju ovaj telefon, otvaraju dosta mogucnosti, koji su odlika bas visoke klase.Tu su naravno 2 sim kartice i memorijska kartica.Kamera mislim da je bolja u nocnim uslovima od konkurenta.Mnogi ce reci da je cip na ovom telefonu dosta slabiji ali ako pogledamo testove ovaj cip bolji radi od jacih, pa vi vidite da li je sve samo u suvoparnim specifikacijama.Kvalitet i pouzdanost na svakom nivou.

Od honora 8x iskreno ocekujem da napravi jedan veliki i zaista lep haos na telefonskom trzistu u ovom rangu, da napravi nesto nalik Honor 10 u visokom rangu.Po predstavljanju iz Kine smo upoznati sa specifikacijama hardvera i jednom recju mocno za cenu za oko 180 i za 240 evra za veci model.Sto se dizajna tice tu sam ipak naklonenj 8x max, mnogo lepse resen zub na vrhu.Od Ai kamere ocekujem dosta, visoki nivo. Ako bude impresivan kao sto su impresivne specifikacije telefona i bude radio softverski tako, nema sumnje da nece biti best buy. Jos da se promovise lepo i to je to, voleo bih da to uradimo zajedno, vi na promociji, ja na instagramu hahah, malo sale. Pozdrav Honor Srbija , pozdrav za ostale clanove benchmark zajednice :)
 
Top tri modela 150-250 evra po svom misljenju sam izabrao sledece:

3. Iphone se, telefon je prelepog i proverenog dizajna za koriscenje jednom rukom, kvalitet izrade na najvisem moguce nivou, kvalitetan aluminijum, bez suskanja dugmica, izrada na nivou htc-a. Kupovinom ovog telefona dobijaju se barem 3,4 godine nadogradnje softvera, pouzdanost softvera i njegov rad je na najvisem mogucem nivou,ispeglano do najsitnijih detalja, retko ko moze da dostigne optimizovanost softvera kako to appel radi ali to vec druga tema...Ovaj telefon mozda nema najbolje karatkteristike na papiru,ali u koriscenju zadovoljice sve potrebe kupca za ovaj cenovni rang.Nekim ljudima nisu naprosto potrebni ekrani 18:9 formata,bokeh efekti,i da rade custom rom i zele naprosto da koriste uredjaj onakako kako je predvidjen. Kad ukljuce kameru opale fotku i svim uslovima osvljenja ona bice na dosta visokom nivo i zele brz, uvek funkcionalan telefon koji sa a9 cipom to itekako moze da ucini.

2. Xiaomi Mi A2, cist android i nadogradnje softvera naredne 2 godine i kolicina solidnog hardvera koju nosi u su najveca prednost ovog telefona.Ovaj telefon je za one kojiprate trendove zele da imaju dizajn kao i dosta skuplji telefon, tu se ne dobija nista novo, zabavno, sve vec vidjeno, mozda smeta los polozaj za skener otiska prsta.Kamera jako dobra za ovaj cenovni rang, sa video snimcima se ne snalazi bas najbolje iako je moguce snimati 4k.Telefon pre svega za mladje generacije koje zele da se eksperimetisu sa njim, za to ide preporuka.Kao sto se iz prilozenog vidi, mozda ga ne bih koristio kao licni, ali treba biti objektivan i odati priznanje da to sto pruze i to dosta za ovaj cenovni rang i radi sto je najbitnije, kome ne smeta dizajn, preporuka.

1.Motorala G6, definitivno moj izbor za ovaj cenovni rang, iako nisam ljubitelj staklenih telefona, ovaj telefon deluje kao da je iz najvise cenovnog ranga svoji izgledom i izradom sa aluminijumskim okvirom.Telefon je inovativnog dizajna,svog, motorolinog,18:9, always on ekran,skener otiska prva na pravom mestu, motorolini gestovi olaksavaju koriscenje i ozivljavaju ovaj telefon, otvaraju dosta mogucnosti, koji su odlika bas visoke klase.Tu su naravno 2 sim kartice i memorijska kartica.Kamera mislim da je bolja u nocnim uslovima od konkurenta.Mnogi ce reci da je cip na ovom telefonu dosta slabiji ali ako pogledamo testove ovaj cip bolji radi od jacih, pa vi vidite da li je sve samo u suvoparnim specifikacijama.Kvalitet i pouzdanost na svakom nivou.

Od honora 8x iskreno ocekujem da napravi jedan veliki i zaista lep haos na telefonskom trzistu u ovom rangu, da napravi nesto nalik Honor 10 u visokom rangu.Po predstavljanju iz Kine smo upoznati sa specifikacijama hardvera i jednom recju mocno za cenu za oko 180 i za 240 evra za veci model.Sto se dizajna tice tu sam ipak naklonenje 8x max, mnogo lepse resen zub na vrhu.Od Ai kamere ocekujem dosta, visoki nivo. Ako bude impresivan kao sto su impresivne specifikacije telefona i bude radio softverski tako, nema sumnje da nece biti best buy. Jos da se promovise lepo i to je to, voleo bih da to uradimo zajedno, vi na promociji, ja na instagramu hahah, malo sale. Pozdrav Honor Srbija , pozdrav za ostale clanove benchmark zajednice :)
 
Stigao je i poslednji kvartal ove burne 2018. godine, doba godine koje je obično rezervisano za premijeru novih uređaja kako iz high-end segmenta tako i za predstavnike one niže, nama približnije klase mobilnih uređaja, meseci iza nas su bili ekstremno interesantni jer se sve veći broj proizvođača uključio u borbu za poverenje kupaca u srednjem rangu i čini se da je bara prepuna krokodila u srednjem mobilnom segmentu. E sad, pre svega, morate sebi postaviti jedno na izgled sasvim obično a u stvari izuzetno bitno pitanje koje glasi: Da li želim Android sa nekim drugim skinom proizvođača ili želim dobar stari čist stock Android?
Svi smo svesni da se pojavio veoma jak igrač na tržištu i da brend Xiaomi više niko ne smatra običnim kinezom i kopijom, što i dokazuju njene perjanice poput Mi modela koji za uloženi novac donose mnogo više nego pojedine kompanije koje su na tržištu mnogo duže od njih. Krenuću od sebe, po mom nekom mišljenju, potrebno mi je da telefon ima izdržljiviju bateriju od nekih 3750mAh, kameru od 24+8+5mp koja će moći u svakom trenutku da napravi pristojnu fotografiju i onu fluidnost prilikom rada, veliku količinu RAM memorije uparenom sa Snapdragon-om 845 i andreno grafikom,a pretpostavljam da je i to vama drugarima sa foruma bitno, ali to smo mi zar ne? Šta je bitno onim drugim ljudima koje srećete svakog dana na ulici i koji jedva i da znaju model telefona? Sigurno neće reći fluidnost, ili da više preferiraju Snapdragon ili Kirin, ili pak da znaju kakva unapređenja donosi gpu turbo boost update. Njima je jednostavno bitno da se ne telefon NE KOČI, milion sam puta čuo tu frazu i verujte mi da njima nije bitno i da je vivax telefon u pitanju.
Stoga sam na osnovu svakodnevne interakcije sa tim ljudima sklopio određenu listu uređaja koji predstavljaju prave pobednike u odnosu uloženo-dobijeno. Stoga da ne filozofiram više da predjem na stvar:
Ja sam listu sastavio na jedan drugi ekonomičniji način, kategorisao sam najbolje telefonu po cenovnom rangu od 150, 200 i 250 eura. Što se tiče modela čija cena se kreće do 150 eura mogu bez ikakve sumnje da kažem da je novi model Honor 7 serije model 7C ostavio daleko najbolji mogući utisak na mene, jer su ujedinjeni dizajn, sistem sa dve kamere, famozni 18:9 screen to body ratio, i pristojna količina ram memorije i mislim da trenutno bolje od toga ne može, tu je i Xiaomi, Samsung ali Honor je napravio pravi potez sa tim modelom.
Sto se tiče modela koji se mogu kupiti po ceni do 200 eura, tu počinju da dominiraju xiaomi telefoni sa MI modelima, ali sam birao između Samsunga J6, Honor 7X, Honor 9 lite i Xiaomi Mi A2 lite Redmi Note 5A i izabrao sam Honor 7X, pre svega zbog izuzetnog dizajna bukvalno sam se zaljubio u taj telefon na prvi pogled, a što se tiče karakteristika tu je upravo ono gde Honor dominira, daje ljudima, sve ono što i njegov stariji bata Huavei (P10 i Mate 10 lite) po znatno nižoj ceni sa potpisom Kirin familije čipseta, i mislim da samim tim da Honor utaba stazu za nadolazeću zvezdu 8X.
And least but not last, ona mid high serija meni omiljena, gde su svi izuzetni, mislim da tu ubedljivo dominira Motorla g6 serija i puno puta pomenuti Xiaomi sa modelima MI A2 i Redmi Note 5. Izabraću Moto G6 zbog karakterističnog dizajna koji nije nalik ni jednom drugom proizvođaču telefona, dobrog dvostrukog sistema AI kamere, kvalitetnog čipseta i strašno povoljne cene a u uzmite u obzir da je Moto Z4 serija skuplja negde oko 80-ak eura i onda se dolazi do zaključka da Motorola stvarno rola!
Dakle moj izbor svodim na sledeće modele:

-Honor 7C zato što nećete naći bolji model do 150 eura
-Honor 7X zato što je kvalitet uvek bitniji nego kvantitet
-Motora G6 zato što je kvalitetan android opet u modi

Šta očekujem od novog modela Honor 8X?

Pa pre svega očekujem da bude konkurent novoj fantastičnoj Mate 20 lite verziji koja preti da opasno uzdrma tržište sa više nego smešnom cenom.
-Izuzetna fluidnost koja u kombinaciji sa dobrim android-om i pouzdanim emui-jem može mnogo toga.
-Dobru autonomiju baterije a pod time mislim 4000 mAh koja će moći izaći u susret i najzahtevnijim korisnicima.
-Vizuelno prelep telefon, kvalitetnu završnu obradu kao svaki honor model i da nastavi uspeh 7x serije koji je postavio određene standarde u klasi.
-Očekujem dobru kameru koja mora da postane default kod svakog novog modela koji izlazi sa AI inteligencijom i dobrom prednjom selfi kamerom i velikim izborom promenjlive aperture.
-Čipset, hm pa sad, nadam se novom Kirinu koji uz kvalitnu Mali grafiku može mnogo toga, i ekran naravno edge to edge sa velikom rezolucija i da naravno bude oled panel.

Sve su to moja očekivanja, a ako se dan po jutru poznaje onda mislim da nas očekuje izuzetno dobar, moćan telefon koji će postati suvereni vladar u kategoriji cenovnog ranga 300-350 eur. Veliki pozdrav kompaniji Honor Srbija i celoj Benchmark zajednici koji su omogućili sve ovo!
 
Pozdrav za Bench ekipu i Honor Srbija!!!

Predstavicu vam 3 budzet telefona po mom izboru koji nude najvise u cenovnom rangu do 250 eura

Xiamoi Redmi Note 5 AI 4/64

Kao i obično za Xiaomi, dobijate visoke specifikacije sa pristupacnom cenom. Telefon poseduje Snapdragon 636 čipset, budući da je moćan i učinkovit, veoma je dobar u 3D igarama.
Što se dizajna tiče, tipičan je za Xiaomi telefone, izrađen je od metala i sveukupno gledajuci kvalitet uredjaja je sjajan.
Za cenu od 200- 250 eura dobijate vrhunski telefon sa izvrsnim ekranom, sjajnim detaljima, vrlo dobrom izradom, jednom od najboljih kamera u ovom cenovnom rangu, fantastičnom baterijom i mnogim dodatcima poput IR blastera, vrlo dobrog zvučnika i tako dalje....

Sveukupno, Xiaomi Redmi Note 5 je jedan veoma primamljiv budzetski pametni telefon. I pored nekoliko manjih nedostataka, lako ga je preporučiti kao jedan od najboljih budzetskih pametnih telefona koje možete kupiti u ovom trenutku.


Honor 7X

Huawei Honor7X veoma lici na flagship telefon, ali mu je cena daleko manja.

Honor 7X poseduje veliki 6" ekran sa malim okvirima i dvostrukim kamerama pozadi 16+2 megapiksela, to daje fantastične fotografske efekte, pozadinu zamućenja i slično.
Uživanje je gledati u FULL HD+ displej i osecaj dok ga drzite zbog njegovog metalnog dizajna. Poseduje i 4 GB RAM-a, 32 GB skladišnog prostora i snažan 8-jezgarni procesor.
Celi dizajn je vrhunski . Pozadi se nalazi i skener otiska prsta koji je veoma brz, impresivan zvučnik i baterija od 3,340 mAh s brzim punjenjem. I ukoliko izuzmemo neke sitnice kao što su nedostatak NFCa, sveukupno za ove pare ne možete se žaliti. Telefon je veoma primamljiv...


Xiaomi A2 lite

Ovde imam jedan Android One telefon.
Mi A2 Lite je vrlo pristupačan. Ekran izgleda veoma lepo i poseduje notch koji nije izrazito velik što mi se svidja, kamera i trajanje baterije su veoma dobri.
Tako da ko želi jeftin, a telefon atraktivnog izgleda bez mnogo razmišljanja moze da se opredeli za Mi A2 lite!!


Od Honor 8x očekujem kao prvo veoma dobru autonomiju baterije, s obzirom na 6.5" ekran telefon ce bti pogodan za povremeno igranje igrica i gledanje video klipova kao i surf, pa s obzirom na to ko bi voleo da mu baterija prekine uživanje na putu do posla, škole, kuće...Vezano za ovo predhodno, očekujem da ekran bude dobro vidljiv kada se korsiti napolju pod sunčevom svetlošcu... Takođe kamera , jer uvek treba snimiti ili uslikati neki dogadjaj, tako da očekujem da ce kamera u dobroj meri moći da isprati i situacije sa različitim osvetljenjem (mračno ili mesto sa jakim osvetljenjem)... Zatim da bih ovo sve nabrojano mogao da odradim, nadam se da će telefon biti odgovarajućeg dizajna u smislu rukovanja imajući u vidu da je u pitanju telefon sa 6.5" ekranom :D

To bi bilo odrpilike to ukratko od mene :type::wave:
 
Poslednja izmena:
Uh, očekivao sam lakše pitanje za ovaj lep, pretposlednji letnji dan :)
Ono što je sigurno, u tom cenovnom rangu dominiraju Kinezi i njihova dobra izbalansiranost uloženog i dobijenog.

Na prvo mesto bih stavio Honor-ovog glavnog konkurenta Xiaomi i njihov Mi A2 telefon. Zašto? Zato što ima moderan i kvalitetnu dizajn/izradu, dobru softversku podršku i xiaomija i šire zajednice, dobru kameru.

Drugo mesto po meni odlazi telefonu Leeco le pro 3, koji ima odličan procesor (SD 821), odličnu izradu, odličnu kameru, možda i ponajbolju za cenu od oko 150e, odličnu bateriju od 4000mAh, odličan ekran, stabilan i brz u radau, a takođe ima idobru podršku zajednice, ali ne i samog Leeca.

Treći je još jedan Leeco model LE Max2 . Takođe kvalitetna izrada, dobar SD 820 procesor, odličan ekran, poput prethodnika odlična cena, odlična podrška zajednice, odlična kamera, stabilan i brz u radu.

Osim prvog, kojeg sam samo imao prilike da isprobam, druga dva sam lično koristio, a drugi (samo uz helio x27 procesor i AI dodatak) trenutno koristim.

Šta očekujem od 8x telefona?
Najbolji odnos dobijeno/uloženo (odnosno nisku cenu, pošto se po specifikacijama vidi da ima dosta dobar hardver i lep dizajn), jer samo tako može da parira Xiaomiju. Stabilnost i pouzdanost u radu (da ne izda kada najviše treba :) ) , izdržljivu bateriju, dobru softversku podršku i Honora i zajednice. Kameru koja će biti najbolja u kategoriji i ekran koji ne samo da treba dobro da se vidi na suncu i da ima dobre uglove gledanja, nego i da se lako ne lomi. Posebna pohvala za dve sim kartice plus sd slot. Dakle, kao što rekoh svi preduslovi su već tu, samo još cena da bude prihvatljiva za naše tržište (a ne da ovlašćeni prodavci budu daleko skuplji od preporučenih cena) i eto 8x-a u nekom narednom rangiranju na prvom mestu!
Pozdrav i srećan put i lep prvod i novinarima i predstavnicima Honora i predstavnicima nas posetioca Benchmarka.
 
Nazad
Vrh Dno