Šta je novo?

Osvojite put u Prag - podelite svoja Top 3 budžetska telefona i Honor 8X očekivanja

1. Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Jednostavno po specifikacijama u cenovnom rangu do 250eur skoro da ne postoji konkurencija ovom telefonu, a i kvalitet izrade je na nivou :)
2. Xiaomi Mi A2 Lite 4/64
Android One je glavna prednost ovog telefona u ovom cenovnom rangu, malo manje dimenzije u odnosu na punu A2 verziju, u svakom slucaju slicne specifikacije kao Note 5, ali sa stock android iskustvom i notch-om.
3.Xiaomi Mi Max 2 4/64
Ovaj telefon se u odnosu na prethodna dva izdvaja po tome sto ima najveci displej, najvecu bateriju, ali i standardan odnos stranica 16:9, sva tri telefona opet slicna po specifikacijama, u realnom radu takoreci da i nema razlike.

Od Honor 8X ocekujem da se muskarci dive, zene da vriste, a deca da placu kada cuju zastrasujuce dobre specifikacije ovog telefona :D Jos ako i cena bude konkurentna u odnosu na specifikacije mislim da ce biti i padanja u nesvest.
 
Pozdra za Benchmark ekipu.
U ovom vremenu kada imamo dosta brendova koji pokušavaju na tržištu smartphona veoma je teško idvojiti 3 uređaja, navesti cu 3 mobitela koja su po meni najbolja.
Prvi mobitel, u ovom rangu i najpristupacniji je HUAWEI P smart (cijena oko 190 eura).Predstavljen je krajem 2017. godine.Može se reći da mu je glavna karakteristika taj ekran omjra 18:9, koji je veoma dobre rezolucije, naime radi o FHD+ rezoluciji. P smart dolazi uz kirin 659, koji je se pokazao kao veoma dobar, radi se o octa core procesoru koji posjeduje 4 jezgre na 2,3GHz i 4 na 1,7GHz.Takođe P smart se može dobiti sa 3/32GB ili 4/64GB memorije, urađen je veoma kvalitetno, uređaj je od metala, posjeduje veoma dobre kamere, straznja kamera je 13+2, koja u ovom rangu radi sasvim pristojno, bitno je napomenuti i selfie kameru od 8mpx. Kao vlasnik ovog uređaja ne vidim razlog zasto ga ne kupiti ako zelite novi mobitel sa lijepim dizajnom, ali i vrhunskim perfomansama.
3 mobitel dolazi iz Samsung porodice, naime Galaxy A6 2018 za cijenu od oko 220 eura nudi dosta toga, impresivan infinity ekran, koji je razvuce gotovo do samih ivica,Isporucuje se sa octa core procesorom baziranim na cortex a53 jezgrama, dolazi sa 4/64GB memorije, kamerama od 16mpx koje daju dobre rezultate.

Eh sad ona glavna prica. Od ovug uređaja svi ocekuju mnogo a kako i ne bi kada je ovaj klasa mobitela na nasem podrucju i najpopularnija.
Honor 8x dolazi sa ekranom impresivne rezolucije, dolazi i sa notchom kojeg svi u jednu ruku toliko mrze a u drugu ruku još više ga vole. Kako je i fotgrafija dostigla svojh vrhunac, i honor 8x dolazi sa odlicnim kamerama, mislim da ce svi buduci korisnici biti zadovoljni.
Od Honora 8x ocekujem taj ekran koji nece imati puno 'mesa' oko ivica. Ocekujemo ekran koji ce biti razvucen od ivice do ivice. Naime poznato je i da Kirin 659 procesor nema neke impresivne graficke rezultate, upravo mislim da ce njegovo nasljednik kirin 710 poboljasti stanje i na tom polju.
Honor 8x je vazan uređaj u ovom rangu, naravno svi zele mobitel visokih karaktersitika za malo novca, honor 8x nam daje i tu mogucnost, 6GB rama i 128GB interne memorije, za manje od 250 eura je odlicna kupovina.
Naravno ove godine huawei je dozivio svoj 'bum' pa tako da ocekujem od novog honra da ima i impresivan dizajn, na koji ce svi ostati bez daha.
Nadam se da će honor 8x doci sa staklom i na leđima.
Kao korisnik telefona iz huawei porodice zadovoljan sam, odnos ulozenog i dobivenog je realan.
O softveru se ne treba puno pricati. Mobiteli dolazi sa odlicnim interfejsom, koji uz vrhunske perfomasne osigurava i fluidan rad.
Lp.
Tako da i od novog honora 8x ocekjem vrhunsku bateriju.
 
Kao dugogodisnji streber tehnologije, uvek sam preporucivao hi-tech uredjaje rodbini i prijateljima. Uvek poslusali-nikad razocarali.
Kada govorimo o uredjajima nize klase, jasno je sta se od njih ocekuje. Vecina ljudi se zanese oponasanim karakteristikama flag ship modela pa ne dobije ni ono sto je kljucno za taj cenovni rang.
Dakle, necemo da se lazemo, razmatrajuci globalno trziste, top proizvodjaci telefona su: Apple, Samsung i Huawei. S toga, za odabir uredjaja u ovom cenovnom rangu, prostora nema za uredjaje cije ime ne znate ni da izgovorite ili reinkarnacije brendova iz proslog veka!
Prosto je, trenutna preporuka modela u ovom cenovnom rangu, a opet sa razlikom u ceni, je:

- Samsung Galaxy J6
Kada se osvrnete na to da ce vas euforija osecaja da vas telefon poseduje gigabajte rama i mnostvo kamera na sebi, trajati par dana. Ostaje vam odlican amoled ekran, dobra kamera i Samsung interfejs koji ce vas najvise sluziti, kao vlasnika nekog telefona. Vodootporan, sveden, siguran, jeftin!

- Samsung Galaxy A6
Toliko skuplji od prethodnog, da vam donosi lepsi dizajn, kvalitetniju izradu i nesto bolju kameru, taman za razliku u ceni.

- Honor 9 lite
Stakleni lepotani sa istoka, jesu promenili trziste telefona u zemljama jugoistocne Evrope. Huawei/Honor nudi mnostvo modela bilo nize, srednje ili top klase. A ono zbog cega ovi telefoni dragokamenog izgleda zasluzuju preporuku, su svakako: pouzdanostu radu, brzina i konkurentna kamera.

Od novog Honora 8X, ocekujem redovne zakrpe i stabilnu podrsku. Smatram, da pored vec dokazanih performansi Honor uredjaja, ovo predstavlja jedini nacin pozicioniranja i izdvajanja Honora od navalice brendova kineskih proizvodjaca.
 
Kao dugogodisnji streber tehnologije, uvek sam preporucivao hi-tech uredjaje rodbini i prijateljima. Uvek poslusali-nikad razocarali.
Kada govorimo o uredjajima nize klase, jasno je sta se od njih ocekuje. Vecina ljudi se zanese oponasanim karakteristikama flag ship modela pa ne dobije ni ono sto je kljucno za taj cenovni rang.
Dakle, necemo da se lazemo, razmatrajuci globalno trziste, top proizvodjaci telefona su: Apple, Samsung i Huawei. S toga, za odabir uredjaja u ovom cenovnom rangu, prostora nema za uredjaje cije ime ne znate ni da izgovorite ili reinkarnacije brendova iz proslog veka!
Prosto je, trenutna preporuka modela u ovom cenovnom rangu, a opet sa razlikom u ceni, je:

- Samsung Galaxy J6
Kada se osvrnete na to da ce vas euforija osecaja da vas telefon poseduje gigabajte rama i mnostvo kamera na sebi, trajati par dana. Ostaje vam odlican amoled ekran, dobra kamera i Samsung interfejs koji ce vas najvise sluziti, kao vlasnika nekog telefona. Vodootporan, sveden, siguran, jeftin!

- Samsung Galaxy A6
Toliko skuplji od prethodnog, da vam donosi lepsi dizajn, kvalitetniju izradu i nesto bolju kameru, taman za razliku u ceni.

- Honor 9 lite
Stakleni lepotani sa istoka, jesu promenili trziste telefona u zemljama jugoistocne Evrope. Huawei/Honor nudi mnostvo modela bilo nize, srednje ili top klase. A ono zbog cega ovi telefoni dragokamenog izgleda zasluzuju preporuku, su svakako: pouzdanostu radu, brzina i konkurentna kamera.

Od novog Honora 8X, ocekujem redovne zakrpe i stabilnu podrsku. Smatram, da pored vec dokazanih performansi Honor uredjaja, ovo predstavlja jedini nacin pozicioniranja i izdvajanja Honora od navalice brendova kineskih proizvodjaca.
 
U cenovnom segmentu gde se vodi najljuća bitka za pažnju kupaca teško je izdvojiti samo tri pametna telefona koji bi predstavljali najbolju kupovinu ili dobili status "omiljenih". Smena generacija je nikad brža, tehnološki napredak iz generacije u generaciju je mali, ali značajan za onoga ko želi najviše za svoj novac u trenutku kupovine. Sagledavši naše aktuelno tržište i ponudu prodavnica, moja "Top 3 telefona" u rangu od 150 do 250 EUR su sledeći:

Najpovoljniji (170e) - Xiaomi Redmi 5
Xiaomi Redmi linija telefona zamišljena je kao budžetski segment - za one sa skromnijim budžetom. Kao takva, ona nudi odličan odnos cene i performansi za ne tako veliki novac. Redmi 5 ima HD ekran od 5.7 inča (18:9 odnos stranica), jako dobar Snapdragon 450 čipset i bateriju od 3300mAh. Tu je i čitač otiska prsta, kao i mogućnost korišćenja dve SIM kartice istovremeno, što je već godinama praksa kod svih Redmi telefona. U odnosu na "Note" verziju, Redmi 5 ima nešto manji ekran (za 0.2 inča u dijagonali), slabiju kombinaciju procesora i grafičkog čipa, lošije kamere i proporcionalno manji kapacitet baterije, ali je i 30% jeftiniji! Za osobe koje žele da potroše što manje novca, ovaj model nudi izuzetnu vrednost!
Alternativa vredna pomena: Motorola Moto G6 Play
Ako je autonomija baterije prioritet prilikom kupovine telefona, Moto G6 Play je bolji izbor jer nudi bateriju od 4000mAh. Ali i slabiji procesor, kao kompromis.


Zlatna sredina (210e) - Xiaomi Redmi 5 Plus
Zamislite Redmi 5 sa većim ekranom i rezolucijom, nešto bržim procesorom (poznati Snapdragon 625), malo boljim kamerama i baterijom većeg kapaciteta (4000mAh). Jeste? To je Redmi 5 Plus. Odličan smartfon, bez dalje diskusije.
Alternativa vredna pomena: Xiaomi Mi A1
Prednost Mi A1 je u "čistom" Android operativnom sistemu, onako kako ga je Google zamislio, redovnom softverskom ažuriranju i kvalitetom zvuka na visokom nivou. Po snazi je isti kao Redmi 5 Plus, ali morali biste da žrtvujete autonomiju jer je kod Mi A1 baterija slabija - 3080mAh.


Kralj ringa (250e) - Xiaomi Redmi Note 5
Xiaomi svojim Note uređajima namenski cilja najpopularniji, srednji segment pametnih telefona, tako da nimalo nije začuđujuće da je Redmi Note 5 prvi izbor mnogih entuzijasta i njihovih bližnjih. Redmi Note 5 u svom cenovnom rangu definitivno nudi najsnažniju kombinaciju procesora i grafičkog čipa (i do 50% snažniji u odnosu na prethodnika - Redmi Note 4/4x), odličnu Dual AI kameru (12+5mpix na poleđini) i izuzetnu autonomiju zahvaljujući bateriji od 4000mAh. Ekran od 5.99 inča sa zakrivljenim ivicama i malim okvirima čine ovaj model izuzetno atraktivnim, dok je odnos stranica 18:9 i kao takav pogodan je za korišćenje jednom rukom. Redmi Note 5 nije ništa manje impresivan ni u softverskom pogledu. Pokreće ga Android 8.1 "presvučen" MIUI 10 korisničkim interfejsom, koji je u svojih 10 iteracija napredovao do stadijuma da i ljubitelji tehnike vole koliko fluidno se ponaša prilikom svakodnevnog korišćenja, a i opcije za prilagođavanje koje nudi. Mane modela? Malo slabija autonomija u odnosu na prethodnika, jer je ipak čipset arhitekturno drugačiji i snažniji. Ali ako se to zanemari - nema ih! Ko jednom proba Redmi Note telefon, ne gleda dalje... Naravno, sve do izlaska narednog modela.
Alternativa vredna pomena: Huawei P Smart
Ukoliko vam dimenzije Note 5 smetaju i rado biste odabrali model sa nešto manjim ekranom, Huawei P Smart se savršeno uklapa. Slažem se, čipset (Kirin 659) nije u rangu Note 5, a i baterija je manjeg kapaciteta, ali je u pitanju generalno jako dobro zaokružen model.


Honor 8X - Očekivanja, želje i nadanja
Honor 8X je zaista prelep smartfon iz svakog ugla. Prednja i zadnja strana telefona izrađene su od 2.5D stakla i dolaze u crnoj, plavoj, crvenoj i roze boji, sa metalnim okvirom. Međutim, prema rečima proizvođača, prilikom izrade fokus je bio na prednjoj strani telefona, pa je čak 91% prednje strane zauzeo ekran. To je dovelo do jedne "moderne mane", pojave ureza ili "notch-a" na gornjoj strani telefona. Taj notch će nekima zasmetati pri korišćenju, pa bih voleo da se kod naredne iteracije modela ovo reši na neki drugačiji način, kao što je to uradio Vivo Nex sa kamerom koja po potrebi izlazi iz kućišta.
Po pitanju čipseta, novi Kirin 710 je naslednik Kirin 659, pa je samim tim doneo značajna unapređenja u snazi (75% više procesorske i 30% više grafičke snage) i efikasnijem radu (proces proizvodnje u 12nm umesto 16nm). Kirin 710 stoga predstavlja osetan korak napred koji može značajno uticati na to da se Honor 8X nađe u cenovnom rangu modela telefona kao što su Honor 7X i Huawei P Smart, koji se kreću oko 30.000 RSD tj. 250 EUR.
Same karakteristike telefona su impresivne i uz adekvatnu početnu cenu naći će put do svoje ciljne publike. Ono što bih ja voleo je da ta početna cena bude konkurentna i niža od modela kao što je Redmi Note 5, kako bi Honor 8X u startu privukao više potencijalnih korisnika, a onda se dokazao svojim karakteristikama i kvalitetom u celini.



*Ovo je moje lično mišljenje na osnovu iskustva u korišćenju smartfon modela i trenutnih zvaničnih cena telefona na našem tržištu. Favorizovanje Xiaomi modela nije namerno. :)
 
1. Redmi Note 5-najbolja kamera i chipset u cenovnom rangu, generalno odlicno zaokruzen telefon. I sam ga koristim, uzeo direktno iz Kine gde sam imao izbor od barem 20 puta vise modela nego ovde, izabrao njega.

2. Mi A2 Lite za ljubitelje stock Androida i relativno manjih telefona, sa losijim chipsetom i kamerom od RN5.

3. Redmi 5 Plus-jeftinije resenje od navedenih, ali i dalje okej.

Od Honor 8X ocekujem lep izgled, dobru izradu i osecaj u ruci, standardno kriminalan softver, losu podrsku i ne toliko los hardver za ulozeni novac.
 
Pre svega jedan veliki pozdrav za urednike Benchmark foruma i predstavnike kompanije Honor...
Prvo ću naglasiti koje su to po meni najbitnije karakteristike pri odabiru telefona u ovoj cenovnoj kategoriji.
1. Pri odabiru telefona prva stavka na koju obraćam pažnju jesu kamere.
2. Druga stavka bi bile performanse koje za mene ne moraju da budu nešto specijalno dobre jer telefon najviše koristim za društvene mreže pa mi karakteristike i nisu toliko bitne, ali bez obzira na to potrudiću se da i njih uzmem u obzir.
3. Dizajn mi nije toliko bitan jer svakako preko telefona ide silikonska maskica pa se to toliko neće ni videti, ali svakako može da bude presudan u odabiru izmedju dva telefona sa sličnim karakteristikama.
4. U odabiru telefona obratim dosta pažnje na kapacitet baterije jer dosta "visim" na YouTube-u pa mi to znači dosta.
To bi bili neki moji kriterijumi za odabir telefona.
1. Prvi telefon kojeg sam ja odabrao je Honor 9 Lite. Reč je o telefonu koji na prvi pogled sebe svrstava u klasu iznad, sam aluminijumski ram i staklena poleđina uparena sa prelepim bojama u kojima se ovaj uređaj izrađuje čine da ovaj uređaj izgleda skuplje nego što on i jeste. Kvalitet se tu ne zaustavlja jer ovaj uređaj ima čak četiri kamere (13+2/13+2MPix) što ga smešta u sam vrh ove kategorije. Poseduje HiSilicon Kirin 659 osmojezgarni procesor(4x2,36GHz + 4x1,7GHz) koji je ugrađivanje i u skuplje modele Huawei-a (P20 Lite i Mate 10 Lite), ovaj procesor će zasigurno obezbediti dovoljno snage za gladak i nesmetan rad. Baterija sa solidnih 3000mAh imaće autonomiju od jednog dana mada je i ona mogla biti malo većeg kapaciteta kako bi udovoljila i onim zahtevnijim korisnicima koji telefon koriste za gejming i sl. 3/32GB svakako je zadovoljavajuće ali ne i najbolje u klasi ali bez obzira na to ovaj Honor će bez problema moći da radi više radnji istovremeno i da smesti dosta aplikacija. Sve u svemu jedan jako dobar telefon, odličan odnos cene i kvaliteta, završna obrada na visokom nivou.

Xiaomi Redmi Note 5
Prva stvar koja mi se svidela kod ovog uređaja jeste sama baterija sa maestralno 4000mAh koja čak podržava Quick Charge 2.0. Završna obrada je dosta dobra za ovu klasu telefona. Metalna leđa i Gorilla glass jasno nagoveštavaju kakva se "zver" krije u unutrašnjosti. Hardverski veoma jak telefon, dolazi sa Snapdragon 636 čipom, reč je o osmojezgarnom procesoru koji ima takt od 1,8 GHz. Grafika je Adreno 509, što se tiče hardvera on je dosta dobro odrađen i po meni nema slabih tačaka. Što se samog ekrana tiče on je rezolucije 2160x1080 ili popularni 18:9. Kamera koja je po meni najbitnija stavka pri odabiru telefona na ovom uređaju je dosta dobra čak je zadnja dupla 12+5MPix dok je prednja zavisnih 13MPix, na papiru sve to dobro zvuči ali ne sumnjam u kvalitet koji su pokazale u testu. Verzija 4/64GB uz pomenute specifikacije imaće dovoljno snage i memorije da pokrene i najzahtevnije igrice i korisnicima ponuditi sjajan uređaj za malo novca. Ono što sam zaboravio da pomenem je to da ovaj uređaj poseduje IR senzor(sa instaliranom aplikacije) pa vam ovaj uređaj može poslužiti i kao daljinski (ne znam zbog čega ali mnogi proizvođači sada izbacuju ovaj senzor koji je po meni baš kul stvarčica)

Xiaomi MI A2
Prvi adut ovog telefona koji sam otkrio listajući specifikacije jeste bila sama kamera od čak 20MP +12MP kao šlag na torti je bio podatak da se za senzore kamere pobrinuo Sony za koga se zna da je lider u proizvodnji kamera, ovaj podatak već dovoljno govori o kvalitetu samog telefona. Što se tiče hardvera i na tom polju je dosta jak, za to se pobrinuo Snapdragon 660 čip koji omogućava prilično dobro iskustvo, sa osam jezgara 4x2,2GHz + 4x1,8GHz i Adreno 512 grafikom čini odličan hardverski sklop za cenu koja nije visoka. Ovaj Xiaomi dolazi sa fabrikom verzijom Androida, a ono što se meni sviđa je to što će imati sve godine redovnog apdejta i tri godine redovnog apdejta što se tiče bezbednosni zakrpa. Zamerke sa moje strane idu na račun odsustva micro SD slota i 3,5mm ulaza za slušalice, a svakako imalo bi mesta i da baterija bude malo većeg kapaciteta. Kao i kod Xiaomi Redmi Note 5 sviđa mi se prisustvo IR senzora pa se ovaj telefon može upotrebiti i kao daljinski. Sve u svemu ovaj telefon itekako zaslužuje mesto u top 3 telefona u ovom cenovnom rangu.

Što se tiče mojih očekivanja u vezi sa Honor 8X ona su sledeća: očekujem da sačuvaju prelep dizajn, prelepe boje i da će celokupna završna obrada dostići nivo premijum klase. U hardverskom smislu očekujem unapređenje na svim poljima (očekujem bolje kamere, obilje memorije, svakako jači procesor, baterija sa većim kapacitetom). Očekujem da će ovaj telefon napraviti veliki BOOM u industriji smart telefona i da će pokupiti velike simpatije od obožavaoca kako Honora tako i od obožavaoca drugih marki telefona. Ukratko mislim da će Honor ovim telefonom zadati domaći zadatak drugim proizvođačima.

Još jednom veliki pozdrav za Benchmark i Honor
 
Po mom mišljenju najbolja 3 telefona izdmedju 150-250 EUR su:

1. Xiaomi Mi A2 zato što nudi odličan hardver u vidu Snapdragon 660 chipseta i adreno 512 grafike.
2. Samsung Galaxy J7 zato što u ovoj cenovnoj klasi nudi Super AMOLED ekran od 5,5 inča i FHD rezoluciju
3. Honor 9 Lite zato što za svoju cenu nudi odličnu kameru i dobar dizajn.

Od Honor 8X telefona očekujem dobar odnos cene i kvaliteta kao i kod prethodnih Honor telefona i da će svojim performansama i mogućnostima nadmašiti konkurenciju.
 
Pozdra za Benchmark ekipu.
U ovom vremenu kada imamo dosta brendova koji pokušavaju na tržištu smartphona veoma je teško idvojiti 3 uređaja, navesti cu 3 mobitela koja su po meni najbolja.
Prvi mobitel, u ovom rangu i najpristupacniji je HUAWEI P smart (cijena oko 190 eura).Predstavljen je krajem 2017. godine.Može se reći da mu je glavna karakteristika taj ekran omjera 18:9, koji je veoma dobre rezolucije, naime radi o FHD+ rezoluciji. P smart dolazi uz kirin 659, koji je se pokazao kao veoma dobar, radi se o octa core procesoru koji posjeduje 4 jezgre na 2,3GHz i 4 na 1,7GHz.Takođe P smart se može dobiti sa 3/32GB ili 4/64GB memorije, urađen je veoma kvalitetno, uređaj je od metala, posjeduje veoma dobre kamere, straznja kamera je 13+2, koja u ovom rangu radi sasvim pristojno, bitno je napomenuti i selfie kameru od 8mpx. Kao vlasnik ovog uređaja ne vidim razlog zasto ga ne kupiti ako zelite novi mobitel sa lijepim dizajnom, ali i vrhunskim perfomansama.
Drugi mobitel, za mene i najbolji u ovoj kategoriji, naime Xiaomi Mi A2 nudi dosta stvari za ulozen novac.
Na prvi pogled kada vidmo impresivan ekran od 5.99'' ocekujemo mnogo, jos kada se radi o okranu visoke rezolucije ne mozemo reci nista lose.
Pokretan je Snapdragonom 660, najbolji procesor u toj klasi, uređaj posjeduje odlican graficki cip.
Sve to upareno je sa 6GB rama odnosno 128GB interne memorije.
Pored svih prednosti Xiaomia Mi A2, ne mozemo a da ne kazemo nista za kamere, pozadi se nalaze senzori iz sony fabrike, od 20mpx i 12mpx, kao i selfie kamera od 20mpx.Bitno je napomenuti da ovaj mobitel podrzava i snimanje 4K videa pri 30fps.Ocigledno je da je 4k došao i u srednju klasu, kao i standardne dual camere.Sve ovo za samo 250 eura!!
Treći mobitel dolazi iz Samsung porodice, naime Galaxy A6 2018 za cijenu od oko 220 eura nudi dosta toga, impresivan infinity ekran, koji je razvucen gotovo do samih ivica,Isporucuje se sa octa core procesorom baziranim na cortex a53 jezgrama, dolazi sa 4/64GB memorije, kamerama od 16mpx koje daju dobre rezultate.

Eh sad ona glavna prica. Od ovug uređaja svi ocekuju mnogo a kako i ne bi kada je ovaj klasa mobitela na nasem podrucju i najpopularnija.
Honor 8x dolazi sa ekranom impresivne rezolucije, dolazi i sa notchom kojeg svi u jednu ruku toliko mrze a u drugu ruku još više ga vole. Kako je i fotgrafija dostigla svojh vrhunac, i honor 8x dolazi sa odlicnim kamerama, mislim da ce svi buduci korisnici biti zadovoljni.
Od Honora 8x ocekujem taj ekran koji nece imati puno 'mesa' oko ivica. Ocekujemo ekran koji ce biti razvucen od ivice do ivice. Naime poznato je i da Kirin 659 procesor nema neke impresivne graficke rezultate, upravo mislim da ce njegovo nasljednik kirin 710 poboljasti stanje i na tom polju.
Honor 8x je vazan uređaj u ovom rangu, naravno svi zele mobitel visokih karaktersitika za malo novca, honor 8x nam daje i tu mogucnost, 6GB rama i 128GB interne memorije, za manje od 250 eura je odlicna kupovina.
Naravno ove godine huawei je dozivio svoj 'bum' pa tako da ocekujem od novog honra da ima i impresivan dizajn, na koji ce svi ostati bez daha.
Nadam se da će honor 8x doci sa staklom i na leđima.
Kao korisnik telefona iz huawei porodice zadovoljan sam, odnos ulozenog i dobivenog je realan.
O softveru se ne treba puno pricati. Mobiteli dolazi sa odlicnim interfejsom, koji uz vrhunske perfomasne osigurava i fluidan rad.
Za napajanje ovog uređaja zadužena je baterija od 3750mph, koja osigurava zasigurno koristenje od jednog dana a za one manje zahtjevne vjerujem da novi honor moze osigurati i autonomiju od 2 dana.
Nadam se da mi necete uzeti za zlo sto sam okacio dva komentara, prvi komentar mi nije objavljen u cjelosti pa sam samo dodao sadrzaj na ovaj
Lijep pozdrav za ekipu iz Benchmarka i Honor Srbije.
 
Read forum faster on mobile. Get the Free Tapatalk app?

FREE - on Google Play
VIEW
Benchmark forum - Powered by vBulletin

Osvojite put u Prag - podelite svoja Top 3 budžetska telefona i Honor 8X očekivanja
Tema: Osvojite put u Prag - podelite svoja Top 3 budžetska telefona i Honor 8X očekivanja

Tag-ovi: Nema
1
2
3
First
Last
Avatar korisnika Dark Warrior

Dark Warrior said:
21.09.2018. 19:16
1. Xiaomi Redmi Note 5 4/64
Jednostavno po specifikacijama u cenovnom rangu do 250eur skoro da ne postoji konkurencija ovom telefonu, a i kvalitet izrade je na nivou
2. Xiaomi Mi A2 Lite 4/64
Android One je glavna prednost ovog telefona u ovom cenovnom rangu, malo manje dimenzije u odnosu na punu A2 verziju, u svakom slucaju slicne specifikacije kao Note 5, ali sa stock android iskustvom i notch-om.
3.Xiaomi Mi Max 2 4/64
Ovaj telefon se u odnosu na prethodna dva izdvaja po tome sto ima najveci displej, najvecu bateriju, ali i standardan odnos stranica 16:9, sva tri telefona opet slicna po specifikacijama, u realnom radu takoreci da i nema razlike.

Od Honor 8X ocekujem da se muskarci dive, zene da vriste, a deca da placu kada cuju zastrasujuce dobre specifikacije ovog telefona Jos ako i cena bude konkurentna u odnosu na specifikacije mislim da ce biti i padanja u nesvest.




Ramke22 said:
21.09.2018. 20:30
Pozdra za Benchmark ekipu.
U ovom vremenu kada imamo dosta brendova koji pokušavaju na tržištu smartphona veoma je teško idvojiti 3 uređaja, navesti cu 3 mobitela koja su po meni najbolja.
Prvi mobitel, u ovom rangu i najpristupacniji je HUAWEI P smart (cijena oko 190 eura).Predstavljen je krajem 2017. godine.Može se reći da mu je glavna karakteristika taj ekran omjra 18:9, koji je veoma dobre rezolucije, naime radi o FHD+ rezoluciji. P smart dolazi uz kirin 659, koji je se pokazao kao veoma dobar, radi se o octa core procesoru koji posjeduje 4 jezgre na 2,3GHz i 4 na 1,7GHz.Takođe P smart se može dobiti sa 3/32GB ili 4/64GB memorije, urađen je veoma kvalitetno, uređaj je od metala, posjeduje veoma dobre kamere, straznja kamera je 13+2, koja u ovom rangu radi sasvim pristojno, bitno je napomenuti i selfie kameru od 8mpx. Kao vlasnik ovog uređaja ne vidim razlog zasto ga ne kupiti ako zelite novi mobitel sa lijepim dizajnom, ali i vrhunskim perfomansama.
Drugi mobitel, za mene i najbolji u ovoj klasi, naime radi se od Xiaomiu Mi A2, mobitel koji na prvi pogled odiše luksuzom, na prvi pogled možemo zapaziti impresivan ekran od 5.99" u visokoj rezoluciji, sve to pokretano je snapdragonom 660, najbolji procesor koji se u toj klasi može trenutno dobiti.
Sve to upakovao je sa 6GB rama, odnosno 128GB interne memorije.
Impresivne kamere od 20mpx i onda od 12mpx, dolaze iz Sony porodice, a poznato je kako je Sony na tom polju najbolji. Naravno i selfie kamera je od 20mpx. Bitno je napomenuti da Mi A2 podržava i 4k snimanje pri 30fps. Očigledno je da je 4k došao i u srednju klasu kao i dual Camera.
3 mobitel dolazi iz Samsung porodice, naime Galaxy A6 2018 za cijenu od oko 220 eura nudi dosta toga, impresivan infinity ekran, koji je razvuce gotovo do samih ivica,Isporucuje se sa octa core procesorom baziranim na cortex a53 jezgrama, dolazi sa 4/64GB memorije, kamerama od 16mpx koje daju dobre rezultate.

Eh sad ona glavna prica. Od ovug uređaja svi ocekuju mnogo a kako i ne bi kada je ovaj klasa mobitela na nasem podrucju i najpopularnija.
Honor 8x dolazi sa ekranom impresivne rezolucije, dolazi i sa notchom kojeg svi u jednu ruku toliko mrze a u drugu ruku još više ga vole. Kako je i fotgrafija dostigla svojh vrhunac, i honor 8x dolazi sa odlicnim kamerama, mislim da ce svi buduci korisnici biti zadovoljni.
Od Honora 8x ocekujem taj ekran koji nece imati puno 'mesa' oko ivica. Ocekujemo ekran koji ce biti razvucen od ivice do ivice. Naime poznato je i da Kirin 659 procesor nema neke impresivne graficke rezultate, upravo mislim da ce njegovo nasljednik kirin 710 poboljasti stanje i na tom polju.
Honor 8x je vazan uređaj u ovom rangu, naravno svi zele mobitel visokih karaktersitika za malo novca, honor 8x nam daje i tu mogucnost, 6GB rama i 128GB interne memorije, za manje od 250 eura je odlicna kupovina.
Naravno ove godine huawei je dozivio svoj 'bum' pa tako da ocekujem od novog honra da ima i impresivan dizajn, na koji ce svi ostati bez daha.
Nadam se da će honor 8x doci sa staklom i na leđima.
Kao korisnik telefona iz huawei porodice zadovoljan sam, odnos ulozenog i dobivenog je realan.
O softveru se ne treba puno pricati. Mobiteli dolazi sa odlicnim interfejsom, koji uz vrhunske perfomasne osigurava i fluidan rad. Honor 8x dolazi sa baterijom od 3750mph, što će osigurati autonomiju od jednog dana, a za one manje zahtjevne korisnike i trajanje od dva dana. Honro je klasa za sebe.
Nadam se da mi ne zamjerite što sam napisao 2 komentara, jer moj prvi komentar nije objavljen u cjelosti iz nekog razloga, pozdrav za Bencmark ekipu i Honor Srbiju.
Lp
 
Pre svega pozdrav za Benchmark.
Ima nas raznih, nekima su bitne performanse telefona, nekima fizicki izgled, nekima samo kamere. Meni su sve tri stvari veoma bitne. Zbog toga ovako izgleda moja podela najboljih uredjaja pd 150-250€
1. Rekao bih da je najbollji uredjaj kojem je cena oko 150€ Honor 7A. Vrlo je lepog izgleda, ima kvalitetan ekran, jedan je od retkih u ovom cenovnom rangu koji donosi dve kamere pozadi koje mogu odlican posao da urade kada ima dovjno svetla. 3gb rama je vise nevo i dovoljni za standardnog korisnika, pogotovo kada uzmemo u pbzir da Honor ima oicnu optimizaciju ram memorije koja je veoma bitna u svetu mobilnih telefona. Snapdragon 430 radi takodje izuzetan posao i veoma je lepo videti da Honor korisnicima stvarno daje maksimum za novac koji uloze.
2. Titulu najboljeg uredjaja za cenu koja se krece oko 200€ nosi Honor 9 lite. Razloga ima puno, Kirin 659 ce korisnicima dati veoma lepu brzinu uredjaja u kombinaciji sa 3/4gb rama(zavisi od modela koliko ram memorije ce biti). Sa koje god strane da ga pogledamo ne mozemo ostati ravnodusni, staklo koje imamo sa prednje i zadnje strane uredjaja mu daje posebnu car koju ce svi prijatelji primetiti i sigurno ce im zapasti za oko. Kamere takodje rade odlican posao sa obzirom na to koja je cena uredjaja.
3. Telefon koji bih preporucio za novac oko 250€ je definitivno Huawei P20 lite. Jedan prelep telefon koji je ozbiljno uzdrmao trziste mobilnih telefona srednje klase. Kamere koje ovaj telefon poseduje ce danju napraviti fotografije vrhunskog kvaliteta, dok ce nocu takodje dati zavidne fotografije cak i nekim skupljim uredjajima. Ekran je takodje jedan veoma bitan adut ovog telefona, jer ima izuzetno kvalitetan i lep ekran koji korisnicima daje utisak premium uredjaja. Kirin 659 u kombinaciji sa 3/4 gb rama(opet zavisi od modela) i Mali T-830 gpuom daje korisnicima vrhunske performanse uredjaja.
Razloga zbog kojih preporucujem Huawei i Honor telefone svim prijateljima ima stvarno mnogo. Trude se ne samo da stave odlicne komponente u svoje uredjaje, vec i da ih vrhunski optimizuju sto je nekada mnogo vaznije! Cak i oni koji ih ne vole moraju priznati da su ove dve kompanije uvele ogroman broj promena u svetu mobilnih telefona. EMUI je takodje vrlo bitan faktor ovih uredjaja, po mom i po misljenju mnogih mojih prijatelja je najlepse odradjen UI u Android svetu, jesnostavan, brz i sto je najvaznije veoma stabilan.

Moja ocekivanja od Honora 8X su sledeca
Ekran: ocekujem kao i uvek vrhunski IPS LCD sa odlicnom rezolucijom koja ce korisnicima pruziti vrhunsko iskustvo sa gustinom verovatno od oko 400ppi.
Bateriju ocekujem visokog kapaciteta, kvaliteta i vrhunske stabilizacije!
Kamere ce biti vrhunske i na njih ne treba trositi reci jer nas Honor time nikada nije izneverio.
Procesor koji bi bilo lepo videti unutra je svakako Kirin 710 u kombinaciji sa Mali G-51 gpuom.
Takodje bi bilo veoma lepo videti i veci model telefona jer mislim da to nikako ne bi bio promasaj! Mnogo je korisnika koji vole velik displej, a pogotovo veliku bateriju! Bilo kako bilo sigurno se nece uobraziti sto se tice cene, kao mnoge kompanije koje su se probile i sada preteruju sa cenama po mom misljenju!
Na posletku moram reci da je ovo jedan veoma lep gest kompanije Honor jer ovim dokazuju da im je svaki korisnik izuzetno bitan i da vole da cuju misljenje korisnika, za razliku od nekih kompanija koje zbog dugogodisnje reputacije dignu nos i glesaju korisnike iskljucivo kao zaradu!
 
Poštovani učesnici,

Prvo, želeli bi da se zahvalimo svima na učešću. Zaista je bilo odličnih odgovora, cela tema je vrlo informativna i nadamo se da će nam pomoći da budemo još bolji.

Kada su dobitnici u pitanju, moramo reći da se korisnik Lanikor istakao kvalitetom odgovora i argumentacijom svog stava, pa je on naš prvi putnik u Prag.

Drugi, takođe vrlo dobar je Corvus Corax. Iako je izabrao tri konkurentska modela, nadamo se da će u Pragu imati prilike da se uveri u kvalitet Honor-a i možda promeni mišljenje :)

Žao nam je što nije bilo više mesta, jer je bilo još nekoliko zaista opširnih i kvalitetnih odgovora, ali smatramo da su dva izabrana ovog puta to svakako zaslužila.
Honor veoma ceni mišljenje fanova i Benchmark zajednice i verujemo da će uskoro biti još prilika za druženje uživo i razmenu mišljenja.
Do tada, pratite Honor sekciju foruma i još jednom hvala!
 
Hvala puno Benchmarku i Honoru! Jedva čekam! :)
 
Hvala na lepim recima i nagradnom putovanju, radujem se predstojecem druzenju :) Pozdrav za Honor i Benchmark ekipu i od mene :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Eto rekli smo da nam je žao što nije bilo više mesta, pa smo jutros dobili informaciju da je zahvaljujući dobrom odzivu, Bench forumu dodeljeno još jedno.
Kao treći putnik, odabran je korisnik sale944.
Čestitamo!
 
Hvala puno Honor-u i celoj ekipi bencha i jedva cekam da se druzimo u Pragu! Veliki pozdrav!
 
Ne dva, ne tri, nego pet!

Pozitivan odziv i kvalitetni odgovori su ovog puta nagrađeni sa čak 5 mesta za članove Benchmark foruma.
Poslednja dva putnika su dejan#7 i Đole99.
Čestitamo svima i očekujemo utiske iz Praga!
 
Их, па могао би онда и неко од нас који нисмо писали јер немамо Honor телефон па да видимо колико су добри и бољи од тренутних. А можда смо и ми могли да мало препричамо критике са неког сајта. ;)

Увек се у оваквим приликама појављују нови корисници који се распишу да би добили нешто, требало је водити рачуна и о томе, већина порука је од некога ко се регистровао да би написао ово и вероватно више неће да се јави. То онда и није баш Бенч форум.
 
Šta reći nego svaka čast za Honor (i naravno Bench), pet ljudi odvesti i platiti sve troškove nije malo, nešto je slično samo Motorola radila na Balkanu.
Čestitam dobitnicima.
 
Ne dva, ne tri, nego pet!

Pozitivan odziv i kvalitetni odgovori su ovog puta nagrađeni sa čak 5 mesta za članove Benchmark foruma.
Poslednja dva putnika su dejan#7 i Đole99.
Čestitamo svima i očekujemo utiske iz Praga!

Hvala, neočekivano iznenađenje!!:wave:
 
Их, па могао би онда и неко од нас који нисмо писали јер немамо Honor телефон па да видимо колико су добри и бољи од тренутних. А можда смо и ми могли да мало препричамо критике са неког сајта. ;)

Увек се у оваквим приликама појављују нови корисници који се распишу да би добили нешто, требало је водити рачуна и о томе, већина порука је од некога ко се регистровао да би написао ово и вероватно више неће да се јави. То онда и није баш Бенч форум.

Pa što nisi napisao svoje utiske, što se nisi uključio? Najviše (NE) volim kad neko napiše ovako nešto a mrzelo ga da se uključi jer ima pametnija posla. Uostalom, trojica stalnih clanova su odabrana, nisam ih ja birao vec predstavnici Honora

Bench forum nije jedini Bench community, to je i FB publika, i YouTube publika...i baš mi je drago što su odabrani i neki novi ljudi, koji ce mozda postati nova Bench publika, jer svi su jednog dana bili novi. Za nekoga ko je 18 godina na ovom forumu i ti si novajlija

Uopste nije bio uslov da neko poseduje Honor telefon i nemoj da budes negativan jer nema smisla da to budes - ovo je akcija za svaki respekt i svako postovanje. Apsolutno nema razloga za negativni naboj koji si svojim postom doneo u ovu divnu temu
 
Није ваљда да си ово негативно схватио?? Наравно да нисам мислио лоше, да не мислим да би требало да идем и да ја ионако не пишем овакве текстове јер не умем. А опет, да бих нешто написао, морам да имам телефон или да сам га пробао па да имам искуства а не бавим се тиме.
Додатни коментар је био зато што стално виђам у неким наградним играма појаву нових који напишу текст који се тражи и после се више не појаве. Зато сам и мислио на чланове који су ту, свеједно да ли три месеца или 18 година а да се они који прате само наградне игре ипак мало другачије рачунају. Провери када ће опет неко од новопријављених пред акцију да се опет појави на форуму.

Свака част за акцију, можда је требало прво да честитам организатору и Бенчу. Ово се ипак ретко виђа.
 
Dakle, ima ko ume. Ko ume - ide u Prag, sve dalje komentarisati je suvišno

Pozdrav
 
Veliki pozdrav za Benchmark forum i Honor, stvarno veliko iznenađenje... Vidimo se u Pragu.
 
Evo na brzinu da se upisem, posto sam prvi kod kuce posle puta :D

Hvala @Honor Srbija i Benchamrk forumu,a Peci posebno na jos jednom iznenadjenju na eventu za jednog clana. :banana::wave: Bilo je veoma lepo u Pragu prethodnih dana, druzenja i razne aktivnosti. Prag je prelep grad, tako da ko nije bio ima preporuku od forumasa . Event je organizovan u Praskom zamku , i bilo je to idealno mesto za ovakav dogadjaj. Bila je cast upoznati pre svega forumase i Pecu.



evo i slika sa jedne aktivnosti, nazalost za jedan glas nam je izbeglo prvo mesto !!




Pozdrav drugari do sledeceg druzenja! :wave:
 
Zdravo Dejane!

Mi, forumaši s' juga, smo još uvek u putu, ali uskoro stižemo na odredišta.

Prag je jako lep grad i baš mi je drago što smo se svi upoznali i tamo družili.

Lokacija događaja je bila neverovatna - zamak u Pragu! Bio je super provod, ali ne bi bilo tako dobro da nije bilo dobre ekipe sa foruma. :)

Pozdrav za sve i još jednom veliko hvala Benchmarku, Peci i Honoru!
 
Za mene kao novog člana bench zajednice ovo je bilo nezaboravno iskustvo koje ću pamtiti, siguran sam do kraja života. Prag je divan grad, i prosto sam uživao u svakom minutu provedenom tamo.

O prezentaciji mogu reći da je bila izuzetno dobra, puna informacija i zanimljivog sadržaja.

I za kraj želeo bih da se zahvalim, forumašima koje sam upoznao tokom ovog putovanja i dodati da su izuzetno kvalitetni i obrazovani ljudi i da je bilo zadovoljstvo razgovarati i piti pivo sa njima(iako sam ja pio bezalkoholno), a najveću zahvalnost dugujem svom idolu, Peci a mislim da i on zna zašto. I naravno kompaniji Honor Srbija koja je sve ovo omogućila. [emoji3][emoji553][emoji440][emoji146]

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno