Šta je novo?

FIFA 19

padawan

Čuven
Učlanjen(a)
02.12.2003
Poruke
3,486
Poena
720
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7 3700x & AMD Wraith Prism RGB
Matična ploča
MPG X570 Gaming Plus
RAM
32 GB Kingston Fury RGB
GPU
Sapphire Radeon RX6800 16GB
Storage
SSD 512 + 2TB Kingston MV2
Zvuk
Logitech G560 RGB
PSU
FSP HYPER K PRO 700W 80 Plus
Kućište
MSI Mag Forge 100R RGB
Monitor
HP x24x 24"
Miš & tastatura
Razer's Basilisk V3 + Huntsman Mini
Laptop
Corporate's Lenovo Thinkpad
Tablet
Ipad Pro 12.9 M1
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A52s
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 4
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nova sezona, nova tema. ,) Po tradfciji ide u PC sekciju. :D

Evo mojih na brzinu nabacanih utisaka u vezi sa demo verzijom. Web app se ocekuje da krene 19.9.

- Osecaj je blizak WC modu, samo jos realisticniji. Nove animacije za golmana su osvezenje.
- Komentator je konacno promenjen, samo sto ima razlicite intenzitete izgovaranja imena igraca u zavisnosti od situacije, pa kada je uzbudjen zvuci kao da dozivljava orgazam u sred TV prenosa. Ali, ionako igram skoro na mute.
- Paradoksalno vise lici na Switch verziju Fife 18 nego na PS4 verziju, jer je jako bitno pozicioniranje, a assisted pasovi nisu hirurski toliko precizni kao ranije. To ne znaci da nema vadjenja lopte iz okreta, samo sto ce to retko rezultovati gol prilikama, ali ce makar lepo izgledati (igraci cesto proture kroz noge loptu ili dodaju petom) i nece zavrsiti u autu.
- U pokusaju da poveca skill gap EA je promovisao timed shot koji iskreno ne znam cemu sluzi. Vecina profi igraca se buni, ne zna se jos da li ce moci da se iskljuci online, ali na kraju nije ni bitno, dovoljno je samo ne pritiskati drugi put sut taster i sve je kao i ranije. Kazu da sa njim ulaze neki screamer longshotovi i da je OP kada se uvezba, ali ja evo posle X odigranih utakmica u demou, nemam pojma da ga koristim. Ponekad ubodem, verovatno slucajno. U jednom prebrzom modu kao sto je FUT, pa jos bez dedicated servera u sezonama, ovo je recept za katastrofu tako da mi se cini da ce od svega ispasti jedan veliki fail.
- Driven shot je prebacen sa double tap sut-a na L1+R1. To ce razljutiti gomilu dece koja su navikla na instant-gol, a na na papiru zvuci kao da tajming vise nije krucijalan i da igraci sa boljom latencijom (prokleti nemci i holandjani) nece biti u prednosti, ali previse cesto zavrsava lobom, kao da ste pritisnuli samo L1, tako da ostaje pitanje na sta ce to da lici online.
- Centarsutevi su bolje uradjeni, igraci zivlje krecu glavom na loptu i skacu posle centarsuta. Moglo bi da bude ahilova peta nove Fife, ako provale fore za lako davanje golova.
- Skraceni korner su pomerili na R1, nemam pojma zasto.
- U FUT modu chemistry efekti ce konacno dobiti jasan indikator u atributima koliki je boost ili negativan impact na statse. Nije da nismo imali Futhead/Futbin za ovo, ali lepo je videti u igri da chemistry ipak nije samo fantazmagorija.
- Poceo sam da dobijam AI na Legendary, doduse sa ukljucenom Legacy defense koji nije dozvoljen online.
 
Poslednja izmena:
Bolje bi bilo da koristimo ovu temu zato sto je ona druga u konzolaskom delu foruma i ne bi bilo fer prema onima koji igraju na PC-u, a ima ih dosta.

Demo mi se svideo, ali EA cesto na kraju izaci totalno drugaciju igru, pa je tesko oceniti.
Driven shot je opako nefrovan, ali ce i dalje biti jedan od najboljih nacina za davanje golova. Finte i ostali trikovi su mnogo fluidniji sto mi se jako svidja, nadam se da to nece pokvariti. Korneri mi deluju neizbalansirano. Davao sam 3 od 5 kornera na legendary, a to je po mom misljenju previse.

Jos da dodje taj 25. pa da krenemo novu sezonu. :)
 
I meni se Demo baš svidja, ali aj da sačekamo kompletnu verziju i da vidimo kako će to izgledati u FUT-u.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Potpuno druga igra u odnosu na prosle verziju, vidjecemo ,za sad djeluje da ce biti mnogo teze stvarati sanse i mnogo se lakse braniti, ali to je samo demo, pitanje je hoce li ovako biti u konacnoj verziji. Sto se tice AI ja sam odma poceo od legendary, upropastili su me prvu 3-0, potom sam odigrao bez golova i onda vezao pet pobjeda, manje-vise sve rutinske. Defending tactical naravno.
 
Bolje bi bilo da koristimo ovu temu zato sto je ona druga u konzolaskom delu foruma i ne bi bilo fer prema onima koji igraju na PC-u, a ima ih dosta.

Ima ih dosta a ima li ih više. Zar bi tema ovde bila fer prema onima koji Fifu igraju na konzolama. Zato možda i nije loše imati obe teme. Mislite o tome.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Poceo preload :d ako neko igra na originu neka me doda Rolo_SRB91

Untitled.jpg
 
Ima ih dosta a ima li ih više. Zar bi tema ovde bila fer prema onima koji Fifu igraju na konzolama. Zato možda i nije loše imati obe teme. Mislite o tome.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka

Da budem iskren sasvim mi je svejedno u kom podforumu ce tema biti, ali je vec godinama u ovom delu, pa su ljudi navikli da pisu ovde. Da li je i prema kome je manje/vise fer je subjektivan osecaj. Ja sam konzolas, ali nemam nista protiv da tema bude ovde.

Bitno je samo da se pise u jednoj temi. Dve teme za potpuno istu igru su, po mom misljenju, bezveze. U kom delu podforuma ce biti neka masa odluci. Strawpoll ili tako nesto. Svakako je minorna stvar.
 
Meni je isto svejedno, kako odluči većina.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Kako moze da ti bude ubrzano, u odnosu na fifu 18, kada je igra, duplo sporija?
Svi na svetu kazu, da je igra znatno sporija, nego sto je bila, jedino je tebi brza.
Nesto drugo tebi tu ne odgovara, brzina nije sigurno.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Provalio sam u cemu je problem - ukljucen je bio dx12. Cim sam pokrenuo igru u dx11 igra mi normalno radi.

Ovo mi se vec svidja, dje ima najjeftinije da se nadje?
 
Sta je preporuka za UT, koju ligu poceti i kad (preko web app-a ili je bolje cekati full release)?
 
Sta je preporuka za UT, koju ligu poceti i kad (preko web app-a ili je bolje cekati full release)?

Odmah kreni sa trejdovanjem preko web app-a koji je od sutra 19.9. dostupan. Pokušaj da kupiš kartice jeftinije a prodaš skuplje. U prvih nekoliko nedelja cene igrača po pravilu rastu, otvara se jako puno packova.

E sad za lige videćemo, biće nekih novih modova...
 
Odmah kreni sa trejdovanjem preko web app-a koji je od sutra 19.9. dostupan. Pokušaj da kupiš kartice jeftinije a prodaš skuplje. U prvih nekoliko nedelja cene igrača po pravilu rastu, otvara se jako puno packova.

E sad za lige videćemo, biće nekih novih modova...
Nisam se do sada zanimao sa trejdovanjem, pokušaću pa videćemo kako ide. Uglavnom sam igrom zarađivao coinse. Jel ima nekog saveta koje specifične kartice da se jure (tipa da li igrači ili određeni consumables)?
 
Ne, sve rade. Bitno je samo da se ne rasplinjavas, fokusiraj se na jednu karticu, max dve. Ne treba da bude nesto skupo, bilo sta na cemu mozes da napravis 200-300 coina po trejdu (ukljucujuci EA tax), pa tako jedno 100 komada dnevno... nakupi se.
 
Da li su ubacili Zvezdu? Glupo bi bilo da samo nje nema od ekipa LŠ...

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Mora biti ako su licencirali LŠ.
 
Ma sada sam video spisak timova, nema Zvezde, Srbije, Hrvatske... E sada, bzv, da samo ona fali iz LŠ. Možda je ubace naknadno.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
A jesu su paceri, pa ajde što je to radio Konami, ovi nikada do sada nisu radili nešto nedovršeno.
Nego, je l imate vi mogućnost korišćenja web app?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Nek je sretnje Lukaku brat u 2 player pack
 

Prilozi

  • 20180919_184141.jpg
    20180919_184141.jpg
    1 MB · Pregleda: 121
Haha, kakav usr. :D

Neverovatno za Zvezdu. Mozda je ubace u patchu?

Web ap jos nije, za koji minut valjda.
 
Ne mogu da se setim da li su u nekim apdejtovima dodavali timove?
 
http://www.vgarena.net/2018/09/19/okrnjena-liga-sampiona-crvena-zvezda-nije-u-fifa-19/

Da ništa, od Zvezde, meni su neshvatljivi. Naravno, uopšte nije poenta u Zvezdi nego u tome što su u stanju da okrnje sopstvenu licencu, samo da ne daj bože u igri bude neki naš tim. Malo detaljnije o tome i analiza situacije, uz neka moja predviđanja.

Spisak svih timova u igri je ove https://www.easports.com/fifa/news/2018/fifa-19-leagues-and-teams

Stvarno neverovatno. 31/32 klubova licencirano...
 
Ne mogu da se setim da li su u nekim apdejtovima dodavali timove?

Pisah u tom tekstu, mislim da nisu :) PES to radi jako često, jedne godine su i Partizan dodali naknadno. FIFA je koliko znam (makar u poslednjih 10 godina) dodavala samo revizije postojećih timova - nove dresove, grbove, eventualno i licencirala timove koji su nelicencirani. Ipak, u propagandnom materijalu za igru se navodi da ona "Od starta" ima preko 700 klubova, tako da se teoretski ostavlja mogućnost.

Na Gamescomu smo imali pristup kompletnoj EA ponudi, ali nažalost nije bilo nikog koga bismo pitali za licence. U odnosu na betu koju sam tamo igrao, sadržaj je ostao isti što se tiče timova.
 
Pojavila se Fifa na EA Accessu, dan pre. I EA nekad da uradi nešto ranije.

Poslato sa VKY-L29 uz pomoć Tapatoka
 
A preko origin access basic-a moze li da se igra 10 hours trial pre zvanicnog izlaska igre ili ne?
 
proradio je web app
 
Ja uzeo taj origin access, da probam, cisto da ne bacam pare.
I, situacija je ostala ista, sto se tice varanja.
To je tako, i tu se nista ne menja.
Druga utakmica, po redu, i statistika sve kaze:
IMG_20180919_234235.jpg
 
Nazad
Vrh Dno