Šta je novo?

Nikad dosta USB headera :(

Supreme.50

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
1,348
Poena
210
Imam vec 2 uredjaja povezana na 2 USB headera na ploci, front panel nemam gde da ubodem, a sutra stize Kraken kojeg dakodje necu imati gde. NZXT IU01 stize tek za 2 nedelje, a posto strpljenje nije opcija, zanima me da li mogu da nabudzim nesto sa header-to-2 usb ulaza (kao backpanel bracket USB 2.0 ekstenzija) pa onda klasicnim Android kablom da povezem, ili jednostavno da li bi smeo da ubodem kraken iza u USB slot od ploce (kablom kao za Android punjac)? Po netu pise da ne sme zbog nekih USB kanala, ali koliko vidim ljudi povezuju. Takodje pise da ne sme zbog struje, a oept svaki uredjaj se sigurno ne napaja odatle nego ima odvojeni naponski sata/molex? Da budzim ili da iskljucim HUE+?
 
Svaki USB header na ploči ima 2 kanala za 2 USB porta. Takođe nije preporučljivo da se priključi više uređaja nego što ima kanala. Ako to zafali USB-a uzmi neki PCI adapter da imaš još USB headera.
 
Može za takve slučajeve ali pošto svi conectory na njemu dele jedan dupli USB port nemoj nikakve memorije na njega jerbo će da uspori. Neka PCI/PCIe kartica bi ti donela nove, dodatne portove sa punom brzinom.
 
Ne ne, 2 kanala, PO 4 zice, Kraken i Hue+, samo sam na Hue+ ubacio Krakenove zice, sve radi. Na drugom headeru je onaj smart k**** od H700i (1/2 kanala, godnji red zica prazan), a front panel ceka da se oslobode na ploci ta 2 headera, pa cu onda ove uredjaje sve na NZXT spliter koji ce u header 1, a front panel u header 2, mada mi ni ne treba jer ima 2 USB 3.0 vec napred, ali ajde kad vec narucih IU01..
 
Nazad
Vrh Dno