Šta je novo?

stalno blinka lampica na HDD,u cemu je problem?

frozen_sun

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
06.07.2018
Poruke
267
Poena
19
Kad upalim laptop primjetim da mi cijelo vrijeme blinka lampica od HDD,Uspio sam da vidim o kojem servisu/procesu je riječ,pa ne znam kako ovo riješiti je li normalno ili ne?Šaljem sliku u prilogu.
Napominjem da sam isključio windows 10 update.
proces.jpg
 
Kako si isključio Update, preko servisa ? Kod mene Update nije isključen ali taj task ne zauzima disk ništa.
service.JPG
 
Ima način kako se isključi windows 10 update preko metered connection tako sam i uradio.
Broj servisa nam nije isti kod tebe je jedan a kod mene su 3 otvorena.
 
Ja sam na poslednjem Skip ahead fast build-u, ništa nije ugašeno ali je namešten ethernet na Metered takođe. To mi samo omogućava da manuelno skidam novi build. Probaj da ugasiš service.
 
Skini Process Explorer sa kojim se možeš detaljnije upoznati sa aktivnim procesima(videti da li je taj Windows Update zaista Microsoft-ov, da li je u pitanju malware - preko VirusTotal sajta i još gomilu informacija).
 
Ma svježe je instaliran Windows nema šanse da je virus i to licencirana verzija za Lenovo laptop.
Znam za taj program ali šta će mi on reći što ne vidim sa slike koju sam poslao?
 
Sveže instaliran Windows je ranjiviji za malware jer nije u potpunosti update-ovan. Licenciran Windows je podjednako ranjiv kao i "narodna" verzija.
U Process Explorer-u se vidi da li je taj Windows Update potpisao Microsoft, pošto svako može svoj virus nazvati "Windows Update". Takođe, Process Explorer automatski šalje hash vrednosti aktivnih procesa na VirusTotal i javlja da li je neki zaražen.
8ZtH4DQ.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobro,instalirat ću PE i šta onda?
Da nadjem taj proces jel i da postavim ovde screenshot jel to to?
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam PE ali u listi uopste ne vidim taj proces.Osim toga sinoc je blinkala lampica 2-3 minuta pa prestala.ali sad na drugom servisu mislim da se zvao superfetch tako nekako.
 
Nazad
Vrh Dno