Šta je novo?

Internet bez televizije, Novi Sad

salel

Cenjen
Učlanjen(a)
18.10.2012
Poruke
68
Poena
159
Pozdrav, interesuje me da li moze i kod koga, a da je dobar internet(da se ne gasi, ne restartuje cesto) u Novom Sadu? Telenor, VIP i te varijente ne bih, jer ne zelim da sam limitiran kolicinom podataka.
 
Rekao covek dobar internet :)
 
I mene to zanima, ja nisam nasao..

Mogao je samo "paket" uz fiksni (MTS), ili "paket" uz TV (SBB).

ORION kao moze, ali je pitanje da li imaju tehnickih mogucnosti za optiku na tvojoj adresi, isto vazi i za MTS.

ORION nisam jos zavao da se detaljnije raspitam za optiku, a ovako ih bas i ne hvale (ko sto vidis iznad :D), mada mislim da i njima treba aktivan fiksni broj.

MTS svaki cas nesto menja (a ni njih bas ne hvale sa optikom ovde na forumu), kad njih ustvari i ne znam vise sta sad konkretno moze, vidim da su im i korisnici zbunjeni sa ovom najnovijom promocijom, ima neki besplatan broj vidim sad za optiku...

Ove 4G varijante tebi vidim ne odgovaraju, ja se jos uvek razmisljam i proveravam. Nisam se jos odlucio ni za sta, a ne treba mi ni TV ni fiksni da placam bespotrebno.

Sve u svemu, mutna vremena ;)
 
Uf znaci ili da rizikujem sa Orionom ako moze ili da platim kao covek SBB.
 
Pozdrav istomisljenici! ;)
Dakle, imam isti problem... istice mi ugovor kod lelekoma za mesec dana (vdsl 50/8) i nezelim vise da placam fiksni koji nekoristim, pogotovo od kada su spemeri krenuli da zovu i nocu. TV nemam jer ga negledam vec 15 god.
Sad vidim i da je lelekom smanjio besplatne mesece sa 5 na 2. Dakle sve su gori...

Jedina opcija koju ja vidim je Orion optika, medjutim kod mene jos nisu usli u zgradu iako u ulici vec imaju u nekoliko zgrada. I koliko sam saznao bice problem.
Ako imate Orion u vasoj zgradi, ja se nebih razmisljao na vasem mestu ;)
Moze samo internet kod njih, iako naravno i oni guraju te pakete...
 
Orion optika je odlicna, koristim vec vise od godinu dana, bez greske radi.
 
Jedina opcija koju ja vidim je Orion optika, medjutim kod mene jos nisu usli u zgradu iako u ulici vec imaju u nekoliko zgrada. I koliko sam saznao bice problem.
Ako imate Orion u vasoj zgradi, ja se nebih razmisljao na vasem mestu ;)
Moze samo internet kod njih, iako naravno i oni guraju te pakete...

Slicna prica, dobri moooj komsija.. Ne znam dal smo bas komsije, nije ni bitno ;D

ORION optici masem sa terase.

SBB i MTS to su mi opcije, nije ni do cene, vec me paketi nerviraju..

Ja razmisljam o ovim 4G opcijama, da premostim dok se ova dva najveca (u NS) kartela ne dogovore ko je jaci ;), covek nece da je limitiran kolicinom podataka, njemu to ne igra..

Mada i za 4G oba je 2god UO, nija bas za "premoscavanje", nisam pametan..

Ljudi ovde (clanovi foruma, profike) uglavnom imaju 4G-eove za bekap, pa da jos mogu i da ih setaju na vikendaju ili gde im vec treba, koliko sam ja skapirao i citao.

Vecini u NS je uglavnom to jedina opcija, SBB ili MTS pa biraj, ORION optika ako moze nekom super, ADSL njihov nisam nikada koristio..


Jedino za PTT nemam pojma, kako je kod njih, ako koristi neko...?
 
Ja sam jako dugo vremena prezadovoljan SBB-om, ali čim mi se ukaže neka prilika za net bez telefona i televizije bežim od njih.
 
Meni istice ugovor u subotu sa SBB-om.
Posto mi ne nude nista adekvatno preko facebooka, bounce-uju mailove sa gmaila, idem da raskinem ugovor i da im vratim opremu.

Imam 100gb na MTS-u mesecno i uzecu neke iptv liste, pa cemo videti neko vreme kako ce to da radi.
Teoretski u komsiluku imam RealNet, koji moze da se uvede bez obaveze, mozda i to probam.
 
Meni istice ugovor za 20-tak dana sa lelekomom, i iako postoji njihova optika u mojoj zgradi i krenuce sa radom za oko nedelju dana, tj tako mi je receno... problem je sto nemoze samo net, vec i dalje insistiraju na fiksnom. :(
Potreban mi je dobar upload, da li iko ima iskustva sa RealNet-om i njihovim wifi ?
 
Wifi nikako, samo optika...
 
Vip ima kućni net koje je *neograničen.
Nemaš ograničenje potrošnje ali ti posle potrošenog određenog broja GB (koji zavise od paketa) smanjuju protok na 2Mb. Imaš opciju da dokupiš novi paket po većoj brzini.

A čini mi se da su letos imali neku promociju gde ti se posle potrošenih GB brzina spušta na 6Mb (u najvećem paketu) što je OK.
 
Ljudi ja razmisljam da uzmem OBA KNeta, to mu dodje 20nesto ojra, posto pricamo o NETu bez televizije, a i f. telefona sve vise.. ;)

Meni to, ovako napamet i tek razbudjenom, izgleda najpovoljnije trenutno samo za net, sta vi mislite?
 
Ja ne kontam o cemu ti pričaš tačno... neki link?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ako si na mene mislio:

VIP Knet M.......... 100GB 10/2Mbps (ne daju mi na adresi veci) 1100 din.
Telenor Knet 150...150GB Max4G brzina (daju mi) 1600 din.
-------------------------------------------------------------------------
2700 din= 22.8 eura

2 rutera, po jedan od svakog ;)

Jel ima bolje samo net kod nekog..?
 
Kontam... ja imam onih 100gb od mtsa, doduse kartica mi je u telefonu, videcemo koliko je to upotrebljivo... merio sam oko 18mbit, što mi je malo u odnosu na sbb, al možda bude dosta

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Da pokusam ja da odrzim ovu temu "zivom", iako sam i novajlija a nisam je ni zapoceo.. :D

Jes da je malko "lokalpatriotska", ali cini mi se da je zanimljiv momenat za nju, posto se tri provajdera konkretno u NS trenutno takmice za stare i nove korisnike.

Pa da ja ne uskacem ljudima u konkretne teme sa svojim razmisljanjem, ovde je vec par ljudi pisalo sa slicnim rezonom i namerama. Pored toga, ovaj tred mi je nekako "najbencmarkstiji", na jednom mestu ljudi razmisljaju o razlicitim opcijama za koje da se opredele, nije mala ni teritorija u pitanju, Novi Sad sa okolinom je verujem dosta bitan faktor u finansijskim kalkulacijama svih vecih igraca na trzistu IT-a.

Koliko ja citam ovde po forumu, a i licno pratim razvoj situacije mimo toga, trenutno je bas nezgodno opredeliti se za provajdera u Novom Sadu.
Kod skoro svih ces morati da se obavezes za naredne 2 godine, a infrastruktura za optiku je bas sada u "nekoj" fazi uvodjenja i po delovima grada, a i od strane razlicitih provajdera. Tu se svako moze raspitati za svoju lokaciju i kod samih provajdera, a moze i prosurfovati malo konkretne teme ovde na furumu.

Problem je (po meni) sto se informacije u ovom momentu veoma brzo smenjuju, jos gore je sto nisu sto posto pouzdane. Na skoro svakih mesec dana se i cene menjaju, a i ono sto je vazilo pre mesec dana za razvoj infrastrukture (MTSa i ORIONA konkretno) je vec zastarelo, tj. poboljsalo se i uznapredovalo.
Sto je za svaku pohvalu, naravno. Sto pre te obe kompanije budu u mogucnosti da pariraju SBBu za svakog korisnika, valjda ce se i cene ustaliti nekako i korigovati malo.

Ljudima kojima treba kvalitetan internet po pristojnoj ceni sada odmah, to sve ne znaci mnogo, nemaju oni vremenskog lufta da cekaju razvoj situacije i nadajmo se neku stabilizaciju cena.

Licno sam se opredelio da ja sacekam, ugasicu i SBB i fiksni na kraju meseca, pa cu pratiti razvoj situacije.

Uzeh 4G Knet najjeftiniji za sada, samo moram naglasiti da ja nisam "napredni" korisnik interneta, nije mi neophodna ni prevelika brzina ni neogranicen pristup podacima, nisam gejmer pa da mi je bitno prekidanje sesija, ako sam dobro razumeo problematiku..

Necu provoditi narednih par meseci ni previse vremena kod kuce zbog raznih obaveza, tako da ja jesam u toj, verujem retkoj poziciji da imam vremena da sacekam da sa sve ovo slegne, pa da onda natenane odaberem provajdera, jednog od ova tri (SBB, MTS, ORION) i uslugu koja ce meni biti odgovarajuca..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno