Šta je novo?

Povezivanje dva kompa

Učlanjen(a)
16.11.2017
Poruke
309
Poena
115
Mozda je vec bilo reci o ovome, ali ja nisam nasao. Dal postoji neka fora da povezem dva kompa jer imam gomilu toga da prebacim sa tri starija kompa na jedan, uglavnom slike, a imam ih zilion. Ne bih se mlatio usb-om ako postoji sansa da se povezu pa da pustim neka prebacuje. Nasao sam neku foru da se umreze bezicno, ali to mogu samo sa jednim i ide dosta sporo. Ne ide to izgleda bez kabla. Ako ima neki strucnjak, bio bih mu zahvalan.
 
Kablom mozes da ih povezes:
1. preko ISP rutera
2. preko switcha (i da nema ruter, rucno se nameste adrese, nije prob.)
3. direktno crossover kablom (isto moraju da se nameste rucno IP adrese na svkom kompu)
 
MOzes i preko Usb kabla.
 
А да извадиш хардове из тих старих и повежеш у неки комп или убациш у USB фиоку?
 
Ako ima neki strucnjak, bio bih mu zahvalan.

Postaćeš stručnjak u par jednostavnih koraka:

1. Uzmeš mrežni kabl i povežeš oba računara preko mrežnog porta
2. Na oba računara uradiš sledeće, sa jednom izmenom:
Pišem za Win7, isto je za win8 i win10 samo treba da pronađeš iste menije:
Control Panel\All Control Panel Items\Network and Sharing Center, change adapter settings, desni klik na Local area network koji je povezan kablom, properties, IPV (pišem skraćeno) 4(TCP/IPv4), opet properties, klikneš tu na use the following IP address onda na jednom PC-u staviš ovako:
IP address: 192.168.1.2
subnet mask: 255.255.0.0
default gateway 192.168.1.1
a na drugom ovako:
192.168.1.3
255.255.0.0
192.168.1.1
3. Folder u kome ti se nalaze fajlovi koje želiš da prebaciš mora da sadrži sve što hoceš da prebacis
4. Taj folder ćeš onda desni klik, properties, sharing, share, everyone iz padajućeg menija, pa klikneš na share.
5. Oba PC-a moraju da imaju password i user.
6. Kad se lan uspostavi sa novim IP adresama ideš na my computer, network sa leve strane, klikneš na folder koji si sharovao i upišeš user i pass PC-a kome pristupaš. Ne onog sa koga pristupaš.
7. Copy and paste
8. profit
 
Nazad
Vrh Dno