Šta je novo?

GTX 1060 problem sa ventom

djokosrb

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
26.06.2010
Poruke
2,690
Poena
240
Juce mi se u toku rada racunar zamrznuo i restartovao, bez uspesnog boota nakon toga.

Danas lepo otvorim kuciste, proverim na prvu, sve ok, sve izvadim, ponovo povezem i boot prodje bez problema. Onda opet u toku rada, freeze i restart, ovo puta sve prodje ok, osim sto su ventovi na 100% konstatno, sta god radio kroz afterburner oko podesavanja fan curve, nista.

Obrisem pomocu DDU sav nvidia softver i repove, dakle clean. Onda, bez divera, sve radi ok ali cim ga opet instaliram fanovi opet na max?!

Imate neku ideju sta bih mogao da probam jos ili je ovo zrelo za reklamaciju, posto sam imao vec slicnu situaciju sa starom grafom.
 
resetuj bios na defaulte,ako ne pomogne butuj neki liveboot (mozes i linux,ali svrsishodnije je da butujes streleca i instaliras njegove integrisane drajvere (imas ih u start meniju - install video driver) jer je ipak to windows),ako ne pomogne moras da nosis na drugi provereno ispravan komp i onda tek reklamacija.snimi problem i posalji im da ne izgubis vreme da ti je samo vrate kao ispravnu.
 
Ok, evo probacu reset biosa, vidim sad po netu da i to moze biti problem.

Hvala
 
Ako si ubacivao zadnje drajvere ili menjao nesto oce i do toga da bude, generalno ne vidim po netu da se ljudi zale ali sto se kaze **** se desavaju. Vrati na zadnje drajvere kada znas da ti je 100% radilo sve ok. Seti se sta si sve mnejao pa pokusaj da vratis na stanje pre problema.

A nije lose da pregledas komp na majnere i neke slicne viruse, mozda ti se koji uvukao u komp pa ti zato ventilatori poludeli a ne bi ni na odmet bilo ako te ne mrzi da reinstaliras win cisto da budes siguran da je on ok. Naravno ako imas volje da se sa svime time sada zezas.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam dirao drivere, samo odjednom freeze onda ovo gore sto sam postao, evo sad stavljam poslednje pa cu videti sa biosom da odradim reset.

Odradio sam scan sa malware bytes i ovim windows defenderom, nista nisu nasli. Iskreno i ja sumnjam na majnere. Sto se wina tice, uzecu clean narednih dana sad sam u frci oko obaveza, pa evo ovo onako usput mogu.
 
Poslednja izmena:
Ma to mi je najgore kada imam neki problem a pritom imam i obaveze i onda niti da se posvetim jednom niti drugome a i jedno i drugo mi je bitno.

Pa ti sada polako u hodu resavaj sta mozes a kada nadjes vremena odradi win cisto da znas da je cist. Pa ako se idalje bude desavalo posle reinstalacije onda trazis problem dalje. Nadam se da ces uspeti bez reinstalacije da resis problem i da sve sto bude trebalo je da rest biosa bio najjednostavnije resenje.
 
Nista probao sve uz bios reset, nista opet isti problem. Odnecu grafu kod ortaka da proverim, ali meni ovo lici na neku virusvinu, majner, sta god. Ako kod njega bude ok, clean win.

Hvala svima na pomoci.
 
nema potrebe sa reinstallom win-a,istu stvar postizes sa ddu-om i dism i sfc cesljanjem,virus i majnere proveravas sa zauzecem gpu-a pa ako je do toga onda tek cesljas antivirusima...prvo uradis dijagnostiku pa lecis,ne obrnuto,narocito ako nemas vremena.
 
Da ja preskacem stvari, malo nervoza malo hica sa vremenom, brani se diplomski u utorak ....

Kako god, sve je tu ok manje vise, temperature, zauzece, anti malware ne nalazi nista. Ko zna, mozda je stvarno sa kartom problem. To cu videti utorak/sredu...
 
Obrisem pomocu DDU sav nvidia softver i repove, dakle clean. Onda, bez divera, sve radi ok ali cim ga opet instaliram fanovi opet na max?!

Imate neku ideju sta bih mogao da probam jos ili je ovo zrelo za reklamaciju, posto sam imao vec slicnu situaciju sa starom grafom.

Potpuno isto se meni događalo sa 980ti kada mi se pokvario jedan ventilator. A posle se ispostavi dva.
 
Potpuno isto se meni događalo sa 980ti kada mi se pokvario jedan ventilator. A posle se ispostavi dva.

Ovde vrte oba na max, za sada:d Imam lap sa starne pa nije frka. Videcemo u utorak, ali kao sto rekoh imao sam vec slicnu situaciju da proslom grafom.

Ne bi bilo lose da otkaze, pa lova za reklamaciju ili taman ako stigne gtx 2060 :d
 
Update posle nekoliko dana....

Karta je definitivno crkla, sad vise ni ne baca sliku. Nemam reci druga karta otkazuje na potpuno identican nacin, posle gtx 660ti, evo ode i gtx 1060....za 2 i po godine.

Al sad sam dosao do drugog problema. Naime kartu sam uzeo ocde na benchu, dakle ovu gtx 1060. E sad uz nju sam dobio reklmacionu izjavu iz comatrade-a jer lik od koga sam kupio dobio istu kao reklamaciju.

Na tom listu stoji samo neki popis, pecat (kopirano), oznaka proizvoda, serijski broj i to je to.
Kad sam zvao comtrade rekli su mi da ce to biti problem, jer nema datuma na toj reklamacionoj izjavi. Ukratko ne postoji navodno nacin da provere. Korektno su to rekli, za razliku od nekih drugih, uz razgledanje svih opcija, ali sta mi to znaci :d
Ukratko jel postoji nacin da oni to mogu da provere, a ne zele, pa da mogu na to da se pozovem ili corak?

Na kutiji, stoji njihova nalepnica, ali to je nista, samo uvoznik, godina proizvodnje, godina uvoza ...
 
Poslednja izmena:
Pitaj ih da li mogu da iskopaju preko serijskog broja. Mislim da je moguće ali pitanje je koliko volje imaju za to. Možda i grešim, doduše...
 
Bitno je samo dal imaju zakonsku obavezu, ako imaju lagano resavam, ako ne, corak. U dobru volju odavno ne verujem, posebno lokalnih prodavnica.

Da dodam jos da je jedan kolega ovde od koga je kupljena karta, njegovog coveka, navodno njegova karta, uvazeni clan 10 godina bio na benchu, do aprila ove godine, koji mislim i da radi tamo, odnosno radio je tad pre dve godine, rekao opusteno, takva je procedura sve je regularno....Cisto da kazem, mada i sam sam kriv (sto verujem ljudima).

Kako god, ako neko ima info da li mogu i(li) moraju da provere preko serijskog broja, bio bih zahvalan.
 
Poslednji update. Proverio sam sada u uvozu, preko serijskog broja, garancija je bila 2 godine, posto se radi o proizvodu koji je vec dobijen u reklamaciji. A garancija je istekla 5 avgusta. Tako da ce mi trebati nova karta da premostim, verovatno ili rx 560 ili gtx 1050 zavisno od cene.

U svakom slucaju, maksimalno korektno od ljudi u Comtrade-u sto sj hteli da provere, imao sam situacijama sa nekim drugim firmama, koje su me odje*ale, a i sad bi 99%.

Eto to je to, sad ide na dobos kao neispravna pa ako se izvuce nesto.
 
Sa novom karticom ide nov racun, samim tim i nova garancija.
 
Ako nista drugo, ima integrusu. :D
 
Nazad
Vrh Dno