Šta je novo?

Problem pri instalaciji Windows-a 10

Pokusavao sam da skinem i sa torrenta par verzija, radi probe, ali ni to nije bilo resenje, a i izbegavam torrente u sirokom luku.. :)
Koliko se razumem to vec ima veze sa citanje hard diska, ali meni problem pravi i kad je hard disk raskacen..To jest ne mogu uopste da pokrenem 64bit instalaciju, dok 32bit-a instalira bez bilo kakavih promena u biosu, i radi sve super.. :/
 
skini i butuj strelec usb,napravi fleš sa poweriso metodom (sve imaš u toj arhivi koju bi skinuo) i vidi hoće li butovati uefi i x64.ako butuje nije loša ideja da pustiš koji pass memtest,imaš ga i na strelecu.
 
Probaj sledeće:
1. Neka ssd (ili HDD) budu potpuno prazni i bez particija.
2. Bootuje sa usb-a i započni instalaciju, napravi particije itd...
3. Kada dođe vreme za restart, dok BIOS proverava memoriju i hw, IZVADI instalacioni usb i pusti da Windows nastavi instalaciju.

Navedena greška je zbog oštećenog csrss ili winlogon fajla. Deluje neverovatno da se ti fajlovi oštete za vreme kopiranja sa usb-a na sad/HDD. Može da se desi da su oštećeni prilikom snimanja na USB stick ili je ssd/HDD loš i baš na tom mestu ima bad sector.
Ukoliko i dalje ima bsod, ručno napravi particije i probaj da ona boot particija bude malo veća, taman toliko da pomeri sistemsku particije i da eventualni bad secotori ne gađjaju navedene fajlove.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Probaj sledeće:
1. Neka ssd (ili HDD) budu potpuno prazni i bez particija.
2. Bootuje sa usb-a i započni instalaciju, napravi particije itd...
3. Kada dođe vreme za restart, dok BIOS proverava memoriju i hw, IZVADI instalacioni usb i pusti da Windows nastavi instalaciju.

Navedena greška je zbog oštećenog csrss ili winlogon fajla. Deluje neverovatno da se ti fajlovi oštete za vreme kopiranja sa usb-a na sad/HDD. Može da se desi da su oštećeni prilikom snimanja na USB stick ili je ssd/HDD loš i baš na tom mestu ima bad sector.
Ukoliko i dalje ima bsod, ručno napravi particije i probaj da ona boot particija bude malo veća, taman toliko da pomeri sistemsku particije i da eventualni bad secotori ne gađjaju navedene fajlove.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

E ovako.. Probano je na 2 HDD, jedan je skoro pa nov(nema ni 30 sati rada), a drugi je stariji ali provereno nema bad sectora, i oba HDD su probana bez particija(potpuno formatirana).. Sto se tice instalacije, u istalaciju ne mogu ni da udjem, jer vec na windows loading screen-u izbaci crtical error(okrene dva kruga one tackice za loading i blue screen), a kamo li da dodjem do dela gde treba da pravim particije. Probano je na dva flesa da se ubaci istalacija, pa sam cak i na drugom racunaru pokusavao ali nista nije davalo rezultate.. Bilo sta oko hard diska nije sigurno, jer na istim hard diskovima pokrece instalaciju, i sam windows na 32bita...Ja opet sumnjam da je nesto do ploce, ali me malo plasi da kupim drugu plocu a da je problem sa procesorom.. Sta znam, ne mogu vise da razbijam glavu sta je..
 
A da zaboravih da ti napisem da i ako raskacim HDD i pokrenem instalaciju i dalje javlja error..
 
Da li ti se to desava i na Windows 8.1 64bit recimo , za Windows 7 znamo da radi ali nisi rekao da li Windows 8.1 radi , ako radi 8.1 onda je ipak do desetke.
 
Da li ti se to desava i na Windows 8.1 64bit recimo , za Windows 7 znamo da radi ali nisi rekao da li Windows 8.1 radi , ako radi 8.1 onda je ipak do desetke.

Isto se desva i sa Windows-om 8.1, 32bit radi, ali 64bit isti problem pravi kao i Windows 10..
 
skini i butuj strelec usb,napravi fleš sa poweriso metodom (sve imaš u toj arhivi koju bi skinuo) i vidi hoće li butovati uefi i x64.ako butuje nije loša ideja da pustiš koji pass memtest,imaš ga i na strelecu.

Probao sam, ali isti problem, a memtest sam radio, i nije bilo error-a..
 
Ma do memorije je problem , Windows 7 ne koristi svu memoriju prilikom instalacije pa uspe instalacija a 32bit-a Windows 8.1 i Windows 10 koriste samo 3GB pa zato prodje instalacija moze biti problem:

1. Memorija.

2. Memorijski slotovi.

3. Memorijski kontroler.
 
Ma do memorije je problem , Windows 7 ne koristi svu memoriju prilikom instalacije pa uspe instalacija a 32bit-a Windows 8.1 i Windows 10 koriste samo 3GB pa zato prodje instalacija moze biti problem:

1. Memorija.

2. Memorijski slotovi.

3. Memorijski kontroler.

Memorija prolzai testove, e sad slotovi citaju memoriju(proban svaki slot zasebno), a da li su potpuno ispravni to vec ne bih znao, a ni kako bih mogao da ih ispitam..Sto se tice memorijskog kontrolera tu vec pojma nemam.. :D
 
A da ubacivao sam i drugarovu memoriju koju on licno koristi, pa nije uspelo, tako da memorija nije..
 
Ne vidim razlog da Windows 8.1 64bit ne radi na Asus Z97-A to mi deluje totalno nerealno pa ta ploca je i pravljena za Windows 8.1 bas najvise , hardverski je problem ocigledno.
 
Ne vidim razlog da Windows 8.1 64bit ne radi na Asus Z97-A to mi deluje totalno nerealno pa ta ploca je i pravljena za Windows 8.1 bas najvise , hardverski je problem ocigledno.

Druze sto je najgore pre par godina ta ploca je placena u USA 250$....To je najgora cinjenica.. :D
 
Da sam 100% siguran da je ploca , a da je procesor ispravan za nedelju dana bi ja porucio drugu, ovako macka u dzaku..
 
Ja bih probao prvo sa resetom biosa na defaulte,pa ako ne pomogne uključio xmp profil ili ako nema xmp ručno digao memoriju na 1.65v i dodao koji mV na imc naponu.onda bih pokušao i sa 1 command rate-om pa 3,i ako ništa ne pomogne bih komplet ploču i proc izvadio i nosio na provereno ispravsn komp.
 
Navedena greška je zbog ostecenih fajlova csrss ili winlogon. Kako su uspeli da se oštete dok je pravljen butabilni USB nemam ideju.
Da li taj USB stick može da pokrene instalaciju na drugoj mašini?
Imao sam slučaj gde je instalacija w7 pucala uvek na istom mestu iako je disk bio potpuno ispravan. Problem je bio u napajanju.. kada procesor krene sa dekompresijom povuče malo više struje pa je zbog lošeg napajanja pucao uvek ne istom mestu. Kad smo zamenili napajanje, instalacija je prošla bez problema.
Imam u kući mašinu sa z97 i nikakvih problema nije bilo prilikom instalacije w10.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Kad si skidao CPU da li si gledao pinove na maticnoj? DOBRO i isproveravaj jer se desava da se pin iskrivi i takogodje oce glavica na pinu da izgori pa ne dodiruje cpu kako treba. Moguce je da je do pina pa ti memorija brlja. Pogledaj i proc da li ima nesto na njemu tipa nesto crno ili izgrebano...
 
Da li si testirao hdd na bed sektore?
 
Kad si skidao CPU da li si gledao pinove na maticnoj? DOBRO i isproveravaj jer se desava da se pin iskrivi i takogodje oce glavica na pinu da izgori pa ne dodiruje cpu kako treba. Moguce je da je do pina pa ti memorija brlja. Pogledaj i proc da li ima nesto na njemu tipa nesto crno ili izgrebano...

Hmmm...Ima logike..Vidis to mi nije padalo na pamet, a Cpu nije skidan od kako je montiran na plocu(3-4 god)..Moram to proveriti.
 
Navedena greška je zbog ostecenih fajlova csrss ili winlogon. Kako su uspeli da se oštete dok je pravljen butabilni USB nemam ideju.
Da li taj USB stick može da pokrene instalaciju na drugoj mašini?
Imao sam slučaj gde je instalacija w7 pucala uvek na istom mestu iako je disk bio potpuno ispravan. Problem je bio u napajanju.. kada procesor krene sa dekompresijom povuče malo više struje pa je zbog lošeg napajanja pucao uvek ne istom mestu. Kad smo zamenili napajanje, instalacija je prošla bez problema.
Imam u kući mašinu sa z97 i nikakvih problema nije bilo prilikom instalacije w10.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Ali sa istog tog USB, na drugom racunaru dize Windows bez problema...
 
Ja bih probao prvo sa resetom biosa na defaulte,pa ako ne pomogne uključio xmp profil ili ako nema xmp ručno digao memoriju na 1.65v i dodao koji mV na imc naponu.onda bih pokušao i sa 1 command rate-om pa 3,i ako ništa ne pomogne bih komplet ploču i proc izvadio i nosio na provereno ispravsn komp.

Taj XMP ima, ali to oko napona da cakam ne znam, niti bilo sta oko overclock-a..Iskreno ja se bas ne bih igrao sa tim, a i ne znam nikoga ko je bas strucan u tome.
 
Uključi XMP i izaberi osnovni profil kako god da se zove.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Verovatno nije problem, ali proveri ove slikeUntitled1.jpgUntitled2.jpgUntitled3.jpg
Obrisi CPU toalet papirom i vidi ta crnu tacku tacku, da li je izgorena ili sta je vec, jer ne vidim na slici bas sta je, tu moze biti problem, ako je izgoren malo ima slab kontakt... Takodje NIKAKO ne sme biti paste na kontaktima procesora. A na maticnoj tj na socketu vidi sta je to sto sam oznacio kao da je nesto upalo vidis kako je kao spojena dva pina. Mozda nije nista ali proveri za svaki slucaj... Intel je jako osetljiv na te stvari jer bas uvek ode nesto oko memory control pa ili ti ne radi jedan socet ili brja memoriju itd. Proveri, nista te ne kosta. Takodje kad vracas cpu nazad NE DOTEZI jako kuler jer hoce da se desi kad ga jako dotegnes da brljavi...
I ako moze slika maticne? od gore je slikaj
 
Poslednja izmena:
Probaj da instaliras Windows 10 64bit sa jednim stapom od 2GB u jednom slotu pa ako nece sa jednim stapom od 2GB u drugom slotu.
 
Nazad
Vrh Dno