Šta je novo?

Problem pri instalaciji Windows-a 10

Da bas moze da koristi te programe kada njemu cim krene instalacija padne BSOD :)
 
Izvinjam se tek sam danas naosao vremena da se opet pozabavim racunarom..Ne znam kako da postavim ovde te fajlove? :/

Upakuješ, puni editor i atačmenti, ili pokreneš Whocreshed/Analyze - može i sa drugog računara samo izaberi folder u kojem su: Tools/Options/Directories
 
Da li je već probano sa samo jednim modulom RAM-a u ploči? Ta poča ne bi trebalo da ima problema sa Windows 10. Miriše na neki hardverski problem vezan za CPU i/ili RAM.
 
Da li je već probano sa samo jednim modulom RAM-a u ploči? Ta poča ne bi trebalo da ima problema sa Windows 10. Miriše na neki hardverski problem vezan za CPU i/ili RAM.

Pokusavano i sa jednim modulom rama, cak su i mesta menjana, a i drugi ram sam probao koji mi je prijatelj pozajmio..
 
Nešto sa muzičkom. Klikni u Whocrashed Analyze. Probaj bez zvučnika i front audia od kućišta. Zatim ugasi u biosu HD audio controller/Disabled. Ako instalacija prođe upali u biosu i odma probaj sa novim/ili starijm drajverima sa sajta ploče.

...ili čekaj noviju verziju W10.
 
Nešto sa muzičkom. Klikni u Whocrashed Analyze. Probaj bez zvučnika i front audia od kućišta. Zatim ugasi u biosu HD audio controller/Disabled. Ako instalacija prođe upali u biosu i odma probaj sa novim/ili starijm drajverima sa sajta ploče.

...ili čekaj noviju verziju W10.

Malocas izkljucio u biosu audio, i u potpunosti otkacio sa ploce front usb i audio, ali opet nista..
 
Moguće je da ploča ima grešku nekompatibilnost sa Win 10. Jedino ako možeš da skineš usb Strelec koji je na Windows 10 PE pravljen pa sa njim da digneš sistem i vidiš da li će da radi na "živo". Drugo mi ništa ne pada napamet jer greška gore ukazuje na realtek audio driver.
 
Moguće je da ploča ima grešku nekompatibilnost sa Win 10. Jedino ako možeš da skineš usb Strelec koji je na Windows 10 PE pravljen pa sa njim da digneš sistem i vidiš da li će da radi na "živo". Drugo mi ništa ne pada napamet jer greška gore ukazuje na realtek audio driver.

Sta znam..Jedina je ona ostala neispitana u potpunosti..Samo kada bih imao bilo kakvu drugu plocu koja podrzava moj procesor da testiram, onda bih sve lako.Kako mislis da skinem usb Strelec koji je na Windows 10 PE? :)
 
Strelec je sličan Hirens samo nije u DOS modu već je baziran na Windows 10 Preinstall Environment i živi u memoriji računara ne instalira se na disku već butuje kao live Linux. Čisto da se vidi da li je moguće da on radi...
 
Zamenio sam hdd ssd-om na kompu starom preko deset godina. Skinuo hdd, planirao da instaliram sistem na ssd i onda vratim hdd za skladištenje. Međutim, šta god da uradim zaglavim na Loading Operating System..
Ima li neko ideju šta bi moglo da bude problem. Na kompu je radila desetka normalno na hdd-u, instaliran sistem deset puta bez problema, korišćen uvek Rufus. Samo sam skinuo hdd i stavio ssd i hteo da odradim clean install.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Rešio posle dva dana zezanja..
Glupost, ne smem ni da napišem sta je bilo. [emoji28]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zaboravio da ga uključiš u struju a?:eyebrows:
 
GPT umesto MBR, uopšte nisam obratio pažnju u Rufusu, a stara mašina je u pitanju..[emoji2357]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
E ovako, danas sam pokusao da instaliram Windows 10 ali 32bita, i instalacija je uspela, Windows radi, li dzaba kad cita 3gb rama i dosta programa koje koristim ne mogu da instaliram na 32bit-a..Sad mi tek nista nije jasno, da 32bita instalira normalno, i da Windows radi glatko i fludno, a da i dalje ne dozvoljava 64bita..Sta sada citinti?! :/
 
Slot za memoriju je polu ispravan ili sama memorija zato radi samo 32bit.
 
Meni se to desavalo, 1 put je USB bio problem, 2 put je BOOT file na usb bio problem(nije nesto dobro odradio bootable usb). Promeni usb i prvo ga formatiraj na fat32 i skini ISO windowsa i koristi program win to flash. Imas na YT kako se koristi mada je bas jednostavno. Meni je to resilo problem. Meni je stalno zapucavalo kad krene da ocitava tj ulazi u bios ili kad hocu da pokrenem instalaciju...
 
jedina dva metoda za pripremu USB-a za instaliranje win-a koja me nikad nisu izdala je media creation tool i ultraiso (portable).
 
Meni se to desavalo, 1 put je USB bio problem, 2 put je BOOT file na usb bio problem(nije nesto dobro odradio bootable usb). Promeni usb i prvo ga formatiraj na fat32 i skini ISO windowsa i koristi program win to flash. Imas na YT kako se koristi mada je bas jednostavno. Meni je to resilo problem. Meni je stalno zapucavalo kad krene da ocitava tj ulazi u bios ili kad hocu da pokrenem instalaciju...

Videcu da nadjem neki drugi USB, a sto se tice bootable usb-a koriscen je i rufus i media creation tool...Sta znam, potrudicu se da nadjem neki drugi usb..
 
Media Creation tool i Kingston fleske, na 10-15 razlicitih konfiguracija(na nekima i vise puta) instaliran Windows 10 u poslednje 2 godine, nikada ni najmanji problem.

Ako se vec instalira standardni W10, ne LTSB/Server, nema potrebe za bilo kojim 3rd party programom i skidanjem iso-a.
 
Poslednja izmena:
Media Creation tool i Kingston fleske, na 10-15 razlicitih konfiguracija(na nekima i vise puta) instaliran Windows 10 u poslednje 2 godine, nikada ni najmanji problem.

Ako se vec instalira standardni W10, ne LTSB/Server, nema potrebe za bilo kojim 3rd party programom i skidanjem iso-a.

Bas malocas drugar doneo kingston flesku, i naravno kreirao preko creation tool-a, i opet crtitical error..
 
Meni nije hteo preko creation toolsa na usb ni Windows 10 pro, ni Windows server 2016, pa sam skinuo ISO oreko creation toolsa i onda taj iso nabacio na usb oreko Rufusa, rade super oba.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Media Creation Tool ne skida ISO, već ESD i od ESD-a, pravi ISO koji nema klasičan install.wim, već install.esd, usled čega je i sam kreirani ISO manji (od MSDN (MVS) ISO-a).
 
Da li možeš da uslikaš taj critical error bsod i okacis sliku ovde na forum?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Sa torrenta sam skinuo win10 u iso file i preko wintoflash napravio bootable usb i radi sve extra. Prvi put sam skinuo neki win koji nije bio dobar tj instalacija je crahovala stalno pa sam skinuo drugi i evo vec 10x sam instalirao win i sve sljaka ok. Treba paziti samo na AHCI i IDE jer to hoce nekad da pravi problem. Nekad nece da instalira ako je sata stavljen na AHCI mod...
 
Poslednja izmena:
Da li možeš da uslikaš taj critical error bsod i okacis sliku ovde na forum?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

IMG_20181007_164117.jpg

bsodwindows10.0.0.jpg

Prvu sam ja slikao, posto ovu grresku ne izbaci svaki put, a ovu drugu sam nasao na netu, posto trenutno nemam vremena sad da gasim komp jer je ista greska u pitanju..Inace prvu gresku izbaci po nekad, dok critical error skoro uvek..
 
Nazad
Vrh Dno