Šta je novo?

Problem pri instalaciji Windows-a 10

Lucky357

Poštovan
Učlanjen(a)
03.09.2017
Poruke
63
Poena
59
Pre nekoliko dana odlucim da predjem na Windows 10, kupim licencu i skinem sa oficialnog sajta instalaciju Windowsa driketno na fles. Pokrenem instalaciju preko flesa, ali nakon svakog windows loading-a blue screen i critical process died.. Flesovao sam bios misleci da je do njega, uzimao od drugara ram memoriju, porbao drugi hard disk, probao sa drugim usb-om, cak i postavke bios-a detaljno pregledao ali resenje nisam nasao.. Sto je najzanimljivije Windows 7 radi bez greske.. :/
A evo i specifikacija racunara:
Maticna ploca: Asus z97a
Procesor: Intel I5 4690k
Ram: Kingston HyperX 8gb ddr3
Hard disk: Segata Barracuda 1tb
Graficka: Msi GTX 750
Napajanje: Chieftec CTG-650C
 
Uradi Clear cmos, stavi samo instalacioni disk, probaj drugi miš i tastaturu, bez ostalih usb uređaja, bez mreže (aktiviraće se kad se instalira), bez grafe (sa integrisanom), drugi memorijski slot...
 
Poslednja izmena:
Da nije nešto oko UEFI / Legasy moda za boot. Kako si namestio u bios-u ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
A da pokreneš nadogradnju iz Windowsa 7 direktno na Win 10? To je moj najomiljeniji metod kad god je moguće.
 
Zekovic Taj bios jos ne bih ubacivao jer je u beti..

Rick kako mislis "clear cmos"?Na kompu nemam citac diskova, a to bez grafe i sa drugim modulima rama sa vec probao i nije menjalo stvar, jedino nisam vadio lan kabal iz racunara, pa cak i sa drugom tastaturom i misem sam pokusavao, sto takodje nije menjalo stvar.. :(

milan999 Pokusavao sam i da bootujem uefi instalaciju na fles sto takodje nije dalo rezultat.. :/

Analayzer to je prvo sto sam pokusao, pa sam jedva uradio recovery.. :D
 
Nisam bas neki strucnjak oko biosa to odma da kazem, ali do sad sam uradio bas dosta sistema poznanicima i prijateljima , i nikada se nisam susreo sa ovakvim problemom..
 
Nadam se da cu sutra imati vremena da se pozabavim, pa javljam sta sam uradio.. U svakom slucaju hvala svima na savetima.. :)
 
Koji USB port koristis 2.0 ili 3.0? Neki kompovi/ploce imaju problem sa USB 3.0 drajverima tj. nedostatkom istih pri instalaciji. Ako koristis plavi port (USB 3.0) promeni i probaj da iskljucis podrsku za USB 3 u BIOS-u.

Gesendet von meinem XT1650 mit Tapatalk
 
Cekaj, da li moze na tu plocu Win7-8? Nisam sreo do sad nijedan racunar da nije hteo Win10 a instalirao sam na matore po 10god, Core2Duo, Pentium Dual Core itd. Tu nesto ne stima, probaj da narezes ISO na DVD pa preko optike.
 
Koji USB port koristis 2.0 ili 3.0? Neki kompovi/ploce imaju problem sa USB 3.0 drajverima tj. nedostatkom istih pri instalaciji. Ako koristis plavi port (USB 3.0) promeni i probaj da iskljucis podrsku za USB 3 u BIOS-u.

Gesendet von meinem XT1650 mit Tapatalk

Probana je instalacija i preko 2.0, a i 3.0 Usb-a..
 
Cekaj, da li moze na tu plocu Win7-8? Nisam sreo do sad nijedan racunar da nije hteo Win10 a instalirao sam na matore po 10god, Core2Duo, Pentium Dual Core itd. Tu nesto ne stima, probaj da narezes ISO na DVD pa preko optike.

U tome i jeste stvar.. Instalirao sam na racunare stare po 10.god. Windows 10 bez problema, ali za ovaj ja vise nemam resenja, osim da probam sa drugom plocom.. A sto se tice optike, nemam je na racunaru.. Tj imam neku staru kuci, ali ta ne moze da se nakaci na ovu plocu..
 
Iskljuci USB 3 u BIOS-u. To je srz moga posta.

Gesendet von meinem XT1650 mit Tapatalk
 
napravi usb (obavezno skopcan na samoj ploci,pozeljno usb 2.0 i fles i port) sa media creation tool.vrati bios na defaulte.onda prilikom buta butuj usb u cms modu (dakle ne UEFI usb taj i taj,vec samo usb taj i taj).prilikom instalacije pobrisi sve particije,ako ti izbaci gresku da ne mzoe da instalira jer je disk gpt moraces da skines neki butabilni particioner da odradis konverziju iz gpt u mbr disk.mozda je bolje odmah u startu da skines i butujes strelec usb i sa partition wizardom pobrises sve particije,konvertujes u mbr i prepises mbr.
 
napravi usb (obavezno skopcan na samoj ploci,pozeljno usb 2.0 i fles i port) sa media creation tool.vrati bios na defaulte.onda prilikom buta butuj usb u cms modu (dakle ne UEFI usb taj i taj,vec samo usb taj i taj).prilikom instalacije pobrisi sve particije,ako ti izbaci gresku da ne mzoe da instalira jer je disk gpt moraces da skines neki butabilni particioner da odradis konverziju iz gpt u mbr disk.mozda je bolje odmah u startu da skines i butujes strelec usb i sa partition wizardom pobrises sve particije,konvertujes u mbr i prepises mbr.

To mi je jasno kako se pokrece UEFI, a kako obicna instalacija, ali ja imam problem sto ne mogu ni istalaciju da pokrenem, jer cim krene da cita usb okrene dva do tri puta onaj kruzic na windows loading i izbaci plav ekran.. Ako me razumes.
 
razumem ja tebe,ali ti ili me ne razumes ili te nije briga da pratis kako je napisano.nema magicni taster ili opcija za tvoj problem.
 
Nema veze sto je beta , mozda je bas na njemu popravljen bug za desetku.

Citao sam malo utiske na stranim forumima o tom biosu posto ga koristi jos dosta modela ploca, i dosta je bilo raznoraznih problema..Svakako cu se za to jos malo strpeti dok ne izbace stabilnu verziju.
 
dakle ti u stvari ne mozes uopste da butujes i kao i uefi i kao i csm(mbr) fles koji si napravio pomocu media creation tool-a?probao si vise razlicitih fleseva i portova na racunaru?
 
dakle ti u stvari ne mozes uopste da butujes i kao i uefi i kao i csm(mbr) fles koji si napravio pomocu media creation tool-a?probao si vise razlicitih fleseva i portova na racunaru?

Bas tako.. Cak sam gasio i podrsku u biosu za 3.0,lan,zvuk...Ali opet nista..
 
Nazad
Vrh Dno