Šta je novo?

Fiber na lan i obrnuto

Milan_031

Cenjen
Učlanjen(a)
08.04.2013
Poruke
127
Poena
169
Prvo da objasnim situaciju pa cu na kraju postaviti pitanje.
U hodnik stana je usao MTS opticki kabl. Iz istog ormarica su izasli po jedan lan za svaku prostoriju, kako sa rutera mora da ide samo iptv ili fiksni ili lan prinudjen sam da imam samo jednu opciju u jednoj prostoriji.
Moja zamisao je da preselim ruter u dnevnu sobu i da, bar u jednoj prostoriji imam sve.
E sad, jedina opcija je da kabl od optike prebacim na lan pa da ga vracam nazad na optiku u dnevnoj sobi i spajam dalje u ruter.
Koja je najbolja opcija za ovaj slucaj i da li se time gubi na kvalitetu signala i brzini protoka?

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Nećeš moći tako, najbolje bi bilo da kupiš odgovarajući optički patch cord i nastavak pa da odvučeš odatle kroz kanalicu do prostorije gde želiš da koristiš. Pošto je verovatno gpon u pitanju, nadam se da nisi na margini sa signalom pa da posle nastavljanja nastane problem.
 
Kanalica mi ne dolazi u razmatranje, samo ako moze preko postojecih kablova.

EDIT:
Da li se moze odradti sa ovakva dva konvertora na svakoj stani?
MC200CM.jpg
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da telekom radi na gpon tehnologiji.

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Prvo da objasnim situaciju pa cu na kraju postaviti pitanje.
U hodnik stana je usao MTS opticki kabl. Iz istog ormarica su izasli po jedan lan za svaku prostoriju, kako sa rutera mora da ide samo iptv ili fiksni ili lan prinudjen sam da imam samo jednu opciju u jednoj prostoriji.
Moja zamisao je da preselim ruter u dnevnu sobu i da, bar u jednoj prostoriji imam sve.
E sad, jedina opcija je da kabl od optike prebacim na lan pa da ga vracam nazad na optiku u dnevnoj sobi i spajam dalje u ruter.
Koja je najbolja opcija za ovaj slucaj i da li se time gubi na kvalitetu signala i brzini protoka?

Sent from my E5603 using Tapatalk

Pozdrav Milane,

Najjednostavnije ti je da dokupis neki kvalitetni switch, ili da od kutije koje ti je hodniku dokupis monomodni fiber kabl koji je duzi, te da prebacis ONT (modem od Telekoma) negde drugde.
Ideja da ides fiber -> lan -> fiber ti nije isplativa.
 
Nazad
Vrh Dno