Šta je novo?

HD 6870 1GB GDRR5

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Doneo mi drugar njegovu Sapphire HD 6870 1GB, kartica radi potpuno normalno, u idle temperature su oko 35-40C, ali u punom opterećenju idu do 90C.
Stavili novu pastu, i nema nikakvih promena. Kartica nema ni tračak prašine. U MSI Afterburneru sam spuštao Clock sa 900MHz na 850, pa na 800, ali nikakva bitnija promena.
U pitanju je verzija sa aktivnim hlađenjem.
Postoji li način da se to reši, ili je ona završila svoje?
 
Da li je hladnjak vruc na tih 90 stepeni? Na kojem postotku obrtaja rade ventilatori pri toj temperaturi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i meni deluje da je vent jer u idle-u su malo jace temperature ali s' obzirom da je danas toliji dan ne toliko van normalnog...ono sto moze odmah je da viddis dal moze da se obara voltaza (afterburner i trixx daju najvise podesavanja za stare radeone,dablcekirajte sa vddc tabom u gpu-z dal zapravo dolazi do kontrole voltaze) ako ne bude htela konvencijalno uvek moze da se obori u bios editoru i flesuje na kartu,ali ne flesujte nista bez predhodne i to pristojne edukacije.

ali prvo proveri ventilatore...ako su gotovi uvek mozes da ih skines i izgetoises jednu ili dve 12tice i onda mora temperatura da bude pod kontrolom.
 
Ako kartica radi kako priliči, temperature ne treba da te brinu.
Ati vliw kartice bez problema podnese i 100+ stepeni.

Ne zafrkavaj se sa promenama biosa, RBE i ostalim akrobacijama, ako nisi veoma stručan u pomenutom.

Očisti je kompresorom, stavi novu pastu i koristi je najnormalnije.
 
Poslednja izmena:
Karica je očišćena, stavljena nova pasta. Fan je na auto, trenutno sam u igrici GPU Usage 99% - temperatura ~80C, ventilator 96%. Temperatura sobe (otvoren prozor) oko 15-16C.
Dotaknem prstima jedan bakarni pipak sa kulera (ili kako se već zove :p), i topao je, ali nije vreo, može ruka da se drži na njemu. Na 80C mislim da bi trebalo biti mnogo toplije :/
Evo smanjujem Core Clock na 800MHz, temperatura pada na ~76C, ventilator 90% (ako se spusti i memory clock na 900MHz, onda padne na ~70C)
 
Poslednja izmena:
Ne diraj ništa. 80c je najnormalnija temperatura za tu karticu pod opterećenjem.
 
-
Obrisano, već je pisano.
 
Poslednja izmena:
Da, čuje se kao MIG-29.
Evo sada sam čekirao u Afterburner-u Unlock Voltage Control, restartovao računar, ali nemam parametre, ne znam na koliko da postavim voltažu?
Pa jedino to mogu da probam. Kartica i nije baš da se ovako koristi...
https://imgur.com/a/1KTKxgM
 
Poslednja izmena:
ja je iskreno ne bih silovao,bar bi je poneo kod nekog iskusnog da proveri kuler,verovatno ne naleze kako treba,tesko da bi sama sebi nabila neku voltazu i to odjednom,pre ce biti da je navoj na kuleru popustio pa ne drzi dobro ili ne da da se zasarafi do kraja...obori klok na 750mhz i stavi na 1,075 mV toliko bi morala da ide (mada se ne secam napamet koliko 6870 moze da se andervoltuje) i vidi ima li promene.proveri u gpu-z vddc dal' zapravo moze da se iz softvera smanjuje napon,dosta radeona moze samo preko editovanog vbios-a.
 
Napon
 
ja je iskreno ne bih silovao,bar bi je poneo kod nekog iskusnog da proveri kuler,verovatno ne naleze kako treba,tesko da bi sama sebi nabila neku voltazu i to odjednom,pre ce biti da je navoj na kuleru popustio pa ne drzi dobro ili ne da da se zasarafi do kraja...obori klok na 750mhz i stavi na 1,075 mV toliko bi morala da ide (mada se ne secam napamet koliko 6870 moze da se andervoltuje) i vidi ima li promene.proveri u gpu-z vddc dal' zapravo moze da se iz softvera smanjuje napon,dosta radeona moze samo preko editovanog vbios-a.

Kuler je ok, to sam već proveravao, navoji drže odlično...
To sa undervolt-ovanjem bi moglo da se uradi, ali ne znam kako da editujem BIOS. Radio sam update na nekim karticama, to znam, ali edit nisam nikad.
Mogu li da okačim negde moj BIOS fajl, pa da neko izmeni parametre i pošalje mi nazad, kako ja nešto ne bih pogrešno uradio. Grafika i nije od nekog značaja, zapravo, skoro da smo je otpisali.
 
Poslednja izmena:
Našao sam neki undervoltovan BIOS za HD 6870, i to baš onaj koji ja imam samo sa promenjenim parametrima.
Sada to izgleda ovako.
https://imgur.com/a/W9PdllG
Mnogo je manje bučna, vent ne prelazi 75%, a temperatura do 80C.
 
prvo probaj da smanjujes napon sa afterburner-om/trixx-om,tako ne moras da flesujes i rizikujes nista,za proveru se oslanjaj samo na vddc tab u gpu-z.ako ne bude htela softverski okaci originalni vbios ovde pa ce editujemo.
 
Mozda sam izasao sa teme, izvinite. Planiram kupovinu ove graficke ili neke iz hd7000 serije. Treba mi neki extender jer imam problem sa kucistem. U pitanju je BTX tip koliko ja znam. ASUS Barebone t3-p5g965 (dosta stariji racunar). Sire graficke udaraju u metal od LAN porta i ne mogu upasti u slot. Planiram kupiti sa alija extender kao sa slike. Da li bih izgubio neke performanse sa ovim kablom ili ne ? Da li ste koristili ovo ? kabl graficka.png
 
Kartice starije od hd7xxx serije NE KUPOVATI, jer više nemaju drajversku podršku.

Što se risera tiče, osetiće se blagi pad performansi na svim grafikama jačim od hd7770.
 
Nazad
Vrh Dno