Šta je novo?

Aktivni zvučnici & subwoofer

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,904
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Mogu li aktivni zvučnici i aktivni subwoofer da rade zajedno direktno zakačeni u TV, tačnije u Sony XE85? Situacija na TV-u je sledeća, bočno u zeleni 3.5" su ubodeni zvučnici, da li u ovaj žuti mogu da spojim subwoofer?
Subwoofer nemam, tek treba da nabavim inače bi i probao... :)

https://www.flatpanelshd.com/pictures/sonyxe85_large_3.jpg
 
Tačno. Ti činčevi su ulaz. Ne povezuj to.

Poneki aktivni sistemi imaju izlaz za sabvufer.
Jedino tako aktivne zvučnike možeš povezati putem analognog 3.5mm izlaza za slušalice.

Ili da tv povežeš kako priliči preko optičkog digital izlaza.
 
Poslednja izmena:
Koji subwoofer ima optički ulaz?
 
Nijedan, koliko je meni poznato.
Postoje aktivni 2.0 sistemi koji imaju subwoofer izlaz.

Treba ti pojačalo ili aktivan 2.1 (ili sub + soundbar) sistem sa optičkim ulazom.

Zvuk sa tv možeš da pojačaš i ako tvoj av risiver ima hdmi 1.4 (minimalno) standard, preko ARC, audio return kanala.
 
Poslednja izmena:
Pa ako imas opticki izlaz imas konvertore koji prebacuju u analogni signal. Pa mozes da vezes sta hoces.
 
Pa ako imas opticki izlaz imas konvertore koji prebacuju u analogni signal. Pa mozes da vezes sta hoces.
Ovako nešto? https://www.amazon.com/Digital-Optical-Analog-Converter-Adapter/dp/B003OND0N4


Btw, da ne komplikujem mnogo, treba ovaj wireless subwoofer da zakačim na TV da radi u kombinaciji sa aktivnim mojim zvučnicima koji su već utaknuti u audio out u TV-u. Koliko vidim, prijemnik od ovog subwoofera ide u subwoofer out na risiveru, postoji li način da ide u TV i tako da zaobiđem risiver ? https://www.amazon.com/Klipsch-Wireless-Subwoofer-Brushed-R-12SWi/dp/B01N0HJEOX
 
Poslednja izmena:
Neće moći, ni jedan TV nema sub out izlaz.
 
bilo ih je, ali nije u tome stvar.

zvučnike možeš da prikačiš pomoću optical-analog konvertera. (sasvim bezbedno)
možeš i prostim spliterom taj stereo izlaz da splituješ na dva izlaza, pa da jedan od njih privežeš na line-in cinch ulaz na klipš sabvuferu,a drugi u aktivne zvučnike.

ali to NIJE TO, i zvučaće užasno.

ako možeš da priuštiš sabvufer od 500e, možeš i da kupiš pristojan AVR za ~150 (polovan) i par krštenih kutija (još ~100).
niko ne uparuje zvuk sa mobilnog i hi-end komponente.
 
Poslednja izmena:
Još jedna stvar, zakačim subwoofer na AVR, zvučnici kao i do sada budu direktno ubodeni u TV, mislite će to raditi tako odvojeno?
 
Aktivni zvučnici & subwoofer

Ja imam samo jedno pitanje, da ne otvaram novu temu. Imam dva zvučnika koja su povezana jedanim kablom koji izlazi na 3.5mm i to je to, apsolutno ništa drugo. Nemaju ni oznaku modela, ništa. Samo piše "hercules". Ja sam njih koristio pre 4 godine sa nekim vuferom koji je crkao i tako sam ih stavio. Sad sam ih pronašao i hteo bih ponovo da ih vratim u život jer imaju sasvim dobru jačinu za moju sobu i odgovaraju mi ali ne znam šta bi mi trebalo. Na netu baš ništa nisam pronašao. Obično svi zvučnici idu na onaj crveni i crni +/-, nisam video do sad vufer sa 3.5mm. Zna li neko šta da radim? Btw kada ih priključim na telefon čuje se samo jedan ali slabo, pretpostavljam da nemaju dovoljno napajanje
d1a556705be446850b1dd801c870009d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno