Šta je novo?

Pomoć oko napajanja/konekcije drugog ventilatora za cpu cooler

Milos_

Poznat
Učlanjen(a)
31.08.2018
Poruke
13
Poena
44
Pozdrav svima,

potrebna mi je vaša pomoć, elem, hoću da postavim drugi ventilator na 212 evo da bi radio kao push-pull za 2700x
ploča je msi b450 tomahavk
pošto ploča ima samo jedan kontakt za cpu ventilator interesuje me znanje iskusnih gde povezati drugi ventilator za cpu cooler?
i da li će ventilatori biti sinhronizovani što se brzine tiče?

takođe, nisam siguran da ću uspeti naći isti/dovoljno približni model ventilatora kao što je om, pa me interesuje i, ako je drugi model ventilatora
koji samim tim ima i drugačiji protok/pritisak vazduha, da li će to predstavljati problem i da li bi u tom slučaju bilo bolje uzeti dva ista modela ventilatora radi
istog protoka/pritiska vazduha?

Hvala puno svima.
Pozdrav.
Miloš
 
1.dobices najvise 3 stepena sa drugim ventom.
2.resenje za taj problem je 4pin(pwm) Y fan splitter
3.nece biti nista ako su ventovi razliciti,generalno nikad ne mozes imati dovoljno snage za izbacivanje vazduha (dakle pull) u tim setapima,tako da uslovno receno 'jaci' stavis kao pull i problem resen.takodje,nista te ne kosta da isprobas obe varijante i vidis sam koje je bolje resenje,ali najverovatnije neces videti nikakvu razliku,kao sto rekoh,par stepeni dobijas drugim ventom na 212 i ostalim kulerima u klasi.tu je usko grlo sama povrsina hladnjaka,ne ventovi.
4.mozes komotno da uzmes i vent bez pwm kontrole,ta MSi ploca bi trebalo da ima kontrolu i DC ventova po procentima na sysfan-u,nadjes mu maks a da nije preglasan i stavis ga kao pull i to je to.
5.ako imas vec neku 12ticu u sistemu isprobaj je kao drugi vent da sam vidis dal se isplati u tvom slucaju push/pull.
 
Orchard,
hvala puno na odgovorima, pojasnio si mi dosta toga, videću da izkombinujem nešto, mada počinjem da razmišljam da za početak stavim stock cooler, pošto vidim po nekim testovima da nije ništa specijalno
lošiji nego 212evo sa jednim vent, al je nešto bučniji, pa da vidim kolike će temp biti...

Još jednom hvala i pozdrav.
Miloš
 
zavisi dal bi klokovao i koja je varijanta stock kulera.
 
Pa ne bih klikovao, sve bi ostalo na stock brzinama, a kuler je wraith prism rgb što dolazi u box-u.
Btw, kućište je skroz otvoreno, obe stranice skinute, svi poklopci pci i optićkih slotova skunuti, nema dodatnih ventova za kućište, jedino što je još hlađeno je grafika sa svoja dva venta...

inače je mašina za foto i video editing..više foto za sad.
 
Neces imati mnogo vajde od drugog ventilatora, bolji prvi ventilator koji duva u heatsink bi imao vise ucinka. Koji ventilator imas sad, standardni sto je dosao uz 212 pakovanje ili ?

I kolike su ti temperature procesora ?, sve ispod 75 stepeni pri maksimalnom opterecenju u tvom uobicajnom koriscenju je u redu.
 
Orchard
ma ne, to je stvar navike, zaostavština od pre 15+ godina :):D a više i ne znam gde su mi stranice i poklopci od kućišta:D...

Dogzilla
da, sad je standar koji je došao uz 212.
a sistem o kome pričam i zakoji pitam je tek u procesu pakovanja, još nije pušten u rad, na dosadašnjem, 8-9 godina starom sistemu 212 mi je sve držao vrlo dobro iako je u poslednjih par godina cpu bio kloknut za 400mhz...

..mislim da ću da probam sa stock kulerom pa da vidimo...
 
Nazad
Vrh Dno