Šta je novo?

Unicredit banka

Da probamo malo da oživimo temu.. Od pre neki dan posedujem Flexia Mastercard UniCredit banke pa me interesuju neke stvari koje ne mogu da nađem na njihovom sajtu. Najpre, karticu imam već 5-6 dana, a pre 2 dana sam je već prvi put upotrebio. Međutim, kartica nikako da mi se pojavi u aplikaciji u sekciji kartice. Pošto primam platu preko UC, imam njihovu Master debit i Dinu i one se uredno vide u aplikaciji banke, ali ova nova nikako da se pojavi tamo. Da li neko ko je koristi zna da mi kaže da li će se tamo pojaviti ili neće? Jasno mi je kako ide podela na rate ali mi nije jasno kako posle uplaćujem rate i da li mogu da otplatim ceo iznos odjednom i kako to ide? Da li to moram da uradim pre podele na rate ili mogu iako sam prethodno već izvršio podelu. Nemam iskustva sa ovim pa moram da pitam. Ako neko zna ove tehnikalije neka napiše, bio bih mu zahvalan.
 
Da probamo malo da oživimo temu.. Od pre neki dan posedujem Flexia Mastercard UniCredit banke pa me interesuju neke stvari koje ne mogu da nađem na njihovom sajtu. Najpre, karticu imam već 5-6 dana, a pre 2 dana sam je već prvi put upotrebio. Međutim, kartica nikako da mi se pojavi u aplikaciji u sekciji kartice. Pošto primam platu preko UC, imam njihovu Master debit i Dinu i one se uredno vide u aplikaciji banke, ali ova nova nikako da se pojavi tamo. Da li neko ko je koristi zna da mi kaže da li će se tamo pojaviti ili neće? Jasno mi je kako ide podela na rate ali mi nije jasno kako posle uplaćujem rate i da li mogu da otplatim ceo iznos odjednom i kako to ide? Da li to moram da uradim pre podele na rate ili mogu iako sam prethodno već izvršio podelu. Nemam iskustva sa ovim pa moram da pitam. Ako neko zna ove tehnikalije neka napiše, bio bih mu zahvalan.
Pošto sam i sam korisnik kartice od prošle godine, da napišem. Sačekaj da prođe prvi izvod, za oktobar, kad dobiješ od banke na mail. Nakon toga, ako se ne pojavi u aplikaciji, zovi službenika koji ti je radio karticu, ako ti je ostala vizit karta, može i on telefonski da ti završi, ako nemaš, onda do banke.
 
Ok. Znači ti imaš karticu u aplikaciji? I kako plaćaš ratu, kroz aplikaciju internim transferom? Što se tiče izvoda za oktobar, on će, razume se, stići u novembru? Ali ja moram pre toga da razložim ovu kupovinu na rate, a hteo bih recimo pre kraja meseca da to platim jednokratno.?
 
Ok. Znači ti imaš karticu u aplikaciji? I kako plaćaš ratu, kroz aplikaciju internim transferom? Što se tiče izvoda za oktobar, on će, razume se, stići u novembru? Ali ja moram pre toga da razložim ovu kupovinu na rate, a hteo bih recimo pre kraja meseca da to platim jednokratno.?
Da, imam je u app, posle prvog izvoda sam zvao banku (službenika koji mi je radio karticu) i ubacili su je.
Izvod ti stiže do 5. novembra, za oktobar.
Ne plaćaš internim transferom, već kad iznos podeliš na rate (recimo 12000 si podelio na 6 rata), u novembru ti skidaju prvu ratu - 2000 + 300 dinara jednokratno za samu podelu na rate + 100 dinara održavanje kartice, znači 2400. To skidanje ide automatski, ništa ti ne prebacuješ sam.
Ako hoćeš da isplatiš u tom mesecu u kom si kupio ceo iznos, da ne deliš uopšte na rate, udješ u banku i uplatiš.
 
Kapiram. Moraću da zovem CC pošto od službenika u poslivnici slaba vajda.. Ako znaš samo da mi kažeš još to, kog datuma u mesecu skidaju ratu, mada si mi već dosta toga razjasnio i baš sam ti zahvalan.
 
Kapiram. Moraću da zovem CC pošto od službenika u poslivnici slaba vajda.. Ako znaš samo da mi kažeš još to, kog datuma u mesecu skidaju ratu, mada si mi već dosta toga razjasnio i baš sam ti zahvalan.
Gotovo uvek je 15-16. u mesecu, ali ce ti tacno pisati na svakom izvodu kog datuma skidaju.
 
U banci ukidaju Visa kartice. Mogu da se koriste do kraja godine. Nekom mogu da ugase ranije karticu da ne moze da prodje u kupovini i na bankomatu. Zamenjuje se Masterom. Za taj info je morao da se zove cc, jer korisnik nije dobio obaveštenje o tome. Kartica nije funkcionisala par dana još je hvatao vikend da ne moze da se zove u banku.
 
U banci ukidaju Visa kartice. Mogu da se koriste do kraja godine. Nekom mogu da ugase ranije karticu da ne moze da prodje u kupovini i na bankomatu. Zamenjuje se Masterom. Za taj info je morao da se zove cc, jer korisnik nije dobio obaveštenje o tome. Kartica nije funkcionisala par dana još je hvatao vikend da ne moze da se zove u banku.
To je koliko znam protivpravno i dužni su da omoguće korišćenje kartica do isteka. Ako se desi to da otkažu kartice, obavezno piši prigovor i uputi pritužbu NBS. Oni moraju da dokažu zbog čega jednostrano raskidaju ugovor, pošto nisi ništa krivotvorio.
 
To je koliko znam protivpravno i dužni su da omoguće korišćenje kartica do isteka. Ako se desi to da otkažu kartice, obavezno piši prigovor i uputi pritužbu NBS. Oni moraju da dokažu zbog čega jednostrano raskidaju ugovor, pošto nisi ništa krivotvorio.

Tata nije znao da će mu kartica biti blokirana i da mu je već poslata nova. Sreća imao je dve i druga je bila MC, pa je mogao preko vikenda da je koristi dok ih nije zvao. Neki njegov drugar ima istu Visa debit sivu kao on i ona je još u funkciji.
 
  • Adds to story
Reagovanja: uji
Da li na iOS može nekako da se doda widget ili je samo ostala opcija u meniju od androida?
 
U banci ukidaju Visa kartice. Mogu da se koriste do kraja godine. Nekom mogu da ugase ranije karticu da ne moze da prodje u kupovini i na bankomatu. Zamenjuje se Masterom. Za taj info je morao da se zove cc, jer korisnik nije dobio obaveštenje o tome. Kartica nije funkcionisala par dana još je hvatao vikend da ne moze da se zove u banku.
Hvala za ovu info, ovo nisam znao, a gospoda iz banke ne obavestavaju koliko sam primetio.
pre par dana sam bio do bankomata i nije htelo da mi odobri transfer, kao - kartica nije validna! udjem u ekspozituru da proverim sa sluzbom, oni kao nesto cukaju, proveravaju - kartica vam je ispravna.
znaci vreme da se menja banka, ne samo iz ovog razloga nego iz jos jednog - u sledecem postu cu napisati ukratko.
mom sinu studentu u januaru u neko doba noci, izvrsen prenos nekih para sa njegovof racuna na neki PayPal racun. zvao ih je istog dana i prijavio, i narednog, rekli mu - obratite se PayPal-u!
ili dodjite u poslovnicu da ulozite prigovor. bio je tamo, prijavio, rekli mu da ceka odgovor u roku od 30 dana. isteklo 30 dana, ja sam se ovog puta javio mail-om na nekoliko adresa - nista. dok nisam otisao na njihov sajt i malo chatovao. onda su mu potvrdili da je stigao prigovor, i da ce nadlezna sluzba da odgovori.
odgovorili su ali ne ni jedno moje pitanje. nego - potrebno je da se ode u poslovnicu i da se prijavi!
kad sam im opet pomenuo da je vec bio, i da malo bolje procitaju moje mail-ove, i da mi potvrde da li njegovog prigovora ima u sistemu, narednog dana oni istu pricu!
ko je ovde lud? oni - sto nas ignorisu i zezaju se, ili mi - sto to trpimo.
ne znam kakva vi iskustva imate sa njima, moja nisu bas pozitivna, ali ove dve stvari su me ucvrstile u odluci da i ja i sin ugasimo racune i odemo u neku drugu pristojniju banku.
 
Poslednja izmena:
Totalno pogresna informacija.

Ne ukidaju visa kartice vec master card postaje osnovna kartica u okviru paketa. ko zeli visa karticu ce moci i dalje da je poseduje ali ce se dodatno placati godisnja naknada. Sve Visa kartice koje su trenutno kod korisnika ce biti u funkciji do isteka roka vaznosti.

Meni bizmis i zlatna privatna isticu 2028, nema sanse da ih diraju.
 
Meni su pre mesec dana istekle sve kartice, izmedju ostalih i Visa. Kad sam preuzimao nove kartice, receno mi je da banka vise nema ugovor sa Visom i da zato dobijam samo Dina i Mastercard. Cini mi se da su slali i mail obavestenja kako nemaju vise ugovor sa Visom i da nece vise izdavati njihove kartice.
 
Da nemaju ugovor morali bi da storniraju i sve postojece visa kartice a to ne rade niti ce raditi do isteka istih. Sta ce biti za 4+ godina...
 
U mailu koji su slali jos pre par meseci kao obavestenje da se ukida Visa Classic, stoji da ce sve izdate kartice vaziti do kraja njihovog trajanja. U slucaju da se kartica izgubi, osteti, pokvari izdace se zamenska Mastercard Debitna kartica. Samo prenosim sta mi je receno u banci pri preuzimanju novih kartica i sta pise u obavestenju koje je banka poslala. Meni licno je svejedno da li imam Visa ili Mastercard, ali ako je nekom iz bilo kog razliga vazno da ima Visa karticu, preporucujem da nazove banku i da se raspita oko toga sta mu je vazno.
 
Meni su pre mesec dana istekle sve kartice, izmedju ostalih i Visa. Kad sam preuzimao nove kartice, receno mi je da banka vise nema ugovor sa Visom i da zato dobijam samo Dina i Mastercard. Cini mi se da su slali i mail obavestenja kako nemaju vise ugovor sa Visom i da nece vise izdavati njihove kartice.
Isto je rečeno mom ocu. Samo on nije gledao da li su mu nešto slali na mejl, ali ga nisu zvali.
U mailu koji su slali jos pre par meseci kao obavestenje da se ukida Visa Classic, stoji da ce sve izdate kartice vaziti do kraja njihovog trajanja. U slucaju da se kartica izgubi, osteti, pokvari izdace se zamenska Mastercard Debitna kartica. Samo prenosim sta mi je receno u banci pri preuzimanju novih kartica i sta pise u obavestenju koje je banka poslala. Meni licno je svejedno da li imam Visa ili Mastercard, ali ako je nekom iz bilo kog razliga vazno da ima Visa karticu, preporucujem da nazove banku i da se raspita oko toga sta mu je vazno.
Tati vazila još dve godine i nije mogla da prodje na bankomatu, u kupovini. Bio je petak i nije mogao nikog da nadje, pa je čekao da prodje vikend. Ja sam ovde otisao u mom gradu da pitam sta to moze da bude. Tamo sam uso i stajao 5 minuta, poluprazno i niko se od zaposlenih nije pitao nista, gledaju u komp kao da sam vazduh. Coveka iz obezbeđenja sam pitao da li radi bankomat i šta moze da bude on pojma nema. Usluga uzas.
 
Nazad
Vrh Dno