Šta je novo?

Unicredit banka

satell200

Cenjen
Učlanjen(a)
01.04.2014
Poruke
1,135
Poena
110
FLEXIA kreditna kartica unicredit banke .. :

al su me iznervirali ... imam je vec godinu dana .. rok trajanja 3 godine ..
sinoc pokusao na bankomatu da podignem novac .. odbilo me
na pos terminalu 3 puta odbijalo ..
pozovem call centar jutros i iznenadim se :

PRAVILO: na svakih godinu dana se kartica blokira i morate da dostavite potvrdu o zaposljenju ( za one koje imaju karticu bez prenosa plate kod njih) i
ja jos pitam jel samo potvrda .. ne treba prosek plate i nesto sdrugo .. oni samo potvrda .. odem da odnesem malopre a oni u poslovnici traze :

i potvrdu o zaposlenju i prosek plate , i platni listic i proveru KB .. kao da je vadim iznova i tako mora svake godine do isteka vazenje kartice .. i onda poceli da me
na direktan nacin usmeravaju da otvorim racun kod njih .. da prenesem platu .. da uzmem kredit kes veoma povoljan .. zasto primam platu preko intese ..

imam SUPERPLATNU KARRTICU SBERBANKE .. sad istice u januaru tri godine .. nikad nista nistu trazili .. ne primam platu preko njih ..
sve kartice uredno izmirujem .. ali zaista ne vidim svrhu za mene licno da ja tu za karticu svake godine prolazim proceduru kao da je vadim iznova.
 
Ne vidim ti poentu niti razlog za otvaranje teme. Kukamo svi na banke za nesto ali reci cu ti samo ovo.
Dođi u Grcku i probaj da otvoros racun. Ako uspes castim te pivom. Ja se zezam nedelju dana i barem cu jos nedelju.
Kazem ti iz iskustva sad placem i za nasom Intezom

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока
 
I mene to najvise nervira ali se cimam jel im je Mastercard stvarno dobra, pogotovo ako ti na brzinu treba kes (60.000 dinara) dignes na bankomatu (provizija 1,5% +1000 dinara da podelis na 12 rata) i extra. Jedino to sto moras svake godine da podnosis papire. Ali stvarno je dobra. Pogotovo za kes i vece kupovine.

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Tebi je limit veci [emoji3] cim mozes da podignes 60000...
Ma iskoristio sam je za kupovinu stvari za stan koje nisu mogle preko mastercard banke intese na 12 rata i taj kes sa bankomata...
Nego nit su mi na pocetku rekli za tu stavku...nit su javili za to ..samo blokirali karticu...danas su me isetali izmedju call centra i poslovnice...
Kako god...isplaticu zaostale rate i otkazacu je ...idem posle nove po masterratu SG banke...
 
Ne vidim ti poentu niti razlog za otvaranje teme. Kukamo svi na banke za nesto ali reci cu ti samo ovo.
Dođi u Grcku i probaj da otvoros racun. Ako uspes castim te pivom. Ja se zezam nedelju dana i barem cu jos nedelju.
Kazem ti iz iskustva sad placem i za nasom Intezom

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока
Poenta je da buduci korisnici ove kartice znaju sta ih ceka....da imaju sve info na uvid...
A sto se Grcke tice ne zivim dole..[emoji3].a ti mozes da podelia ovde iskustvo tvoje sa njihovim bankama ...ko zna kome ce to biti korisno.
 
To za unocredit sam ja iskusio jos pre godinu i po dana i zato sam i otisao. Plus mi nike odgovaralo vreme rada poslovnica bas nikako u Pančevu.

A za Grčku možda napišem ako budem imao živaca. Reći ću samo jedno. Efg banka i otvaranje računa za prijem plate. 25 krugova pakla, barem meni i što je najgore, oni se ovde odnose prema svemu: tebi treba, ne meni, ti se muči , a ja ću još da ti otežam.
Poenta je da buduci korisnici ove kartice znaju sta ih ceka....da imaju sve info na uvid...
A sto se Grcke tice ne zivim dole..[emoji3].a ti mozes da podelia ovde iskustvo tvoje sa njihovim bankama ...ko zna kome ce to biti korisno.

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока
 
Poenta je da buduci korisnici ove kartice znaju sta ih ceka....da imaju sve info na uvid...
A sto se Grcke tice ne zivim dole..[emoji3].a ti mozes da podelia ovde iskustvo tvoje sa njihovim bankama ...ko zna kome ce to biti korisno.
Ima li ko iskustva kako je kada se ne prenese plata u drugim bankama a dobije kreditna na osnovu zarade?
 
Mozes i ti. Verivatno. Samone na bankomatu unicredit. Kod njih je limit 40.000. Bar je bio. Kod komercijalne je 60.000
Tebi je limit veci [emoji3] cim mozes da podignes 60000...
Ma iskoristio sam je za kupovinu stvari za stan koje nisu mogle preko mastercard banke intese na 12 rata i taj kes sa bankomata...
Nego nit su mi na pocetku rekli za tu stavku...nit su javili za to ..samo blokirali karticu...danas su me isetali izmedju call centra i poslovnice...
Kako god...isplaticu zaostale rate i otkazacu je ...idem posle nove po masterratu SG banke...

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Dizao si 60.000 na tudjem ATMu, i jos podelio na rate?
10% kamata na kredit efektivno. Nije 1.5% za kreditnu provizija za tudji ATM sigurno.
 
Nisi u pravu. 1,5% + 1000 dinara ako podelis na 12 rata ili 500 dinara ako delis na 6. Vise puta uzimao. Bolje nego kes kredit. Ista im je provizija na svim bankomatima.
Dizao si 60.000 na tudjem ATMu, i jos podelio na rate?
10% kamata na kredit efektivno. Nije 1.5% za kreditnu provizija za tudji ATM sigurno.

Samo moja greska. Provizija je 2%
Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
1200+1000=2200=~4% od 60.000 je ekv.~8% kamate godisnje.
Jeste bolje od kes kredita, tj.vecine
 
Da i nemas cimanja.

Sent from my Coolpad A8 using Tapatalk
 
Pa limit je 30% za podizanje na bankomatu..kako pise u ugovoru od ukupne sume
 
Znači @laksativ ima limit 200+ k, što nije nemoguće ako se ima plata 80+ k :)
 
Ima li Unicredit internet karticu kao što je Intesina. Ili neku drugu?
 
Znači @laksativ ima limit 200+ k, što nije nemoguće ako se ima plata 80+ k :)
Ili je podigao 30.000 31. pred ponoc, i jos 30.000 1. iza ponoci :)
U Intesi je moglo i sa 40.000 da se ima 200.000 limit.
 
Imam njihovu Maestro debitnu, nisam pokušavao da plaćam na netu. Moguće da će raditi normalno
 
Imam njihovu Maestro debitnu, nisam pokušavao da plaćam na netu. Moguće da će raditi normalno

Maestro je dosta nezgodna za elektronsko plćanje. Meni ranije uglavnom nije radila, kasnije sam i uspevao da platim sa njom, ali ovu VISA Electron bas preporučujem.
 
Sad u oktobru mi ističe Intesina Visa internet a znam da više nije besplatna, ne znam važi li to i za stare korisnike. Gledam koja je alternativa
 
Pa Visa Electron u Intesi?? 20.000 puta ponovljeno u raznim temama o bankama ;) (ne salim se, mogu da se kladim da ima 20.000 postova gde se predlaze Visa Electron Intesina za sve moguce)
 
Kolika je provizija na MC Flexia kartici kada se kupuje preko interneta(Aliexpress), i ima li boljih kartica za tu namenu?
 
Sad u oktobru mi ističe Intesina Visa internet a znam da više nije besplatna, ne znam važi li to i za stare korisnike. Gledam koja je alternativa

Ako si imao prometa sa njom, zameniće tj. produžiće ti je besplatno. Doduše, ne znam koja im je skala za određivanje tog prometa.
 
Je l' zna neko kako da kontaktiram unicredit banku pre utorka, vikendom izgleda ne radi korisnicki servis a u ponedeljak je neradan dan.

Imao sam neke transakcije u dolarima 29. oktobra(ukupno 272$) skinuli su mi novac po tadašnjem kursu i evo danas kad je to proknjiženo oni meni umesto da oduzmu još koji dinar, zbog razlike u kursu ili zbog čega već oduzimaju svaki put par dana nakon što platim nešto stranom valutom, oni meni skinu opet 272$.(~30 000 din) Nisu male pare...
 
Nećeš moći ništa da uradiš pre utorka. Toliko im je prevarantska šema sa deviznim prilivom/odlivom da svaki put treba imati brdo strpljenja i živaca. Pre 2 dana su iz moje poslovnice četvrti put u zadnja meseca slali mejlove nekome u direkciju upravo zbog "otimačine" i muljanja sa kursevima, zaduženjima... Videćemo kako će ovaj put rešiti. Kod njih sam takoreći od prvog dana kada su 2002. otpočeli sa radom, tada su bili HVB, nikada nije bilo loše kao zadnje 2 godine.
 
Nećeš moći ništa da uradiš pre utorka. Toliko im je prevarantska šema sa deviznim prilivom/odlivom da svaki put treba imati brdo strpljenja i živaca. Pre 2 dana su iz moje poslovnice četvrti put u zadnja meseca slali mejlove nekome u direkciju upravo zbog "otimačine" i muljanja sa kursevima, zaduženjima... Videćemo kako će ovaj put rešiti. Kod njih sam takoreći od prvog dana kada su 2002. otpočeli sa radom, tada su bili HVB, nikada nije bilo loše kao zadnje 2 godine.
Slao mail, danas pričao sat vremena sa call centrom. Oni mene ubeđuju da je sve u redu i kako ništa nije duplo skinuto... Moraću sutra do poslovnice...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koristi li neko onu njihovu karticu za kupovinu na rate? Koliko ja razumem, bilo šta može da se podeli na rate, plati se jednokratna provizija i više ništa ako se plaćaju rate na vreme?



Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Je l' zna neko kako da kontaktiram unicredit banku pre utorka, vikendom izgleda ne radi korisnicki servis a u ponedeljak je neradan dan.

Imao sam neke transakcije u dolarima 29. oktobra(ukupno 272$) skinuli su mi novac po tadašnjem kursu i evo danas kad je to proknjiženo oni meni umesto da oduzmu još koji dinar, zbog razlike u kursu ili zbog čega već oduzimaju svaki put par dana nakon što platim nešto stranom valutom, oni meni skinu opet 272$.(~30 000 din) Nisu male pare...
Evo ja da javim ako nekog interesuje

Bio sam u poslovnice juče i podneo prigovor uz ovo obrazloženje:
--------------------------------------------------------------------------
Sinoć 7. Novembra sam uplatio novac i imao sam na računu oko 100.500,00 RSD. Danas 8.novembra sam od transakcija imao 293$ i 11.685,00 RSD. To sve kada se oduzme od tih 100.500 RSD je otprilike 56000 RSD, a ja na računu imam 26.868,57 RSD. Takođe od transakcija na dan 8. novembar imam 6 plaćanja sa aliexpressa od 29. oktobra(4x49$ i 2x38$) koje ste mi već skinuli sa računa tad(29. oktobra), a danas umesto da mi oduzmete razliku u kursu dolara od danas sa kursom dolara 29. oktobra ili šta već uvek radite uvek par dana posle plaćanja u dolarima Vi ste meni ponovo skinuli 4x49$ i 2x38$.



Pošto je 4x49$ i 2x38$ otprilike 30.000 RSD(baš iznos koji mi nedostaje na računu) siguran sam da je to greška.
--------------------------------------------------------------------------

Danas me zovu i kažu da su 29. Novembra rezervisali pare a da ih nisu skinuli, već da sam ja svo vreme trošio novac koji su oni skinuli tek 8.novembra

Tj. Aliexpressu je stiglo tih 30 000 a meni ih nisu skinuli sa računa sve do 8. Novembra. Ja sam 29. Oktobra imao još 9 transakcija u dolarima(oko 400$) koje su uredno proknjižili 1. Novembra...

Ja više nisam ni 100% siguran da su mi 29. Oktobra skinuli tih 30 000 sa računa, ali kapiram da ako sam primetio prošle nedelje manjak od 30000 sigurno bih primetio 29. Oktobra i višak od 30000...

I zanima me da li je neko mozda imao sličan slučaj? :(

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno