Šta je novo?

Domaće TV marke - Raspakivanje

Leckov

Cenjen
Učlanjen(a)
16.02.2010
Poruke
449
Poena
195
Otvaram temu o markama koje nisu planetarno nego samo poznate po domaćim radnjama tehnike.

Vox, Fox, Vivax, Alpha, Tesla, Adler...

Čiji su paneli? Ko ih proizvodi? Koja su dobra, a koja loša iskustva?

S obzirom da se kod ovih marki razlikuju proizvođači od modela do modela, najbolje je ne pisati uopšteno, nego po konkretnim modelima.

Iskreno, naletao sam na dobre primerke (za male pare, TV u rangu niže klase Panasonica), tako da u nekom smislu mogu biti konkurentni sa skupljim modelima.

Čudi me da niko dosad nije otvorio temu o ovim televizorima. Kako tehnika brzo napreduje, ovi televizori mogu da budu poprilično konkurentni u odnosu na poznate marke. Ali najviše duplo ili troduplo nižom cenom za prosečnog konzumenta televizije.
 
Poslednja izmena:
Nisi spomenuo Blueberry i oni sad imaju neke 32 inca televizore za 100 evra sa 3 godine garancije po prodavnicama domacim.
 
Ono što ja znam je da pojedini Voxovi su iz Vestel grupacije, a pojedini kineski. Poslednji Vox koji sam gledao je imao BOE panel. Pre njega mi je softverski bio identičan s nižom klasom Panasonica. Sad je lakše ukapirati je li model kineski ili turski, ode se na sajt i skine uputstvo. Uputstva koja imaju i grčki jezik su Vestelovi.

Fox tv su isti softverski s kineskim Voxom.

Vivax ima Samsungove panele i takođe su u vezi s turskim proizvođačima (nije Vestel).

Pišem o najaktuelnijim modelima, ne znam kako je bilo ranije. Što više podataka o modelima pojedinačno, biće svima lakše. Kad im vidim cene od 200 evra za full hd, kapiram da će biti prvi povoljni za ultra hd. Već i ima recenzija i dobro su se pokazali.

Za one koji kažu da je sve to škart i da ništa ne valja, proizvođači poput Grundiga, Telefunkena ili Toshibe koriste sličan hardver. Finlux je jedan od najprodavanijih u nižem cenovnom rangu u Evropi.
 
Teško da imaju lošiju sliku od najjeftinijih Lg modela. Poslednjih godina su se masovno kupovali LG 32"-43".Gotovo svaka druga kuća ga ima. Meni je to negledljivo. Vidjao sam razne Fox, Vox ,Vivax itd sa mnogo lepšom i prirodnijom slikom. To je moj subjektivan osećaj.Godinama gledam najjeftiniju hdready Panasonic plazmu, možda je i to razlog.


Sent from my D5803 using Tapatalk
 
Ja imam fox 39, I slika je odlična.
Softver je isti kao na voxu, uporedio sam sam.
Kada ova dva tva uporedim sa LG starim televizorom, LG ima is pranje boje, ali bolje uglove gledanja i ne uporedio bolji upcaling.
Ali, kada pustim digitalne kanale i HD, slika je više odlična.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Ja imam Alpha 32AR2100 osim sto mi se cini da malo probija svetlost nisam imao problema sa njim , brzo i prebacuje kanale za sekundu.
 
Tesla 24",720p prilicno dobar tv,za cenu oko 110e. Kupljen prosle godine.

Preko hdmi kabla filmove sa kompa u 720p,jako dobro. Samo da je brzi za nijansu sa promenom kanala.
 
Mnogo malo se prica o 24 inca televizorima , vidim da sada imaju 12.000 novi sa 3 godine garancije recimo TESLA 24S306BH.
 
Ja sam kupio roditeljima Vox 39' običan, non-smart osnovni 1080p model https://www.voxelectronics.com/rs/non-smart/387-serija-dsa662 . Slika na digitalnoj kablovskoj je sasvim pristojna, daleko bolja od matorog 32' Panasonica koji je bio pre toga. Vox podržava CA modul, pa nema potrebe za prijemnikom za kablovsku i 2 daljinska, ima USB i podršku za H265 i sl. tako da se mogu gledati i filmovi preko USB-a. Za 23.000 dinara koliko je plaćen nemam apsolutno nikakvu zamerku.
 
Kakva je podrška za titlove za filmove sa USB-a. Postoji li mogućnost nekakvih podešavanja (veličina, boja, položaj)?

Je li izvodljivo da škljocneš 1 sliku sa titlom, pa da okačiš ovdje?
 
Titlovi su solidno veliki, beli, krzavi i može da se podešava kodna strana tako da prikazuju 'naša' slova. Nije neka lepota, ali radi posao. Nisam u Srbiji, pa nema ništa od slikanja nažalost.

Ovako izgleda tv sa RTS HD.
a6e45c6e7464dde145aeae9e140a9272.jpg
 
Ima podešavanje veličinale i pozicije čini mi se.
Pričam za fox.
Font mora da bude istog imena kao i fajl, samo sa font extenzijom.
Pretrazivanje frontova kod mog tva ne radi, tj explorer ne nalazi ništa ako nije istog imena kao i video koji se reprodukuje...
Za 22000 full HD TV 40inca.
Za te pare sve sam mu oprostio.
Ima USB, ima hdmi.
Slika odlična, već sam pisao gore. Kontrast je veći i dinamika u odnosu na moj stari smart LG...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
Foxov DLE462 softverski je identičan Voxovim 662. Pretpostavljam da dolaze iz iste fabrike u Kini (nisam proveravao panel).

Kakva su iskustva s ovim televizorima nakon dve, tri, pet godina?

Voxove DIS i DIB su Vestelovi.
 
Poslednja izmena:
Ne sećam se, nisam pojačavao dovoljno da bih čuo distorzije. Matorci se ne žale, naravno, njima je tv top. :)
 
Solidan je ovaj Vox za ove pare. Po meni ima malo bledju sliku od Fox 32 i Tesle 50 koje imam.Za stari LG lcd da ne pričam. Rade T2 kanali,kod mene sa običnim parčetom žice. Primarno mi je na njemu D3i i Mibox. Opet za 22000 i 3 godine garancije solidan izbor.
 
Probao sam 5-6 i jedan je bas zvonio i prstao, ne secam se da li bese Vox, Tesla ili Vivax. A za antenu sam cuo od prodavca da su imali par reklamacija a da kod njih rade sa sobnim antenama. Mozda su krovne bile one "ceske" pa im TV ne daje dovoljno struje. Ili imaju samo T iako se reklamiraju kao T2
 
Poslednja izmena:
Kakav je zvuk, jel normalne boje ili kresti, prsti i zveci?

I jel jos neko cuo da ne mogu da navataju T2 pomocu krovne antene?

Mislim da je sada lako ukapirati koji Voxovi su Vestel. Prema nekim iskustvima, ganjaj njih, nemoj Kineze, isplativiji su.
 
Uzeo nedavno FOX DLE262 za 15.000. Utisci posle mjesec dana sve u svemu pozitivni. U radnji je slika izgledala za nijansu bolje u poređenju sa ostalim jeftinijim modelima (kod nekih je bila žućkasta, kod nekih plavkasta, kod ovog najneutralnija), a iskreno nisam vidio ništa suštinski drugačije u odnosu na poznate marke. Ali to je poređenje na osnovu onog što oni puste u radnjama, pa ne mora mnogo da znači. Po defoltu ima naglašen kontrast, što pogoduje onim reklamnim videima sa kompjuterskim grafikama, ali kod kuće mora da se ublaži da bi izgledalo prirodnije.

Slika je OK na SBB kablovskoj, HD kanali izgledaju vrlo dobro, a HD filmovi sa USB-a još bolje. Klinci uživaju u crtaćima. Mana mu je zvuk - ima snage, ali je tanak i šupalj, naročito na TV kanalima. Imam utisak da za TV nije ni stereo, a ne mogu da nađem u meniju nekakvo rješenje. Zvuči bolje kada se puštaju materijali sa USB-a. Taj interni plejer je jednostavam, ali odrađuje posao sasvim korektno, podržava H.264 i H.265 kodeke, čita titlove.. Nema podršku za DTS.

Garancija je 3 godine. Od mene +.
 
Otvaram temu o markama koje nisu planetarno nego samo poznate po domaćim radnjama tehnike.

Vox, Fox, Vivax, Alpha, Tesla, Adler...

Čiji su paneli? Ko ih proizvodi? Koja su dobra, a koja loša iskustva?

S obzirom da se kod ovih marki razlikuju proizvođači od modela do modela, najbolje je ne pisati uopšteno, nego po konkretnim modelima.

Iskreno, naletao sam na dobre primerke (za male pare, TV u rangu niže klase Panasonica), tako da u nekom smislu mogu biti konkurentni sa skupljim modelima.

Čudi me da niko dosad nije otvorio temu o ovim televizorima. Kako tehnika brzo napreduje, ovi televizori mogu da budu poprilično konkurentni u odnosu na poznate marke. Ali najviše duplo ili troduplo nižom cenom za prosečnog konzumenta televizije.

Neću ništa previše korisno reći, ali moram, jače je od mene...

Svi ti jeftiniji televizori, (uključujući jeftinije modele jačih brand-ova), su takav šareniš od ponude i kvaliteta da je gotovo nemoguće ispratiti ih. Prave se na različitim mestima, od različitih komponenata, sve to od jedne do druge proizvodne serije. Sve što skupite informacija o npr. jednom modelu, apsolutno je beskorisno jer dva tri meseca kasnije taj konkretni model više nema da se kupi. A neki sličan, koji je istog brand-a ali se oznakom razlikuje za jedno slovo ili broj, može biti nebo i zemlja u odnosu na onaj na koji ste upecali, ali više nema da se nađe.

BTW, neko je spomenuo Grundig, Telefunken, postoje još i Blaupunkt i slični, nekada tehnološki lideri. Nadam se da znate da te firme više ne postoje, a da je samo brand (pravo da piše ime), kupila neka kineska/turska/tajvanska firma ili investicioni fond, koji vrlo često i nemaju nikakav svoj proizvodni pogon, već poručuju od raznih OEM-a i štampaju one brand-ove koje su kupili.

Sve ovo ne mora ništa da znači, ima tu skroz korektnih modela. Priča važi i za jače brandove u low-cost klasi.

Samo hoću reći da su iskustva i mišljenja uglavnom beskorisna jer zastarevaju na dnevnom nivou. Takođe, kriterijumi pojednih kupaca se znatno razlikuju, pa neko može da vam nahvali neki TV koji košta siću, a vi shvatite da je vama nedovoljno dobar, i da ste za 4-5000din više mogli uzeti bolji model.

.
.
.

Jedno loše iskustvo, doduše davno. Kolega sa posla kupio TV, dal' neki Adler Vivax ili slično, našao negde priču da je IPS panel. Probao u radnji film sa stick-a, povezali mu i neki BOX, bilo veoma dobro. Doneo TV kod matoraca (njima je kupovano), a ono, slika sa analognih TV kanala koje su matorci tada jedino imali u svom SBB paketu i što su jedino i gledali, katastrofa. Muljavo, razmazano, istrzano. Stari CRT je imao 10x bolju sliku. Komšijski LG niže klase koji je tada bio 15-20% skuplji, prikazivao je analogne kanale neuporedivo. Cvrc! Infomracija kako prikazuje analogne signale nigde nije postojala. Nije ni u radnji moglo da se proba.
 
@NShappy

iz uvodnog posta:

S obzirom da se kod ovih marki razlikuju proizvođači od modela do modela, najbolje je ne pisati uopšteno, nego po konkretnim modelima.
 
iz uvodnog posta:

S obzirom da se kod ovih marki razlikuju proizvođači od modela do modela, najbolje je ne pisati uopšteno, nego po konkretnim modelima.

:p

Sve što skupite informacija o npr. jednom modelu, apsolutno je beskorisno jer dva tri meseca kasnije taj konkretni model više nema da se kupi.


Istina je da je o tim budžetskim modelima nemoguće skupiti informacije na jednom mestu, jer je to uglavnom nemoguća misija.

Ali ok, podržavam temu. Treba pokušati ispratiti i to tržište. Ti televizori rade, i nisu toliko lošiji koliko su jeftiniji.
 
Nazad
Vrh Dno