»RSS Benchmark sajt

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
      Prikazani rezultati od 31 do 43 od ukupno 43

Tema: Domaće TV marke - Raspakivanje

Member Avatar korisnika Gileb
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        331
        Cinjenica je da za 100e nikad nije mogao da se kupi nov televizor. Sad za malo vise novaca moze,pritom imas 3godine garancije. Ja recimo preporucujem prijateljima da uzmu LG iz Madjarske za kes,a na rate da uzmu neki od ovih nasih,Fox,Vox,Tesla. Ili i njih za kes ako im je budzet ogranicen. Ja sam moj LG 32 led 2011 platio 450e, Teslu 50' preko Mtsa 12*5000d negde 2015, Fox 32 25000 d 2014,Vox 32 18000 d 2016 i skoro Vox 39' za 22000 d cekovima na 6 rata. Svi oni rade i dan danas,neki samo kao monitori za D3i,neki za htpc,mibox,i jedan sa dvb t2 boxom(Lg). Na ovima sto imaju dvb t2 tuner rade kanali na obicnom parcetu zice od antenskog kabla,jer Crni vrh vidim sa terase mog stana na 7 spratu.Poenta moje price da su najbolji za ulozeno u njih.

Member Avatar korisnika amdpower
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        1.949
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD
        • MON: LG
        • HDD: SSD
        • Case: MS Industrial
        • SND: Microlab
        • TV: TCL 32
        • INET: DSL
        • Ostalo: Cubot Note S
      4. IntelPower

Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        1.949
      6. Moja mašina
      7. IntelPower

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        41
        Našao sam komandu za ulazak u servisni meni za Fox DLE262 i glasi:

meni 1147

Opisana je kao kod za jedan Voxov model, ali funkcioniše i na Foxu. Već je pomenuto da su neki njihovi modeli softverski identični, pa evo i potvrde.

Nadao sam se da ću naći mogućnost da otključam DTS podršku, ali toga nema ili barem ja ne prepoznajem u tom dodatnom meniju. Jedine stvari koje sam mijenjao je smanjenje backlight sa fabričkih 100 na 85 (navodno produžava radni vijek lampi/lampe) i proširenje opsega za bas sa fabričkih 9 na 16. Sada sam pojačao bas kroz matični meni i utisak je da zvuk jeste puniji. Možda je placebo, ali tako mi se čini.

E ako budete čačkali i uđete u aging mod, pa ekran krene da beskonačno mijenja boje (liči na test za ispravnost piksela) i TV više ne prima komande od daljinskog - samo ugasite TV njegovim Power tasterom sa strane i ponovo uključite. Dakle ne pomaže ni čupanje kabla iz struje, nego mora na Power dugme.

Member Avatar korisnika CaptainCrash
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        698
      10. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i3 2350M @ 2.30GHz Sandy Bridge 32nm
        • MoBo: Medion E6228 (SOCKET 0)
        • RAM: 8.00GB Dual-Channel DDR3 @ 669MHz (9-9-9-24)
        • VGA: Intel HD Graphics 3000
        • MON: 15,6" Generic PnP Monitor 1366x768@60Hz
        • HDD: Seagate ST950032 5AS SCSI Disk Device
        • OPT: CDDVDW SN-208BB
        • Case: MEDION
        • SND: Realtek High Definition Audio
        • LAP: MEDION E6228
        • TV: 32LG5000
        • INET: Kablovska
      11. SERIJA 43DSA311 i 32DSW289

Da li su ovo Vox Kinezi ili Turci,kako ih prepoznajete??

Member
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        101
        DSW je turski, a DSA kineski

Member Avatar korisnika Gileb
        Na forumu od
        Mar 2015
        Poruka
        331
        Jesi li siguran? Ja imam neki 39' dsa model. Kad udjem u servisni meni vidim da je pola na turskom i da je ploca Tomsonova.
        Menjao Gileb : 05.12.2018. u 12:45

Member Avatar korisnika DukeofSerbia
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.004
      15. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3470 + LC-Power LC-CC-95
        • MoBo: ASUS P8H61-M
        • RAM: ExeleRAM 2x 4GB DDR3
        • VGA: ASUS ROG Strix RX 470 4G Gaming
        • MON: Philips E-line 278E8QJAB
        • HDD: Samsung 850 EVO 500GB + Toshiba DT01ACA200 + Seagate HD103SJ
        • OPT: Lite-On iHAS122
        • Case: Fractal Design Core 1000 + FSP HEXA 85+ 550W // Logitech G103 + Razer DeathAdder 3500dpi
        • SND: ASUS Xonar DG + microlab FC330 + Superlux HD681 EVO // KZ ED8 + Plextone X41M + ALWUP UPC630
        • LAP: Acer TravelMate 5720G + KingDian S180 60GB
        • TV: Sony KDL-32V4500; Samsung UE32EH4000
        • Ostalo: GameSir G3s; Logitech G27; DVBSky S960; moto Z² PLAY; Sony RX100 III
      16. Post

Telefunken je marka Vestela (Turska).
        Toshiba ima ugovor sa Vestelom, tako da je Vestel.
        JVC i Hitachi su, pogađate, Vestel .

Vestel ima toliko marki i ugovora za marke da to valjda ni sami Turci ne znaju koliko ih imaju . Realno su jedini OEM koji parira Kinezima.
        Za informaciju, Vestel je uz Sony najveći kupac panela od Samsung Displaya (ne računajući matičnu korporaciju Samsung Electronics), a jedino više panela
        kupuju od LG Displaya.

Grunding je marka Koč Holdinga (Turska) čija je marka čuveni Beko i da, postoje Beko televizori.
        Blaupunkt je licenciran i proizvodi UMC Poland.
        Sharp proizvodi UMC Poland, kojega je Foxconn kupio 2017-te.
        Vox je ili Vestel ODM ili neki kitajski ODM.
        Citat Citiram korisnika: midlfinger Pogledaj poruku
        Teško da imaju lošiju sliku od najjeftinijih Lg modela. Poslednjih godina su se masovno kupovali LG 32"-43".Gotovo svaka druga kuća ga ima. Meni je to negledljivo. Vidjao sam razne Fox, Vox ,Vivax itd sa mnogo lepšom i prirodnijom slikom. To je moj subjektivan osećaj.Godinama gledam najjeftiniju hdready Panasonic plazmu, možda je i to razlog.

Sent from my D5803 using Tapatalk
        LG Electronics LCD TV-i su škart i kucao sam na forumu jako puno prošle godine, ali se to nije dopalo (pre)prodavcima na forumu, pa se desilo šta se desilo...
        U pitanju su najveći prevaranti na tržištu.

Njihovi (F)HD modeli imaju ADS panele od kitajskog BOE, a „UHD“ paneli su zloglasni (A)S-IPS sa WRGB strukturom od LG Displaya koje prodaju samo njima i
        nikome više. LG Electronics je najveći kupac ADS TV panela (uz Samsung Electronics). Kupuju najjeftinije moguće da biti subvencionisali prodaju OLED TV-a.
        Ali ne vredi kucati na forumu, pa nek pučanstvo kupuje škart i subvencionišu bogatije. I ne, nisam levičar, već se zalažem da kupci donose racionalne odluke
        kada kupuju.
        Menjao DukeofSerbia : 05.12.2018. u 15:36
        Pojedinci brišu poruke (zloupotreba položaja je dozvoljena) koje nisu prekršile pravila foruma. Sayonara.

Member
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        101
        Citat Citiram korisnika: Gileb Pogledaj poruku
        Jesi li siguran? Ja imam neki 39' dsa model. Kad udjem u servisni meni vidim da je pola na turskom i da je ploca Tomsonova.
        Ja gledam po uputstvu sa sajta. Meni je neki kineski VOX, u stvari neki kinesko-ruski (a ima meni na turskom). S tim da je BOE radio panel, a softverski je identičan kineskim televizorima (kao što je FOX).
        Menjao Leckov : 05.12.2018. u 15:49

Member Avatar korisnika Mayin
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        64
      19. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon X4 760K Quad Core
        • MoBo: GA-F2A88X-D3H (rev. 3.0)
        • RAM: 4Gb x2 kingston hyper X
        • VGA: 4870 AMD
        • MON: philips 240V
        • HDD: 1 TB
        • OPT: LG
        • Case: LC Power Fortess X
        • SND: Logitech X-530 5.1
      20. a ciji je Philips i kako su se pokazali kod nas?

sve moze i sve ne moze,svet je vrlo relativna stvar

Member Avatar korisnika DukeofSerbia
        Na forumu od
        May 2007
        Poruka
        2.004
      22. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-3470 + LC-Power LC-CC-95
        • MoBo: ASUS P8H61-M
        • RAM: ExeleRAM 2x 4GB DDR3
        • VGA: ASUS ROG Strix RX 470 4G Gaming
        • MON: Philips E-line 278E8QJAB
        • HDD: Samsung 850 EVO 500GB + Toshiba DT01ACA200 + Seagate HD103SJ
        • OPT: Lite-On iHAS122
        • Case: Fractal Design Core 1000 + FSP HEXA 85+ 550W // Logitech G103 + Razer DeathAdder 3500dpi
        • SND: ASUS Xonar DG + microlab FC330 + Superlux HD681 EVO // KZ ED8 + Plextone X41M + ALWUP UPC630
        • LAP: Acer TravelMate 5720G + KingDian S180 60GB
        • TV: Sony KDL-32V4500; Samsung UE32EH4000
        • Ostalo: GameSir G3s; Logitech G27; DVBSky S960; moto Z² PLAY; Sony RX100 III
      23. Citat Citiram korisnika: Gileb Pogledaj poruku
        Cinjenica je da za 100e nikad nije mogao da se kupi nov televizor. Sad za malo vise novaca moze,pritom imas 3godine garancije. Ja recimo preporucujem prijateljima da uzmu LG iz Madjarske za kes,a na rate da uzmu neki od ovih nasih,Fox,Vox,Tesla. Ili i njih za kes ako im je budzet ogranicen. Ja sam moj LG 32 led 2011 platio 450e, Teslu 50' preko Mtsa 12*5000d negde 2015, Fox 32 25000 d 2014,Vox 32 18000 d 2016 i skoro Vox 39' za 22000 d cekovima na 6 rata. Svi oni rade i dan danas,neki samo kao monitori za D3i,neki za htpc,mibox,i jedan sa dvb t2 boxom(Lg). Na ovima sto imaju dvb t2 tuner rade kanali na obicnom parcetu zice od antenskog kabla,jer Crni vrh vidim sa terase mog stana na 7 spratu.Poenta moje price da su najbolji za ulozeno u njih.
        Da se osvrnem na komentar…

Došlo je do kolapsa cena LCD panela zbog prevelikih kapaciteta, a to se desilo zato što je Beijing BOE Optoelectronics Technology drastično povećao
        svoje proizvodne kapacitete u poslednje dve godine (povećao je i China Star, ali ne toliko). Kako su to postigli? U jedan projekat je direktno uložila
        kineska država, a u drugom su im „dali kredit“ sa 0% kamate, pa su im početkom ove godine već oprostili skoro milijardu $ od tog kredita… Da ne kucam
        dalje, cilj je da postanu broj 1.

I dok ne kome ne smrkne... pa je tako najviše smrknulo AUO, a korejska konkurencija smanjuje kapacitete. Ironično, Samsung Electronics i LG Electronics
        su najveći kupci BOE panela, a BOE je i drugi najveći snabdevač OEM-a koji proizvode sve te „kung-fu“ marke (najveći je Foxconn preko svoje Innolux filijale).
        Naravno, ne proizvode ih u prazno već dođete i platite pod kojim imenom želite da se proizvode.

Ali, još dva kineska proizvođača dosta snabdevaju te iste OEM-e, a to su Chengdu CEC Panda Display Technology i HKC Display.

Citat Citiram korisnika: Mayin Pogledaj poruku
        a ciji je Philips i kako su se pokazali kod nas?
        Philips je odavno licencirao (prošle godine je ponovo produžena licenca) svoju marku za TV-e i monitore na TPVision koji je 100% filijala TPV Techology iz HK.
        TPV Techology nije prepakivač već su OEM – proizvode svoje LED pozadinsko osvetljenje za TV-e i monitore i sklapaju monitore (za TV-e ne znam) i za druge
        kompanije tipa BenQ i ASUS.
        Pojedinci brišu poruke (zloupotreba položaja je dozvoljena) koje nisu prekršile pravila foruma. Sayonara.

Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        1.949
      25. Moja mašina
      26. Citat Citiram korisnika: DukeofSerbia Pogledaj poruku
        Telefunken je marka Vestela (Turska).
        Toshiba ima ugovor sa Vestelom, tako da je Vestel.
        JVC i Hitachi su, pogađate, Vestel .

Vestel ima toliko marki i ugovora za marke da to valjda ni sami Turci ne znaju koliko ih imaju . Realno su jedini OEM koji parira Kinezima.
        Za informaciju, Vestel je uz Sony najveći kupac panela od Samsung Displaya (ne računajući matičnu korporaciju Samsung Electronics), a jedino više panela
        kupuju od LG Displaya.

Grunding je marka Koč Holdinga (Turska) čija je marka čuveni Beko i da, postoje Beko televizori.
        Blaupunkt je licenciran i proizvodi UMC Poland.
        Sharp proizvodi UMC Poland, kojega je Foxconn kupio 2017-te.
        Vox je ili Vestel ODM ili neki kitajski ODM.

LG Electronics LCD TV-i su škart i kucao sam na forumu jako puno prošle godine, ali se to nije dopalo (pre)prodavcima na forumu, pa se desilo šta se desilo...
        U pitanju su najveći prevaranti na tržištu.

Njihovi (F)HD modeli imaju ADS panele od kitajskog BOE, a „UHD“ paneli su zloglasni (A)S-IPS sa WRGB strukturom od LG Displaya koje prodaju samo njima i
        nikome više. LG Electronics je najveći kupac ADS TV panela (uz Samsung Electronics). Kupuju najjeftinije moguće da biti subvencionisali prodaju OLED TV-a.
        Ali ne vredi kucati na forumu, pa nek pučanstvo kupuje škart i subvencionišu bogatije. I ne, nisam levičar, već se zalažem da kupci donose racionalne odluke
        kada kupuju.
        Fox?
        Tesla?
        IntelPower

Member
        Na forumu od
        Nov 2010
        Poruka
        350
        Interesuje me jel neko imao priliku da vidi uzivo Fox 65" dle888, cena mu je bas pristupacna 65.000din, 4k android 6.0, garancija 5god, sve to lepo zvuci, samo ne znam kakav je prikaz displeja kod Fox-a?

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •